Skocz do zawartości
Idanit

Jaka karta WiFi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Idanit

Mam pytanko, co wybrać:

Intel

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
(wewnętrzny), Asus USB-A56 czy Edimax EW-7822UAC (USB 3.0) może jakieś inne sugestie.

Najważniejsze kryterium to wydajność, później ale dużo mniej istotne to cena (stąd edimax). Wygląd nie istotne (stąd też edimax).

Samsung NP550P7C

i7 3630QM

advanced N 6235 (pójdzie do innego kompa za Intel Wi-Fi Link 5100).

"Stacjonarny" Laptop, 99% czasu stoi w jednym miejscu na stałe podłączony do zasilania, dodatkowy kabelek przedłużający USB nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Póki co AC66U, wystawiony na sprzedaż, docelowo AC68U. Wiem, wiem, R7000 "ponoć" szybszy ale po N66U, AC66U mam sentyment i do asusa i do merlina ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Idanit

jeżeli laptop nie ma whitelist'y kart to intel. ale jeżeli

Laptop, 99% czasu stoi w jednym miejscu na stałe podłączony do zasilania, dodatkowy kabelek przedłużający USB nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

to ASUS USB-AC56. Nie wiem z jakiego OS korzystasz ale Edimax EW-7822UAC ma niedopracowany sterownik do win 8.1 (jest tam specjalny programik do przełączania karty w tryb usb3.0 - na win7/8 działał świetnie na win8.1 wywala bluescreen).

Jeżeli korzystasz z windows 7/8 to lepszym wyborem będzie Edimax. Naprawdę szybki sprzęt. I asus i edimax będą szybsze od intel ac7260. Atutem asusa jest dodatkowa

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Wiem, wiem, R7000 "ponoć" szybszy ale po N66U, AC66U mam sentyment i do asusa i do merlina

nie "ponoć" a szybszy ale tak naprawdę ilość "ficzerów" sprawia, że ac68u jest lepszym wyborem. AiCloud, ftp z kontami, łatwiejszy w konfiguracji openvpn- "out of box" z asuswrt :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Nie bardzo wiem co to ta whitelist'a ale skoro karta USB będzie szybsza, to tak jak pisałem spełnia to najważniejsze kryterium. Mam win 8.1 i ruter asusa więc na chłopski rozum to powinno być najlepsze rozwiązanie. Edimax i sterowniki do 8.1 to pewnie kwestia czasu, choć umówmy się nie jest to zdaje się lider jeśli chodzi o WiFi. I może się okazać że na 8.1 nie będzie już tak oszałamiających wyników.

Dzięki za szybkie info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie bardzo wiem co to ta whitelist'a

lista hardware ID dopuszczonych kart. jeśli włożysz taką której ID nie widnieje w biosie laptop się nie uruchomi.

Edimax i sterowniki do 8.1 to pewnie kwestia czasu, choć umówmy się nie jest to zdaje się lider jeśli chodzi o WiFi

sam edimax nie ale ten model akurat mnie zaskoczył bo był nieznacznie lepszy niż asus.

I może się okazać że na 8.1 nie będzie już tak oszałamiających wyników

tak może być :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

nie "ponoć" a szybszy ale tak naprawdę ilość "ficzerów" sprawia, że ac68u jest lepszym wyborem. AiCloud, ftp z kontami, łatwiejszy w konfiguracji openvpn- "out of box" z asuswrt

Napisałem "ponoć" bo nie doczytałem w porównaniu jaki FW miał asus. Bo jeśli było to porównanie obydwu z najnowszymi FW na dany moment to ok. Ale jeśli to porównanie wyników R7000 z najnowszym FW i Asusa z testu październikowego to zmienia postać rzeczy. Bo skoro

dokładnie, jednak aktualizacja FW dodała mu skrzydeł

to być może po aktualizacji, Asus też dostałby skrzydeł  :D

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Bo jeśli było to porównanie obydwu z najnowszymi FW na dany moment to ok

tak było ;-)  

