Skocz do zawartości
Darius121

ASUS AC68 + AC56 kopiowanie do NAS

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Darius121

Pierwszy post na forum, tak więc Witam wszystkich.

Posiadam, zakupiony w grudniu zestaw, który był testowany, firmware wgrany oryginalny, dostępny oficjalnie (mogę sprawdzić numer firmware).

Między routerem a kartą jest około 3-4 metrów (bez żadnych ścian itp.). Przeważnie kopiuje dane z komputera (Laptop i5, windows 8) do NAS (Zyxel NSA320), NAS jest podłączony do routera kablem, połączenie 1Gb/s. Do tej pory raz (nie wiem jak to się stało) udało mi się osiągnąć zapis na NAS około 40 MB/s a przeważnie jest to około 22-28 MB/s. W stosunku do opisanej recenzji osiągi są chyba trochę słabe. 

Proszę o pomoc w "przyspieszeniu".

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Między routerem a kartą jest około 3-4 metrów

jaka karta ? ac68u z jakim FW ? jakie pasmo i szerokość kanału WiFi ?

W stosunku do opisanej recenzji osiągi są chyba trochę słabe. 

w stosunku do zapisu na dysku usb 3.0 podpiętego do routera tak, ale może nsa-320 takie ma osiągi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darius121

Router firmware 3.0.0.4.374_379

Karta taka jak w recenzji tj.ASUS USB-AC56 sterownik 1023.6.225.2013,

Szerokość kanału ustawiona na routerze 80 mhz , kanał 44, kanał rozszerzony automat, WPA2-Personal. Chodzi oczywiście o transfer do NAS nie na dysk UBS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

FW nie najświeższe więc zaktualizuj do TEJ WERSJI. Co prawda otagowana jako beta ale działa bardzo dobrze pod względem wydajności WiFi.

Chodzi oczywiście o transfer do NAS nie na dysk UBS

jak na Marvell 6281 1200 MHz to transfery na poziomie 22-28 MB/s nie są jakimiś zaniżonymi wartościami. jeśli to transfer wielu małych plików to ok. 40MB/s może osiągnąłeś na dużym pojedynczym pliku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darius121

Być może to był pojedyńczy plik. Czyli mam rozumieć że to normalne wartości w przypadku tego serwera i chipsetu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jak najbardziej. NSA310 osiągał max 15MB/s więc twoje wartości są moim zdaniem poprawne. jak jest z odczytem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darius121

A jeżeli po kablu (kiedy połączę laptopa do routera po gigabicie) transfer jest z tego co sprawdzałem około 50 MB/s. To nie powinno być podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

To nie powinno być podobnie ?

nie :) kabel i WiFi to 2 różne rzeczy. na kablu nie masz zakłóceń które mają wpływ na jakość połączenia. zaktualizuj FW w routerze do bety którą podlinkowałem wyżej i sprawdź czy coś to zmieniło.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darius121

nie :) kabel i WiFi to 2 różne rzeczy. na kablu nie masz zakłóceń które mają wpływ na jakość połączenia. zaktualizuj FW w routerze do bety którą podlinkowałem wyżej i sprawdź czy coś to zmieniło.  

To potrzebuje chwilki na upgrade. Do usłyszenia, :-)

Pytanie co do upgrade z pliku: trzeba rozpakować czy wgrywamy zipa? 

Edytowane przez Darius121

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 9.01.2014 o 17:12, Darius121 napisał:
Pytanie co do upgrade z pliku: trzeba rozpakować czy wgrywamy zipa? 

po rozpakowaniu wgrywasz plik FW_RT_AC68U_3004374501.trx

openit_1389284452__2014-01-09_172024.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darius121

W miedzyczasie zdążyłem wgrać. Teraz postestuje i dam znać czy coś się zmieniło. Dziękuje za pomoc.

W miedzyczasie zdążyłem wgrać. Teraz postestuje i dam znać czy coś się zmieniło. Dziękuje za pomoc.

Wydaje, mi się że nic się nie zmieniło w transferach. Więc chyba ten typ tak ma.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Wydaje, mi się że nic się nie zmieniło w transferach. Więc chyba ten typ tak ma.

Niestety tak. Ale to i tak jest bardzo przyzwoity wynik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• ronifcb
      Przez ronifcb
      Witam.panowie potrzebuje porady ,ktory router wybrac.Ten z wątku czyli asus ac88u dsl czy netgear d7800 ? Na tą chwile router będzie podłaczony pod łącze vdsl dlatego zalezy mi na tym by miał modem.W niedalekiej przyszłosci będzie to pewnie połaczone z jakimś modemem lte po wanie.Cena jest bardzo zbliżona także mam problem z wyborem.pozdrawiam
    • Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.
    • betelgeza
      Przez betelgeza
      Witajcie Koledzy,
      Stanowisko Supportu Asus Polska na dziś 22.05.2014 jest takie, że aktualne oprogramowanie RT-AC68u nie wspiera żadnego modemu działającego o transmisję LTE.
      Tak się jednak składa, że przynajmniej jeden modem LTE działa i to bardzo sprawnie. Dlatego chciałbym w tym temacie zachęcić użytkowników, którym udało się odpalić LTE na wspomnianym routerze do podzielenia się informacją na temat modelu modemu oraz wersji oprogramowania routera.
      Z pewnością te dane ułatwią poszukującym informacji skompletowanie działającego zestawu.
      Na pierwszy ogień przetestowany przeze mnie oraz użytkownika @The Dino modem Huawei:
      Huawei E3272 HILINK   (wersja firmware routera: 3.0.0.4.374_5656-g8d0a991) Huawei E1820 (3G)   (wersja firmware routera: ?) Huawei E3276 (LTE)   (wersja firmware routera: ?) pozdrawiam b.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności