Skocz do zawartości
Idanit

Jaka karta WiFi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Idanit    247
Idanit

Mam pytanko, co wybrać:

Intel

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
(wewnętrzny), Asus USB-A56 czy Edimax EW-7822UAC (USB 3.0) może jakieś inne sugestie.

Najważniejsze kryterium to wydajność, później ale dużo mniej istotne to cena (stąd edimax). Wygląd nie istotne (stąd też edimax).

Samsung NP550P7C

i7 3630QM

advanced N 6235 (pójdzie do innego kompa za Intel Wi-Fi Link 5100).

"Stacjonarny" Laptop, 99% czasu stoi w jednym miejscu na stałe podłączony do zasilania, dodatkowy kabelek przedłużający USB nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Póki co AC66U, wystawiony na sprzedaż, docelowo AC68U. Wiem, wiem, R7000 "ponoć" szybszy ale po N66U, AC66U mam sentyment i do asusa i do merlina ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

@Idanit

jeżeli laptop nie ma whitelist'y kart to intel. ale jeżeli

Laptop, 99% czasu stoi w jednym miejscu na stałe podłączony do zasilania, dodatkowy kabelek przedłużający USB nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

to ASUS USB-AC56. Nie wiem z jakiego OS korzystasz ale Edimax EW-7822UAC ma niedopracowany sterownik do win 8.1 (jest tam specjalny programik do przełączania karty w tryb usb3.0 - na win7/8 działał świetnie na win8.1 wywala bluescreen).

Jeżeli korzystasz z windows 7/8 to lepszym wyborem będzie Edimax. Naprawdę szybki sprzęt. I asus i edimax będą szybsze od intel ac7260. Atutem asusa jest dodatkowa

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Wiem, wiem, R7000 "ponoć" szybszy ale po N66U, AC66U mam sentyment i do asusa i do merlina

nie "ponoć" a szybszy ale tak naprawdę ilość "ficzerów" sprawia, że ac68u jest lepszym wyborem. AiCloud, ftp z kontami, łatwiejszy w konfiguracji openvpn- "out of box" z asuswrt :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

Nie bardzo wiem co to ta whitelist'a ale skoro karta USB będzie szybsza, to tak jak pisałem spełnia to najważniejsze kryterium. Mam win 8.1 i ruter asusa więc na chłopski rozum to powinno być najlepsze rozwiązanie. Edimax i sterowniki do 8.1 to pewnie kwestia czasu, choć umówmy się nie jest to zdaje się lider jeśli chodzi o WiFi. I może się okazać że na 8.1 nie będzie już tak oszałamiających wyników.

Dzięki za szybkie info.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

Nie bardzo wiem co to ta whitelist'a

lista hardware ID dopuszczonych kart. jeśli włożysz taką której ID nie widnieje w biosie laptop się nie uruchomi.

Edimax i sterowniki do 8.1 to pewnie kwestia czasu, choć umówmy się nie jest to zdaje się lider jeśli chodzi o WiFi

sam edimax nie ale ten model akurat mnie zaskoczył bo był nieznacznie lepszy niż asus.

I może się okazać że na 8.1 nie będzie już tak oszałamiających wyników

tak może być :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

nie "ponoć" a szybszy ale tak naprawdę ilość "ficzerów" sprawia, że ac68u jest lepszym wyborem. AiCloud, ftp z kontami, łatwiejszy w konfiguracji openvpn- "out of box" z asuswrt

Napisałem "ponoć" bo nie doczytałem w porównaniu jaki FW miał asus. Bo jeśli było to porównanie obydwu z najnowszymi FW na dany moment to ok. Ale jeśli to porównanie wyników R7000 z najnowszym FW i Asusa z testu październikowego to zmienia postać rzeczy. Bo skoro

dokładnie, jednak aktualizacja FW dodała mu skrzydeł

to być może po aktualizacji, Asus też dostałby skrzydeł  :D

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

Bo jeśli było to porównanie obydwu z najnowszymi FW na dany moment to ok

tak było ;-)  

być może po aktualizacji, Asus też dostałby skrzydeł 

nie. tutaj akurat zmieniło sie wiele w stabilności radia ale nie w samej wydajności :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Idanit
      Przez Idanit
      Mam ostatnio problem z Merlinem. Nie mogę nic pobierać, ani przez Download Station ani przez Transmission. Przekierowuje port ale nic to nie daje. Najdziwniejsze jest, że przeinstalowuje firmware Asusa i wszystko gra, nawet bez przekierowywania portów, wracam do Merlina i d..a. Nie zmieniam żadnych ustawień tylko przeładowuję soft... ktoś się spotkał lub obiło mu się coś o uszy?
      Na Merlinie port zamknięty... ...na OFW otwarty. ?!?!?! 

• OpenITbot
      Przez OpenITbot

Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 14.02.2014 Kategoria ASUS  
    • dimson
      Przez dimson

Czy ktoś używa kart z rodziny Intel 8260 i może podpowiedzieć jakie srerowniki najlepiej działają z W10 ? Chodzi o to że link nie jest stabilny i bardzo mocno "pływa" potrafi spaść do 300 mbps gdzie w tym damym miejscu DW1550 jak skala trzyma 866 mbps. Rozważam jeszcze zamiane na DW 1830 ale może problem jest w odppwiednim sterowniku /konfiguracji ? Router ten sam czyli R7000.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.