Jump to content
Łukasz_B

Asus 4G-AC68U problem z użytkownikami VPN

Recommended Posts

Łukasz_B

Witajcie

Mam problem z serwerem VPN asusa. Początkowo postawiony VPN działał bardzo ładnie i miło. Niestety od jakiegoś czasu (może po którymś update'ie) z połączenia VPN może korzystać ostatnio dodany użytkownik.

W przypadku łączenia za pomocą pozostałych kont użytkowników- nie pozwala nawiązać połączenia i wywala w logach takie coś:

Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: pppd 2.4.7 started by admin, uid 0
Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: Connect: pptp0 <--> pptp (188.146.28.8)
Mar 15 09:50:49 pptpd[31885]: CTRL: Ignored a SET LINK INFO packet with real ACCMs!
Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Peer pawel failed CHAP authentication
Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Connection terminated.

house

w jakimś konkretnym celu używasz PPTP ? nie lepiej przesiąść się na openvpn ?

Łukasz_B

Nie ukrywam, że z Vpn jak dotąd miałem mało do czynienia. W tym konkretnym przypadku zależy mi na prędkości gdyż realizowane jest za jego pomocą połączenie z pulpitem zdalnym.

house

przedłożyłbym bezpieczeństwo ponad wydajność, zwłaszcza w domowej sieci. poczytaj : 

You do not have the required permissions to view the link content.

OpenVPN poradzi sobie całkiem sprawnie na 4g-ac68u.

Łukasz_B

Open Vpn postawiony. Radzi sobie świetnie. Brak jakiegokolwiek odczuwalnego spadku wydajności.

Dzięki wielkie za radę.

• Like it 2

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• _Piotr_
      By _Piotr_
      Cześć,
      mam pytanie czy ktoś z Was kojarzy możliwość utworzenia vlanów na portach tego routera ?
      Potrzebuję na dwóch interfejsach zdefiniować port trunk z obsługą dwóch vlan np. 100 i 101

Będę wdzięczny za każdą podpowiedz która pozwoli zrealizować powyższe założenia.
      Do tej pory używałem Netgear WNR3500L v2 z tomato, i teraz przyszła pora wymiany sprzętu.
      Niestety najpierw kupiłem urządzenie czytając na jego temat wiele pozytywnych opini, a nie zwróciłem uwagę na podstawowy dla mnie atrybut obsługa vlan

Poz
      Piotr
    • mcgee
      By mcgee
      Witam.
      Pierwszy post tutaj - ale temat miałem w zakładkach ...tak czułem, że kiedyś się przyda

Mam w domu 2szt. AC1200G+ - pierwszy od dłuższego czasu robi za router, ogólnie bezproblemowo. Drugi (dokupiony niedawno za grosze) stoi w najdalszym pokoju jako media bridge z podpiętym jednym komputerem.
      Oba urządzenia z najnowszą wersją FW, po instalacji wyczyszczony nvram (przez telnet).

Problem mam z tym drugim ASUSem (bridge mode).
      Co rusz - nie mam cierpliwości, żeby ciągle sprawdzać, ale powiedzmy że co godzinę? 'znika' z sieci, po uptime widzę, że się resetuje. Sygnał chyba dobry: Band: 5GHz, Link rate: 585 Mbps, RSSI: -74 dBm.

Mi niestety logi nic nie mówią:
      Logów jest więcej (wcześniejszych), 5 maj się wbija pomiędzy, wrzucam ostatnią cześć takiej pętli:
      Help?
    • djmarco
      By djmarco
      Mam taki problem, że nie pokazują mi się klienci. Dzieiaj zrobiłem aktualizacje oprogramowania i dalej to samo. Firmware jest od Merlin.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.