Jump to content
house

DiskStation Manager 5.0 beta

Rate this topic

Recommended Posts

house

Synology na 16.01 zaplanowało pokaz nowej wersji DiskStation Manager w wersji 5.0 beta:
http://www.synology.com/en-uk/events/2014_dsm5.0_beta_uk

• synchronizacja z chmurą Google Drive oraz Dropbox (!!! nareszcie !)
• udostepnianie plików i folderów w Facebook & Google+ 
• udostępnianie filmów do YouTube wprost z PhotoStation
• konfigurowalne widgety statusów (?)
• gotowy na 4K interfejs dotykowy (dla tabletów i wyświetlaczy ultra HD)
• centralna konsola zarządzania ze zestandaryzowanym monitorowaniem, zdalną administracją i konfiguracją opartą na politykach (policy based configuration)
• zwiększona ochrona danych dzięki systemowi migawek danych (snapshots) (!)

openit_1389119367__dsm5general.png
openit_1389119356__dsm5cloudstation1.png

Info na SNB:
http://www.smallnetbuilder.com/other/ces-2014/32312-synology-provides-a-peek-at-new-os

The DSM 5.0 public beta will be rolling out over the next few weeks.

house

dużo screenów : 

You do not have the required permissions to view the link content.

oraz :

glorifyday

Widze, ze sie wpisali w trendy stylistyczne :p ...

...ale grafika albo wynajeli gorszego, albo mial spadek formy :devil:.

Z dropboxa nie korzystam, jak dla mnie niewiele ciekawego poza moze pierdolkami typu edytor tekstow.

Potencjalnie ciekawe sa te migawki.

Zeby tak wreszcie popracowali nad porzadnym systemem uprawnien do PhotoStation... :/

Edited by glorifyday

house

minimalizm w czystej formie. podoba mi się :) z dropboxa przestałem korzystać jak mi się abonament na 48GB skończył. ale google drive nie pogardzę 

migawki to świetna sprawa, netgear ma je w swoich readynas'ach. 

Zeby tak wreszcie popracowali nad porzadnym systemem uprawnien do PhotoStation

tak, zdecydowanie przydałby się bardziej zintegrowany z DSM tak jak w FS.

glorifyday

Dziwi mnie, ze PS pozwala korzystac z uzytkownikow DSMa a ich uprawnien nie respektuje (u mnie to latwo widac, bo w /photo mam podmapowany folder z podstawowego udzialu z danymi).

To sie wydaje stosunkowo proste do implementacji.

Ale dodatkowo bardzo by mi sie przydal system uprawnien dla katalogow wirtualnych, z mozliwoscia ustalenia priorytetu uprawnien dla katalogu ponad priorytetami uprawnien dla np. pojedynczych plikow. Chcialbym nie kopiowac zdjec do katalogow wystawianych publicznie, tylko zalatwiac to tagowaniem i uzyciem katalogow wirtyalnych. Teraz sie nie da.

house

Ale dodatkowo bardzo by mi sie przydal system uprawnien dla katalogow wirtualnych,

i w formie takiej jak w rackstation. tak uprawnienia świetnie się nadaje i modyfikuje. 

glorifyday

Zalapalem sie na kilka zrzutow ekranu Twojego autorstwa w jednym z watkow i przyznaje, ze tam to jest fajnie zrobione. Mogloby byc w DSM dla DSow, nawet jesli w defaulcie, to jako opcja. W sumie nie bardzo rozumiem, po co DSM na DSach ma takie ograniczenia.

Edited by glorifyday

house
W sumie nie bardzo rozumiem, po co DSM na DSach ma takie ograniczenia.

nie bardzo rozumiem polityki ale moim zdaniem powinny być takie opcje dostępne i w DS . Po co komuś zaawansowane spływanie/blokowanie uprawnień w domu ? Rozumiem, a ktoś może poczuć się zirytowany, że musi przeklikać roboczo-godziny  w domu aby uszyć poziom uprawnień dla bandy dzieciaków :)

glorifyday

Dokladnie, w domu jak najbardziej przydaje sie sprawne ustawianie uprawnien.

