Jump to content
gulashos

Słabe Wi-Fi w RT-AC68U

Rate this topic

Recommended Posts

gulashos

Cześć proszę o pomoc, zakupiłem router Asusa RT-AC68U i zdziwiony jestem poziomem sygnału wi-fi jest on niesamowicie słaby, rozumiem wiele rzeczy, że nie samym Wi-Fi człowiek żyje ale ... zrobiłem test ustawiłem obok routera Samsunga Galaxy S10+ jako router i zasięg niesamowity praktycznie w każdym miejscu w domku gdzie router już totalnie nie dawał rady. Proszę o pomoc bo może to kwestia ustawień. Zabawę kanałami i zmianą softa mam za sobą nie pomogło to w żaden sposób. Dziwni mnie, ze poziom sygnały jest tak słaby a prawie każdy router bez anten działa lepiej. Mam 137metrów domek i zasięg nie przebija się przez piętro. Nie jest to kamienica ani żadne żelbetonowe konstrukcje (S10 w trybie routera radzi sobie idealnie). Wg producenta Router ten ma świetne Wi-Fi a tutaj nie wydaje mi się. Tutaj przykład: http://prntscr.com/ol73h7 jak ktoś ma jakiś pomysł proszę doradźcie. Bo nie wiem czy ten router tak ma czy coś mam zwalone w konfigu. 

house

pokaż jak ustawiłeś każde pasmo (wrzuć screeny) i dorzuć jakiś wykres z 

gulashos

OK, mam dane, o które prosiłeś. Nazwy plików opisują odległość i przeszkody. Moja sieć to |AshNet|.

S10 to sieć puszczona z Samsunga Galaxy S10+ (co mnie najbardziej irytuje to fakt, że sieć puszczona z telefonu bez żadnych anten daje podobne wyniki). 

Ustawiłem na testy kanał 1 ponieważ wydawał się najmniej zajęty. 

W pokoju 2 metry od routera:

inSSIDer-w-pokoju-2metry-obok-routera.thumb.PNG.6e777e13342587595ebb7e68e1812c85.PNG

Piętro niżej 4 metry pod routerem (bezpośrednio pod nim):

1295103679_inSSIDer-pitro-niej-4metry-od-routera-(sufit).thumb.PNG.fde27d78439406d358473e8371510cc4.PNG

Piętro niżej skan etheru:

602883127_inSSIDer-pitro-niej-4metry-od-routera-(sufit)-skan_etheru.thumb.PNG.ba518309a700f03154003066750986d6.PNG

Wi-Fi Analazyer w S10

2 Metry obok routera:

Wi-Fi_analyzer_2m_obok_routera_ether.thumb.jpg.8b91f4df0ff7a73e82ac9f33c485399c.jpg

Piętro niżej 4 metry od routera (bezpośrednio pod nim)

921092722_Wi-Fi_analyzer_4m_obok_routera_ether-(pitro_niej).thumb.jpg.33d02b11833eed7aa9a07db7fc2bceb8.jpg1389153048_Wi-Fi_analyzer_4m_obok_routera_sygna-(pitro_niej).thumb.jpg.d5dfb2686dab475881c625d066f6d32b.jpg

Ustawienia 

Ustawienia_1.thumb.png.9bb2301a9b1d11f5ff332572c1ecfccc.pngUstawienia_2.thumb.png.c026380f4b821b652fdfe0c2ff921500.png

Natomiast natchnęło mnie coś jeszcze, zerknij na ostatnie zdjęcie bo coś czuje, że winna może być pianka z folią pod panelami.

1318833065_cae_pitro_w_panelach_a_pod_panelami_takie_cudo.thumb.jpg.c4fb7ea8db715d39dac2622ff32633b2.jpg

Ogólnie czy to wina pianki czy nie to rozważam kupno kolejnego routera aby spiąć go w sieć Mesh. Mam między piętrami puszczony kabel LAN więc zrobienie oddzielnej sieci na parterze to nie problem tylko czy może mi ktoś powiedzieć czy sieć Mesh zrobię przez podpięcie kabla sieciowego czy ideą jest aby sieć Mesh była poprzez ściągniecie sygnału Wi-Fi ? Zależy mi aby sieć miała jeden SSID. 

house
2 godziny temu, gulashos napisał:

Natomiast natchnęło mnie coś jeszcze, zerknij na ostatnie zdjęcie bo coś czuje, że winna może być pianka z folią pod panelami.

:) pierwsze co przyszło mi na myśl to albo porządnie zbrojony żelbeton albo właśnie tłumik w postaci podkładu na posadzce. Wiem o czym mówisz, bo mam dokładnie takie same rozwiązanie u siebie w domu. Styropian w folią aluminiową pod posadzką a na tym podkład silentwalk pod panele - również z folią aluminiową. Takie rozwiązanie wręcz idealnie tłumi sygnał WiFi pomiędzy kondygnacjami. Winowajca znaleziony chociaż ten tłok w eterze również nie jest bez znaczenia ;) 

Mam między piętrami puszczony kabel LAN więc zrobienie oddzielnej sieci na parterze to nie problem tylko czy może mi ktoś powiedzieć czy sieć Mesh zrobię przez podpięcie kabla sieciowego czy ideą jest aby sieć Mesh była poprzez ściągniecie sygnału Wi-Fi ?

połowa sukcesu to to, że masz już kabel. Mesh zrobisz zarówno bezprzewodowo jak i kablem - idea to płynny roaming i przełączenie klienta w trakcie łażenia po budynku. Dla lepszej wydajności łącza lepiej realizować to kablem - mój mesh oparty o kabel "wyciąga" 900-940 Mbps pomiędzy punktami sieci w całym domu.

Zależy mi aby sieć miała jeden SSID

Taka jest główna zasada działania mesh'a. Jedna sieć - wszędzie - w zasięgu połączonych punktów dostępowych :)