Skocz do zawartości
glorifyday

Akumulatorek poszukiwany...

Rekomendowane odpowiedzi

glorifyday

Padl mi taki akumulatorek. Czy takie cos jest do dostania?
Niestety, za wiele oznaczen na nim nie ma, to są jedyne.

k0g2ms.jpg

2cqcq2x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday
Napisano (edytowane)

O... udalo mi sie znalezc model trymera, w ktorym chcę wymienić akumulatorek: Philips QG3040.

To nieco ulatwia sprawe, bo sa instrukcje:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Ale widze, ze tam ktos podszedl do zadania bardzo nonszalancko, bo wymienil na Ni-Mh i to jeszcze w rozmiarze AAA ;-).

Jeśli tak to ma dzialac, to moze dac jakiegoś Eneloopa? Tylko, czy go nie zepsuję dolutowując końcówki?

Z opisu na końcu należałoby wnioskować, że oryginalny akumulatorek ma 1.2V / 500mAh.

Chyba, że zmiana z Ni-Cd na Ni-Mh wpłynęła na czas ładowania...?

Smiesznie, bo znalazlem manual serwisowy (pierwszy wynik w google dla Philips QG3040 service manual) i tam tez zero konkretow na temat akumulatorka ;-):

TECHNICAL INFORMATION
- Power system : Rechargeable
- Batteries : 1 x AA NiCd
- Charging period : NiCd : 10 hours
- Capacity : NiCd battery : up to 40 minutes

Edytowane przez glorifyday

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza

Mam maszynkę do włosów philipsa też napędzana podobną bateryjką, kilka lat temu wymieniłem na eneloop bo na oryginalnej ledwo działała. Do tej pory śmiga znakomicie i nie ma problemów z ładowaniem. Było to paręlat temu, ale z tego co pamiętam przylutowałem bateryjkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Dzieki za informacje. Faktycznie widze tu i owdzie informacje, ze zamiast NiCd mozna zastosowac NiMh. Na allegro są nawet eneloopy z blaszkami (aczkolwiek nie wiem, czy te blaszki to fabrycznie, czy samorobki). Eneloopy to dobre akumulatorki i chetnie zmienie na taki.

Czy lutownicą transformatorową (taki "pistolet") mogę uszkodzić akumulatorek kiedy będę lutował końcówki?

-----

Raz kozie smierc, przylutowalem jakiegos wygrzebanego ze szpargalow eneloopa, wyglada, ze sie laduje ;-).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi