Jump to content
kapu10

Modem USB LTE z trybem bridge

Recommended Posts

kapu10

Możecie polecić jakiś modem USB który obsługuje tryb bridge ?

Moj router to Asus RT-AC88U, podwójny nat to duży problem dla mnie. Koniecznie musi być usb bo na głównym porcie wan mam łącze ADSL.

house

łap

You do not have the required permissions to view the link content.

kapu10

Chodziło mi o modemy które obsługują tryb bridge , z tego co wiem to nie wszystkie a w zasadzie mało  ta lista nie pomaga , chyba ze kazdy z tej listy obsługuje ?

kapu10

Te by był ? Reklamuje sie jako non hilink.

Taki modem :

Huawei E3372s-152 ,  SN : L8BY14822023755, da rade przestawić w tryb bridge ? 

house
3 godziny temu, kapu10 napisał:

Te by był ? Reklamuje sie jako non hilink.

jako non-hilink byłby ok (tryb modemu to mniej więcej bridge - na WAN dostaniesz adres IP modemu, połączenie bez NAT, który zapewne będzie u operatora).  Nie wiem czy na pewno będzie pracował poprawnie w asuswrt. 

kapu10
W dniu 12.04.2019 o 14:08, house napisał:

jako non-hilink byłby ok (tryb modemu to mniej więcej bridge - na WAN dostaniesz adres IP modemu, połączenie bez NAT, który zapewne będzie u operatora).  Nie wiem czy na pewno będzie pracował poprawnie w asuswrt. 

On domyślie działa w trybie bridge czy trzeba go jakoś konfigurować  ?

house

domyślnie, ale jeżeli masz NAT u operatora to i tak taka konfiguracja nie wiele pomoże.

kapu10

No niestety play nie ma takiej usługi tylko plus :/ . Teraz myślę jak sobie poradzić z monitoringiem cctv .... pulpit zdalny to nie problem bo są do tego aplikacje i będzie działać tak czy inaczej ....

house

jest jeszcze

kapu10

Nie wchodzi w grę . A jakieś pomysły jak poradzić sobie z monitoringiem ?

house

Jedyny pomysł to publiczne IP na WAN lub zabawa z dmz.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• sxc
      By sxc
      Mój pierwszy tekst, więc się przywitam, cześć
      Proszę o pomoc w wyborze routera, szukam już ok 2 tygodni i na razie mam  2 typy do których nie jestem przekonany Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU (*)

Zależy mi na:
      - Silnym sygnale 3x110m2 (**) nie chcę dodatkowych urządzeń, wolę użyć anteny o większym zysku
      - Możliwości automatycznego przełączania na zapasowe łącze może być wbudowany modem lub na usb
      - Print serwer
      - przynajmniej jedno USB3
      - odłączane anteny
      - wszystkie porty Gigabit
      - bardzo dobra stabiliność, tutaj WAG200G jest bezproblemowy.

* Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU, nowszy model ma lepszy procek, USB3 i podobno trochę gorsze radio. Generalnie Synology lub linksysy mają chyba lepsze radio, niestety nie znalazłem z możliwością używania modemu z sim. Stad ogromna prośba o pomoc.
      TP-linka nie biorępod uwagę bo mnie jakoś nie przekonuje mrka, chyba że mnie ktoś przekona, ASUS też jakoś spadł w moich oczach, mam wzmacniacz Asusa RP-AC55 i wymaga częstych restartów, niektóre urządzenia nie chcą się łączyć itp. generalnie tego wzmacniacza nie używam na piętrze, tylko włączam go na strychu 3p.

** Router będzie pracował z Funbox 3.0 Orange (wiadomo tutaj radio jest beznadziejne, dużo gorsze od WAG200G)
      Teraz WiFi jest na stabilnym ale przestarzałym Linksys WAG200G, router stoi mniej więcej w centralnym miejscu Domu na 1p.
      Pokrywa sygnałem Parter, 1 i 2 piętro o powierzchni 110m2 każde, oczywiście są miejsca gdzie sygnał jest słaby.
      Cel zmiany to zwiększenie prędkości i lepsze pokrycie sygnałem.
      Liczba urządzeń:
      ok 18 urządzeń mobilnych
      4 urządzenia po kablu poprzez switch podłączony do FunBoxa.
    • djmarco
      By djmarco
      Czy ktoś konfigurował ASUSa na Merlinie w trybie dual wan? Jak to ustawić by chciało działać? Modem wykrywa, ustawienia mam ok a na donglu USB nie mam internetu. O co chodzi? Na zagranicznych forach jest pełno tematów ale ja się gubię w angielskim. 
    • Lukasz1986
      By Lukasz1986
      Witam wszystkich na wstępie. 

Posiadam ten router od pół roku i teraz chciałbym się bardziej zagłębić w jego funkcje. Podłączając dysk USB nie mogę przez komputer PC w tej samej sieci kopiować, usuwać ani modyfikować plików na urządzeniu USB. Próbowałem już chyba wszystkiego. Czy instalacja DD-WRT coś zmieni ? Przyznam, że jeśli chodzi o sieci to jestem noga.

Dziękuję za pomoc !
      Łukasz,  

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.