Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie padł mój netgear r7800( i dobrze:)) Szukam następcy. Wstępnie zastanawiam się nad Asusem ac88u, Asusem ac86u bądź Synology 2600ac. Faworytem jest póki co ac88u ze względu na agregację portów ponieważ posiadam nas Qnap ts251+ ze wspomnianą agregacją, liczba portów też na duży plus. Zdaję sobie sprawę że przy obecnym użyciu nie odczuję tej agregacji ale szukam sprzętu przyszłościowo. Jedyną rzeczą dla której biorę pod uwagę pozostałe routery jest procesor, mają wyższe taktowania tylko nie wiem czy w moim przypadku będzie miało to jakiś wpływ ponieważ wszystkie dane będą płynąć z nasa. Router nie zobaczy raczej żadnego dysku USB. Co proponujecie do kwoty 1200 zł? Łączę które posiadam to xdsl 400/400.

Pozdrawiam

• emigrant
      Przez emigrant
      Cześć, 

Szukam coś "krótkiego" 1U do mojej domowej szafy 450 mm(głębokość robocza max 300 mm). Chciałem coś niefirmowego, czyli jakieś 1U z FreeBSD + ZFS + RAIDZ1/2. Szukałem i nic nie znalazłem, co by było w podobie do RS816 i nie przekroczyło głębokości(długości) 300 mm przy 1U. 
      Wszystko wskazuje na to, że jestem skazany na RS816. Nawet QNAP nie ma takiego 1U jak ten RS816. Nie mówię, że to jakieś badziewie, ale wolałbym FreeBSD z RAIDZ. Z racji, że 18U prawie całe zapchane(wolne 3U), więc nie wchodzi w grę żadne 2U ani coś desktopowego postawionego na półce.

Oficjalnie RS816 nie umie btrfs, tylko ext4. Pytanie, czy to stare info i w DSM 6.x dodali obsługę btrfs, czy to wynika w platformy sprzętowej jaka siedzi w RS816 i do dziś ten RS umie tylko ext4? Drugie pytanie - robiąc RAID 5 z 3 dysków mogę wykorzystać 4-tą zatokę jako oddzielny dysk backupowy dla RAID'u? Pozwala na to ten DSM czy nie bardzo? Nie wyobrażam sobie braku backupu macierzy przynajmniej raz dziennie. Za bardzo nie mam, gdzie na zewnątrz backupować. Wpinanie po usb, czy e-sata  dysku mnie nie interesuje. Jedynie mogę po iSCSI albo rsync(jakaś maszyna w garażu, tylko dla potrzeb backupu). Tak prawidłowo powinno być. Backup powinien być w innym miejscu a najlepiej w innym budynku.  
      Czy ten RS816 a raczej DSM( bo tu sam RS nic nie ma do rzeczy raczej) potrafi robić backup tego samego do różnych źródeł docelowych jednocześnie? Np. robi backup na dysk w 4 zatoce i rsync gdzieś dalej? Czy to jest ograniczone do jednego źródła backupowego? 

Co do samych dysków. Chyba dużego wyboru nie ma. WD RED i chyba nic poza tym. Seagate nie chcę. Nie wiem dlaczego, ale WD RED Pro mają bardzo złe opinie. Bardzo głośne, wpadają w duże wibracje, mimo, że mają system antywibracyjny w sobie. Za to ze zwykłymi WD RED nikt nie ma żadnych problemów. Poza tym 7200 rpm(WD RED Pro) do domu raczej nie jest potrzebne. 

• jw68
      Przez jw68
      Witam.
      Mój problem polega na tym, że po podłączeniu do routera modemu usb z kartą od orange i uzyskaniu od nich publicznego adresu ip
      nie mogę dostać się z zewnątrz do swojej sieci. Wcześniej RT2600ac był ustawiony z WAN od netii i wszystko śmigało. 
      Myślałem że podepnę modem usb z siecią komórkową i wszystkie konfiguracje przekierowania portów przełączą się na IP z orange.
      Niestety tak to nie zadziałało.
      Nie wiem gdzie mam zmienić jakieś ustawienia. 
      Proszę o pomoc. Z góry dzięki 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.