Jump to content
Idanit

Jaka karta WiFi ?

Recommended Posts

Idanit

Mam pytanko, co wybrać:

Intel  jak w temacie  (wewnętrzny):

Asus USB-A56 czy Edimax EW-7822UAC (USB 3.0) może jakieś inne sugestie.

Najważniejsze kryterium to wydajność, później ale dużo mniej istotne to cena (stąd edimax). Wygląd nie istotne (stąd też edimax).

Samsung NP550P7C

i7 3630QM

advanced N 6235 (pójdzie do innego kompa za Intel Wi-Fi Link 5100).

"Stacjonarny" Laptop, 99% czasu stoi w jednym miejscu na stałe podłączony do zasilania, dodatkowy kabelek przedłużający USB nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Póki co AC66U, wystawiony na sprzedaż, docelowo AC68U. Wiem, wiem, R7000 "ponoć" szybszy ale po N66U, AC66U mam sentyment i do asusa i do merlina ;-)

house

@Idanit

jeżeli laptop nie ma whitelist'y kart to intel. ale jeżeli

Laptop, 99% czasu stoi w jednym miejscu na stałe podłączony do zasilania, dodatkowy kabelek przedłużający USB nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

to ASUS USB-AC56. Nie wiem z jakiego OS korzystasz ale Edimax EW-7822UAC ma niedopracowany sterownik do win 8.1 (jest tam specjalny programik do przełączania karty w tryb usb3.0 - na win7/8 działał świetnie na win8.1 wywala bluescreen).

Jeżeli korzystasz z windows 7/8 to lepszym wyborem będzie Edimax. Naprawdę szybki sprzęt. I asus i edimax będą szybsze od intel ac7260. Atutem asusa jest dodatkowa

You do not have the required permissions to view the link content.

Wiem, wiem, R7000 "ponoć" szybszy ale po N66U, AC66U mam sentyment i do asusa i do merlina

nie "ponoć" a szybszy ale tak naprawdę ilość "ficzerów" sprawia, że ac68u jest lepszym wyborem. AiCloud, ftp z kontami, łatwiejszy w konfiguracji openvpn- "out of box" z asuswrt :)

Idanit

Nie bardzo wiem co to ta whitelist'a ale skoro karta USB będzie szybsza, to tak jak pisałem spełnia to najważniejsze kryterium. Mam win 8.1 i ruter asusa więc na chłopski rozum to powinno być najlepsze rozwiązanie. Edimax i sterowniki do 8.1 to pewnie kwestia czasu, choć umówmy się nie jest to zdaje się lider jeśli chodzi o WiFi. I może się okazać że na 8.1 nie będzie już tak oszałamiających wyników.

Dzięki za szybkie info.

house

Nie bardzo wiem co to ta whitelist'a

lista hardware ID dopuszczonych kart. jeśli włożysz taką której ID nie widnieje w biosie laptop się nie uruchomi.

Edimax i sterowniki do 8.1 to pewnie kwestia czasu, choć umówmy się nie jest to zdaje się lider jeśli chodzi o WiFi

sam edimax nie ale ten model akurat mnie zaskoczył bo był nieznacznie lepszy niż asus.

I może się okazać że na 8.1 nie będzie już tak oszałamiających wyników

tak może być :) 

Idanit

nie "ponoć" a szybszy ale tak naprawdę ilość "ficzerów" sprawia, że ac68u jest lepszym wyborem. AiCloud, ftp z kontami, łatwiejszy w konfiguracji openvpn- "out of box" z asuswrt

Napisałem "ponoć" bo nie doczytałem w porównaniu jaki FW miał asus. Bo jeśli było to porównanie obydwu z najnowszymi FW na dany moment to ok. Ale jeśli to porównanie wyników R7000 z najnowszym FW i Asusa z testu październikowego to zmienia postać rzeczy. Bo skoro

dokładnie, jednak aktualizacja FW dodała mu skrzydeł

to być może po aktualizacji, Asus też dostałby skrzydeł  :D

house

Bo jeśli było to porównanie obydwu z najnowszymi FW na dany moment to ok

tak było ;-)  

być może po aktualizacji, Asus też dostałby skrzydeł 

nie. tutaj akurat zmieniło sie wiele w stabilności radia ale nie w samej wydajności :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Pakot
      By Pakot
      Czesc,
      informacja dla potomnych. Problem: router w trybie AP wariuje z wifi, zwlaszcza 2,4ghz. Na tyle to upierdliwe, ze dziala jakies 2-3 min. po restarcie, potem calkowicie przestaje, siec pojawia sie i znika co kilka minut, urzadzenia (rozne) nie moga sie polaczyc albo lacza i rozlaczaja. Co ciekawe, po przestawieniu w tryb router wszystko wraca do normy.
      Problem pojawil sie po uaktualnieniu FW do najnowszego 3.0.0.4.382.51610 , ale pozostaje rozniez po cofnieciu do wczesniejszych dostepnych na stronie Asusa: 3.0.0.4.382.51129 oraz 3.0.0.4.382.50624.
      Rozwiazanie:
      zapodac wczesniejszy FW: 3.0.0.4_382_15525, do znaleznienia w sieci.  
    • H4mm3R
      By H4mm3R
      Witam wszystkich, 
      Od dwóch dni szukam informacji w internecie jak skonfigurować router, kamerę, serwer żeby Surveillance Station wykryło kamery w mojej sieci - niestety bez powodzenia. Może tutaj znajdzie się ktoś kto zna się na rzeczy.
      Posiadam:
      Serwer: Synology DS216+II
      Router: Asus RT-AC5300 + RT-AC86U + BLUE_CAVE (w AiMesh)
      Kamera: HikVision DS-2CD2141G1-IDW1 + EZVIZ CS-CV310

Jak pisałem wyżej mam problem z wykryciem kamery przez SS, dziwne jest to że SS zamiast kamery wykrywa drukarkę Canon. Próbowałem przekierować porty (chyba zrobiłem to dobrze). Sprawdzałem z drugą kamerą i to samo. Podpinałem również kamery pod WAN (wcześniej robiłem to Wireless). Już nie mam pomysłu gdzie i co jeszcze zmienić, sprawdzić. 
      Jest ktoś w stanie mi pomóc?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.