Jump to content
Sign in to follow this  
ksawon

Jak nie Synology RT2600AC to co? Router z rozbudowaną ochroną rodzicielską.

Recommended Posts

ksawon

Przed tygodniem trafiłem na reklamę Synology RT2600AC podkreślające walory tego sprzętu kątem ochrony dzieci w sieci. I to co widzę bardzo mi się podoba. Opcje kontroli dostępu do poszczególnych treści, harmonogram godzin w jakim jest dostępny Internet, możliwość dodawania czasu korzystania z Internetu jako nagrody - wedle materiału promocyjnego wygląda na to, że jest to bardzo dobre urządzenie, które rozwiąże kilka moich problemów.

Ponieważ jednak router ten kosztuje ~1000 zł chciałbym Was zapytać: czy polecilibyście jakieś inne urządzenie z rozbudowaną 'parental control'? W kwestiach technicznych to mam względem routera jedynie takie wymagania by miał moduł WiFi oraz nie posiadał aktywnego chłodzenia :). Siebie określiłbym jako średnio-słabo w sprawach sieciowych. VPN ustawię, porty przekieruję, ale skryptu nie napiszę. 

Jakie inne niż RT2600AC routery z ochroną rodzicielską warte są zainteresowania?

 

 

Share this post


Link to post
house

Praktycznie tylko i wyłącznie Asus lub Netgear, ale Netgear bazuje na opendns więc nie jest aż tak dokładny jakbyśmy jako rodzice tego chcieli, a Asus jest lekko dziurawy i potrafi czasem pokazać coś, czego młody człowiek nie powinien widzieć (chociaż jest o wiele lepszy od Netgear). Netgear wprowadził na kilka modeli coś co nazywa się Circle with Disney, ale ograniczono dostępność tej funkcji jedynie do kilku modeli - jest dostępna na dość dobrym i tanim modelu R6400. Jak to działa - nie wiem, ale zapowiada się całkiem nieźle.

Moim zdaniem nie ma lepszego rozwiązania na rynku od tego co zaproponowało Synology. Mam, używam, z praktyki wiem, że działa idealnie i nie martwię się o swoje córki - wszystko co trafia pod kategorię danego filtra jest blokowane + to czego sobie zażyczę lub uznam za nieodpowiednie. Nie znam niczego innego wartego uwagi i tak skutecznego. Poza tym idealnie nadaje się do "tresowania" dzieciaków - szykany i nagrody działają idealnie ;) 

Share this post


Link to post
neon

Przetestowałem wszystko na rynku. Zgodnie z House moim zdaniem Synology jest obecnie numerem jeden w Parental Control. Nie chcesz wchodzić w RT2600ac możesz używać samego Mesh 2200ac - cena ok 600 zł. Nawet jako AC działa w nim Safe Access. Sam te rozwiązanie obecnie używam. Mesh obecnie obsługuje dzieci. Dodatkowo u mnie działa w systemie Unifi w jednej lokalizacji. Jak na razie bardzo sobie chwalę. 

 

Pozdrawiam 

  • Like it 2
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.