Skocz do zawartości
Marcin Rafalski Fishman

Test WAN RT-AC68U

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin Rafalski Fishman

Witam serdecznie, jestem nowy na waszym forum.

Dzięki waszemu forum kupiłem AC68U. Niestety moje  wyniki znacznie odbiegają od waszych.

Próbuje przeprowadzic testy jan nalbliższe waszym konfiguracją.

Podłączyłem 2 laptopy kablami do rutera. Oba podłączone do portów lan. Program Jperf działa właściwie.

Próbuję zestawić połączenie tak jak House, czyli jeden laptop do LAN drugi do WAN. W tej konfiguracji nie działa. Pingowałem ale bez rezultatów.

Co należy poustawiac w routerze i laptopach aby na WAN komputery "widziały się" ?

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc i przepraszam za zaniżanie poziomu forum ;-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin Rafalski Fishman

@Fishman

po pierwsze adresacja IP - obydwa laptopy na statycznym IP, potem wg uznania:

- albo wyłączasz firewall (

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.
)

- albo otwierasz w nim port 5001 dla jperf (

)

Dziękuję za szybką odpowiedź.

NIestety spędziłem przy tym kilka godzin i nadal nie dział. Pomóz prosze bardziej łopatologicznie.

Laptop A (Client Jperf)                            ---IPv4 192.168.1.2; Default Gateway 192.168.1.1 DNS 192.168.1.1

Router LAN                                             ---IP     192.168.1.1 tutaj nie ma miejsca na gateway wiec sadze ze w domysle ma WAN

Router WAN czy ma byc auto? czy np:      IP 192.168.1.10 jaki gateway? i jaki DNS? czy laptopa B?

Laptop B  (Serwer Jperf)                        ---IPv4 192.168.1.12; Jaka brama? Jaki DNS.

Wiem, że to podstawy ale dma mnie to nowość. Proszę o wyrozumiałość.

Firewall w routerze wyłączony. Odpowiadaj na PING z sieci WAN tak!

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Wiem, że to podstawy ale dma mnie to nowość. Proszę o wyrozumiałość.

:mol: coś wymyślimy, nie zwracaj na to uwagi  :D  

Laptop A (Client Jperf) - static 192.168.1.2, gateway 192.168.1.1, DNS 192.168.1.1

Router LAN - 192.168.1.1

Router WAN -  IP 192.168.2.1 bez bramki i dns (albo wpisz cokolwiek) 

Laptop B  (Serwer Jperf) - 192.168.2.2, gateway 192.168.2.1 DNS 192.168.2.1

@Fishman - a że tak zapytam, co chcesz osiągnąć ? test wan to wiem, ale w czym leży problem ? jestem na chat - wyjaśnij mi online :)

//edit: problem dotyczy wydajności intel ac-7260 po wifi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin Rafalski Fishman

Wysłałem Ci moją reckę na maila. Wstaw ją proszę w moim imieniu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Automatyczna wiadomość:

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód:

Jeśli nie zgadzasz się z podanym powodem, prosimy o zgłoszenie tego posta do personelu forum.

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

:zgoda:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• MiMB
      Przez MiMB
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Mam problem z prawidłowym działaniem serwera dlna. Spędziłem już dużo czasu na czytaniu różnych postów na różnych forach. Próbowałem już różnych rozwiązań. Mam wgrane na ruterze najnowszego Merlina. Co ciekawe do tej pory korzystałem z dlna na routerze rt-n14 Asusa i było wszystko ok. Z serwera dlna korzystam przez blueraya LG który jest podłączony do neta przez kabel od routera. Serwer jest widziany przez kilkanaście minut i znika. Dziwne że na PS3 pliki są widziane przez cały czas. Dysk podłączony do routera jest sprawny i nawet sformatowalem go ostatnio na linuksowy format plikow ext4 bo czytałem że to też może pomóc, niestety nie pomogło.Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić? Bo widzę że ludzie mają z tym problem już od dłuższego czasu bo czytałem posty z 2015 r zresztą z tego forum. Wtedy wpis robił mickarp i house podał rozwiązanie niestety to też nie pomogło. Dlatego założyłem temat od nowa.
    • szyjac
      Przez szyjac
      Witam wszystkich.
      Tak, ja we wszystkim muszę zmienić oprogramowanie, nawet w samochodzie.
      ...
      Ostatnio miałem Gargoylle na TPL-WDR4300, niestety ze względu na niską jakość sieci propagowanej przez ten router postanowiłem dokonać zmian i w domu pojawił się RT-AC58U.
      Jakość sieci zadowalająca, niestety mnie brakowało  statystyk z Gargoylle.
      Postanowiłem zaryzykować i ze stron o których wyżej wspomniano zainstalowałem LEDE.

Wybrałem najprostszy wariant instalacji czyli plik stock2lede.trx jako aktualizacja oficjalnego softu, potem aktualizacja LEDE plikiem openwrt-r1283-f176f1f-ipq806x-asus_rt-ac58u-squashfs-sysupgrade.tar.
      Obydwa kroki aktualizacji poprzez interfejs web routera.

Jak narazie jestem zachwycony, w ok godzinkę ogarnąłem konfiguracje, przekierowania portów i wszystko co miałem ustawione na oryginalnym sofcie.
      Teraz router jest po ok 3h od aktualizacji i działa, nie wiem co może niedomagać, skrajności nie testowałem bo nie było kiedy.
      Oczywiście interface web jest teraz po angielsku.

Jak upłynie trochę czasu będę mógł powiedzieć więcej.
      PS - również nie biorę odpowiedzialności za czyjeś błędy, aktualizacje robiłem po KABLU nie wifi.
    • Maciek90
      Przez Maciek90
      Mam problem z tym routerem a mianowicie z aplikacją download master. Po podpięciu dysku pod usb klikam "zainstaluj" w zakładce aplikacja usb. Wszystko przebiega pomyślnie, aplikacja się instaluje i na końcu wyświetla komunikat "uruchom download master". Po kliknięciu odsyła mnie ponownie do strony logowania, co jak wczytałem w instrukcji jest rzeczą normalną. Niestety tutaj pojawia się problem, ponieważ nie mogę się zalogować bo wyskakuje komunikat o błędnym haśle lub nazwie użytkownika. Dane logowania wpisuję oczywiście dobre, bo powinny być takie same jak do całego panelu routera. Dodam jeszcze, że robiłem reset do fabrycznych i sprawdzałem inne nośniki i sytuacja się powtarza. Ktoś coś na to poradzi?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.