Chocby taka rzecz - chce mlodemu dac mozliwosc wgrywania zdjec i filmow normalnie przez sambe do podkatalogu w katalogu ze zdjeciami (umieszczonego tez gdziestam w strukturze katalogow). Do glownego ma read/only, zeby niechcacy czegos nie skasowal. Do tego podkatalogu chcialbym mu dac bez ograniczen i jednoczesnie chcialbym, zeby byla taka a nie inna struktura katalogow dla czytelnosci calosci. I nie bardzo wiem, czy tak sie w ogole da.

Poza tym... takie DS713+ to nie jest produkt typowo domowy, spokojnie moze dzialac w mniejszej firmie.

Tym bardziej nie rozumie zatem, po co te ograniczenia w DSMie...

Edited by glorifyday

house

Aby rozgraniczyc dom i biznes w produktach. I ustawić ceny.

house

trochę więcej screenów : 

glorifyday

Aby rozgraniczyc dom i biznes w produktach.

W takim wypadku dziwi mnie, ze na DS713 nie mozna wgrac softu "biznesowego".

I ustawić ceny.

Prawdopodobnie to jest wlasciwa odpowiedz, bo jak nie wiadomo, o co chodzi, to...

house

Zdjęcia z eventu : 

W środku jest bardzo ciekawy pdf.

house

DSM 5.0 Beta jest już dostępny:
więcej informacji :

Lokalizacje pobierania:

Dostępne jest live-demo

konto:  admin
hasło:  synology

i nasza krótka galeria:

house

Dwie najważniejsze dla mnie rzeczy działają bardzo dobrze :

• transmission

openit_1390502760__2014-01-23_192146.png

• synchronizacja z google drive:

openit_1390502766__2014-01-23_192408.png

glorifyday

Znaczy... tak samo dobrze, czy lepiej? (nie wiem, czy Google Drive bylo w 4.3, bo nie uzywam)

house

@glorifyday lepiej, zdecydowanie lepiej :) Gdrive i dropbox nie było w ogóle w DSM wcześniej (był kiepski Synobox).
niestety samba działa gorzej i to zauważalnie. ale.. to dopiero beta więc na pewno w finalnym wydaniu będzie poprawnie.

włączenie smb2 lekko poprawiło działanie, ale DSM 4.3 był sprawniejszy w tej kwestii. 

house

takich powiadomień w DSM jeszcze nie widziałem :

openit_1390935608__2014-01-28_195908.png

• Like it 1

house

Synology wypuściło pierwszą aktualizację bety : DSM 5.0-4418 Update 1
You do not have the required permissions to display the content of the code field.

pierwsze co się rzuca w oczy to niesamowite przyspieszenie interfejsu via https  :) ze względu na zastosowanie 

. Dzięki temu DSM via ssl z WAN chodzi lepiej niż po porcie 5000 w LAN :D

Najbardziej widać to na photostation w którym miniatury zdjęć wczytują się o wiele szybciej przez https niż lokalnie przez /photo :O

Syslog server z domyślnych paczek aplikacji migrował bezpośrednio do DSM i obsługuje całe notification center. Dzięki temu "out-of-box" możemy zbierać logi z różnych urządzeń w sieci.

branetre

Beta jakoś nie dla mnie (na razie) Przeszedłem już jedno zabarwienie systemu w ios 7 Jakoś mnie te barwy nie jarają. System sam w sobie przyspieszył i daje nowe możliwości ale w zupełności stabilna 4.3 3810 mi starczała... Do tego ta samba prawie 20% wolniejsza.

Dodam że powrót na 4.3 3810 przy pomocy

działa jak należy. Wystarczy zrobić jot w jot tak jak tam napisałem.

Edited by lud3ik
  • Like it 1

house

@ wgrałeś plik *.pat i zrobiłeś aktualizację do 5.0-4418 Update 1 ? zauważyłem, że smb chodzi wolniej w przypadku ustawienia NAS'a na statycznym adresie. po włączeniu dhpc działa normalnie.

branetre

Tak zrobiłem a z DHCP nie sprawdziłem ... Wina DNS ? Dziwne zachowanie Jutro dyski dostanę to zrobię nową instalkę ponownie na 5 beta Update 1.

