Skocz do zawartości
zbyszek82

AC68U działanie USB 3.0

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

zbyszek82

Testuje mojego nowego AC68 i coś nie halo z portem USB 3.
Mam kieszeń USB 3,0 z dyskiem 2,5 cala wsadzam do asusa pod gniazdo usb 2 i widzi ładnie. Natomiast gdy wsadzam pod gniazdo usb 3 dysk zaczyna chodzic ale router go nie widzi.
O co biega?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

P

Natomiast gdy wsadzam pod gniazdo usb 3 dysk zaczyna chodzic ale router go nie widzi.

Pytanie: dysk z jakąś chińska kieszenią ? czy markowe cudo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Pytanie: dysk z jakąś chińska kieszenią ? czy markowe cudo ?

dokładnie, mam WD Passport 1TB USB 3.0 i działa świetnie na usb 2/3 w asusie... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

Na szybko: kieszeń za 12 pln nie działała mi nawet w laptopie na USB 3, stary markowy dysk działał wszędzie... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82

eureka !!

działa

wyłączyłem tą opcję o której pisał kolega @house

Edytowane przez zbyszek82
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

eureka !!

działa

dla mnie LOL a jakieś konkretne powody i przyczyny ?

wyłączyłem tą opcję o której pisał kolega @house

a to już jakaś informacja

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82

dla mnie LOL a jakieś konkretne powody i przyczyny ?

tego to już nie wiem 

kieszeń firmy EVOLVE kupiona jakiś czas temu za 80 zł

co powoduje wyłącznie tej opcji redukowanie zakłóceń?

podpiąłem drugą kieszeń usb 3 firmy NATEC RIHO 3.0 efekt jak wyżej. Dopiero wyłącznie opcji redukcja zakłóceń sprawia że kieszeń działa.

Edytowane przez zbyszek82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82

dokładnie, mam WD Passport 1TB USB 3.0 i działa świetnie na usb 2/3 w asusie... 

musiałeś wyłączać tą opcję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

Dopiero wyłącznie opcji redukcja zakłóceń sprawia że kieszeń działa.

Wygląda na to, że opcja musi być w większości przypadków, ustawiona na Off.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
musiałeś wyłączać tą opcję?

nie, nie musiałem. wyjaśnienie ASUS zawarł w FW

więcej info tutaj : 

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• MiMB
      Przez MiMB
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Mam problem z prawidłowym działaniem serwera dlna. Spędziłem już dużo czasu na czytaniu różnych postów na różnych forach. Próbowałem już różnych rozwiązań. Mam wgrane na ruterze najnowszego Merlina. Co ciekawe do tej pory korzystałem z dlna na routerze rt-n14 Asusa i było wszystko ok. Z serwera dlna korzystam przez blueraya LG który jest podłączony do neta przez kabel od routera. Serwer jest widziany przez kilkanaście minut i znika. Dziwne że na PS3 pliki są widziane przez cały czas. Dysk podłączony do routera jest sprawny i nawet sformatowalem go ostatnio na linuksowy format plikow ext4 bo czytałem że to też może pomóc, niestety nie pomogło.Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić? Bo widzę że ludzie mają z tym problem już od dłuższego czasu bo czytałem posty z 2015 r zresztą z tego forum. Wtedy wpis robił mickarp i house podał rozwiązanie niestety to też nie pomogło. Dlatego założyłem temat od nowa.
    • szyjac
      Przez szyjac
      Witam wszystkich.
      Tak, ja we wszystkim muszę zmienić oprogramowanie, nawet w samochodzie.
      ...
      Ostatnio miałem Gargoylle na TPL-WDR4300, niestety ze względu na niską jakość sieci propagowanej przez ten router postanowiłem dokonać zmian i w domu pojawił się RT-AC58U.
      Jakość sieci zadowalająca, niestety mnie brakowało  statystyk z Gargoylle.
      Postanowiłem zaryzykować i ze stron o których wyżej wspomniano zainstalowałem LEDE.

Wybrałem najprostszy wariant instalacji czyli plik stock2lede.trx jako aktualizacja oficjalnego softu, potem aktualizacja LEDE plikiem openwrt-r1283-f176f1f-ipq806x-asus_rt-ac58u-squashfs-sysupgrade.tar.
      Obydwa kroki aktualizacji poprzez interfejs web routera.

Jak narazie jestem zachwycony, w ok godzinkę ogarnąłem konfiguracje, przekierowania portów i wszystko co miałem ustawione na oryginalnym sofcie.
      Teraz router jest po ok 3h od aktualizacji i działa, nie wiem co może niedomagać, skrajności nie testowałem bo nie było kiedy.
      Oczywiście interface web jest teraz po angielsku.

Jak upłynie trochę czasu będę mógł powiedzieć więcej.
      PS - również nie biorę odpowiedzialności za czyjeś błędy, aktualizacje robiłem po KABLU nie wifi.
    • Maciek90
      Przez Maciek90
      Mam problem z tym routerem a mianowicie z aplikacją download master. Po podpięciu dysku pod usb klikam "zainstaluj" w zakładce aplikacja usb. Wszystko przebiega pomyślnie, aplikacja się instaluje i na końcu wyświetla komunikat "uruchom download master". Po kliknięciu odsyła mnie ponownie do strony logowania, co jak wczytałem w instrukcji jest rzeczą normalną. Niestety tutaj pojawia się problem, ponieważ nie mogę się zalogować bo wyskakuje komunikat o błędnym haśle lub nazwie użytkownika. Dane logowania wpisuję oczywiście dobre, bo powinny być takie same jak do całego panelu routera. Dodam jeszcze, że robiłem reset do fabrycznych i sprawdzałem inne nośniki i sytuacja się powtarza. Ktoś coś na to poradzi?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.