Skocz do zawartości
Sly

WNR3500L V2 WiFi mała prędkość

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Sly

Witam

Mój świeżo zakupiony router Netgear WNR3500L V2 Router z softem Tomato 1.28 , świetnie sobie radzi z transferem po RJ-45,

lecz jeśli chodzi o Wifi to transfer jest poniżej 1Mb/s podczas gdy Vectra dostarcza bez problemu 40 Mb/s, ping 22 ms na mój modem /cisco/.

Z konfiguracji jako, że akurat na sieciach słabo się znam, na razie tylko podstawowa. Zmiana hasła, zabezpieczenia i na tym właściwie koniec. Podczas pierwszego podłączenia transfer był max. - 40 Mb/s. Na drugi dzień od rana poniżej 1-go Mb/s, po południu znów wrócił do 40 Mb/s a później już nie.

W załączeniu screen z obrazu programu inSSIDer 

Router wybrałem z myślą o stworzeniu wszechstronnej sieci w mieszkaniu /65 m2/ a tu zonk już na dzień dobry.

Nie chce na razie grzebać, bo router nowy, ale proszę podpowiedźcie czy problem leży w konfiguracji softu czy w slprzęcie.

Miałem zamiar podpiąć dysk, drukarkę, dzielić łącze a tu muszę Was prosić o podstawy - może trzeba coś poprawić w systemie, może w routerze ?

Kanały zmieniałem, restartowałem cały soft , restartowałem router 30/30/30, sprawdzałem kartę sieciowa, odinstalowałem antywirusa oraz wyłączyłem zaporę windowsa

Jedna z rzeczy co mnie jeszcze niepokoi to nazwa mojej sieci, którą tomato nazwał sobie "SlyWiFi 3 (SlyWiFi)", chociaż ja  nazwałem ją tylko "SlyWiFi".

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :)

Na razie korzystam z laptopa Asus V50 /intel Core2 duo CPU P8400@ 2,26GHZ 4GB RAM/

system Vista Home 32-bity

karta sieciowa Intel® Wireless WiFi Link 5100.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

3500v2 to nie jest urządzenie do sieci "wszechstronnej". wbudowane anteny 3dBi też nie są szałem. przyczyną może być nie tyle sama konfiguracja co otoczenie - może masz dużo sieci w paśmie 2,4GHz i trzeba zmienić kanał WiFi. załącznika nie widzę ale po nazwie pliku wnioskuję że używasz 40mhz szerokości pasma. zmień kanał, ew zmień lokalizację w \advanced-wireless.html na

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.
  B) jak ustawiłeś zabezpieczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sly

3500v2 to nie jest urządzenie do sieci "wszechstronnej". wbudowane anteny 3dBi też nie są szałem. przyczyną może być nie tyle sama konfiguracja co otoczenie - może masz dużo sieci w paśmie 2,4GHz i trzeba zmienić kanał WiFi. załącznika nie widzę ale po nazwie pliku wnioskuję że używasz 40mhz szerokości pasma. zmień kanał, ew zmień lokalizację w \advanced-wireless.html na

B) jak ustawiłeś zabezpieczenia ?

dzięki

antena starcza, sprawdzałem nawet w garderobie za 3 ścianami  :)

a zał. nie wszedł - poprawiam się

kanał zmieniałem, rano transfer zerowy po południu lepiej ,

towarzyszące mi sieci mają RSSI w okolicy -80 ja mam ok.. -40

nic nie wskazuje na to, żeby gdzieś sieć miała ukrytego usera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Sprawdzałeś release "

" tomato?

tematów odnoszących się do tego modelu i wifi na OL jest cała masa, rozwiązania są dwa : zmiana routera'a :) lub

/ 
.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sly

Sprawdzałeś release "

" tomato?

tematów odnoszących się do tego modelu i wifi na OL jest cała masa, rozwiązania są dwa : zmiana routera'a :) lub

/ 
.

RE

Jeszcze myślę za wcześnie na zmianę softu ale faktycznie to co ludki piszą to bardzo podobne do moich "objawów`.

Na razie mam sprzęt tydzień i jestem w kropce bo oddać już nie za bardzo /aukcja z W-wy/ a mam tomato toteż nie wiem jak to z gwarancją u netgear'a.

Za to Ty masz routerka /hi-end/ - myślałem o nim ale na 3 - 4 urządzenia nie było sensu zakupu.

Sprawdzę jeszcze lapka czy to czasem nie jest wina karty sieciowej bo już miałem taki problem z obcinaniem netu na Edimaxie BR-6204Wg ale on był b/g więc

odpadł siłą rzeczy. Myślę, że tomato 1.28 gdzieś blokuje neta albo myli go dynamicznie zmieniający się ip.

