Jump to content
Sign in to follow this  
ksawon

Jak nie Synology RT2600AC to co? Router z rozbudowaną ochroną rodzicielską.

Recommended Posts

ksawon

Przed tygodniem trafiłem na reklamę Synology RT2600AC podkreślające walory tego sprzętu kątem ochrony dzieci w sieci. I to co widzę bardzo mi się podoba. Opcje kontroli dostępu do poszczególnych treści, harmonogram godzin w jakim jest dostępny Internet, możliwość dodawania czasu korzystania z Internetu jako nagrody - wedle materiału promocyjnego wygląda na to, że jest to bardzo dobre urządzenie, które rozwiąże kilka moich problemów.

Ponieważ jednak router ten kosztuje ~1000 zł chciałbym Was zapytać: czy polecilibyście jakieś inne urządzenie z rozbudowaną 'parental control'? W kwestiach technicznych to mam względem routera jedynie takie wymagania by miał moduł WiFi oraz nie posiadał aktywnego chłodzenia :). Siebie określiłbym jako średnio-słabo w sprawach sieciowych. VPN ustawię, porty przekieruję, ale skryptu nie napiszę. 

Jakie inne niż RT2600AC routery z ochroną rodzicielską warte są zainteresowania?

house

Praktycznie tylko i wyłącznie Asus lub Netgear, ale Netgear bazuje na opendns więc nie jest aż tak dokładny jakbyśmy jako rodzice tego chcieli, a Asus jest lekko dziurawy i potrafi czasem pokazać coś, czego młody człowiek nie powinien widzieć (chociaż jest o wiele lepszy od Netgear). Netgear wprowadził na kilka modeli coś co nazywa się Circle with Disney, ale ograniczono dostępność tej funkcji jedynie do kilku modeli - jest dostępna na dość dobrym i tanim modelu R6400. Jak to działa - nie wiem, ale zapowiada się całkiem nieźle.

Moim zdaniem nie ma lepszego rozwiązania na rynku od tego co zaproponowało Synology. Mam, używam, z praktyki wiem, że działa idealnie i nie martwię się o swoje córki - wszystko co trafia pod kategorię danego filtra jest blokowane + to czego sobie zażyczę lub uznam za nieodpowiednie. Nie znam niczego innego wartego uwagi i tak skutecznego. Poza tym idealnie nadaje się do "tresowania" dzieciaków - szykany i nagrody działają idealnie ;) 

neon

Przetestowałem wszystko na rynku. Zgodnie z House moim zdaniem Synology jest obecnie numerem jeden w Parental Control. Nie chcesz wchodzić w RT2600ac możesz używać samego Mesh 2200ac - cena ok 600 zł. Nawet jako AC działa w nim Safe Access. Sam te rozwiązanie obecnie używam. Mesh obecnie obsługuje dzieci. Dodatkowo u mnie działa w systemie Unifi w jednej lokalizacji. Jak na razie bardzo sobie chwalę. 

Pozdrawiam 

• Like it 2
  • Thanks! 1