Jump to content
neon

Modem LTE co sprawdzi się z Synology RT2600ac

Rate this topic

Recommended Posts

neon

Witam, 

moglibyście podać modem LTE co sprawdzi się z RT2600ac ??? wiem, że jest lista kompatybilności, ale co warto pod Synology kupić ? 

Pozdrawiam 

house

@neon - używam Huawei E3372s (model E3372h również działa pomimo tego, że SRM nie rozpoznaje go) :

2019-05-11_185707.thumb.png.46a0d1e097608b40862643d89728fc6a.png

neon

Dzięki House :) Już zamówiłem 

Pozdrawiam 

neon

Witam,

Podłączyłem Huawei e3372h-153 hilink do RT2600ac i tu mam pytanie. Czy u Was można wejść w opcje w 3g/4g modemu w panelu Synology? U mnie net działa przez Huawei jednak "opcje" są odznaczone i nie można w nie wejść. FW wgrany najnowszy. Według Synology w opcjach powinno się ustawic bramę dla LTE jak to ma być jedynie dostarczać net. Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi. 

Pozdrawiam

house
19 minut temu, neon napisał:

Czy u Was można wejść w opcje w 3g/4g modemu w panelu Synology?

nie, ta funkcja nie działa z tym modemem, pisałem o tym tutaj :

wersja E3372h nie widnieje na liście kompatybilnych modemów, w przeciwieństwie do E3372s z której screen tam pokazałem.

neon

Mój błąd nie zerknalem zbyt dokładnie. A czym się różnią te dwa modele s i h. S wogole jest w sprzedaży ? Czy brak tych opcji w h ma jakiś negatywny wpływ w ogólnym działaniu ?

house
Godzinę temu, neon napisał:

A czym się różnią te dwa modele s i h

tym, że jeden jest wspierany oficjalnie a drugi nie ;) obydwa to te same HiLink'i, wyglądają praktycznie identycznie...

S wogole jest w sprzedaży ?

You do not have the required permissions to view the link content.

Czy brak tych opcji w h ma jakiś negatywny wpływ w ogólnym działaniu ?

ogólnie nie, h działa poprawnie, nie wiem jak zachowa się w trybie failover jako zapasowe połączenie WAN. 

neon

Dzięki House 

te co są dostępne to używki. a inni sprzedawcy piszą s na końcu a w opisie wychodzi h. :) Dziwne jedynie, że Synology nie wspiera h skoro to prawie identyczny model. 

obecnie chyba sensu nie ma zwracania h i szukania s :) ? 

House a testowałeś anteny zewnętrzne do Huawei, żeby odbiór sygnału operatora zwiększyć ? Wybór padł na RT2600ac i obecnie jedynie internet przez 3G/4G. tak się zastanawiam co można jeszcze zmienić poza tym, że zły Huawei wybrałem :) ? Może jesteście co jeszcze doradzić ? 

pozdrawiam 

house

Nie testowałem zewnętrznych anten niestety, mam 150 metrów do nadajnika ;) 

neon

szczęściarz :) 

czy jest sens spróbować z Huawei B683 3G ? tylko ten sprzęt zachowuje się jak router. Czy dalej lepszym rozwiązaniem jest E3372h ?  

house

Ten model nie ma LTE.

neon

ok racja :)

• Haha 1

pepeEL

Witam

Mam najnowszy FW 1.2 u siebie w RT2600ac i sprawdzałem modem E3372h-153 wersja HiLink. Niestety nie działa. Nie chce się łaczyć z internetem. Jak przerobiłem go na zwykły (nie HiLink) to działa. Czy może ktoś sprawdzić u siebie ?  Bo mając HiLinka można zdefiniować więcej parametrów jak np rodzaj pasmo itd... tym bardziej można do modemu wgrać modyfikowany FW HiLinka i w nim to wszystko definiować....

Będe wdzięczny jakby ktoś sprawdził i też podał jaką wersję FW ma na modemie i wersję WEB  od zarządznia na modemie jaką ma.... Czyli te wersje Huawei...

Edited by pepeEL

house
11 minut temu, pepeEL napisał:

Mam najnowszy FW 1.2 u siebie w RT2600ac i sprawdzałem modem E3372h-153. Niestety nie działa. Nie chce się łaczyć z internetem. Czy może ktoś sprawdzić u siebie ?

Sprawdzałem E3372h-153 na SRM 1.2.2-7915, nie był widoczny w SRM (moc i dane sygnału), ale przydzielał adres WAN routera i internet działał poprawnie. 

pepeEL

A w wersji HiLink on był czy w wersji zwykły ?

Jaką wersję FW masz w modemie ? Wrzuć proszę screen...

I jak sprawdzałeś wersje E3372s-153 to w wersji HiLink czy zwykły ?

Edited by pepeEL

house
8 minut temu, pepeEL napisał:

A w wersji HiLink on był czy w wersji zwykły ?

HiLink - edycja niebrandowana logiem operatora, kupiona w morele jako "Modem GSM Huawei E3372 LTE 150Mbps Edycja PL (E3372h-153)"

8 minut temu, pepeEL napisał:

Jaką wersję FW masz w modemie ? Wrzuć proszę screen...

proszę :

2019-06-18_102403.thumb.png.109e9a368b129d1f57e6808a921180c2.png

Mam jeszcze E3372s-153 z logiem polsatu, który działa bezproblemowo (widnieje na liście HCL Synology). 

pepeEL

A jeszcze dasz radę odczytać PID i VID ? np na NAS Synology bo on podaje ?

I to jest wersja E3372h-153 co wrzuciłeś zdjęcie  ?

I czy jak testowałeś E3372s-153 to w wersji HiLink czy zwykła ?

Edited by pepeEL

house

Do DSM nie mam jak podpiąć, ale łap to

2019-06-18_103719.thumb.png.8aa9fa45ff4a361c6529983fbcf78e52.png

pepeEL

I czy jak testowałeś E3372s-153 to w wersji HiLink czy zwykła ?

I jak masz to zapodaj też PID i VID modemu E3372s-153.

Edited by pepeEL

house
5 godzin temu, pepeEL napisał:

no tak, o to prosiłeś przecież...

I czy jak testowałeś E3372s-153 to w wersji HiLink czy zwykła ?

HiLink

I jak masz to zapodaj też PID i VID modemu E3372s-153.

niestety nie mam możliwości, wpięty w router jako główne łącze w domu ;) 

2019-06-18_154445.thumb.png.147fc87f8121a2757fb075e0e0f79cca.png

pepeEL

A nie możesz na chwilę odpiac? 

I jak masz go jako łączę główne to normalnie masz opcje GSM w routerze I opcje połączenia?  Co niby ich nie ma w modelu z litera H. 

house
49 minut temu, pepeEL napisał:

A nie możesz na chwilę odpiac? 

nie, nie korzystam sam z tego połączenia ;) 

jak masz go jako łączę główne to normalnie masz opcje GSM w routerze I opcje połączenia?

tak

Co niby ich nie ma w modelu z litera H.

dokładnie, tak jak pisał @neon : 

pepeEL

A jak masz podłączony modem E3372S-153 to w sofcie SYnology na zakładce 3g/4g pokazuje Ci adres IP jaki dostał modem ? Bo u mnie na E3372h nie pokazuje ale modem działa.

house

w tej zakładce nie :

2019-05-11_185707.png

ale już na WAN - tak.

1 godzinę temu, pepeEL napisał:

Bo u mnie na E3372h nie pokazuje ale modem działa.

u mnie było tak samo

pepeEL

Czyli reasumując na modelu E3372s-153 też w zakładce 3G i 4G nie pokazuje Ci IP ? 

Więc modem E3372H-153 działa tak samo jak wersja S. Łaczy się bez problemu. Myślałem że wersja S pokazuje IP w tej zakładce.

house

dokładnie tak.

pepeEL

Aha om wszystko jasna. Czyli modem E3372H-153 działa poprawnie na Synology. Wychodzi na to że tylko przy modemie w trybie zwykłym (nie HiLink) pokazywało tutaj IP jakie ma modem.

A kojarzysz czy jest soft jakiś na te modemy aby można było ustawić z jakim nadajnikiem ma się łączyć i inne parametry połaczenia ? Bardziej zaawansowane...

Edited by pepeEL

house

nie kojarzę. 

pepeEL

OK dzięki Napisałem do Synology że nie pokazuje tego IP ale wątpie aby coś z tym zrobili. Pozatym chyba ostatnio lenią się...

Dwa że zgłaszałem im problemy z apką safe access i też oni nie widziali problemu... a ja nie miałem czasu dalej im opisywać...  Bo w safe acceess dla mnie logiczne że jesli komputery urządzenia są w profilu ogolnym sieci lan to z niego powinny brać reguły a nie z innych a tek nie jest. Bo np mam ustawione aby amplituner nie miał żadnych blokować ograniczeń a co właczam radio internetowe to mam powiadomienia że jakas niebezpieczna treść itd....

house
12 godzin temu, pepeEL napisał:

Bo w safe acceess dla mnie logiczne że jesli komputery urządzenia są w profilu ogolnym sieci lan to z niego powinny brać reguły a nie z innych a tek nie jest.

jest dokładnie odwrotnie, profil użytkownika jest nadrzędny nad profilem sieci więc z tego miejsca stosowane są szykany.