Skocz do zawartości
muzykcb

Transfery dysku Samsung NVME950PRO 250GB

Rekomendowane odpowiedzi

muzykcb

Cześć.

Proszę o opinię czy transfery mojego dysku są poprawne.

Pytam bo mam nieraz dziwne zachowania - przy "zimnym" starcie systemu po starcie biosu kontrolka dysku zaczyna świecić jak "głupia" i po 10 sekundach następuje reset komputera, po resecie wszystko startuje poprawnie.

Nie zawsze tak się dzieje, są dni że system startuje poprawnie .

Windows 10 HOME, ASUS G752VY, Samsung NVME 950 PRO

1.JPG

2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

pokaż screen z CrystalDiskInfo, z widoczną sekcją bieżącego trybu pracy (transfer mode). Wg specyfikacji to ten nośnik wyciąga :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

więc wynik z CrystaDiskMark jest poprawny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Zimny start - może źle się wyraziłem - laptop stoi wyłączony 30 minut bez zasilania z sieci, po podłączeniu do sieci następuje restart za pierwszym razem.

3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Może problem nie dotyczy samego nośnika a laptopa, może restarty dotyczą płyty głównej lub są oznaką problemów z zasilaniem. Trudno jednoznacznie znaleźć winowajcę, chociaż niejedno w ROG'ach Asusa widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb
Napisano (edytowane)

Zastanawiam się czy problemem nie są dwa standardy które się "gryzą"

Samsung 950 PRO NVME: standard NVM Express 1.0/1.1
Samsung 960 EVO NVME: standard NVM Express 1.2

posiadam te dyski w dwóch osobnych slotach.

Zasilanie raczej odpada bo testowałem na dwóch zasilaczach.

Edytowane przez muzykcb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

spinałeś je w jakiś raid ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb
5 minut temu, house napisał:

spinałeś je w jakiś raid ?

Nie, są jako osobne dyski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kwazik
      Przez kwazik
      Witam,
      Po długich bojach operatorowi udało się dociągnąć światłowód (200 Mbit/s) do mojego domu.
      Szczęśliwy uruchomiłem zestaw RT2600ac + 2xMR2200ac i mam spory problem.
      Przy pełnej konfiguracji jak w tytule download spada do jakiś śmiesznych liczb - 0,1 - 5 Mbit/s. Upload jest zgodny z parametrami łączą (około 17-20 Mbit/s).
      Przy konfiguracji samego RT2600ac +/- 1xMR2200ac wszystko działa prawidłowo.

Zgłupiałem.

Dom wielopoziomowy na zasadzie 5 półpoziomów użytkowych + strych, wykonany z bardzo gęstego pustaka, który mocno tłumi sygnały elektromagnetyczne.
      W centrum parteru ("pod schodami") jest zamontowany RT2600ac. Poziom wyżej ("nad schodami" w odległości około 6m pierwszy MR2200ac (bezpośrednio nie widzi RT2600ac, ale klatka schodowa jest otwarta). Na następnym poziomie, w odległości około 5m drugi MR2200ac i one się fizycznie widzą.
      Dołączenie do sieci tego ostatniego MR powoduje dramatyczne spadki transferów, ale tylko downloadu.

W RT2600ac widać, że oba MR łączą się bezpośrednio z RT zamiast zrobić (ze względu na odległości) łańcuszek --> RT-->1MR-->2MR. 

Jak to rozwiązać ?
      Pozdrawiam
    • muzykcb
      Przez muzykcb
      Witam
      Posiadam dwa dyski:
      - samsung nvme 950 pro 250 GB
      - samsung nvme 960 evo 500 GB
      Proszę o informacje czy da się  połączyć w/w dyski w RAID0 ? 
      Jezeli tak to czy prędkość zapisu słabszego nie będzie ograniczać szybszego ?

• graphkins
      Przez graphkins
      Routerek działa super pod warunkiem, że działa...
      Średnio raz na miesiąc występuje problem taki jak ktoś opisał w tym temacie https://www.wykop.pl/wpis/20839467/czy-ktos-wie-jak-rozwiazac-ten-problem-samsung-ue4/

W skrócie: telewizor Samsung K5572 nie widzi bramy i dns z routera. Wczoraj kilka razy wyłączałem i włączałem router i próbowałem połączyć się z wifi, ale za każdym razem klapa, a dziś śmiga jak zwykle.
      Jak rozwiązać sprawę?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.