Jump to content
morlinek

Dysk zewnętrzny 2,5 cala 1T

Recommended Posts

morlinek

Potrzebuje kupić nowy dysk zewnętrzny, który będzie wykorzystywany do backupów zdjęć, dokumentów, muzyki itp. Jaki dysk byście polecili?

Założenia: 

- pojemność 1T

- bezawaryjny (backupy)

- cena ~300 zł

- w miarę szybki odczyt/ zapis

- rozkręcana obudowa będzie dodatkowym atutem ale musi być solidna

- USB 3.0

- nie musi być bardzo cichy (będzie używany raczej sporadycznie) 

Na chwilę obecną zastanawiam się nad:

1) Dysk WD My Passport 1TB USB 3.0 (WDBBEP0010BBK-EESN)

2) Dysk Toshiba StorE Basic 2.5 1TB HDTB110EK3BA

3) Dysk SEAGATE BackUpPlus 1TB (STBU1000200)

house
Cytat

WD My Passport 1TB USB 3.0 (WDBBEP0010BBK-EESN)

zdecydowanie ten model. posiadam go już od roku. bardzo szybki, bezawaryjny, nie sprawia żadnych problemów czy to po podłączeniu do routerów, czy do jakiegokolwiek komputera. dokupiłem do niego WD Nomad EXTREME CASE :

western-digital-nomad-case.thumb.jpg.8c7

i skończyły się problemy z dyskiem po upadku, zrzuceniu z biurka itp :) zobacz co "towarzysze radzieccy" wyprawiali z nim :

glorifyday

Tez bym chyba polecil WD.

Przez pare pierwszysch dni lubie zapuscic na dysku troche diagnostyki i obserwowac zachowanie parametrow SMART. Jak ktorys parametr niepokojaco szybko rosnie, wtedy jest szansa, ze dysk ma wade fabryczna i warto go reklamowac zanim zapelnimy dysk danymi.

morlinek

Z tego co porównywałem i czytałem to WD nieźle wypada, więc raczej w jego kierunku będę się skłaniał. Wybór na chwilę obecną padł na: WD My Passport Ultra 1T tylko widzę, że jest dostępny WD My Passport Ultra tytanowy 2.5", 1TB, USB 3.0 (WDBZFP0010BTT-EESN) lub WD My Passport Ultra czarny 2.5", 1TB, USB 3.0 (WDBZFP0010BBK-EESN). Ktoś miał okazję porównać te obudowy, która lepsza? 

Edited by morlinek

glorifyday

Nie sadze, ze one sie roznia czymkolwiek poza kolorem, zwazywszy na oznaczenia modeli.

Zobacz tez, ze firmowym sklepie WD maja te sama cene:

You do not have the required permissions to view the link content.

house

W środku są takie same modele talerzowcow. Różnią się jedynie kolorem obudowy. Pierwsze partie miały wolniejsze parametry obrotów (poniżej 5200) recenzje w sieci pisały jedno a ludzie kupowali drugie :) to było na przełomie zeszłego roku. Teraz juz wszystkie są takie same.

morlinek

Na początku myślałem, że ten dopisek "tytanowy" oznacza tytanową obudowę, haha :silly:  Kupiłem WD My Passport Ultra tytanowy 2.5", 1TB, USB 3.0 (WDBZFP0010BTT-EESN) mniej się będzie palcował niż czarny. Dzięki za pomoc w wyborze i cenne rady. Mam nadzieję, że będzie działał długo i bezawaryjnie! :) 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Łukasz Socha
      By Łukasz Socha
      A może dyski?

do 453be chce wpakować dysk ssd i postawić na nim system dla lepszej jego responsywnosci. Czy jeden dysk wystarczy, a może koniecznie trzeba macierz r1? 
      Jaki dysk polecacie do takiego smzastosowania?

pozdrawiam
    • Eleonor
      By Eleonor
      Chcę zmienić dysk podłączony do routera na większy ... w tej chwili mam SSD 256 GB a chciałbym 1TB ...  jest to SSD A-DATA SD700
      Mam pomysł że wyłącze router , odłącze dysk i zrobię klonowanie całego dysku na drugi  -- programy do tego mam .....
      czy RT2600ac zaakceptuje to i wszystko będzie ok czy jednak inaczej trzeba to zrobić ?

Jak myślicie - macie jakieś doświadczenia ?
    • MondryTv
      By MondryTv
      Podpiąłem pod USB dysk 6TB Seagate Backup Plus do routera Asus DSL AC68u, wszystko (AiCloud, FTP, Samby, mapowanie dysku w Windzie, DLNA na TV i inne gady, sorki nie znam się) działało do czasu kiedy nie użyłem opcji sprawdzenia dysku
      i wyskoczyły błędy na dysku. No to oczywiście format dysku (przez router) i dysk się wykrzaczył. Cały dzień grzebania ponowny format (NTFS, GPT) podpinam i znowu błędy. Odszukałem tablicę kompatybilnych
      dysków z routerem i wychodzi, że obsługuje dyski do 4TB, (przy czym jest dopisek "read only" lub "write only" tzn że samego NTFS nie obsługuje czy co?). Obecnie robię test partycji dysku programem zewnętrznym po podpięciu do lapka, który już 
      leci parę godzin. Zanim znowu coś spier... mam pytania:
      1. Czy podzielić dysk na mniejsze partycje ?
      2. Czy wyświetlane przez router błędy dysku mogą wynikać z braku obsługi, czy faktycznie mam uwalony dysk?

Pozdrawiam serdecznie, jeżeli coś przedstawiam niefachowo to sorki.
      Artur

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.