Bardzo duże problemy z kompatybilnością bazy mysql. Próbowałem zainportować bazę 120mb pod maria db i za ciorta nie mogę się dogadać. Baza zainportowana pomyślnie a nie działa. Na stronie Synka jest informacja że mariadb jest kompatybilna wstecz z bazami mysql Ponoć ...

house

nie tylko dns, bo ma problemy również z wins pomimo wpisania adresu w konfiguracji. wyszukanie dsm w sieci trwa wtedy dośc długo.

branetre

Próbowałem dodać swoje ID w Quick Connect i zdalnie nie działa przez SMARTFONA (DSM Finder i Video Station) Na 4.3 3810 działało.

house

ten pierwszy wizard Quick Connect po instalacji rzeczywiście nie działa. Ten wewnątrz DSM działa ok. 

• Like it 1

branetre

No to kolejna rzecz do testu Nie ma co się złościć bo to przecież BETA, która i tak jak na pierwsze ziarno działa wspaniale :good:

Edited by lud3ik

house

dokładnie, poza tym wysłałem już ok 20 bugów :) zawsze coś się znajdzie...

house

dzisiaj pojawiły się dwie ciekawe informacje :

1. aktualizacja stabilnego wydania DSM 4.3

• This update repairs the system and removes malware caused by past system vulnerabilities (CVE-2013-6955, CVE-2013-6987).
  • The compatibility of SMB 2 file service has been enhanced when transferring files to Mac OS X 10.9.
  • Fixed an issue where SFTP service would consume excessive memory when it was enabled.
  • This update is required to continue using QuickConnect & Push Service notifications.

2. Na targach CEBIT 2014 (10-14 marca) pojawi się finalna wersja DSM 5.0 więc program beta zakończy się za ok 2-3 tygodnie. 

branetre

Mogli by zminimalizować kolorysrykę i zmniejszyć ikony Trochę to wygląda jak taki stary xp bez sterownika karty gpu Reszta ... No prawie prawie :)

house

Trochę to wygląda jak taki stary xp bez sterownika karty gpu

Obejrzyj QNAP Qts ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      QNAP® Systems, Inc. (QNAP), wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny storage, network oraz computing udostępnił dziś wydanie 4.4.1 Beta systemu operacyjnego QTS. Podczas prac nad nową wersją OS-u nacisk położono m.in. na wysoko wydajny backup oraz innowacyjny storage hybrydowy – dlatego QTS 4.4.1 wyposażono w aplikację HBS 3 z technologią QuDedup, która deduplikuje dane u źródła i zwiększa wydajność tworzenia backupu oraz przywracania danych. Wśród nowości jest również CacheMount (rozwiązanie pozwalające na lokalne cache’owanie danych z podłączonych usług chmurowych – co pozwala na korzystanie z nich również wygodnie jak w przypadku zasobów dostępnych w LAN) oraz QuMagie – bazująca na sztucznej inteligencji (AI) aplikacja do organizowania zdjęć i udostępniania ich. QNAP NAS z nowym systemem obsługiwać będzie również Fibre Channel SAN, co pozwoli na łatwe podłączenie urządzenia do istniejącego środowiska SAN i wykorzystanie go w charakterze atrakcyjnego kosztowo rozwiązania storage i backup.
      Więcej informacji o QTS 4.4.1: https://www.qnap.com/go/qts/4.4.1

Kluczowe nowe aplikacje i funkcje w QTS 4.4.1:
      HBS 3: Przyspiesz tworzenie backupu oraz odtwarzanie danych – aby zapewnić sobie niezakłócone funkcjonowanie wszystkich usług i aplikacji Deduplikuj dane u źródła: Technologia QuDedup deduplikuje dane u źródła – dzięki zmniejszeniu ogólnej ilości backupowanych danych, redukowane jest również zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową oraz transfer. Użytkownicy mogą zainstalować na swoim komputerze narzędzie QuDedup Extract Tool i łatwo przywrócić zdeduplikowane pliki do oryginalnego stanu. Ponad 20 zintegrowanych usług chmurowych: QNAP oferuje bezpieczne i elastyczne rozwiązanie do backup w chmurze hybrydowej, a także wsparcie dla TCP BBR Congestion Control – co pozwala na nawet dwukrotne zwiększenie szybkości tworzenia backupu. CacheMount: Ciesz się dostępem do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami CacheMount integruje NAS-a z popularnymi usługami chmurowymi i pozwala na uzyskiwanie dostępu do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami – dzięki lokalnemu cache’owaniu. Nie ma znaczenia, do jakiej usługi chmurowej podłączony jest NAS – użytkownik może wygodnie używać aplikacji QTS do zarządzania plikami, edytowania ich, odtwarzania, etc.
      QuMagie: Zupełnie nowe albumy AI QuMagie to następna generacja aplikacji Photo Station, wyposażona w odświeżony interfejs, wbudowaną oś czasu, zintegrowane funkcje AI w dziedzinie organizowania zdjęć, konfigurowalne okładki folderów oraz skuteczną wyszukiwarką – wszystko to czyni z niej kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami i udostępniania ich.
      QNAP NAS obsługuje Fibre Channel SAN QNAP NAS z zainstalowaną kartą Fibre Channel może zostać w łatwy sposób podłączony do środowiska SAN, aby zapewnić możliwość korzystania z wysoko wydajnego rozwiązania storage i backup, jednocześnie pozwalając użytkownikom na korzystanie z wielu zalet QNAP NAS, takich jak obsługa migawek, auto-tiering Qtier™ tiering storage, SSD cache, etc.
      Multimedia Console integruje wszystkie aplikacje multimedialne QTS The Multimedia Console łączy w jednej aplikacji wszystkie narzędzia multimedialne QTS, pozwalając tym samym na wygodniejsze, scentralizowane zarządzanie funkcjami związanymi z obsługą multimediów. Użytkownicy mogą dowolnie wybierać pliki źródłowe dla poszczególnych aplikacji i definiować odpowiednie poziomy uprawnień.
      Wygodne usuwanie Qtier SSD RAID Tier Użytkownicy mogą wygodnie usuwać nośniki SSD z grupy SSD RAID – aby np. wymienić lub dodać SSD, zmieniać typ SSD RAID lub rodzaj SSD (SATA, M.2, QM2). Można to zrobić w dowolnym momencie, by zwiększyć wydajność auto-tieringu.
      Obsługa samoszyfrujących się dysków SED - Self-encrypting Drives Samoszyfrujące się dyski (np. Samsung 860 i 970 EVO SSD) pozwalają użytkownikom wykorzystać wbudowaną funkcję szyfrowania bez konieczności używania w tym celu dodatkowego oprogramowania lub wykorzystywania zasobów obliczeniowych NAS-a. Pozwala to na łatwe dodanie dodatkowej warstwy ochrony danych.
      Dostępność QTS 4.4.1 Beta jest już dostępny w Download Center : https://www.qnap.com/go/download

