Skocz do zawartości
grz3si3k

Problem z wybudzaniem serwera po zaniku prądu

Rekomendowane odpowiedzi

grz3si3k

Witam

DN2800MT płyta z Atomem, zasilacz PicoPsu, od jakiegoś czasu po zaniku prądu (a było ich ostatnio sporo) serwer nie wstaje. Trzeba go włączać guziczkiem na obudowie.

Dioda na płycie się świeci, w bios ustawione jest "Włączanie po zaniku napięcia"

Raz wstaje , raz nie i diabli wiedzą z jakiego powodu.Możliwe jest że nie za bardzo rozumiem metodę działania PicoPsu, jak mi ktoś to wyjaśni, będę wdzięczny, nie jestem elektronikiem.

Co gorsza próbuje ją wybudzić za pomocą WakeOnLan, ale chyba nie pamiętam czy ustawiłem w biosie opcję ( sprawdzę jak będę w domu).

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

pierwszy link w google - 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

zobacz ostatni post, picopsu jest przyczyną.

a tak btw -

DN2800MT , zasilacz PicoPsu
 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Raz wstaje , raz nie i diabli wiedzą z jakiego powodu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

Hmmm wyciąganie zwory, jakoś na razie chyba się nie pokuszę, ale jest ciekawostka. Jak robię testy z wyłączeniem prądu to zawsze się podnosi, i to mnie nurtuje, dlaczego skoro robiąc testy wstaje, a jak w rzeczywistości jest zanik energii-NIE ?

Kolejna sprawa to WakeOnLan, powinien go obudzić, a mimo to nie wstaje. 

Dziwne, panie , dziwne.... 

edit:

Okazuje się że płyta obsługuje wybudzanie w opcjach S3/S4 więc powinna się wzbudzać po odcięciu zasilania 

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Okazuje się że płyta obsługuje wybudzanie w opcjach S3/S4

oczywiście, że obsługuje - miałem ją na OMV i działało prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

oczywiście, że obsługuje - miałem ją na OMV i działało prawidłowo.

no i to jest pytanie: dlaczego nie zadziałało ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

generalnie od tych zaników prądu padł mi dysk 720 GB  :DD

Zaopatrzenie się w UPS (jakaś używka) leczy temat 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Rzeczywiście - jeśli notujesz skoki zasilania to warto chronić sprzęt dodatkowym obwodem z podtrzymaniem zasilania. Kwestia tylko w jakiej kondycji są używane ogniwa w UPS'ach.

Ostatni zonk z zasilaniem zanotowałem u siebie mniej więcej 9 miesięcy temu ale wiadomo strzeżonego... :)

O.T.

a teraz publicznie - witam ponownie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k
Kwestia tylko w jakiej kondycji są używane ogniwa w UPS'ach.

Generalne bateria trzyma ruter + nas około 2h, więc wystarczy. Jedna rzecz jest ważna: zabezpiecza przed przepięciami

O.T.

a teraz publicznie - witam ponownie :)

czasami się wraca 

Edytowane przez grz3si3k
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Adaware1
      Przez Adaware1
      Witam, postanowiłem ostatnio zakupić MR2200ac do mojego routera Synology RT2600ac. Po ukończeniu konfiguracji sieci wifi, zostaje informowany, że nie udało się dokonać aktualizacji systemu w MR2200ac. W panelu sterowania RT2600ac, otrzymuję komunikat, że "wersje systemów w punktach Wi-Fi są niezgodne. Pobierz i zaktualizuj SRM do najnowszej wersji". Nie mam możliwości przeprowadzić automatycznie aktualizacji systemu, cały czas widnieje ten komunikat oznaczony na czerwono. MR2200ac był wielokrotnie przez mnie resetowany do ustawień fabrycznych, próbowałem restartować te urządzenie ze strony mojego głównego routera i przeprowadzać całą konfigurację na nowo. Nic to nie daje, cały czas mam problem z aktualizowaniem MR2200ac do najnowszej wersji systemu. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem i zna może rozwiązanie? Urządzenie mogę zawsze zwrócić, szkoda, że odstaje jakościowo tak bardzo od RT2600ac.
      Pozdrawiam.

Pomogło pobranie firmware ze strony producenta i wykonanie ręcznej aktualizacji - można zamknąć.
    • Łukasz_B
      Przez Łukasz_B
      Witajcie
      Mam problem z serwerem VPN asusa. Początkowo postawiony VPN działał bardzo ładnie i miło. Niestety od jakiegoś czasu (może po którymś update'ie) z połączenia VPN może korzystać ostatnio dodany użytkownik.
      W przypadku łączenia za pomocą pozostałych kont użytkowników- nie pozwala nawiązać połączenia i wywala w logach takie coś:

Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: pppd 2.4.7 started by admin, uid 0
      Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: Connect: pptp0 <--> pptp (188.146.28.8)
      Mar 15 09:50:49 pptpd[31885]: CTRL: Ignored a SET LINK INFO packet with real ACCMs!
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Peer pawel failed CHAP authentication
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Connection terminated.

• emer
      Przez emer
      Mam problem z połączeniem lampki Mijia MJCTD01YL z routerem ... próbowałem dwie appki na telefonie, appka Jeelight i Mi Home. Wszystko przebiega OK, do czasu próby połączenia się z routerem - nie chce połączyć się z routerem, choć niby router widzi tą lampke , ma swoje IP i jej MacAdress . Ale appka odrzuca i jest info że nie ma połączenia z routerem.
      Nawet próbowałem poprzez acces pointa z innego tel (ale do tego samego routera).
      Męczę się i nie mogę rozkminić dlaczego ...
      Doczytałem sie takiego czegoś:
      Look at the router's security level, if the level is set to high, there may be automatically shielded bedside lamp connection, you can set the router level is low, after a successful connection, and then set back.
      Jest gdzieś w konfiguracji opcja zmian takich zabezpieczeń ? Gdzie?
      A może miał ktos tez podobne problemy ?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.