Skocz do zawartości
djtc

Asus RT-AC68U a problemy z ftp - USB3.0 transfer

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

djtc    4
djtc

Wiatm

Czy wszystkim posiadaczom tego sprzętu (ASUS RT-AC68U) transfer z komputera (Wifi 5G n standard- narazie) na dysk podłączony do portu USB3.0 (dysk również 3.0) mam na poziomie 3 MB/s czyli około 24 Mb/s

Komputer 3 metry od routera a na nim OFW włączony ftp

Czy muszę również włączyć NTFS Sparse Files support w różnych ustawieniach?

Dodam że wyłączyłem redukcję zakłuceń na USB3.0 jak to na forum polecacie.

Na 2.4 G jest to samo.

Może macie jakieś sztuczki co i jak ustawić bo transfer to lipa.

Rozumię że w lapku mam połączenie do 54 Mb/s ale to daje około 6 - 7 MB/s a czemu jest 2,3 średnia?

Edytowane przez djtc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

Może macie jakieś sztuczki co i jak ustawić bo transfer to lipa.

nie, jesteś pierwszą osobą która podjęła temat ftp :) sprawdzę u siebie jak to wygląda. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djtc    4
djtc

Oczywiście moje dane pochodzą z połączenia kartą G gdyż ac kupię dopiero jak trochę się to rozwinie i rozpowszechni czyli za jakieś 6 - miesięcy. Ale później sprawdzę po lan jakie wyniki i napiszę.

Używałem programu multi commander bo testowałem pod windowsem. Potem odpalę jakiegoś klienta ftp.

Ale dzwoniłem do supportu i powiedzieli mi że to USB 3.0 to tak jakby bajer poprostu daje większe napięcie niż 2.0

A transfery na obu czy 2.0 czy 3.0 będą takie same , albo nie wiele się będą różnić.

Więc  jak bym wiedział to chyba bym się zastanowił nad wydatkiem i może kupił bym produkt z USB 3.0 ale innej firmy gdzie transfery były by ok a bynajmniej na poziomie godnym USB 3.0

Powiedzieli że max co się uda wyciągnąć to ok. 22 MB/s czyli jakieś  176 Mb/s

Pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

Mi Pan z supportu też tak powiedział o tym USB. Miałem przez kilka dni ac66u i ac68u i był to główny powód dla którego zostawiłem sobie 68-mkę (wziąłem z MediaMarkt bo przyjmują zwroty). Transfery z podłączonego dysku USB 3.0 były co najmniej trzy razy lepsze! Miałem kupować sobie dysk NAS ale przy zapisie 42MB/s po USB straciło to zupełnie sens, (transfer po WiFi bo tylko taki mnie interesuje). Zresztą na pytanie o różnice miedzy tymi ruterami powiedział, że to ogólnie to samo, a dwurdzeniowy procesor to pic na wodę. Prosty przykład czas skanowania biblioteki multimediów na AC66U trwa u mnie 7 minut, a na AC68U 39sek! Hahaha nie podejrzewam ich o ignorancję, bardziej o to, że mają złogi na magazynie i boją się, że im 66tki zostaną. Zresztą podniesienie ceny sugerowanej na 68 zdaje się potwierdzać tą teorię. Różnice w transferach są w moich warunkach "lokalowych" aż/tylko 20% większe ale cała reszta to przepaść!!!! U mnie ruter pracuje jako kombajn (NAS, serwer multimediów, klient torrentów, ftp itd..). W przypadku 66u podczas dużego obciążenia ruter mocno się zamulał (spadał transfer, zdarzało się ciecie "dużych multimediów"). Teraz NIC TAKIEGO NIE MA MIEJSCA! Jeśli AC68U mieści Ci się w kieszeni to bierz go w ciemno, jeśli nie, to poczekaj miesiąc, dwa, pół roku ale nad niczym innym się nie zastanawiaj!!!

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djtc    4
djtc
Jeśli AC68U mieści Ci się w kieszeni to bierz go w ciemno, jeśli nie, to poczekaj miesiąc, dwa, pół roku ale nad niczym innym się nie zastanawiaj!!!

Spoko ale ja już go mam tylko piszę, że później dokupię sobie kartę AC do lapka lub stacjonarki.

A jakie masz transfery na ftp zapis po wifi 2.4 i 5 G oraz jakie po lan?

Bo u mnie

2.4G - prędkość zapisu ~2.3 MB/s

5G - prędkość zapisu ~2.3 MB/s

Lan bezpośrednio podpięty do routera zapis 12 MB/s odczyt 8.6 MB/s  Tak nie pomyliłem się dla mnie to też dziwne że odczyt z routera taki niski

Testowane przez Filezilla oraz Multi Commander (takie same wyniki , no może po przecinku 0.2  różnicy)

Tak więc leży

Testowane na pliku wielkości 1200 MB

Sprawdzę jeszcze małe pliki bo powinno być szybciej.

a potem odczyt.

