Jump to content
dzudzu9

Jaki "lepszy" router?

Recommended Posts

dzudzu9

Witam wszystkich.

Najpierw trochę o mnie :)

Łącze: 150/15

Router: TP-Link Archer C1200

Urządzenia po kablu:

- TV

- amplituner

- XBOX360

Urządzenia po wifi:

- 2 telefony

- tablet

- laptop z kartą N6300 (N450 2.4 i 5 GHz) + podpięta karta na USB Netgear A6210 (na tym mi najbardziej zależy)

Odległość laptop - router ~7m, w zasadzie bez większych przeszkód (no chyba że drzwi do pokoju z laptopem są zamknięte :P ). Żadne kable nie wchodzą w grę, PLC raczej nie da mi więcej i też wykluczam.

Na karcie N6300 miałem linka w porywach 240-270, SpeedTest max 130Mb/s (N 5GHz).

Na Netgear A6210 link raczej nie schodzi poniżej 480-530, momentami pokazuje i max karty czyli 866, SpeedTest osiąga max co daje dostawca (AC 5GHz).

Nowy router właściwie nic mi nie da, nie przesyłam danych pomiędzy urządzeniami / usb / nas.

Mimo wszystko myślę nad zmianą. To co chciałbym osiągnąć:

- możliwość osiągania jeszcze wyższych transferów (stały link 866, a po zmianie karty / laptopa jeszcze więcej)

- dobre transfery po USB (pobieranie / "nas")

- stabilność (co by ludzie nie mówili o TP-linku, ja nigdy żadnych problemów nie miałem: poprzedniego używałem ~10 lat, obecny od pół roku skonfigurowany i działa)

- mile widziane rozbudowane opcje konfiguracyjne / download manager (wmawiam sobie, że będę się nimi bawił)

Generalnie co byłoby najlepsze w jak najniższej cenie :)

- Netgear R6800 (używany, licytacja, zakładam że nie przekroczy ~240zł)

- Liknsys EA7500 (nowy, 270zł)

- Asus RT-AC68U (powystawowy, licytacja, zakładam że stanie na ~300-350zł)

O Netgearze i Asusie co nieco wiem, poczytałem testy, opinie, fora (również te) i wiem że są polecane ze wskazaniem na Asusa. O Linksysie niestety nie za wiele informacji. Nie zamierzam wgrywać alternatywnego oprogramowania.

Jak one wypadają w bezpośrednim porównaniu? Czy warto dopłacać do jednego względem drugiego?

Z góry dziękuję za opinie.

house
2 godziny temu, dzudzu9 napisał:

Generalnie co byłoby najlepsze w jak najniższej cenie

to:

Asus RT-AC68U

a

O Linksysie niestety nie za wiele informacji

omijaj, po prostu :) 

Nie zamierzam wgrywać alternatywnego oprogramowania.

więc jakiego modelu byś nie wybrał - będzie ok, oczywiście poza linksysem ;) 

dzudzu9

Wielkie dzięki za odpowiedź :)

A jeszcze dyptam czy różnica między podanymi Asusem i Netgearem jest duża i warta dopłaty (kwotowo w sumie może niewielka ale procentowo 50)? 

house

Kolosalna - Asus może mieć 2 wersje dość mocnego dwurdzeniowego CPU (w zależności jak dawno został kupiony - albo Broadcom 800 MHz albo 1 GHz).  Netgear to "taki sobie" dwurdzeniowy MediaTek MT7621 880MHz. Niby ok, ale czasem jeśli FW nie jest dobrze napisane potrafi się "przy-czkać" ;) - a jako, że Netgear pod tym względem ze swoim Genie do orłów nie należy więc lepszym wyborem byłby Asus. 

dzudzu9

Wielkie dzięki @house. W takim razie celuję w Asusa :) 

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• KarolA
      By KarolA
      Witam.
      Czy możecie mi podpowiedzieć jaki jaki router ustawić w trybie brigde, a jaki jako router mam r7500 i ac87u. z resztą nawet nie wiem czy potrzebuję oba.
      jeden jest na parterze drugi na pietrze. Wcześniej używałem tylko ac87u i jakoś szło, zmieniłem lapka teraz mam Msi i kartę wifi Intel3165 jakoś mnie ta karta nie powala.
      Macie jakiś pomysł jak najlepiej wykorzystać potencjał tych urządzeń. A i nie wiem dlaczego nie widzę mojego dysku podpiętego do ac87u. na nowym lapku. sprawdzę czy na starym widzę.

aa i ja używam kompa na piętrze.
      i zastanawiam się nad zmianą karty wifi.

Na drugim lapku starym acerze ze zmienioną kartą wifi na ac broadcom ( nie pamiętam jaka ) lepiej zestawia się łącze na 5GHz do routera ac87u na parterze 866Mb/s niż do r7500 na pietrze ( tu używam lapka ). łącze zestawia się na 400Mb/s.
      Testowałem transfery do HDD podpiętego do ac87u i tu to samo szybciej bezpośrednio do ac87u niż przez stojący bliżej r7500.
      Nie kumam dlaczego tak jest.
    • waldi1888
      By waldi1888
      Widziałem, że na Synology jest parę możliwości robienia backupów ale chciałem się zapytać jaki backup wybrać do robienia archiwizacji kompuetrów w firmie ? Obecnie używam Active backup for business. To wykonuje się w miarę dobrze. Tylko jak się coś stanie z dyskiem to nie idzie zapisać wszystkich ustawień w Active backup for business tylko trzeba od nowa chodzić po wszystkich komputerach i wylogowywać się i na nowo się logować aby komputery te pojawiły się na liście Active backup. Chyba, że ja nie wiem, że są jakieś inne możliwości zapisu ustawień.
      Zastawiałem się jak działa Hyper Backup?
      Jeżeli chodzi o moje potrzeby w backupie to chciałbym aby na dla paru komputerów można było zrobić taki backup aby było w razie czego widać wszystkie pliki zapisane i na wypadek gdy ktoś usunie z komputera jakiś plik aby można było go przywrócić. Tak aby robiła się kopia przyrostowa.
    • Ziółek
      By Ziółek
      Witam,

Znajomy chce wymienić swój już od dawna nie sprawdzający się stary D-link DNS-320.
      Główne zadanie nowego serwera to jak najszybsze przesyłanie plików NAS <-> 4szt. PC w sieci LAN. 
      Budżet (razem z jednym dyskiem) to maksymalnie 2k.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.