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      QNAP® Systems, Inc. (QNAP), wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny storage, network oraz computing udostępnił dziś wydanie 4.4.1 Beta systemu operacyjnego QTS. Podczas prac nad nową wersją OS-u nacisk położono m.in. na wysoko wydajny backup oraz innowacyjny storage hybrydowy – dlatego QTS 4.4.1 wyposażono w aplikację HBS 3 z technologią QuDedup, która deduplikuje dane u źródła i zwiększa wydajność tworzenia backupu oraz przywracania danych. Wśród nowości jest również CacheMount (rozwiązanie pozwalające na lokalne cache’owanie danych z podłączonych usług chmurowych – co pozwala na korzystanie z nich również wygodnie jak w przypadku zasobów dostępnych w LAN) oraz QuMagie – bazująca na sztucznej inteligencji (AI) aplikacja do organizowania zdjęć i udostępniania ich. QNAP NAS z nowym systemem obsługiwać będzie również Fibre Channel SAN, co pozwoli na łatwe podłączenie urządzenia do istniejącego środowiska SAN i wykorzystanie go w charakterze atrakcyjnego kosztowo rozwiązania storage i backup.
      Więcej informacji o QTS 4.4.1: 
      Kluczowe nowe aplikacje i funkcje w QTS 4.4.1:
      HBS 3: Przyspiesz tworzenie backupu oraz odtwarzanie danych – aby zapewnić sobie niezakłócone funkcjonowanie wszystkich usług i aplikacji Deduplikuj dane u źródła: Technologia QuDedup deduplikuje dane u źródła – dzięki zmniejszeniu ogólnej ilości backupowanych danych, redukowane jest również zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową oraz transfer. Użytkownicy mogą zainstalować na swoim komputerze narzędzie QuDedup Extract Tool i łatwo przywrócić zdeduplikowane pliki do oryginalnego stanu. Ponad 20 zintegrowanych usług chmurowych: QNAP oferuje bezpieczne i elastyczne rozwiązanie do backup w chmurze hybrydowej, a także wsparcie dla TCP BBR Congestion Control – co pozwala na nawet dwukrotne zwiększenie szybkości tworzenia backupu. CacheMount: Ciesz się dostępem do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami CacheMount integruje NAS-a z popularnymi usługami chmurowymi i pozwala na uzyskiwanie dostępu do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami – dzięki lokalnemu cache’owaniu. Nie ma znaczenia, do jakiej usługi chmurowej podłączony jest NAS – użytkownik może wygodnie używać aplikacji QTS do zarządzania plikami, edytowania ich, odtwarzania, etc.
      QuMagie: Zupełnie nowe albumy AI QuMagie to następna generacja aplikacji Photo Station, wyposażona w odświeżony interfejs, wbudowaną oś czasu, zintegrowane funkcje AI w dziedzinie organizowania zdjęć, konfigurowalne okładki folderów oraz skuteczną wyszukiwarką – wszystko to czyni z niej kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami i udostępniania ich.
      QNAP NAS obsługuje Fibre Channel SAN QNAP NAS z zainstalowaną kartą Fibre Channel może zostać w łatwy sposób podłączony do środowiska SAN, aby zapewnić możliwość korzystania z wysoko wydajnego rozwiązania storage i backup, jednocześnie pozwalając użytkownikom na korzystanie z wielu zalet QNAP NAS, takich jak obsługa migawek, auto-tiering Qtier™ tiering storage, SSD cache, etc.
      Multimedia Console integruje wszystkie aplikacje multimedialne QTS The Multimedia Console łączy w jednej aplikacji wszystkie narzędzia multimedialne QTS, pozwalając tym samym na wygodniejsze, scentralizowane zarządzanie funkcjami związanymi z obsługą multimediów. Użytkownicy mogą dowolnie wybierać pliki źródłowe dla poszczególnych aplikacji i definiować odpowiednie poziomy uprawnień.
      Wygodne usuwanie Qtier SSD RAID Tier Użytkownicy mogą wygodnie usuwać nośniki SSD z grupy SSD RAID – aby np. wymienić lub dodać SSD, zmieniać typ SSD RAID lub rodzaj SSD (SATA, M.2, QM2). Można to zrobić w dowolnym momencie, by zwiększyć wydajność auto-tieringu.
      Obsługa samoszyfrujących się dysków SED - Self-encrypting Drives Samoszyfrujące się dyski (np. Samsung 860 i 970 EVO SSD) pozwalają użytkownikom wykorzystać wbudowaną funkcję szyfrowania bez konieczności używania w tym celu dodatkowego oprogramowania lub wykorzystywania zasobów obliczeniowych NAS-a. Pozwala to na łatwe dodanie dodatkowej warstwy ochrony danych.
      Dostępność QTS 4.4.1 Beta jest już dostępny w Download Center : 
    • csm31458
      By csm31458
      Witam

Mam pytanie odnosnie routera Synology RT2600ac , czy jest mozliwosc by sprawdzic gdzie jakies urzadzenie ( np poprzes urzadzenia lokalnego IP ) laczy sie na zewnatrz?
      NP dziecka tablet i jakie adresy IP odwiedza? lub urzadzenie smart dokad wysyla pakiety ?

dzieki za wszelkie odpowiedzi i rady

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.