Dobra właśnie przetestowałem na moim HTC ONE clienta ftp

2.4G odczyt - 5,5 MB/s

2.4G zapis -

5G odczyt - 5,9 MB/s

5G zapis -

Edytowane przez djtc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

ad 5G:

odległość do rutera 5,4m bez przeszkód:

AC68U - USB-AC56 odczyt: kilka testów w różnych odstępach czasu wyniki zawsze w przedziale 60-65MB/s

AC68U - USB-AC56 zapis: około 42MB/s (warunki jak powyżej ale dużo mniejsze wahania transferów)

ad 2,4G:

nigdy nie robiłem bo nie bardzo widzę sens. Wszystkie urządzenia jakie mam pracują w 5G (może poza telefonem syna)

ad LAN:

Jak pisałem we wcześniejszym poście używam tylko WiFi. Po LAN-ie mam podłączone tylko RaspberyPI (XBMC) ale ono ma tylko port 100Mbits, PS3 i drukarkę sieciową. Między bogiem a prawdą to jeśli zależało by mi na transferze po LAN to zostałbym przy moim pierwszym ruterze dir-655 (n300) a nie inwestował 7stów w AC ;-)

Ale jeżeli Ci zależy to mogę zrobić te dwa testy, choć jak sądzę po LAN nie spodziewałbym się dużo większych transferów, to tylko HDD po USB a nie kilku dyskowy Raid0 na kilku LAN.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

u mnie po kablu wygląda to tak:

[compimg]http://www.openitforum.pl/uploads/imgs/openit_1391530172__2014-02-04_164057.png|http://www.openitforum.pl/uploads/imgs/openit_1391530177__2014-02-04_164423.png|701|106|Download|Upload|right[/compimg]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djtc    4
djtc

u mnie po kablu wygląda to tak:

A jakiego programu używasz

ja mam po lanie lipe jak cho..ra nawet powyżej 13MB/s nie wskakuje mi kabel bezpośrednio do routera.

Up i Download 12 MB/s rozkłądam ręce pliki nie ma znaczenia u mnie czy zdjęcia 2 MB czy filmy 1200MB lub więcej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

@djtc

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djtc    4
djtc

@djtc

No to nie wiem,

Czy można tu coś spiep...ć przy ustawieniach?

mogę jak coś zrzuty pokazać jak potrzeba,

Wiem że lan się mija z powołaniem tego routera ale na lanie mam tunery sat, tv , i amplituner oraz ps3 więc muszę mieć tak. Ale sam test na HTC ONE na 5G a HTC ma standard n wifi więc powinno śmigać lepiej niż podałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

Czy można tu coś spiep...ć przy ustawieniach?

nie można - włączasz i działa :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djtc    4
djtc
nie można - włączasz i działa :)

No to nie działa;)

A czy ma znaczenie z którego konta to robię bo mam 2 z ograniczeniami i root a testowałem na tym z ograniczeniami tzn nie mogę wszędzie zapisywać tylko w niektórych katalogach.

I czy w ustawieniach różnych od aplikacji usb / serwer masz zaznaczone jako włączone NTFS Sparse Files support czy wyłączone.

Ups a może znam powód może chodzi o system plików bo mam NTFS a może Fat32 jest szybszy w tym wypadku albo Wy macie inaczej sformatowane dyski.?

Edytowane przez djtc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

używałem konta admina na routerze. nie powinno być różnicy bo to poziom dostępu i uprawnienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djtc    4
djtc

chyba testy odłożę i zakupię jakiś inny dysk lub kartę wifi ale nie wiem co to da.

LAN ma przepustowość jaką w tym routerze chyba porty 1GB/s a nie 100Mb/s więc domyślam soę że to wina mojego lapka bo mo ze karta stara 100 Mb/s i dlatego transfer rzędu 12 MB/s

Tylko HTC ONE mi nie daje spokoju bo tam jest standard n więc powinno to lepiej śmigać.

@house jak przeprowadzić testy pozostałych funkcji jakie on oferuje i co mi do tego potrzeba.

A może jest jakiś schemat jak testujecie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

ze karta stara 100 Mb/s i dlatego transfer rzędu 12 MB/s

OMG, to fast ethernet  :question:

@house jak przeprowadzić testy pozostałych funkcji jakie on oferuje i co mi do tego potrzeba.

co konkretnie chcesz sprawdzić :question:  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djtc    4
djtc
OMG, to fast ethernet :question:

hehehe  tak Oh My God też mi to do głowy nie przyszło wcześniej.

Dałem du.y na całości.

Kurka myślałem że w lapkach już montują Gigabitowe złącza ale widocznie nie w moim zabytku.

konkretnie

Qos dla Skype-Skype ewentualnie czy da się po telnecie przesłać inne ustawienia QoS jak się nie da z GUI

I czy jest możliwość pobierania z hostów na dysk usb podpięty do Routera bo słyszałem że tylko Torrenty,

Może na forum DD-wrt napiszę czy jest taki plugin możliwy downloader z funkcją autoryzacji do konkretnych serwerów. np egofiles, netload rapidshare itp.

Edytowane przez djtc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house
I czy jest możliwość pobierania z hostów na dysk usb podpięty do Routera bo słyszałem że tylko Torrenty,

nie tylko :)

to może być pomocne :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djtc    4
djtc

nie tylko :)

to może być pomocne :

Ten ostatni link mi najbardziej przypadł do gustu bo jest o nim mowa również o RT-AC68  bo ma ARMa ale jedno czego nie rozumię to zainstalować na nim Debiana , jak zainstaluję linuxa to skąd potem resztę do obsługi routera wpakować ? I szkoda że nie podali czy na OFW też zadziała ale później zaryzykuję wywalę dysk a podepnę usb sticka w ext2 i zobaczymy najwyżej uwalę go i od nowa wszystko Polsko Ludowa. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta