Skocz do zawartości
winterfres

ASUS rt-ac68u czy rt-ac66u ?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

winterfres    1
winterfres

Witam

zastanawiam się na kupnem ac68u lub ac66u. Potrzebuję zmienić obecny router wrt610n. Obeceni nie mam w domu żadnego urządzenie z nowym standardem wifi AC bardziej chodzi o zwiększenie wydajności i stabilnosći dla obecnych urządzeń. Sieć jest wykorzystywana dosyć intensywnie (2 desktopy, NAS, konsola i kilka urządzeń pracoująćycy po wifi min 5 )

Pytanie czy warto inwestować w 68u i czy może lepiej kupić 66u. Zależy mi na tym aby urządzenie działało stabilnie, przy dużym obciążeniu. Łącze z kablóki 250/20 ale realne wyniki to raczej 160/20 Mbs. Obecnie musiałem przywrócić router do softu fabrycznego producenta ponieważ dd-wrt pozwała na osiągnięcie tylko 88/20 Mbs.  Niestety z tego co pamiętam to ten router nie pracuje stabilnie na sofcie oryginalnym

Sorry jeżeli pytanie w złym miejscu

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grz3si3k    29
grz3si3k
Pytanie czy warto inwestować w 68u i czy może lepiej kupić 66u. Zależy mi na tym aby urządzenie działało stabilnie, przy dużym obciążeniu. Łącze z kablóki 250/20 ale realne wyniki to raczej 160/20 Mbs. Obecnie musiałem przywrócić router do softu fabrycznego producenta ponieważ dd-wrt pozwała na osiągnięcie tylko 88/20 Mbs.  Niestety z tego co pamiętam to ten router nie pracuje stabilnie na sofcie oryginalnym

Jeśli już się decydujesz, to AC68U bo to lepszy model, jak widzisz i na sofcie ASUSA i na Merlinie wydanym 31.12.2013 roku, pracuje bardzo dobrze, co zresztą testy @house,potwierdzają.

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

O.T.

Sorry jeżeli pytanie w złym miejscu

wydzieliłem pytanie do osobnego tematu.

ac66u to nic innego jak n66u z radiem ac, czyli konstrukcja sprzed 2 lat. przewagę nad nim poza radiem ma w postaci nandflash który szybciej wgrywa nowe FW :) większych różnić nie ma. ac68u to zupełnie inna platforma (arm vs mips) więc sądząc po tym jaki router posiadasz nie zmieniasz sprzętu za często. kiedyś wrt610 był naprawdę świetnym routerem, parametry łącz wzrosły :) więc i router musi zostać wymieniony. ac68u ma procesor dwurdzeniowy 800MHz (z możliwością oc do 1GHz) a ac66u single-core 600MHz. Możesz pokusić się o Netgear R7000 - tam procesor od razu jest 1GHz. Kwestia jeszcze alternatywnego oprogramowania. ac66u wspiera ddwrt i tomato więc jeśli potrzebujesz dodatkowej funkcjonalności to on będzie lepszym wyborem. tomato na ac68u to odległa pieśń przyszłości (nie twierdzę, że niemożliwa), jest alternatywa w postaci modyfikacji OFW wykonanej przez RMerlin. Nie należy zapominać o usb 3.0 które ma wydajność w miarę małego serwera NAS :)

I oczywiście zostaje kwestia ceny - nad 100 zł różnicy moim zdaniem nie ma co debatować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
winterfres    1
winterfres

Dzięki Panowie za szybką odpwiedź ,

ac68u już do mnie jedzie :) 

to prawda router-ów nie wymieniam za często a wrt610n na dd-wrt spisywał się nawet bardzo dobrze. NIesety dd-wrt miał problem z prędkośćiami większymi niż 90Mb/s a no sofcie cisco przy dużych obciążeniach rotuter nie jest stabilny.

Jeszcze raz dzięki i dzisiaj wieczorem zaczynam zabawę z ac68u

Pozdrawiam

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• muzykcb
      Przez muzykcb
      Witam.

Czeka mnie wymiana pasty w ASUS G750JZ. Wybrałem pastę Thermal Grizzly Kryonaut - proszę o informację jaki sposób nakładania proponujecie w odniesieniu do w/w pasty:
      - groszek
      - krzyżyk
      - rozsmarowanie na całej powierzchni

w załączniku ulotka z opakowania po paście ale że nie jestem biegły w angielskim .... proszę o radę.

• Idanit
      Przez Idanit
      Mam ostatnio problem z Merlinem. Nie mogę nic pobierać, ani przez Download Station ani przez Transmission. Przekierowuje port ale nic to nie daje. Najdziwniejsze jest, że przeinstalowuje firmware Asusa i wszystko gra, nawet bez przekierowywania portów, wracam do Merlina i d..a. Nie zmieniam żadnych ustawień tylko przeładowuję soft... ktoś się spotkał lub obiło mu się coś o uszy?
      Na Merlinie port zamknięty... ...na OFW otwarty. ?!?!?! 

• OpenITbot
      Przez OpenITbot

Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 14.02.2014 Kategoria ASUS  

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.