Skocz do zawartości

Temat został zarchiwizowany

Ten temat został przeniesiony do archiwum. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Marcin Rafalski Fishman

Sposób na DDNS mając ruter THOMSONA od UPC

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin Rafalski Fishman    0
Marcin Rafalski Fishman

Witajcie,

Wiele osób ma kłopot z konfiguracją ruterów tak aby działał DDNS. U mnie problem dotyczył konfiguracji rutera THOMSON dostarczonego przez UPC i zestawienia go z ASUS AC68U. Podczas próby uzyskania DDNS wyświetlane były następujące komunikaty:

„The wireless router currently uses a private WAN IP address (192.168.x.x, 10,x,x,x, or 172.16.x.x).This router may be in the multiple-NAT environment and DDNS service cannot work in this environment.” lub „Invalid IP Address”.

Ustawiłem w Asusie stały IP i dodałem go jako DMZ w Routerze UPC. Powinno to wystarczyć  ale niestety nie działo!

Postaram się łopatologicznie przedstawić rozwiązanie które u mnie działa.

Oryginalne ustawienia UPC w Thomsonie (przykład):

WAN XX.XX.XXX.XX

LAN  192.168.0.1

WAN XX.XX.XXX.XX  (kopiujemy)

LAN  XX.XX.YXX.1   (wklejamy tu wan. W miejscu Y zmieniamy cyfrę na jakąkolwiek inna. Kasujemy wszytkie cyfry za ostatnią kropką i wstawić tam cyfrę 1)

Uwaga. Po zmianie LAN to będzie nowe IP aby zalogować się do rutera UPC! Zapiszcie je!

DHCP server:

Lease pool start: XX.XX.YXX.10 (Wstawiamy tu nasz nowy lan a zamiast ostatniej 1 wstawiamy 10)

Lease pool end:  XX.XX.YXX.100

APLLY

W asusie wystarczyło ustawić IP na auto i odświeżyć DDNS. Możliwe że będzie potrzeba zresetowania rutera aby zaktualizował IP.

Pozdrawiam, Fishman.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mariusz Maliszewski    0
Mariusz Maliszewski

Kolego posiadam router Thomson TWG870 w UPC i do niego podłączony ASUS RT-N65U zrobiłem według twojego opisu i owszem w asusie DDNS zadziałał  już nie pisze że nie jest zgodny IP.

Działa tylko jak jestem w tej sieci czyli po wifi ale łącząc się z innego komputera zdalnie już nie wykrywa co może być przyczyną ? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

TWG870 posiada sam w sobie obsługę ddns, niejestes czasem za podwójnym nat'em?

Napisałem w Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mariusz Maliszewski    0
Mariusz Maliszewski

nie bardzo rozumie jestem w tym temacie zielony wszystko było dobrze do puki miałem starego usługodawcę do domu miałem doprowadzone zwykłe gniazdko pod internet kupiłem fajny router ASUSa i wszystko działało podpięty dysk pod router mogłem zdalnie połączyć się z nim zmienił się usługodawca UPC na siłę uszczęśliwili tym badziewiem typu Thomson prosiłem że chcę zostać przy swoim routerze bo oczekuje czegoś więcej niż tylko internet technik powiedział że można go podłączyć do thomsona i będzie działało ale jak widać nie do końca tak jest .Okazało się że właśnie ta funkcja w routerze ASUSA  AICloud 2.0 działała potrzebny jest DDNS włączony. Ale wracając do tematu tak jak wyżej pisałem stosując się do zaleceni kolefi Fishmana DDNS w Asusie już nie krzyczał że adres AI jest nie prawidłowy a funkcja AICloud 2.0 owszem działa ale tylko jak jestem w swojej sieci czy po kablu czy po wiffi działa a z inego połączenia naprzykład z pracy już nie mogę się połączyć. Może trzeba jakieś porty ustawić w tych routerach. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

Jesteś prawdopodobnie za podwójnym nat'em (router za routerem) więc dlatego nie możesz dostać się z internetu do aicloud. Najlepiej byłoby zmienić tego badziewnego thomsona na Ubee który pracuje w trybie Bridge. Wtedy takich problemów nie będzie. Ostatecznie przekierowac porty z thomsona na asusa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mariusz Maliszewski    0
Mariusz Maliszewski

Kolego powiedz mi jeszcze co w mojej sytuacji będzie najlepsze próba wymiany router Ubee który pracuje w trybie Bridge czy starać się o modem cisco epc3208 tak jak wcześniej pisałem była zmiana operatora sieci i to co mi podłączyli zapewniali że mam 10 dni na odwołanie się jak coś mi nie będzie pasować więc w poniedziałek się wybieram na rozmowę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

poprawiony FW zniwelował w ubee wieszanie się w bridge, więc obecnie jest to najlepsze rozwiązanie

z

cisco epc3208

nie mam doświadczeń, posiadam obecnie EPC3212 i tu niestety max 240Mbit/s. Jeśli masz niższy pakiet to będzie działać ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• house
      Przez house
      Poniższa grafika wyjaśnia wszystko

Najciekawsze jest to, że rzekomo można po teście pozostać na tym planie w cenie obecnego pakietu

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
    • brattanek
      Przez brattanek
      Witam,

Uzyskałem zewnętrzny adres IP, podpiąłem domenę do noip.com i działa ona na sieci lokalnej ale jak chce się podłączyć z pracy to strona się nie ładuje. Czy wymagana jest jeszcze jakaś dodatkowa konfiguracja?
    • brattanek
      Przez brattanek
      Próbuje ustawić DDNS na noip.com lecz przy konfiguracji mam taki komunikat:

Adres IP routera zaczyna się od 10.xx.xx.xx i taki jest ustawiony w noip.com wraz z domena jakasnazwa.ddns.net

RT-AC68U soft merlin

Jakaś rada?

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.