Jump to content
Canis

DSM - dowiązania symboliczne, jak tworzyć

Rate this topic

Recommended Posts

Canis

Włączyłem opcję Zezwalaj na łącza symboliczne w folderach współdzielonych oraz drugą opcję (..) między folderami współdzielonymi

(Panel sterowania -> Win/Mac/NFS -> Usługa plików Windows -> Ustawienia zaawansowane)

znalazłem również informację, że łącza te można tworzyć przy pomocy terminala DSM, nie bardzo jednak wiem jak się za to zabrać

czy ktoś przerabiał już ten temat? będę wdzięczny za pomoc

house

Panel Sterowania - Terminal - Włącz usługę SSH

nastepnie za pomocą łączysz się do synology - logujesz na konta admina - i za pomocą polecenia w konsoli tworzysz link : 

You do not have the required permissions to view the link content.

wiem, że @glorifyday coś działał z nimi w temacie photostation   B)

glorifyday

Dzialal. Linki (ln -s) dzialaja, widac je z Windows w folderze wspoldzielonym na NASie.

Ale z tego co pamietam, nie widac w File Station. Podobnie Photo Station nie podaza za tymi linkami, jesli cos podlinkowac w podfolderze folderu /photo. Jesli potrzeba takiej widocznosci, trzeba uzyc mount.

Moje przygody z linkami w kontekscie Photo Station opisane byly tu (post #8 i #9):

• Like it 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• neon
      By neon
      Witam, 
      czy Synology QuickConnect jest bezpieczne ? czy używacie tego rozwiązania do łączenia się z Waszymi routerami ? 

Pozdrawiam 
    • neon
      By neon
      Witam, 

moglibyście podać modem LTE co sprawdzi się z RT2600ac ??? wiem, że jest lista kompatybilności, ale co warto pod Synology kupić ? 

Pozdrawiam 
    • nowy57
      By nowy57
      jak wyglada sprawa z dyskami M2 SSD jako cache ? wiem ze system sam tworzy wielkosc "pliku wymiany" i tu pytanie , jakiej wielkosci zalecany jest SSD ? no i jakiej szukac wydajnosci tego dysku ? czy zwykle 500MB/s wystarczy i czy jednak te najbardziej wydajne sa jak najbardziej pożądabe 3000MB/s ? przy łączy 1Gb.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.