Jump to content
  • Similar Content

• gutek
      By gutek
      Witam.
      Czas na modernizację IT. Obecnie mam raspberry PI 3 z dyskiem 2TB na USB jako domowy serwer robiący za storage, server ftp, klient torrent i do tego jeszcze zainstalowane pi-hole. Działało to wszystko zadziwiająco dobrze, dopóki nie zmieniłem pakietu u ISP z 100mb na 300mb. Teraz jak się torrent rozhula to SMB zaczyna mulić, kodi laguje, vnc do raspberry zresztą też - wszystko przez archaiczne usb2 w RP3. Jak robić to robić porządnie, więc może na początek to czego potrzebuję:
      1. NAS jako domowy magazyn danych czyli backupy z laptopów + repozytorium pod kodi + klient torrent działający 24/7
      2. DVR pod monitoring 4-5 kamer 4k zapisujący na 2 dużych dyskach

I teraz pytanie - mając budżet na same urządzenia ok 2.5k czy kupić domowego NASa za 1500, a DVR za 1000, niech każde urządzenie robi to do czego zostało stworzone, czy wydać 2500 na kombajn pokroju DS918+ / TS-453B* i zrobić w nich RAID5? Co byście radzili?
      DVR za tysiaka pewnie będzie bardziej dziurawy niż NASy od WD i nigdy nie dostanie żadnej aktualizacji, ale nie będzie obciążał NASa. Wtedy zostaje mi NAS za 1500 z którego też będę pewnie średnio zadowolony bo jako pracownik i pasjonat IT strasznie lubię dłubać w takich rzeczach.

* wiem, że QNAP ma 4 licencje na kamery, a Synology 2, tutaj jeszcze muszę się pobawić ich systemami i zadecydować w co pójdę, przedmiotem tej dyskusji jest rozterka pomiędzy NASem za 2,5 a DVR za 1k + NAS za 1.5k
    • abramq
      By abramq
      Mam DS116, w Monitorze zasobów widzę, że ciągle jest zapis, kilka MB/s, cała dobę - czy można gdzieś namierzyć co to za pliki są zapisywane i przez co?
      W Resource Managerze pokazane są tylko ogólnie MB/s, bez podziału na to który proces ile zapisuje (załączam zrzut ekranu). Moje dalsze dochodzenie pokazało (a właściwie należałoby napisać - nie pokazało 😞😞
      - proces zapisu jest stały, kilka MB/s non stop
      - na sieci nic się nie dzieje, więc te masowe zapisy nie są generowane z zewnątrz
      - w raporcie użycia dysku „Ostatnio zmodyfikowane pliki” są z 3 (trzech) dni temu, generalnie ostatnie tygodnie, to parę plików nowych na dzień, nieduże fotki
      - liczba plików i miejsca na dysku, sprawdzana godzina po godzinie jest wciąż taka sama pomimo trwającego nieustannie procesu zapisu - więc zapisy muszą dotyczyć jakichś systemowych rzeczy
      - na liście procesów widzę tylko użycie procesora/pamięci, bez pokazania jak dany proces intensywnie zapisuje na dysk, w każdym razie pokazuje to, że tylko kilka procesów jest aktywnych, zużywając mniej niż 1% każdy (syno-cloud-clientd i syno.finder.fil są najbardziej aktywne w tym zestawie - czy coś to coś podpowiada?)
      - wstrzymałem indeksowanie w moim Synology (czy istnieje sposób, aby całkowicie je wyłączyć? - ostro zajmuje system i to bezustannie, nawet jak nic się nie dzieje z NAS-em, do tego baza danych zindeksowanych zasobów rośnie strasznie). Odptaszkowałem też foldery podlegające indeksowaniu (są to w moim przypadku wyłącznie foldery z Drive - Synology sam je dodaje do indeksowania, nie da się ich stamtąd usunąć, można tylko wyłączyć ptaszki)
      Nawiasem mówiąc - zacząłem moje dochodzenie, widząc, że mój NAS nigdy nie zasypia, choć ustawiłem usypianie dysku, aby oszczędzać energię. Pomóżcie mi więc ocalić planetę, nie marnując energii 😉
      P.S.
      Nie mam kamer ani jakichkolwiek innych dodatków, jeden dysk 1 TB, zapełniony mniej niż w połowie, minimalny zestaw aplikacji, Moments i Drive.

• Lutek
      By Lutek
      Dzień dobry,
      Mam Lenovo Y700-15ISK z wymienioną kartą wifi na Intel AC9260. W domu ma router Asus AC86U, który nadaje równocześnie w dwóch pasmach tj 2,4 i 5Ghz.
      I tu mam może dziwne pytanie: czy możliwe jest by być zalogowanym do obu pasm w tym routerze równocześnie?

Pozdrawiam
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.