Jump to content
Sign in to follow this  
borsuk007

router + 2 AP jeden SSID

Rate this topic

Recommended Posts

borsuk007

Mam w domu 3 routery dwa pozostałe działają jako głupie AP ,połączone wszystko kablami LAN 5kat. zrobiłem to tak główny router z Netii  VV 5822 ADB > Xiaomi Mi-R3G padavan > Xiaomi Mi-R3G Openwrt

na wszystkich jest ten sam SSID sieć 5Ghz hasło WPA2 kanały 48>40>36 i mam problem z telefonami np. taki Samsung note4 jak pochodze po mieszkaniu zaczyna głupieć bo nie umie niekiedy się przełączyć miedzy routerami i w najgorszym wypadku pisze brak internetu muszę dać tryb samolotowy i wył. dopiero rusza.

Niektóre sprzęty działają perfekcyjnie i można latać z sprzętem po mieszkaniu i nic nie zerwie. Testuje to pingując urządzenie. 

Czy jest jakaś opcja w routerku że trzeba coś zmienić żeby ten cały roaming działał jak należy. Może moc przykręcić .

Latam od rana z całym sprzętem po domu i już nawet żona głupio na mnie patrzy  :)  Jakieś sugestie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
2 godziny temu, borsuk007 napisał:

Czy jest jakaś opcja w routerku że trzeba coś zmienić żeby ten cały roaming działał jak należy.

potrzebna jest obsługa https://pl.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11r., jeśli jej nie ma to nie ma i roamingu a wtedy pozostaje jedynie rozstawienie AP jak najdalej od siebie albo użycie różnych nazw sieci na każdym AP (klient przełącza się po jakimś czasie sam do zapamiętanej i dostępnej sieci). 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
mickarp

Jeszcze jako tako od biedy ruszyłoby jak byłyby 3 takie same routery nawet bez 802.11r z identycznym SSIDem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
borsuk007

AP są rozstawione , różne SSID na każdym z urządzeń również próbowałem z marnym skutkiem bo urządzenia trzymią sygnał nawet z minimalnym sygnałem więc ta metoda odpada. 2 telefony Xiaomi redmi note 5 i 6 chodzą jak błyskawica i działa to perfekt z tym przełączaniem. Jedynie tablet Samsunga i note4 nie umie się z tym poradzić

ale dzięki za sugestie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • n0rbi77
   By n0rbi77
   Witam
    
   Mam do wyboru Netgear XR500, Netgear R7800, ASUS 86U lub platformę PC ENGINES APU.2D4 PLATFORMA 3XGIGABITLAN, 4GB RAM, AMD GX-412TC CPU. Zastosowanie jako router + VPN, łącze 400/100. 
   Nie mogę się zdecydować. W tej chwili pracuję na Netgear WNDR4300 + Openwrt. Jeżeli chodzi o wi-fi to w tej chwili nie mam urządzeń pracujących w ac. 
   Moja koncepcja to PC ENGINES jak router + WNDR4300 jako AP. WNDR 4300 radio ma bardzo dobre.  Chyba, że inny AP polecicie.
   Pozdrawiam
    
  • Student
   By Student
   Dzień dobry. Chciałbym zmienić router na coś o mocniejszym zasięgu. Dlaczego? Sytuacja wyglada tak:
   - mieszkanie 64 m2
   - router Asus ac56u w salonie
   - po linii prostej do pomieszczenia gdzie zrywa mi połączenie mam ścianę nośną, następnie pion kominowy a następnie drzwi od pokoju (razem z 8 metrów)
   - drugie miejsce jest po lini prostej za ściana z betonu komórkowego 15cm grubości i szafą ( razem 6 metrów)
    
   Łącze mam 600mbit o tyle wyciąga bez problemu w salonie. Z racji łącza n raczej odpada choć w ciągu roku będę chciał zmienić je na 300mbit. Może warto n450 rozważyć? 
    
   Wg mnie brak anten zewnętrznych mocno wpływa na duże spadki zasięgu. Budżet mam 250zl ale trochę już poczytałem i chyba będę musiał dołożyć do AC58u. Pytanie czy to dobry wybór? Z funkcji routera najbardziej zależy mi na stabilności i przepustowości internetu - nie korzystam z USB itp. Sieć gościna może być ale nie musi. Chciałbym sensowny qos ale ten na AC56u ucina 2/3 transferu wiec nie wiem czy tak po prostu jest czy sobie nie radzi - nie jest to natomiast czynnik decydujący. 
    
   Proszę o radę jak sensownie ugryźć temat. 
    
   Dzieki!
  • marmod
   By marmod
   Witam
   Czas nadszedł wymienić stary router TP-LINK 1043v1 na coś nowego, który obsłuży połączenie internetowe1Gb/1Gb, VPN, VALN, ochronę dla dzieci  oraz NAS Synology 214 play (który będzie obsługiwany w 100% ). Koszt do 1000 zł może trochę więcej
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.