Jump to content
wds

Asus RT-AC68U ustawienie jednej sieci

Rate this topic

Recommended Posts

wds

Witam,

Posiadam router Asus RT-AC68U i zastanawiam się, jak zrobić to, żeby była widoczna tylko jedna sieć Wifi, bo obecnie mam dostępne dwie sieci w wyszukiwaniu, ta która ma 2.4 Ghz i ta, która ma 5 GHz. 

house

np tak 

Sorry, only registered users can display links :(

wds

A da się zrobić tak, że będzie widoczna tylko jedna sieć, która będzie miała w sobie dwa pasma 2.4 i 5 GHz? A połączenie się na tę sieć będzie zależne od częstotliwości wifi jaką obsługuje dany sprzęt.

Edited by wds

house

teoretycznie tak, ale praktycznie jak będziesz wymuszał przełączanie się klientów pomiędzy pasmami ? ręcznie tego nie zrobisz.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• dyskol
      By dyskol
      Cześć
      Próbuje zestawić tunel między dwoma mieszkaniami. Serwer openvpn na routerze tp-link, klient na routerze asus. Tp-link wygenerował mi gotowy plik openvpn_config.ovpn, serwer został włączony na tym routerze (w trybie tun) . Następnie w routerze asus w zakładce vpn/klient openvpn dodałem nowy profil, wykorzystując plik openvpn_config.ovpn, następnie aktywowałem i przy statusie połączenia jest komunikat: konflikt dotyczący ip / routingu.
      Co zrobiłem nie tak?

• gulashos
      By gulashos
      Cześć mam pytanie potrzebuję stworzyć tunel VPN dla dwóch lokalizacji i czytam, że najlepszym rozwiązaniem jest zmiana firmware na Tomato. 

W teorii na stronie http://tomato.groov.pl/?page_id=164 widzę oba modele. 

K26RT-AC – MIPSR2 – SDK6.x, special builds for RT-N66U, RT-AC66U, R6300v1 and Tenda W1800R only

K26ARM – ARM – only for Broadcom-ARM based routers like: Asus RT-N18U, RT-AC56U, RT-AC68U (except HW Rev C1), RT-AC68R, D-Link DIR868L, Huawei WS880, Netgear R7000, R6400, R6300v2, R6250, Linksys EA6900, EA6700, EA6500 v2

tylko chciałem się upewnić czy konkretnie dla modeli z AiMesh-em mogę też wgrać ten soft, konkretnie chodzi mi o te 2 modele: 
      https://www.x-kom.pl/p/116446-router-asus-rt-ac66u-1750mb-s-a-b-g-n-ac-2xusb-.html#Specyfikacja
      https://www.morele.net/router-asus-aimesh-rt-ac68u-613032/

Ewentualnie napiszcie czy to samo osiągnę merlinem. Zależy mi na stworzeniu VPNa aby połaczyć multirooma. 

• marmod
      By marmod
      Witam

Czas nadszedł wymienić stary router TP-LINK 1043v1 na coś nowego, który obsłuży połączenie internetowe1Gb/1Gb, VPN, VALN, ochronę dla dzieci  oraz NAS Synology 214 play (który będzie obsługiwany w 100% ). Koszt do 1000 zł może trochę więcej

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.