Skocz do zawartości
Darius121

ASUS AC68 + AC56 kopiowanie do NAS

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Darius121    4
Darius121

Pierwszy post na forum, tak więc Witam wszystkich.

Posiadam, zakupiony w grudniu zestaw, który był testowany, firmware wgrany oryginalny, dostępny oficjalnie (mogę sprawdzić numer firmware).

Między routerem a kartą jest około 3-4 metrów (bez żadnych ścian itp.). Przeważnie kopiuje dane z komputera (Laptop i5, windows 8) do NAS (Zyxel NSA320), NAS jest podłączony do routera kablem, połączenie 1Gb/s. Do tej pory raz (nie wiem jak to się stało) udało mi się osiągnąć zapis na NAS około 40 MB/s a przeważnie jest to około 22-28 MB/s. W stosunku do opisanej recenzji osiągi są chyba trochę słabe. 

Proszę o pomoc w "przyspieszeniu".

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house
Między routerem a kartą jest około 3-4 metrów

jaka karta ? ac68u z jakim FW ? jakie pasmo i szerokość kanału WiFi ?

W stosunku do opisanej recenzji osiągi są chyba trochę słabe. 

w stosunku do zapisu na dysku usb 3.0 podpiętego do routera tak, ale może nsa-320 takie ma osiągi. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darius121    4
Darius121

Router firmware 3.0.0.4.374_379

Karta taka jak w recenzji tj.ASUS USB-AC56 sterownik 1023.6.225.2013,

Szerokość kanału ustawiona na routerze 80 mhz , kanał 44, kanał rozszerzony automat, WPA2-Personal. Chodzi oczywiście o transfer do NAS nie na dysk UBS

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

FW nie najświeższe więc zaktualizuj do

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
. Co prawda otagowana jako beta ale działa bardzo dobrze pod względem wydajności WiFi.

Chodzi oczywiście o transfer do NAS nie na dysk UBS

jak na Marvell 6281 1200 MHz to transfery na poziomie 22-28 MB/s nie są jakimiś zaniżonymi wartościami. jeśli to transfer wielu małych plików to ok. 40MB/s może osiągnąłeś na dużym pojedynczym pliku ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darius121    4
Darius121

Być może to był pojedyńczy plik. Czyli mam rozumieć że to normalne wartości w przypadku tego serwera i chipsetu ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

jak najbardziej. NSA310 osiągał max 15MB/s więc twoje wartości są moim zdaniem poprawne. jak jest z odczytem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darius121    4
Darius121

A jeżeli po kablu (kiedy połączę laptopa do routera po gigabicie) transfer jest z tego co sprawdzałem około 50 MB/s. To nie powinno być podobnie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

To nie powinno być podobnie ?

nie :) kabel i WiFi to 2 różne rzeczy. na kablu nie masz zakłóceń które mają wpływ na jakość połączenia. zaktualizuj FW w routerze do bety którą podlinkowałem wyżej i sprawdź czy coś to zmieniło.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darius121    4
Darius121

nie :) kabel i WiFi to 2 różne rzeczy. na kablu nie masz zakłóceń które mają wpływ na jakość połączenia. zaktualizuj FW w routerze do bety którą podlinkowałem wyżej i sprawdź czy coś to zmieniło.  

To potrzebuje chwilki na upgrade. Do usłyszenia, :-)

Pytanie co do upgrade z pliku: trzeba rozpakować czy wgrywamy zipa? 

Edytowane przez Darius121

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house
Dnia 9.01.2014 o 17:12, Darius121 napisał:
Pytanie co do upgrade z pliku: trzeba rozpakować czy wgrywamy zipa? 

po rozpakowaniu wgrywasz plik FW_RT_AC68U_3004374501.trx

openit_1389284452__2014-01-09_172024.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darius121    4
Darius121

W miedzyczasie zdążyłem wgrać. Teraz postestuje i dam znać czy coś się zmieniło. Dziękuje za pomoc.

W miedzyczasie zdążyłem wgrać. Teraz postestuje i dam znać czy coś się zmieniło. Dziękuje za pomoc.

Wydaje, mi się że nic się nie zmieniło w transferach. Więc chyba ten typ tak ma.
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house
Wydaje, mi się że nic się nie zmieniło w transferach. Więc chyba ten typ tak ma.

Niestety tak. Ale to i tak jest bardzo przyzwoity wynik :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności