Jump to content
neon

Patchcordy do małej szafki Rack

Recommended Posts

neon

Witam,

moglibyście doradzić w wyborze patchcordów do małej skrzynki 10. Wszystkie co mam a jest tego trochę :) nie mieści się :( . Chodzi też o rozmiar wtyczki, żeby była w długości jak najmniejsza. Widzę, że Logilink wypuścił ostatnio kabeli ecoline . co myślicie o tym ?

Dodatkowo szukam patchorda ftth SC/APC najkrótszego i z najkrótszą wtyczką (ta co dostałem jest bardzo mocno sztywna dodatkowo nie można jej wyginać :(

Pozdrawiam

Idanit

Niedawno stałem przed wyborem zarabiać samemu czy kupić gotowe, poszedłem drugą drogą, ale najkrótsze jakie znalazłem to 25cm. Jeżeli to nadal za długo i jeszcze ta wtyczka, to obawiam się, że tobie pozostanie ta pierwsza droga. Wtyczki w gotowcach są zalewane i mają wystającą końcówkę, te zarabiane samemu można pozostawić bez koszulki. Ale dziwne to, ja też mam "szafę" 😉 10" ale miejsca pomiędzy patch panelem a drzwiczkami mam tyle co w standardowych 19tkach.

Edited by Idanit
  • Like it 1

house
14 godzin temu, neon napisał:

Widzę, że Logilink wypuścił ostatnio kabeli ecoline . co myślicie o tym ?

👍 użytkuję Logilink'i FTP kat 6a :

Sorry, only registered users can download attachments :(

szukając w owym czasie krótkich kabli mogłem dostać jedynie FTP więc takowe mam. Wyginają się średnio, ale jest ok. Dobrym rozwiązaniem będzie LOGILINK CF2013S (w wersji STP - ekran z folii i siatki w płaskiej wersji) :

Sorry, only registered users can download attachments :(

mickarp

a nie da się w szafce cofnąć o jedno oczko pionowych stelaży mocujących patchpanele? Moja szafka ma możliwość przesuwania głębiej/bliżej

• Like it 2

house
31 minut temu, mickarp napisał:

Moja szafka ma możliwość przesuwania głębiej/bliżej

moja również, może @neon posiada jakieś zintegrowane i nieregulowane rozwiązanie... 🤔

Idanit

Faktycznie i u mnie są kilku centymetrowe łezki do przesunięcia szyn montażowych.

neon

Szyny do przesunięcia mam, ale jak przesunę to mi się wszystko nie mieści. Spróbuję z rozwiązaniem LOGILINK CF2013S. Te co mam to zbyt sztywne niestety i z tymi końcówkami.

Z tym ftth sc/apc to znalazłem jedynie https://www.morele.net/qoltec-optic-patchcord-sc-apc-sc-apc-simplex-sm-9-125-g652d-0-5m-54280-1205877/

tylko te zakończenie jest sztywne. :(

Panowie a te U/FTP ? nie wystarczy UTP ?

house
2 godziny temu, neon napisał:

nie wystarczy UTP ?

Sorry, only registered users can display images :(

neon

Ok wielkie dzięki ;)

Pozdrawiam

• Like it 1

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• AsDur
      By AsDur
      Gbitowe WAN/LAN porty oferują wydajność na poziomie 150 Mbits/s przy prostym podlaczeniu 2 kompow? Cos chyba tu nie gra?
    • neon
      By neon
      Witam,
      czy moglibyście napisać jakiegoś dobrego producenta szafek rack. Dzięki czemu mógłbym się zapoznać z ofertą. Muszę dowiesić szafkę i musi być w miarę ładna
      Pozdrawiam
    • Nietykalny
      By Nietykalny
      Koledzy, szukam i szukam informacji na temat routerów i tak trafiłem tutaj na forum.

Na wstępie chciałbym się przywitać, SIEMA :). 

Potrzebuję routera do biura do ok 400 zł - jestem w trakcie tworzenia sieci w skład, której będą wchodziły na stałe 3 stanowiska PC, 2 drukarki, serwer NAS + czasami 2 laptopy. Wszystko na stałe raczej chciałbym połączyć po ethernet, choć wifi przyda się żeby łączyć się z laptopami.
      Pytanie 1: serwer NAS lepiej łączyć po USB czy po RJ45 ??  bo z tego co czytałem z wydajnością przesyłu danych nawet po USB 3.0 bywa różnie ???

Pytanie 2: drukarki będą sieciowe i tu również pytanie po USB czy RJ45 ??
      Tutaj moje pytania bo nie wiem czy skupiać się w routerach na ilości oraz rodzajów portów USB2.0 czy USB 3.0.

Wytypowałem:
      - TP-LINK AC1750 Archer C7
      - TP-LINK Archer C9 - tutaj mamy usb 3.0 i z tego co się zorientowałem to USB w tym routerze nawet ma niezła wydajnosc
      - ASUS RT-AC1200G Plus
      - myslałem również nad mocno budżetówką Totolink A3002RU

do tego na pewno jakiś switch jakieś propozycje ??

Chciałbym żeby to w miarę działało. Głównie mi chodzi też o serwer NAS na którym będą tworzone kopie zapasowe w RAID1.
      Serwer NAS który wytypowałem to Synology 218j do tego 2 dyski. 

Co o tym wszystkim myślicie? 

Z góry dziękuję za pomoc.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.