Skocz do zawartości
morlinek

Dysk zewnętrzny 2,5 cala 1T

Rekomendowane odpowiedzi

morlinek    1
morlinek

Potrzebuje kupić nowy dysk zewnętrzny, który będzie wykorzystywany do backupów zdjęć, dokumentów, muzyki itp. Jaki dysk byście polecili?

Założenia: 

- pojemność 1T

- bezawaryjny (backupy)

- cena ~300 zł

- w miarę szybki odczyt/ zapis

- rozkręcana obudowa będzie dodatkowym atutem ale musi być solidna

- USB 3.0

- nie musi być bardzo cichy (będzie używany raczej sporadycznie) 

Na chwilę obecną zastanawiam się nad:

1) Dysk WD My Passport 1TB USB 3.0 (WDBBEP0010BBK-EESN)

2) Dysk Toshiba StorE Basic 2.5 1TB HDTB110EK3BA

3) Dysk SEAGATE BackUpPlus 1TB (STBU1000200)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house
Cytat

WD My Passport 1TB USB 3.0 (WDBBEP0010BBK-EESN)

zdecydowanie ten model. posiadam go już od roku. bardzo szybki, bezawaryjny, nie sprawia żadnych problemów czy to po podłączeniu do routerów, czy do jakiegokolwiek komputera. dokupiłem do niego WD Nomad EXTREME CASE :

western-digital-nomad-case.thumb.jpg.8c7

i skończyły się problemy z dyskiem po upadku, zrzuceniu z biurka itp :) zobacz co "towarzysze radzieccy" wyprawiali z nim :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    148
glorifyday

Tez bym chyba polecil WD.

Przez pare pierwszysch dni lubie zapuscic na dysku troche diagnostyki i obserwowac zachowanie parametrow SMART. Jak ktorys parametr niepokojaco szybko rosnie, wtedy jest szansa, ze dysk ma wade fabryczna i warto go reklamowac zanim zapelnimy dysk danymi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
morlinek    1
morlinek

Z tego co porównywałem i czytałem to WD nieźle wypada, więc raczej w jego kierunku będę się skłaniał. Wybór na chwilę obecną padł na: WD My Passport Ultra 1T tylko widzę, że jest dostępny WD My Passport Ultra tytanowy 2.5", 1TB, USB 3.0 (WDBZFP0010BTT-EESN) lub WD My Passport Ultra czarny 2.5", 1TB, USB 3.0 (WDBZFP0010BBK-EESN). Ktoś miał okazję porównać te obudowy, która lepsza? 

Edytowane przez morlinek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    148
glorifyday

Nie sadze, ze one sie roznia czymkolwiek poza kolorem, zwazywszy na oznaczenia modeli.

Zobacz tez, ze firmowym sklepie WD maja te sama cene:

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

W środku są takie same modele talerzowcow. Różnią się jedynie kolorem obudowy. Pierwsze partie miały wolniejsze parametry obrotów (poniżej 5200) recenzje w sieci pisały jedno a ludzie kupowali drugie :) to było na przełomie zeszłego roku. Teraz juz wszystkie są takie same.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
morlinek    1
morlinek

Na początku myślałem, że ten dopisek "tytanowy" oznacza tytanową obudowę, haha :silly:  Kupiłem WD My Passport Ultra tytanowy 2.5", 1TB, USB 3.0 (WDBZFP0010BTT-EESN) mniej się będzie palcował niż czarny. Dzięki za pomoc w wyborze i cenne rady. Mam nadzieję, że będzie działał długo i bezawaryjnie! :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• AnOfDe
      Przez AnOfDe
      Hej, wracam z kolejnym pytaniem.
      Posiadam DS216j pracował do tej pory z 1 hdd 3TB. Dodałem kolejny taki sam jednak błędnie ponieważ nie rozszerzył mi pamięci do 6TB (a taki był mój zamysł) tylko stworzył ochronę danych i nadal mam 3TB przestrzeni HDD. Powiedzcie mi jak to odkręcić teraz bo wydawało mi się że robię dobrze według manuala ale jednak nie było to tak jak chciałem
    • tomek0807
      Przez tomek0807
      Zainstalowałem w tym serwerze dwa dyski ADATA SX8000 PCle M.2 2280 SSD jako pamięć podręczną, ale serwer ich wcale nie wykrywa. Czy to wina niekompatybilności czy jakiegoś ustawienia? Czyżby QNAP był aż tak wybredny?
    • Maff
      Przez Maff
      Mam pewną zagwózdkę, z którą nie potrafię sobie poradzić. Otóż dysk (Seagate Expansion) nie przechodzi w stan uśpeinia po wyznaczonej ilości czasu - wcześniej (pare tygodni temu, po kilka zmianach softwarowych) wszystko działało. Na chwile obecną wygląda to tak:
      I tyle. Co ciekawe "sda1" to pendrive, na ktorym jest entware (i chyba Transmission). Czyli bez sensu w ogole go usypiać. Dysk HDD jest zamontowany pod sdb1, ale i tak nie ma żadnych komunikatów na ten temat w logach. Po prostu się nie usypia. W ustawieniach na routerze zaznaczyłem, aby nie usypiał "sda" i liczyłem, ze moze wtedy uspi "sdb", ale jak na razie się to nie stało.
      Gdzie popełniam błąd, że funkcja usypiania nie działa?

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.