Skocz do zawartości
djmarco

RT-AC86U czy na FW ASUSa będzie działał dualwan ?

Rekomendowane odpowiedzi

djmarco

Jak najprościej i najlepiej przejść na oficjalny FW? Obecnie mam Merlina ale chcę wrócić na oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@djmarco są dwie możliwości - aktualizacja na wprost poprzez webgui lub Asus FW restore tool.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco

@house, webgui czyli normalnie na routerze poprzez aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

dokładnie tak, normalnie na routerze jako aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco
40 minut temu, house napisał:

Ciekawe, czy na FW ASUSa będzie działał dual band. Ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, djmarco napisał:

Ciekawe, czy na FW ASUSa będzie działał dual band

rozwiń pytanie bo nie rozumiem. jak to nie działa dual band ? nie działają oba pasma jednocześnie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco
2 minuty temu, house napisał:

rozwiń pytanie bo nie rozumiem. jak to nie działa dual band ? nie działają oba pasma jednocześnie ?

Przepraszam najmocniej. Moja wina. Chodziło mi o dual wan :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Sprawdź, rzadko kiedy działa poprawnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco
W dniu 1.03.2019 o 07:13, house napisał:

A jak przy webgui jak zrobie powrót na oryginalny FW to zresetuje mi router do ustawień fabrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@djmarco nie zresetuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco
3 minuty temu, house napisał:

@djmarco nie zresetuje

A nalezało by zrobić ustawienia fabryczne by wszystko wymazać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

niekoniecznie, o ile wszystko działa a nie przenosisz się pomiędzy bardzo odległymi wersjami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• banan1803
      Przez banan1803
      Witam,
      Przeszukałem internet, ale znajduję sprzeczne informacje co do tego, czy ten router posiada opcję mostu bezprzewodowego? Potrzebuję dwóch routerów przystępnych cenowo, które połączę bezprzewodowo, żeby porównać wyniki standardu AC oraz N oraz połączenia kablem (studia  ) i moje zainteresowanie padło na ten router, ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu. Na oficjalnej stronie w zasadzie nic o tym nie ma, ale na screenach w internecie widziałem tę opcję. Czy jakiś szczęśliwy posiadacz mógłby rozwiać moje wątpliwości? Z góry dziękuję
    • lcdk2019
      Przez lcdk2019
      Witam wszystkich, po 2 dniach analiz NAS na różnych stronach mam upatrzone 2 modele. Synology DS718+ lub DS918+

Do czego będzie wykorzystywany?

- Podstawowa cecha to kopia danych z 4 komputerów we firmie. 2 dyski RAID 1 ( backup co 24h/48h )
      - Kilka baz danych mysql do programu wewnątrz firmy. ( nie do strony www ) ( obecnie mamy zewnętrzy hosting )
      - Serwer FTP do programu wewnątrz firmy ( baza zdjęć i dokumentów ) ( obecnie mamy zewnętrzy hosting )
      - Udostępnianie oprogramowania i plików klientom.
      - Ogólnie praca raczej z plikami małych rozmiarów 2-3mb

Model DS918+ biorę pod uwagę tylko z powodu gniazd na dyski ssd m2 ( cache ), nigdzie niestety nie znalazłem informacji czy dołożenie takiego dysku wpływa na wydajność np bazy danych mysql czy to w ogóle ma sens ssd jako cache?

Chciałbym abyście mi doradzili czy w ogóle warto nas do tego typu zastosowania. Czy jest sens brać tak wydajny czy lepiej coś gorszego.  Obecnie w firmie mamy komputer który robi ze serwer na windows 7. Ok rok temu po awarii płyty głównej przeszliśmy na i5 z celerona.

- Obudowa rack, dyski są dobrze chłodzone wiatrakami
      - i5 4 generacji,
      - 8gb ramu,
      - dysk SSD dla systemu i do udostępnionego dysku w sieci lokalnej z dokumentami itp.
      - 5x dysków 2TB segate baracuda do monitoringu ( tak zwykłe dyski do monitoringu działają nie przerwanie 24/7 od 2010 lub 2011 roku zrobiły się trochę głośne ale ich żywotność jest zdumiewająca  
      - zasilacz jakiś z górnej półki bo to dość ważny element komputera

Komputer od samego początku wykorzystywany głównie do monitoringu, z czasem doszła baza firebird, obsługa centrali telefonicznej, więc tak czy siak ten sprzęt musi zostać.  Kopie robimy na zasadzie zewnętrznego dysku raz na tydzień

Sprawdziłem dyski mają przepracowane po ok 74000 godzin.

• ramzes99
      Przez ramzes99
      Witam wszystkich na forum.
      Mam router Asus RT-AC86U. Do firmware 384.6 mogłem używać dwóch domen przypisanych do mojego adresu IP. W konfiguracji DDNS w nazwie hosta oddzielałem je po prostu przecinkiem, np. domena1.dyndns.org,domena2.dyndns.org
      Obie domeny są na serwerze dyndns.org i obie mam na swoim koncie (ten sam user i pass do konta). Od kolejnych aktualizacji firmware ASUSa nie mogę wpisać po przecinku drugiej domeny. Działa tylko pierwsza. Czy jest obecnie jakiś inny sposób na dodanie kolejnej domeny?
      dziękuję za pomoc

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.