Jump to content
Mario Brot

RT2600AC problem z Download Station

Rate this topic

Recommended Posts

Mario Brot

Witam na ruterze zainstalowany mam pakiet Download Station w wersji 3.5-2991, oczywiście firmware routera również najnowszy. Niestety program nie może pobrać pliku o rozmiarze powyżej 4 GB. Dysk był w oryginalnym formacie EXT4 oraz w NTFS. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam

1835170635_downloadstation.thumb.jpg.1053c9015df49ddd232807d045621a8a.jpg

house

Na obu systemach plików jest podobnie ? Takie ograniczenie posiada FAT32 - na pewno zapisujesz pobierane dane (również tmp) w poprawnej lokalizacji ?

Mario Brot

Strzał w dziesiątkę, dziękuję za pomoc. Lokalizacja tymczasowa DS była automatycznie przypisania do karty SD. Już zmieniłem lokalizację na dysk USB i wszystko hula jak należy. Temat do zamknięcia.

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• kotto
      By kotto
      Hej, wziąłem sobie na testy synology RT2600AC (do tej pory miałem jedynie connect boxa) i nieco się przeraziłem ilością ataków, pozytywnie nie nastraja również fakt, duża część z ataków pochodzi z Polski a więc można raczej wykluczyć botnety wyszukujące niezabezpieczone sieci a raczej świadome działanie chociaż mogę się oczywiście mylić. Router zainstalowałem o godzinie 12,  przez te 9 godzin threat prevention naliczył 63 czerwone zagrożenia. Jak to wygląda u was w przypadku tego modelu, też jest tego tak dużo? Przy tak dużej ilości czerwonych zagrożeń dalej należy to traktować jako false positive?
      Załączam również rozkład typów ataków. Wszystko dotyczy jednego komputera który jest podpięty ethernetem.
      Edit. nagle wzrosło do 113 czerwonych 

• Iver
      By Iver
      Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami dotyczącymi przejścia z Synology RT1900AC na RT2600AC. Może komuś się to przyda.

Mam już doświadczenie z RT2600AC  ponieważ w firmie mam taki router. Na jego zakup do domu zdecydowałem się głównie dlatego, że chcę dokupić MR2200 i zbudować w domu siatkę MESH. Mieszkam w 3 kondygnacyjnym budynku i do dnia dzisiejszego sygnał z RT1900AC "popychałem" na piętro przez gniazdkowy wzmacniacz TP-Link'a. TP-Link pokrywa mi 2 piętro bo umiejscowienie gniazdka jest w punkcie idealnym (sam środek piętra) ale oczywiście jest problem z ciągłym przełączaniem się między dwoma sieciami WI-FI. Poddasze odpuszczam bo tam mam kabel ethernet. Na chwilę obecną nie zdecydowałem jeszcze w jaki sposób zepnę MR2200 z RT2600AC - czy tylko po WI-FI w pokoju jednego z dzieci czy też wstawię go do sypialni i tam wepnę do gniazdka LAN. Zobaczę kiedy go już kupię...
      Do rzeczy:
      Przejście z 1900 na 2600 poszło nadspodziewanie gładko. Chodzi mi tu głównie o konfigurację RT2600AC bo przez rok czasu na RT1900AC trochę się w konfiguracji wpisów porobiło. Gładko znaczy, że zrobiłem zapisanie konfiguracji z RT1900AC na dysku i po uruchomieniu RT2600AC po prostu zrobiłem przywróć konfigurację (Panel sterowania --> System --> Przywróć konfigurację). Niezmienione zostało tylko hasło logowania i nazwa routera z pierwszej konfiguracji RT2600AC. Nie skopiował się także profil Safe Access - profil na tablety dla dzieci. To już dodałem sobie ręcznie. 
      Co najlepsze skopiowały się także ustawienia dostawcy internetowego: rodzaj połączenia, użytkownik i hasło. Jedyną rzeczą którą musiałem zrobić to skopiować adres MAC karty sieciowej z 1900 bo nie miałem czasu na dzwonienie do dostawcy i czekanie aż panowie zrobią odpowiedni wpis za 10, 15 czy też 20 minut. Właściwie nie mają takiego czasu moje dzieci
      Adres MAC karty sieciowej którą chcemy sklonować wprowadzamy w tym miejscu: Centrum sieciowe --> Internet --> Ustawienia usługodawcy internetowego. Otworzy nam się okienko i w nim wpisujemy adres MAC. Potem tylko OK i wszystko w temacie. Nie klikamy przycisku "Klonuj". Po wpisaniu adresu MAC karty tylko OK.
      Przed uruchomieniem RT2600AC ze "starego" routera wyciągnąłem też kartę SD oraz pendrive'a i podpiąłem do RT2600AC. Ku mojemu zaskoczeniu wszystkie foldery współdzielone były dostępne praktycznie od zaraz. Należy jedynie posprawdzać sobie i ewentualnie wyedytować uprawnienia w: Panel sterowania --> Użytkownik --> Uprawnienia do folderu współdzielonego. Użytkownicy zostali przywróceni  wraz z hasłami z konfiguracji RT1900AC. 
      Podsumowanie:
      Świetna sprawa, że Synology daje możliwość przywrócenia konfiguracji ze słabszego modelu do mocniejszego. Docenią to Ci którzy tak jak ja mają trochę wpisów w konfiguracji routera (przekierowania portów, firewall). Przyznaję, że zaoszczędziłem dużo czasu przy konfigurowaniu nowego modelu.
      RT1900AC - powędrował na OLX ale to świetny router do mieszkania lub małego domu. SRM plus pakiety to naprawdę potęga. Ci którzy używają DSM'a w NAS'ach Synology wiedzą o tym doskonale a innych naprawdę zachęcam do zakupu RT1900AC lub RT2600AC.
      RT2600AC - jestem zadowolony prócz... brak możliwości odkręcenia nóżek w tym modelu to "nieudany żart prowadzącego" znaczy Synology  Zastanawiam się czy to taki problem żeby zrobić to tak jak w RT1900AC? Prócz tego jednego mankamentu jak dla mnie i na moje potrzeby świetny sprzęt.
      Polecam zarówno RT1900AC jak i RT2600AC w zależności od tego kto czego potrzebuje.         

• gabrychu
      By gabrychu
      Mam problem z konfiguracją MR2200ac, próbuje już trzeci raz i za każdym razem mam informację "Nie można nawiązać połączenia".
      W logach - Wi-Fi point [salon] failed to join mesh network.

Oba sprzęty stoją koło siebie. Na RT2600ac włączona tylko sieć 5GHz, włączony poziom zabezpieczeń WPA2-Personal, filtr adresów MAC wyłączony.
      Telefony bez problemu łączą się z siecią.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.