W każdym bądź razie bardzo dziękuję za info pozdro i proszę o jeszcze :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jeszcze myślę za wcześnie na zmianę softu

uważam, że najwyższy czas skoro są problemy z radiem :)

a mam tomato toteż nie wiem jak to z gwarancją u netgear'a

nie będzie problemu, netgear je promował jako otwarty na alternatywny FW 

Za to Ty masz routerka /hi-end/ - myślałem o nim ale na 3 - 4 urządzenia nie było sensu zakupu.

kupiłem dla 2 laptopów :D i jednego smartphone'a

Myślę, że tomato 1.28 gdzieś blokuje neta albo myli go dynamicznie zmieniający się ip.

jeśli po kablu jest ok to problem leży wyłącznie w radiu.  intel 5100 to całkiem niezła karta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sly

uważam, że najwyższy czas skoro są problemy z radiem :)

nie będzie problemu, netgear je promował jako otwarty na alternatywny FW 

kupiłem dla 2 laptopów :D i jednego smartphone'a

jeśli po kablu jest ok to problem leży wyłącznie w radiu.  intel 5100 to całkiem niezła karta.

re

czy byłoby nietaktem jakbym poprosił o krótką instrukcję, jak odinstalować obecne tomato 1.28 i wgrać te newdriver.

wiem, że jest w sieci mam już takie info na pulpicie, ale w sieci są też śmieci :) a ja lubię na pewniaka,

robiłem już takie rzeczy, ale dzisiejsze "nets i soft" nieco wyprzedziły mój pogląd na te sprawy :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

obecnego nie odinstalowujesz tylko robisz aktualizację. najlepiej jest na początek przywrócić router do ustawień fabrycznych (czyszczenie nvram) a następnie wgrać przez gui nową wersję. 

pobierasz ten plik : 

następnie wchodzisz na adres :

i robisz "Erease all data in NVRAM memory"

potem router uruchomi się ponownie, logujesz się do niego (admin:admin) i robisz aktualizację wcześniej pobranym plikiem przez 

i tyle, ustawiasz i sprawdzasz czy jest różnica w działaniu radia.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Problemy z bardzo niskim transferem po WiFi dla tego rutera wspolpracujacego z Vectra byly opisywane na openlinkys.info, ale niestety nie pamietam konkluzji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie pamietam konkluzji.

B)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Skleroza :D.

Wyglada na to, ze sam mialem to poprawione Tomato wgrane. Tylko, ze u mnie WNR sluzyl jako ruter pomocniczy i problemow nie notowalem.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sly

Skleroza :D.

Wyglada na to, ze sam mialem to poprawione Tomato wgrane. Tylko, ze u mnie WNR sluzyl jako ruter pomocniczy i problemow nie notowalem.

re

dz za newsy, aktualizacja pomogła - wielkie podziękowania dla house /szacun/ :), popytałem tu i tam i okazało się, że jest to znany problem WNR3500L,że po zmianie na nocną taryfę w vectrze rano transfer zerowy. Mam jeszcze problem ze stabilnością transferu bo na moje 40 Mb/s to ja raz ma 10 raz 23 a niekiedy 42, czy to normalne ?Czy to raczej vectra ma problem z wywiązaniem  się z umowy jako dostawca sygnału.W okolicy działa od 8 do 11 sieci wszystkie mają RSSI w okolicy -80, czyli są raczej dla mojej sieci bez znaczenia. Swoją drogą pytałem na infolinii vectry o problem i nawet się technik nie zająknął w tym temacie, a wiem, że problem jest duży i dotyczy nie tylko Netgeara.

Przy okazji jeśli ktoś ma linka do sprawdzonego ustawienia tomato szczególnie QoS, to będę wdzięczny :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Zacznij od testu transferu na urzadzeniu podpietym do rutera kablem.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Zacznij od testu transferu na urzadzeniu podpietym do rutera kablem.

Dokładnie, jak poprawnie zadziała po kablu pozostaje kwestia tuningu WiFi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam
    • ronifcb
      Przez ronifcb
      Witam.panowie potrzebuje porady ,ktory router wybrac.Ten z wątku czyli asus ac88u dsl czy netgear d7800 ? Na tą chwile router będzie podłaczony pod łącze vdsl dlatego zalezy mi na tym by miał modem.W niedalekiej przyszłosci będzie to pewnie połaczone z jakimś modemem lte po wanie.Cena jest bardzo zbliżona także mam problem z wyborem.pozdrawiam
    • Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności