Jump to content
Sign in to follow this  
Zildijan

Router, który wyciągnie jak najwięcej transferu przez WLAN pomiędzy laptopami

Recommended Posts

Zildijan

Prośba o pomoc.

Zamontowałem Intel 9260 na 2 laptopach, które łączą się w Firmie z dużą bazą produktów.

Oba laptopy del 5770 łączą się z routerem przez Wi-Fi.  Baza produktów jest na jednym z laptopów i ładuje się 16 sekund. Na drugim baza ładuje się ponad minutę.

Router jest 2 i 4 metry od sprzętu.

Obecny router to z UPC, który nie obsługuje kanału 160 MHz. Na 80 MHz transfer pomiędzy laptopami wynosi 200-250 Mb/s, więc czas na nowy router.

W SpeedTest wynik internetu jest niemal 500 Mb/s na 30 Mb/s, czyli maksymalny.

1) Polećcie proszę jakiś router, który wyciągnie jak najwięcej transferu przez WLAN pomiędzy laptopami.

Mnie osobiście zainteresowały:

• SYNOLOGY RT2600ac

• LINKSYS WRT32X

• NETGEAR Nighthawk X4S Smart R7800

• NETGEAR Nighthawk XR500-100EUS

• Netgear Orbi 2200Mb/s AC Tri-Band

• D-LINK DIR-882 EXO AC2600

• ARCHER C3200 AC3200 TRI-BAND

2) Na https://www.chip.pl/ranking/routery-wifi-n/ są testy routerów, ale nie rozumiem dlaczego najszybszy ma ok 400 Mb/s transferu (ok 50MB/s), a u Was wychodzi nawet 100 MB/s?

3) Czy warto kupić router z Triband, jak ma służyć tylko do pracy (nie do gier) czy nie warto?

Edited by Zildijan

house
3 godziny temu, Zildijan napisał:

2) Na https://www.chip.pl/ranking/routery-wifi-n/ są testy routerów, ale nie rozumiem dlaczego najszybszy ma ok 400 Mb/s transferu (ok 50MB/s), a u Was wychodzi nawet 100 MB/s?

poważnie ? chip.pl ? przecież oni umieścili tam dziurawe i rzadko aktualizowane D-Linki - przecież tych routerów po prostu się nie kupuje... idąc dalej - przeżytek Asus RT-AC3200, mało popularne Fritz!Box'y, Securifi Almondplus (???) a całość kończy Netis... zapomnij o tym "rankingu"

3) Czy warto kupić router z Triband, jak ma służyć tylko do pracy (nie do gier) czy nie warto?

w ogóle nie warto ich kupować, czy to do pracy czy do grania...

Mnie osobiście zainteresowały:

• SYNOLOGY RT2600ac

👍 lub Asus RT-AC86U

Zildijan

RT2600ac i RT-AC86U wyglądają ciekawie.

Czy LINKSYS WRT32X też jest godny uwagi do pracy? Specyfikacje: (

Sorry, only registered users can display links :(

Przyznam, że od niego zacząłem poszukiwania, ze względu na niższą cenę i względnie dobrą jakość (wg specyfikacji oczywiście), a później szukając alternatywy zgłupiałem.

15 marca podałeś wyniki testów, gdzie transfer pliku wyniósł 100 MB/s. Czy test wykonałeś między komputerami z kartami 9260 połączonymi z RT2600ac przez wifi ?

house
12 minut temu, Zildijan napisał:

Czy LINKSYS WRT32X też jest godny uwagi do pracy?

13 minut temu, Zildijan napisał:

15 marca podałeś wyniki testów, gdzie transfer pliku wyniósł 100 MB/s. Czy test wykonałeś między komputerami z kartami 9260 połączonymi z RT2600ac przez wifi ?

nie, laptop <- RT2600ac <- NAS

14 minut temu, Zildijan napisał:

Przyznam, że od niego zacząłem poszukiwania, ze względu na niższą cenę i względnie dobrą jakość (wg specyfikacji oczywiście), a później szukając alternatywy zgłupiałem.

zacząłeś od najmniej opłacalnego, ale jednocześnie najsilniejszego wg specyfikacji sprzętowej modelu :27_sunglasses:

Zildijan

Po przeczytanej lekturze zwróciłem uwagę, że RT2600ac (989 zł) ma lepszy transfer niż WRT32X (699 zł).

Czy mógłbyś wykonać test jak wypada transfer dużego pliku z komputera na komputer na kartach wi-fi 1733 Mb/s w paśmie 5GHz i kanale 160 MHz?

Najlepiej blisko routera.

Byłbym niezmiernie wdzięczny.

ASUS ROG Rapture GT-AC5300 ten ma jeszcze lepszą wydajność, ale też zabójczą cenę (1689 zł). Ciekawe jak wypadłby w podobnym ustawieniu jak powyższe, zamiast laptop <- RT2600ac <- NAS ?

A może tańszą alternatywą byłby ten RT-AC5300?

Gdyby nie to, że zależy mi na szybki przesyłaniu plików pomiędzy laptopami, to każdy byłby dobry, a tak to można zwariować.

Edited by Zildijan

house
14 godzin temu, Zildijan napisał:

Czy mógłbyś wykonać test jak wypada transfer dużego pliku z komputera na komputer na kartach wi-fi 1733 Mb/s w paśmie 5GHz i kanale 160 MHz?

niestety nie, mam jedynie 1 szt Killer'a.

Ciekawe jak wypadłby w podobnym ustawieniu jak powyższe, zamiast laptop <- RT2600ac <- NAS ?

znacząco by się nie różnił skoro interfejsy sieciowe klientów byłyby identyczne...

A może tańszą alternatywą byłby ten RT-AC5300?

tak, alternatywą i to tańszą na pewno, czy podobną, na pewno nie. Chociaż w kwestii wyglądu asuswrt na pewno byłby lepszym rozwiązaniem ;) 

Zildijan

Bardzo trudny wybór.

W jaki router zaopatrzyłbyś się na moim miejscu, aby jak najwięcej wyciągnąć z karty wifi Intel 9260 do łączenia się z rosnącą bazą produktów w firmie?

mollu

Jeśli chcesz mieć temat z głowy kup RT2600ac. Ja po prawie roku poszukiwań i różnych eksperymentów kupiłem aż 2 takie urządzenia i jestem bardzo zadowolony.

Aby wykorzystać pełną wydajność trzeba też mieć odpowiedni sprzęt po za kartą sieciową. Jeśli nie będziesz miał dysku SSD i wydajnego procesora możesz zapomnieć o wykorzystaniu pełnego pasma. 

Mam w domu laptop dell'a E5450 z i5 5 gen i nie jestem w stanie osiągnąć max przepustowości jaką uzyskuje na Clevo z i7 6gen i dyskiem m2 ssd

house
11 minut temu, Zildijan napisał:

W jaki router zaopatrzyłbyś się na moim miejscu, aby jak najwięcej wyciągnąć z karty wifi Intel 9260 do łączenia się z rosnącą bazą produktów w firmie?

tego nie wiem ;) nie celowałem nigdy w wydajność transferu pomiędzy 2 laptopami. Zapewne od początku bazę umieściłbym na serwerze NAS i korzystał z niej w ten sposób. Tak jak wspomniał @mollu, celowałbym w RT2600ac. 

milanoa

U mnie Lenovo Y580 z i7 8GB ramu ssd 250 Samsung Evo 850 i Intel 9260 przez RT2600ac z DS918+ z 12GB ramu  z 2 dyskami ssd jako cache wyciągam 115 MB/s odczyt i 80 MB/s zapis na 5G bez przeszkód.

Zildijan

Wykonuję masowe operacja na dziesiątkach tysięcy produktów, dlatego bazę produktów mam na Samsung SSD 960 EVO

i dla szybkości zapisu danych do bazy nie mogę niestety przerzucić jej na NAS.

Na 2 laptopie nie są już wykonywane zaawansowane operacje, jedynie potrzebuję szybko dostęp, ponieważ często się odświeża, a za każdym odświeżeniem kilkadziesiąt sekund czekania.

Procesory I7-8550U, 3,9 GHz na DELL 5770 z 8GB Ram.

Gdybym na docenionym przez Was RT2600ac wyciągnął 115 MB/s, pomiędzy laptopami z Intel 9260, to byłbym całkowicie zadowolony.

Dziękuję serdecznie w tej kwestii za pomoc. Będę testować.

Czy poza odpowiednia konfiguracją routera istnieje dodatkowo jakaś aplikacja przyśpieszająca transfer?

mollu
24 minuty temu, Zildijan napisał:

Czy poza odpowiednia konfiguracją routera istnieje dodatkowo jakaś aplikacja przyśpieszająca transfer?

Nie ma czegoś takiego 😉 to tak jak "magnetyzer" by zmniejszyć spalanie w aucie ...

Ja testowałem różne urządzenia (możesz poczytać na tym forum i na eko.one.pl) i RT2600ac to najlepsze urządzenie - może nie najtańsze ... ale sporo zaoszczędzisz na nerwach i serwisie. 

Na aledrogo możesz czasami upolować okazję - mi się udało kupić na licytacji urządzenia pozwrotowe ...

Edited by mollu