być może po aktualizacji, Asus też dostałby skrzydeł 

nie. tutaj akurat zmieniło sie wiele w stabilności radia ale nie w samej wydajności :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• betelgeza
      Przez betelgeza
      Witajcie Koledzy,
      Stanowisko Supportu Asus Polska na dziś 22.05.2014 jest takie, że aktualne oprogramowanie RT-AC68u nie wspiera żadnego modemu działającego o transmisję LTE.
      Tak się jednak składa, że przynajmniej jeden modem LTE działa i to bardzo sprawnie. Dlatego chciałbym w tym temacie zachęcić użytkowników, którym udało się odpalić LTE na wspomnianym routerze do podzielenia się informacją na temat modelu modemu oraz wersji oprogramowania routera.
      Z pewnością te dane ułatwią poszukującym informacji skompletowanie działającego zestawu.
      Na pierwszy ogień przetestowany przeze mnie oraz użytkownika @The Dino modem Huawei:
      Huawei E3272 HILINK   (wersja firmware routera: 3.0.0.4.374_5656-g8d0a991) Huawei E1820 (3G)   (wersja firmware routera: ?) Huawei E3276 (LTE)   (wersja firmware routera: ?) pozdrawiam b.
    • house
      Przez house
      REGULAMIN KONKURSU
      na forum internetowym Openitforum.pl
      § 1. Konkurs
      Konkurs, o którym mowa w niniejszym regulaminie (zwany dalej „Konkursem”) jest skierowany do osób fizycznych, będących użytkownikami serwisu Openitforum.pl w rozumieniu art. 22 ustawy kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16 poz. 93 z późn. zm.), zwanych dalej „Uczestnikami”. § 2. Organizator Konkursu
      Organizatorem Konkursu jest forum internetowe Openitforum.pl, zwane dalej „Organizatorem”. Fundatorem nagrody w konkursie jest firma ASUS.Polska Przed wzięciem udziału w Konkursie każdy Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem. Udział w Konkursie będzie równoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej Organizatora Konkursu pod adresem : LINK § 3. Zasady konkursu
      Konkurs odbywa się na forum OpenITForum.pl (dalej: „Konkurs”). Konkurs skierowany jest do osób fizycznych, które w dniu jego rozpoczęcia ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. W Konkursie nie mogą brać udziału członkowie grup Administratorzy, Moderatorzy oraz VIP forum Organizatora oraz osoby współpracujące z tym podmiotem w sposób stały, a także członkowie najbliższych rodzin wymienionych grup i Administratora forum, tj. wstępni, zstępni, rodzeństwo, małżonkowie, rodzice małżonków i osoby pozostające z nimi w stosunku przysposobienia. W czasie konkursu uczestnicy wykonują zadanie polegające na przygotowaniu poradnika konfiguracji dowolnie wybranej funkcji routerów firmy ASUS. Projekt powinien przybliżyć czytelnikom sposób wykonania ustawień wybranej funkcjonalności, tak aby można było go traktować jako "poradnik konfiguracji". Praca może zawierać rymowanki, obrazki bądź suchy techniczny język - forma dowolna - najważniejszym jest aby umożliwiła niedoświadczonemu użytkownikowi poprawne jej ustawienie i aktywowanie. Nadsyłając prace konkursowe i akceptując Regulamin Konkursu, Uczestnik Konkursu jednocześnie oświadcza, że: posiada pełnię praw autorskich i pokrewnych do zgłoszonej pracy, oraz że tym samym wyraża zgodę na jej publikację w Internecie i publiczne udostępnienie na forum internetowym Openitforum.pl oraz w specjalnym dziale portalu : ASUS - poradniki; udziela niewyłącznej zgody na użytkowanie pracy przez Organizatora na następujących polach eksploatacji: zwielokrotniania, utrwalania, sporządzania cyfrowego zapisu udostępnionego materiału, wprowadzania materiału do pamięci komputera, wprowadzania materiału do własnych baz danych, bądź w postaci oryginalnej bądź w postaci fragmentów, w zakresie rozpowszechniania materiału w sposób inny niż określony powyżej - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie materiału w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w szczególności za pośrednictwem Internetu lub innych sieci komputerowych, sieci telefonii komórkowych oraz w jakikolwiek inny sposób, w tym przy pomocy przekazu telekomunikacyjnego. Każdy użytkownik może wysłać nieograniczoną ilość zgłoszeń - w przypadku przesłania kilku prac pod uwagę będzie brana ogólna zawartość merytoryczna. Konkurs trwa od 5 listopada 2014 r. do 28 listopada 2014 r. do godziny 23.59. http://openitforum.pl/calendar/event/1167-/
      Zgłoszenie konkursowe odbywa się poprzez przesłanie odpowiedzi na specjalne konto forum @OpenITbot w formie Prywatnej Wiadomości  oznaczając tytuł wiadomości podpisem "[Konkurs]" Nagrodą w konkursie jest dwupasmowy,bezprzewodowy router gigabitowy AC2400 : ASUS RT-AC87U § 4. Rozstrzygnięcie konkursu i zasady przyznawania nagród
      Spośród wszystkich nadesłanych prac Administrator Forum (@house) wybierze jednego zwycięzcę jako autora najciekawszej wiadomości. Ocena dokonywana przez Administratora Forum w kontekście przydzielania nagród będzie całkowicie subiektywna. Wyłonienie laureata przez Administratora Forum nastąpi w dniu 30 listopada 2014 r. do godziny 19.00. Uczestnik, którzy wygra nagrodę zostanie poinformowany przez Administratora Forum poprzez wiadomość @ oraz umieszczenie jednoznacznej informacji w wydarzeniu w kalendarzu związanym z konkursem. http://openitforum.pl/calendar/event/1168-/
      W przypadku, gdy zdobywcą Nagrody będzie jakakolwiek osoba, która nie spełnia warunków wskazanych w niniejszym Regulaminie, osoba taka traci prawa do nagrody a wygrana zostanie przyznana kolejnej osobie wybranej przez Administratora Forum. Organizator oświadcza, że nagrody są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadzie art. 21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Nagroda w Konkursie nie podlega wymianie na inne nagrody oraz na ekwiwalent pieniężny. Nagroda zostanie przesłana przez Organizatora bezpłatnie. Fundator nagrody zapewnia ochronę gwarancyjną i pełne wsparcie produktu dla laureata (produkt jest NOWY i FABRYCZNIE zapakowany). W konkursie przewidzieliśmy nagrody niespodzianki dla 6 osób wyróżniających się na tle innych uczestników §5. Dane osobowe
      Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z Konkursem, to jest jego organizacją i przeprowadzeniem. Po zakończeniu konkursu wszystkie dane uczestników zostaną ukryte. Podanie przez uczestników konkursu danych osobowych ma charakter dobrowolny. Uczestnikom przysługuje prawo wglądu w ich dane osobowe, prawo ich poprawiania, prawo żądania usunięcia tych danych, a także prawo zgłoszenia sprzeciwu co do ich przetwarzania. §6. Reklamacje
      Wszelkie reklamacje czy uwagi dotyczące sposobu przeprowadzenia konkursu lub jego organizacji Uczestnicy mogą zgłaszać publikując temat w odpowiednim dziale na forum : Propozycje, uwagi, opinie. Wszelkie reklamacje, czy uwagi zgłoszone przez Uczestników w sposób określony w punkcie poprzedzającym będą rozwiązywane i rozstrzygane przez Organizatora w terminie 3 dni od daty ich publikacji. §7. Postanowienia końcowe
      Organizator nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy dodawanych przez Uczestników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu w postaci przedłużenia czasu trwania Konkursu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne problemy techniczne, mające wpływ na wypełnienie warunków uczestnictwa w Konkursie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe dane podane przez Uczestnika, w szczególności za zmianę danych osobowych uniemożliwiającą odszukanie Uczestnika, któremu przyznano nagrodę. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości wynikające z wadliwości działania łączy internetowych, funkcjonowanie sieci lub systemu Uczestnika Konkursu. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie będą miały przepisy prawa polskiego. POWODZENIA !!!
    • Muka
      Przez Muka
      WITAM.
      Zakupiłem używanego Asusa Rt-AC-87u pierwszy tego Typu router. Wydaje mi się ze zasięg jaki rozsyła jest słaby, lecz nie znam się. Dlatego pisze na Tym forum do ludzi ogarniętych w temacie.  Dodam ze router ma gwarancje do Marca( posiadam dowód zakupu).
      Pierwsze zdjęcie Pomiar ok 2m od routera:

Drugie zdjęcie pokój obok ok 7mod routera
      TP-Link znajduje się piętro niżej i chyba ma lepszy zasięg 
      Bardzo proszę o POMOC 

syslog.txt
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności