Skocz do zawartości
glorifyday

DDNS przestal dzialac po zmianie dostawcy Internetu...

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

glorifyday    151
glorifyday

Zmigrowano mnie niemal przymusem z Orange Freedom na neostrade.

Uzywam dwoch DDNSow - jeden jest odswiezany przez ruter, drugi przez NASa.

Ten pierwszy po zmianie odswieza sie dobrze.

Drugi - nie chce.

W logach DSa mam "System failed to get External IP", a w DDNSach mam external adress: WAN: 0.0.0.0 i nie da sie wybrac czegokolwiek innego.

Wyglada, ze przyczyna lezy w blednym wykrywaniu zewnetrznego IP przez DSa.

Czy mozna DSowi jakos pomoc, przetkac go jakos? Restartu oczywiscie probowalem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1384
house

masz w DSM ustawione ręczne IP czy statyczny wpis w DHCP na routerze dla NAS'a ? też miałem ten problem z diskstation.me dopóki używałem adresu wpisanego z palca. na statycznym wpisie w dhcp wszystko działa poprawnie. Niektórzy jako rozwiązanie podaję przestawienie synology na dhcp a następnie powrót na ręcznie wpisany adres.

Dość dużo tego typu postów przewala się przez forum synology i najwięcej rozwiązań to instalacja:

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    151
glorifyday

Costam i ja znalazlem, ale glownie rozwiazania typu disable/enable albo zdefiniowac od nowa DDNSy. Disable/enable nie zadzialalo, ponowne zdefiniowanie chyba by zatem tez nie pomoglo, bo przyczyna wydawala sie glebsza - DS jakby nie potrafil sie skomunikowac z jakims serwisem zewnetrznym w celu pobrania zewnetrznego IP.

Mialem IP ustawione na sztywno i tez pomyslalem, ze trzeba bedzie sprobowac rozpiac karty (mam agregacje linkow), pobrac IP z DHCP, potem ustawic recznie i spiac karty ponownie. Tragedii nie ma, ale troche motania. Na szczescie pomoglo co innego. Okazalo sie, ze niby sam automatycznie mial pobierac DNSy, ale chyba robil to zle. Wyszarzona czczionka pokazywala bowiem stare. Zmienilem na reczne DNSy, przepisalem z rutera, zaaplikowalem. Przestawilem na automatyczne, zaaplikowalem.

Ruszylo :) .

P.S.

Plugin fajny... tak swoja szosa moze by jakis watek o polecanych, sprawdzonych rozszerzeniach community (i nie tylko) do DSow?

Edytowane przez glorifyday
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1384
house
.

... tak swoja szosa moze by jakis watek o polecanych, sprawdzonych rozszerzeniach community (i nie tylko) do DSow?

Nie ma problemu, chcesz to ci zrobię podforum i będziesz moderatorem :)

(mam agregacje linkow)

a jak realizowany? I skąd wiesz ze działa? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    151
glorifyday

Eee... jakos mnie do takich zaszczytow nie ciagnie, chetnie bym po prostu podpytal, czego uzywacie/uzywasz i z czego jestescie/jestes zadowoleni/zadowolony :) .

Agregacje Linkow mam z uzyciem Netgeara 108Tv2. Nie mialem de facto mozliwosci porzadnie sprawdzic, czy dziala, ale sa na to poszlaki:

- Netgear pokazuje, ze uzyte przez DSa linki sa zagregowane,

- DS pokazuje, ze sa zagregowane (jak to probowalem ustawic ze switchem, ktory nie wspieral agregacji, to DS laczyl linki, ale pisal, ze nie dziala tryb agregacji, tylko "Network Fault Tolerance only"),

- Po agregacji transfery z/na NASa z pojedynczego peceta wzrosly mi o jakies 10%, choc niby nie powinny.

Edytowane przez glorifyday

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• DominikP
      Przez DominikP
      Mam w firmie nowego DS214+, na który wgrana jest baza programu do obsługi warsztatu samochodowego. Według producenta tego programu na serwerze nie działa blokowanie rekordów w Sambie i przez to dwie osoby mogły w każdej chwili poprawiać te same dane i serwer nie protestował. Prowadziło to oczywiście do utraty spójności. Czy da się w jakiś sposób włączyć blokowanie tych rekordów ?
    • Daniel zaw
      Przez Daniel zaw
       Jak włączyć certifikat ssl dla mojej stronny http://xxxx.i234.me/wordpress  w Synology ?

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności