Jump to content
neon

Używacie Photo Station czy zmieniliście na Moments ?

Rate this topic

Recommended Posts

neon

Panowie obecnie używacie Photo Station czy zmieniliście na Moments ? W DSM7 będzie tylko Photo Station ? Właśnie zacząłem się zastanawiać czy nie przejść na Moments :)

house

w DSM będzie Synology Photos - połączenie funkcji i jednej i drugiej aplikacji która zastąpi obie dotychczasowe. Obecnie używam i jednego i drugiego, przeglądam bibliotekę zdjęć z ostatnich 15 lat zarówno w jednym jak i drugim miejscu.

neon

House ale masz dwie biblioteki zdjęć jedna dla Photo Station druga dla Moments?

house

nie, jedną i tu i tu:

Sorry, only registered users can download attachments :(

moments używam głównie jako backup do zdjęć z telefonów a ciekawe fotki przesuwam ręcznie do photo station. I mam wszystko w jednym miejscu.

neon

Nie dublujesz zdjęć w takim rozwiązaniu ? Czy jak przenosisz z Moments to wtedy bez kopii ?

house

nie, nie dubluję - przenoszę pomiędzy aplikacjami - z

Sorry, only registered users can display code field :(

do

Sorry, only registered users can display code field :(

minusem jest to, że muszę robić to ręcznie. Zdjęć mam ponad 300GB i wygodniej mi się je ogląda w Photo Station.

15 minut temu, neon napisał:

Czy jak przenosisz z Moments to wtedy bez kopii ?

tak, po co mi kopie tego samego zdjęcia? automat robi kopię zapasową całego archiwum na osobny wolumen (z SSD na HDD).

neon

ok rozumiem:) ostatnio zacząłem robić kopię z androida w Moments i już teraz wiem jak wszystko pogodzić :)

Czy przy jednym użytkowniku jest sens włączanie w Moments "współdzieloną bibliotekę zdjęć"?  

tak z innego zakresu : czy w takim DSM214 play jest sens wrzucić ssd zamiast jednego HDD ? Zwlekam jeszcze z wymianą DSM, bo mam inne wydatki, ale szczerze już coraz bardziej się o to prosi.

house
41 minut temu, neon napisał:

Czy przy jednym użytkowniku jest sens włączanie w Moments "współdzieloną bibliotekę zdjęć"?  

sam musisz zdecydować w którym miejscu chcesz oglądać zdjęcia. Ilość użytkowników nie ma znaczenia.

42 minuty temu, neon napisał:

czy w takim DSM214 play jest sens wrzucić ssd zamiast jednego HDD ?

nie, lepiej dołóż drugi dysk.

neon

tzn. dyski mam dwa wd red 3 tb, myślałem, o zmianie jednego hdd na ssd

house

ale w jakim celu ? cache z niego nie zrobisz, a rozbijać raid(x) na 2x jbod ? Bo chyba nie chcesz spiąć SHR 2 różne nośniki ?

neon

nie oczywiście :) Racja House :91_thumbsup: na razje musi mi to wystarczyć co jest :)

• Like it 1

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• nowy57
      By nowy57
      witam 
      pacjent DS918+
      bez problemu moge sie łaczyc z DS FILES (po LAN/quickconnect)
      natomiast nie moge sie poląćzyc wpisując oczywiscie poprawne dane do programu DS PHOTO
      ani po loginie quickconnect ani po adresie LAN  
      prosze o wskazówke 
      problem rozwiazany: nie zainstalowalem PHOTO STATION (myslalem ze to całkiem inny program ) 
    • Ravenik
      By Ravenik
      Rozważam zakup DS918+ i mam pytanie czy po instalacji 4 dysków można mieć RAID1 na pierwszych dwóch dyskach i zupełnie osobny RAID1 na pozostałych 2 dyskach? Tak abym np. mógł w przyszłości wyjąć dyski 3 i 4 i zastąpić SSD, a dyski 1 i 2 pozostaną "niezależnie" w swoim RAID1?
      Czyli jeśli dobrze się domyślam to potrzebne będą 2x Storage Pool i np. 2 wolumeny po jednym na Storage Pool (zgaduję na podstawie DS716+ który w tej chwili mam).
    • kdg33459
      By kdg33459
      Witam,
      planuję remont w domu, razem 3 kondygnacje, każda po ok. 45 m2. Przy okazji mógłbym rozprowadzić internet przewodowo. Czy warto w obecnych czasach instalować skrętkę w ścianach czy jednak postawić już tylko na WiFi? Z tego co widzę, to sieci bezprzewodowe cały czas się rozwijają, więc pytanie czy jest sens montować kabel 1Gb (myślałem o UTP cat6), skoro za rok czy 2 po WiFi będę miał już szybsze prędkości. Jak w praktyce sprawdzają się rozwiązania typu "mesh"? Obecnie internet to Orange światłowód 600/100 Mbps.
      Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.