Skocz do zawartości
morlinek

Dysk zewnętrzny 2,5 cala 1T

Rekomendowane odpowiedzi

morlinek    1
morlinek

Potrzebuje kupić nowy dysk zewnętrzny, który będzie wykorzystywany do backupów zdjęć, dokumentów, muzyki itp. Jaki dysk byście polecili?

Założenia: 

- pojemność 1T

- bezawaryjny (backupy)

- cena ~300 zł

- w miarę szybki odczyt/ zapis

- rozkręcana obudowa będzie dodatkowym atutem ale musi być solidna

- USB 3.0

- nie musi być bardzo cichy (będzie używany raczej sporadycznie) 

Na chwilę obecną zastanawiam się nad:

1) Dysk WD My Passport 1TB USB 3.0 (WDBBEP0010BBK-EESN)

2) Dysk Toshiba StorE Basic 2.5 1TB HDTB110EK3BA

3) Dysk SEAGATE BackUpPlus 1TB (STBU1000200)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house
Cytat

WD My Passport 1TB USB 3.0 (WDBBEP0010BBK-EESN)

zdecydowanie ten model. posiadam go już od roku. bardzo szybki, bezawaryjny, nie sprawia żadnych problemów czy to po podłączeniu do routerów, czy do jakiegokolwiek komputera. dokupiłem do niego WD Nomad EXTREME CASE :

western-digital-nomad-case.thumb.jpg.8c7

i skończyły się problemy z dyskiem po upadku, zrzuceniu z biurka itp :) zobacz co "towarzysze radzieccy" wyprawiali z nim :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    151
glorifyday

Tez bym chyba polecil WD.

Przez pare pierwszysch dni lubie zapuscic na dysku troche diagnostyki i obserwowac zachowanie parametrow SMART. Jak ktorys parametr niepokojaco szybko rosnie, wtedy jest szansa, ze dysk ma wade fabryczna i warto go reklamowac zanim zapelnimy dysk danymi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
morlinek    1
morlinek

Z tego co porównywałem i czytałem to WD nieźle wypada, więc raczej w jego kierunku będę się skłaniał. Wybór na chwilę obecną padł na: WD My Passport Ultra 1T tylko widzę, że jest dostępny WD My Passport Ultra tytanowy 2.5", 1TB, USB 3.0 (WDBZFP0010BTT-EESN) lub WD My Passport Ultra czarny 2.5", 1TB, USB 3.0 (WDBZFP0010BBK-EESN). Ktoś miał okazję porównać te obudowy, która lepsza? 

Edytowane przez morlinek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    151
glorifyday

Nie sadze, ze one sie roznia czymkolwiek poza kolorem, zwazywszy na oznaczenia modeli.

Zobacz tez, ze firmowym sklepie WD maja te sama cene:

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

W środku są takie same modele talerzowcow. Różnią się jedynie kolorem obudowy. Pierwsze partie miały wolniejsze parametry obrotów (poniżej 5200) recenzje w sieci pisały jedno a ludzie kupowali drugie :) to było na przełomie zeszłego roku. Teraz juz wszystkie są takie same.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
morlinek    1
morlinek

Na początku myślałem, że ten dopisek "tytanowy" oznacza tytanową obudowę, haha :silly:  Kupiłem WD My Passport Ultra tytanowy 2.5", 1TB, USB 3.0 (WDBZFP0010BTT-EESN) mniej się będzie palcował niż czarny. Dzięki za pomoc w wyborze i cenne rady. Mam nadzieję, że będzie działał długo i bezawaryjnie! :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Idanit
      Przez Idanit
      Padł mi jeden z dwóch zamontowanych dysków. Obydwa WD Red 3TB. Na szczęście obydwa jeszcze na gwarancji, na nieszczęście to już druga wymiana gwarancyjna (pierwsza po miesiącu pracy) ale OK zdarza się. Wymontowałem dysk z NAS-a zapakowałem i wysłałem do serwisu. Przesyłka najpierw zdaje się do Bydgoszczy a od nich chyba na Węgry,  oczywiście diagnoza plus droga powrotna w sumie ponad trzy tygodnie. Niby nie dużo drugi dysk przecież działa nie ma problemu. A no niestety na dwa dni przed powrotem dysku, padł drugi!!! Nie całkiem jak ten poprzedni ale sypnął błędami... niby Nas się uruchamia, wszystkie programy niby też startują tylko danych na dysku nie widać. Test szybki dysk przechodzi ale pełnego  już nie. OK, myślę sobie, wróci dysk z serwisu, wsadzę, RAID się odbuduje, wyślę kolejny. Oczywiście marzenia ściętej głowy, po zamontowaniu drugiego dysku nic się nie dzieje. Niby dysk widać, ale RAID się nie odbudowuje, żonglerka restarty nic nie dają. Znaczy po którymś razie dysk się pojawił bez błędu, pliki też się odnalazły, tylko nadal brak odbudowy. Najgorsze, że po nocy znów ten sam błąd i brak plików. Czy jest jakaś ręczna możliwość odbudowy, lub choć skopiowania danych z jednego na drugi? 
    • djdamm
      Przez djdamm
      Witam
      Mam DS214se i wszystko przez lata działało jak należy. Od kilkunastu dni zauważyłem, że dysk twardy zwolnił. Dioda od dysku nie miga jak szalona podczas operacji na synku tylko zapala się z przerwami. Przez to transfer jest wolny, ledwo co się łącze. Przez FTP w ogóle, przez www po 10 min. Photo station działa bardzo wolno, wszystko wolno ale jestem pewien, że przez dysk który działa z przerwami. LAN mam szybki, system sprawny, dysk nie zgłasza problemów. Proszę o pomoc co się dzieje z takim dziwnym, przerywanym dostępem do dysku. Dioda status świeci, niebieski power świeci, Lan miga, dysk miga niestety sporadycznie co wszystko spowalnia.
      Mam jeden dysk twardy Seagate Barracuda 2TB.
      Dziękuję
    • AnOfDe
      Przez AnOfDe
      Hej, wracam z kolejnym pytaniem.
      Posiadam DS216j pracował do tej pory z 1 hdd 3TB. Dodałem kolejny taki sam jednak błędnie ponieważ nie rozszerzył mi pamięci do 6TB (a taki był mój zamysł) tylko stworzył ochronę danych i nadal mam 3TB przestrzeni HDD. Powiedzcie mi jak to odkręcić teraz bo wydawało mi się że robię dobrze według manuala ale jednak nie było to tak jak chciałem

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności