Skocz do zawartości
Canis

DSM - dowiązania symboliczne, jak tworzyć

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Canis    0
Canis

Włączyłem opcję Zezwalaj na łącza symboliczne w folderach współdzielonych oraz drugą opcję (..) między folderami współdzielonymi

(Panel sterowania -> Win/Mac/NFS -> Usługa plików Windows -> Ustawienia zaawansowane)

znalazłem również informację, że łącza te można tworzyć przy pomocy terminala DSM, nie bardzo jednak wiem jak się za to zabrać

czy ktoś przerabiał już ten temat? będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Panel Sterowania - Terminal - Włącz usługę SSH

nastepnie za pomocą

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
łączysz się do synology - logujesz na konta admina - i za pomocą polecenia w konsoli tworzysz link : 
    Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

wiem, że @glorifyday coś działał z nimi w temacie photostation   B)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    151
glorifyday

Dzialal. Linki (ln -s) dzialaja, widac je z Windows w folderze wspoldzielonym na NASie.

Ale z tego co pamietam, nie widac w File Station. Podobnie Photo Station nie podaza za tymi linkami, jesli cos podlinkowac w podfolderze folderu /photo. Jesli potrzeba takiej widocznosci, trzeba uzyc mount.

Moje przygody z linkami w kontekscie Photo Station opisane byly tu (post #8 i #9):

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności