Skocz do zawartości
Sly

WNR3500L V2 WiFi mała prędkość

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Sly    3
Sly

Witam

Mój świeżo zakupiony router Netgear WNR3500L V2 Router z softem Tomato 1.28 , świetnie sobie radzi z transferem po RJ-45,

lecz jeśli chodzi o Wifi to transfer jest poniżej 1Mb/s podczas gdy Vectra dostarcza bez problemu 40 Mb/s, ping 22 ms na mój modem /cisco/.

Z konfiguracji jako, że akurat na sieciach słabo się znam, na razie tylko podstawowa. Zmiana hasła, zabezpieczenia i na tym właściwie koniec. Podczas pierwszego podłączenia transfer był max. - 40 Mb/s. Na drugi dzień od rana poniżej 1-go Mb/s, po południu znów wrócił do 40 Mb/s a później już nie.

W załączeniu screen z obrazu programu inSSIDer 

Router wybrałem z myślą o stworzeniu wszechstronnej sieci w mieszkaniu /65 m2/ a tu zonk już na dzień dobry.

Nie chce na razie grzebać, bo router nowy, ale proszę podpowiedźcie czy problem leży w konfiguracji softu czy w slprzęcie.

Miałem zamiar podpiąć dysk, drukarkę, dzielić łącze a tu muszę Was prosić o podstawy - może trzeba coś poprawić w systemie, może w routerze ?

Kanały zmieniałem, restartowałem cały soft , restartowałem router 30/30/30, sprawdzałem kartę sieciowa, odinstalowałem antywirusa oraz wyłączyłem zaporę windowsa

Jedna z rzeczy co mnie jeszcze niepokoi to nazwa mojej sieci, którą tomato nazwał sobie "SlyWiFi 3 (SlyWiFi)", chociaż ja  nazwałem ją tylko "SlyWiFi".

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :)

Na razie korzystam z laptopa Asus V50 /intel Core2 duo CPU P8400@ 2,26GHZ 4GB RAM/

system Vista Home 32-bity

karta sieciowa Intel® Wireless WiFi Link 5100.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

3500v2 to nie jest urządzenie do sieci "wszechstronnej". wbudowane anteny 3dBi też nie są szałem. przyczyną może być nie tyle sama konfiguracja co otoczenie - może masz dużo sieci w paśmie 2,4GHz i trzeba zmienić kanał WiFi. załącznika nie widzę ale po nazwie pliku wnioskuję że używasz 40mhz szerokości pasma. zmień kanał, ew zmień lokalizację w \advanced-wireless.html na

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
  B) jak ustawiłeś zabezpieczenia ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sly    3
Sly

3500v2 to nie jest urządzenie do sieci "wszechstronnej". wbudowane anteny 3dBi też nie są szałem. przyczyną może być nie tyle sama konfiguracja co otoczenie - może masz dużo sieci w paśmie 2,4GHz i trzeba zmienić kanał WiFi. załącznika nie widzę ale po nazwie pliku wnioskuję że używasz 40mhz szerokości pasma. zmień kanał, ew zmień lokalizację w \advanced-wireless.html na

B) jak ustawiłeś zabezpieczenia ?

dzięki

antena starcza, sprawdzałem nawet w garderobie za 3 ścianami  :)

a zał. nie wszedł - poprawiam się

kanał zmieniałem, rano transfer zerowy po południu lepiej ,

towarzyszące mi sieci mają RSSI w okolicy -80 ja mam ok.. -40

nic nie wskazuje na to, żeby gdzieś sieć miała ukrytego usera

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Sprawdzałeś release "

" tomato?

tematów odnoszących się do tego modelu i wifi na OL jest cała masa, rozwiązania są dwa : zmiana routera'a :) lub

/ 
.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sly    3
Sly

Sprawdzałeś release "

" tomato?

tematów odnoszących się do tego modelu i wifi na OL jest cała masa, rozwiązania są dwa : zmiana routera'a :) lub

/ 
.

RE

Jeszcze myślę za wcześnie na zmianę softu ale faktycznie to co ludki piszą to bardzo podobne do moich "objawów`.

Na razie mam sprzęt tydzień i jestem w kropce bo oddać już nie za bardzo /aukcja z W-wy/ a mam tomato toteż nie wiem jak to z gwarancją u netgear'a.

Za to Ty masz routerka /hi-end/ - myślałem o nim ale na 3 - 4 urządzenia nie było sensu zakupu.

Sprawdzę jeszcze lapka czy to czasem nie jest wina karty sieciowej bo już miałem taki problem z obcinaniem netu na Edimaxie BR-6204Wg ale on był b/g więc

odpadł siłą rzeczy. Myślę, że tomato 1.28 gdzieś blokuje neta albo myli go dynamicznie zmieniający się ip.

W każdym bądź razie bardzo dziękuję za info pozdro i proszę o jeszcze :)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Jeszcze myślę za wcześnie na zmianę softu

uważam, że najwyższy czas skoro są problemy z radiem :)

a mam tomato toteż nie wiem jak to z gwarancją u netgear'a

nie będzie problemu, netgear je promował jako otwarty na alternatywny FW 

Za to Ty masz routerka /hi-end/ - myślałem o nim ale na 3 - 4 urządzenia nie było sensu zakupu.

kupiłem dla 2 laptopów :D i jednego smartphone'a

Myślę, że tomato 1.28 gdzieś blokuje neta albo myli go dynamicznie zmieniający się ip.

jeśli po kablu jest ok to problem leży wyłącznie w radiu.  intel 5100 to całkiem niezła karta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sly    3
Sly

uważam, że najwyższy czas skoro są problemy z radiem :)

nie będzie problemu, netgear je promował jako otwarty na alternatywny FW 

kupiłem dla 2 laptopów :D i jednego smartphone'a

jeśli po kablu jest ok to problem leży wyłącznie w radiu.  intel 5100 to całkiem niezła karta.

re

czy byłoby nietaktem jakbym poprosił o krótką instrukcję, jak odinstalować obecne tomato 1.28 i wgrać te newdriver.

wiem, że jest w sieci mam już takie info na pulpicie, ale w sieci są też śmieci :) a ja lubię na pewniaka,

robiłem już takie rzeczy, ale dzisiejsze "nets i soft" nieco wyprzedziły mój pogląd na te sprawy :)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

obecnego nie odinstalowujesz tylko robisz aktualizację. najlepiej jest na początek przywrócić router do ustawień fabrycznych (czyszczenie nvram) a następnie wgrać przez gui nową wersję. 

pobierasz ten plik : 

następnie wchodzisz na adres :

i robisz "Erease all data in NVRAM memory"

potem router uruchomi się ponownie, logujesz się do niego (admin:admin) i robisz aktualizację wcześniej pobranym plikiem przez 

i tyle, ustawiasz i sprawdzasz czy jest różnica w działaniu radia.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    151
glorifyday

Problemy z bardzo niskim transferem po WiFi dla tego rutera wspolpracujacego z Vectra byly opisywane na openlinkys.info, ale niestety nie pamietam konkluzji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

nie pamietam konkluzji.

B)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    151
glorifyday

Skleroza :D.

Wyglada na to, ze sam mialem to poprawione Tomato wgrane. Tylko, ze u mnie WNR sluzyl jako ruter pomocniczy i problemow nie notowalem.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sly    3
Sly

Skleroza :D.

Wyglada na to, ze sam mialem to poprawione Tomato wgrane. Tylko, ze u mnie WNR sluzyl jako ruter pomocniczy i problemow nie notowalem.

re

dz za newsy, aktualizacja pomogła - wielkie podziękowania dla house /szacun/ :), popytałem tu i tam i okazało się, że jest to znany problem WNR3500L,że po zmianie na nocną taryfę w vectrze rano transfer zerowy. Mam jeszcze problem ze stabilnością transferu bo na moje 40 Mb/s to ja raz ma 10 raz 23 a niekiedy 42, czy to normalne ?Czy to raczej vectra ma problem z wywiązaniem  się z umowy jako dostawca sygnału.W okolicy działa od 8 do 11 sieci wszystkie mają RSSI w okolicy -80, czyli są raczej dla mojej sieci bez znaczenia. Swoją drogą pytałem na infolinii vectry o problem i nawet się technik nie zająknął w tym temacie, a wiem, że problem jest duży i dotyczy nie tylko Netgeara.

Przy okazji jeśli ktoś ma linka do sprawdzonego ustawienia tomato szczególnie QoS, to będę wdzięczny :)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    151
glorifyday

Zacznij od testu transferu na urzadzeniu podpietym do rutera kablem.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Zacznij od testu transferu na urzadzeniu podpietym do rutera kablem.

Dokładnie, jak poprawnie zadziała po kablu pozostaje kwestia tuningu WiFi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Na polskim rynku pojawił się właśnie nowy punkt dostępowy konfigurowany za pomocą dedykowanej aplikacji – dzięki NETGEAR Insight wystarczy jedno kliknięcie, aby zarządzać zdalnie siecią.

NETGEAR WAC505 to urządzenie, które zapewnia sprawną oraz szybką łączność bezprzewodową  w tych przedsiębiorstwach, które wymagają niezwykle efektywnego połączenia dla wszystkich aplikacji w firmie. Ponadprzeciętna wydajność urządzenia jest możliwa dzięki obsłudze standardu 802.11ac Wave 2.
      WAC505 pracuje jednocześnie w dwóch pasmach (2,4GHz i 5GHZ), a dzięki oferowanej technologii MU-MIMO zapewnia prędkość WiFi nawet do 1,2Gb/s.
      Co ważne, WAC505 posiada port Power-over-Ethernet (PoE), dzięki czemu możemy zasilić go bezpośrednio z przełącznika.
      Zdalne i lokalne wykrywanie, konfigurowanie oraz monitorowanie sieci za pomocą jednego kliknięcia? Teraz jest to możliwe dzięki prostej w obsłudze i bezpłatnej aplikacji NETGEAR Insight. Aby zarządzać punktem dostępowym wystarczy jedynie pobrać aplikację na smartfona i zeskanować telefonem widniejący na sprzęcie bar code.
      Na koniec warto zaznaczyć, że punkt dostępu WAC505 posiada 5-letnią gwarancję i całodobowe wsparcie (w tym poprzez czat). Cena urządzenia to 380 złotych netto.
    • DominikP
      Przez DominikP
      Mam w firmie nowego DS214+, na który wgrana jest baza programu do obsługi warsztatu samochodowego. Według producenta tego programu na serwerze nie działa blokowanie rekordów w Sambie i przez to dwie osoby mogły w każdej chwili poprawiać te same dane i serwer nie protestował. Prowadziło to oczywiście do utraty spójności. Czy da się w jakiś sposób włączyć blokowanie tych rekordów ?
    • house

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności