Jump to content
Sign in to follow this  
milanoa

Dylemat Netgear R7800 czy Synology RT2600AC.

Recommended Posts

milanoa
18 godzin temu, house napisał:

tak, nawet swego czasu komuś pisałem info jak to instalować

ale podobno nie działa na nowej wersji SRM 1.2 :

Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto używa i potwierdzi poprawne działanie, @Eleonor ?

Co do Asusa - jest http://entware-3x.zyxmon.org/binaries/armv7/Packages.html

Nawiązując do tego poradnika czy można tak postąpić z innymi programami np. Jdownloader. Też przymierzam się do zmiany routera i mam dylemat Netgear R7800 czy Synology RT2600AC.

house

@milanoa myślę, że może być z tym problem. Nie widzę nigdzie paczki dla ipq806x

milanoa

Netgear wymiata na 5G a Synology na 2.4, interesuje mnie ta pierwsza częstotliwość.

milanoa

Jakie masz transfery na 5G z usb 3.0, karty sd, nas-a?. Używasz intela 9260?.

house
58 minut temu, milanoa napisał:

Jakie masz transfery na 5G z usb 3.0, karty sd, nas-a?

z NAS'a około 100 MB/s, usb/sd nie używam.

58 minut temu, milanoa napisał:

Używasz intela 9260?.

tak, ale w wydaniu Killer 1550

milanoa

Przyzwoity transfer 😮, jaka jest różnica pomiędzy 1550 a 9260?.

house

nie ma praktycznie żadnej, Killer ma trochę dodatkowego oprogramowania, które nie działa na Intelu i to cała różnica. Zagłębiając się w szczegóły sprzętowe to karty są identyczne. 

milanoa

Czytałem, że słaby jest zasięg na RT2600AC, Netgear pod tym względem lepiej wypada, jak to jest u Ciebie?.

house

Gdybym nie miał każdego z nich też pewnie bym kierował się opiniami w sieci. A tak wiem, że różnic pomiędzy nimi praktycznie nie ma. R7800 to to samo co RT2600ac, dosłownie. Ten sam sprzęt. Więc jak jeden może być gorszy od drugiego ? ;)

W kwestiach zasięgu jeden jest tuż obok drugiego. Nieznacznie przechyla szalę na swoją korzyść w tej kwestii Asus rt-ac86u, ale to nie jest jakiś efekt "wow". Co innego oprogramowanie FW - tutaj liderzy są zgoła inni i Netgear R7800 jest w końcówce zestawienia. Poza tym Synology i Asus wspierają Mesh, którego próżno szukać w Netgear. 

milanoa

Czyli duet RT2600AC plus Intel 9260 będzie dobrze się sprawował, do routera będzie podpiętych 12 urządzeń.

house

Ilość urządzeń nie ma znaczenia, u mnie 19 urządzeń ogarnia i nie mam z nim problemów. Dokupiłem do niego 2szt MR2200ac i nie mam planów na zmiany w najbliższej przyszłości ;)

milanoa

Na jednym z blogów, znalazłem taki oto wpis odnośnie routera Synology RT2600AC, cytuje:

Cytat

W teorii sprawa jest prosta - wystarczy ściągnąć pasujący do tej platformy sprzętowej (ARMv7 without FPU) pakiet spk, rozpakować go (tar -xvf), edytować plik INFO dopisując ipq806x na końcu linii zaczynającej się od "arch=" a następnie spakować go ponownie (tar -czf), potem wystarczy zmienić rozszerzenie tgz na spk i mamy gotowy pakiet, którzy możemy zainstalować przez centrum pakietów. Przypominam - że to teoria, której nie zweryfikowałem w praktyce.

Czy jesteś w stanie to sprawdzić?.

house
22 minuty temu, milanoa napisał:

Przypominam - że to teoria, której nie zweryfikowałem w praktyce

clou programu :) 

22 minuty temu, milanoa napisał:

Czy jesteś w stanie to sprawdzić?.

a masz link do paczki ? sprawdzę..., tutaj nie trzeba nic pakować i zmieniać rozszerzeń plików, wystarczy 7zip i podmiana plików wewnątrz *.spk.

house

ten pakiet wymaga chyba Java, poza tym deklaracja architektury cpu nie jest potrzebna w pakietach *_noarch.spk. Tak czy inaczej :

Sorry, only registered users can display images :(

milanoa

Szkoda, w takim razie muszę zostawić ds215j, myślałem o zastąpieniu go dyskiem na usb 3.0. 

Dziękuje za poświęcony czas 🙂

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• AsDur
      By AsDur
      Hej network Gurus

Czy moze ktoś z Was się orientuje jakie są różnice pomiedzy niby takimi samymi switchami netgear: GS108, GS108E, GS108GE? Są różnice w cenie ok 50pln pomiedzy jednym a kolejnym. Jednak porównania parametrów nic nie wnoszą. Na stronie netgear jest znów GS108v4, którego nie ma w zadnym Polskim sklepie, a tych ktore są nie ma na stronie netgear. Ktos cos wie moze o różnicy w specyfikacjach?

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      Firma Synology wprowadziła dziś na rynek serwer RackStation RS820+/RS820RP+, 4-kieszeniowy serwer NAS do montażu stelażowego w obudowie 1U, zaprojektowany z myślą o wysokiej wydajności transmisji danych i skalowalności pamięci masowej na potrzeby średnich biur.

Kluczowe funkcje serwera RS820+/RS820RP+:
      4-rdzeniowy procesor 2,1 GHz z obsługą interfejsem AES-NI 2 GB pamięci DDR4 z możliwością rozszerzenia do 18 GB Możliwość skalowania do 8 napędów przy użyciu jednostki Synology Expansion Unit RX418 Jedno gniazdo PCIe 3.0 na opcjonalną dodatkową kartę sieciową 10GbE lub kartę M2D18 M.2 SSD Zaawansowany system plików Btrfs oferujący 65 000 migawek dla całego systemu i 1 024 migawki na folder współdzielony Funkcja Synology High Availability (SHA) umożliwiająca nieprzerwane działanie i płynne przechodzenie między serwerami w klastrach Obsługa przez system Synology DiskStation Manager  
      Serwer RS820+/RS820RP+ pracuje pod kontrolą DiskStation Manager, zaawansowanego i intuicyjnego systemu operacyjnego dla urządzeń Synology NAS oraz zapewnia różne aplikacje zwiększające produktywność. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PCMag przez dziewięć lat z rzędu.

Dowiedz się więcej:
      Szczegóły dotyczące modelu RS820+/ RS820RP+
      https://www.synology.com/pl-pl/products/RS820+
      https://www.synology.com/pl-pl/products/RS820+#specs
      Szczegóły dotyczące rozszerzonej gwarancji EW202
      https://www.synology.com/pl-pl/products/Extended_Warranty

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Firma Synology wprowadziła dziś na rynek serwer RackStation RS820+/RS820RP+, 4-kieszeniowy serwer NAS do montażu stelażowego w obudowie 1U, zaprojektowany z myślą o wysokiej wydajności transmisji danych i skalowalności pamięci masowej na potrzeby średnich biur.

Sorry, only registered users can download attachments :( Kluczowe funkcje serwera RS820+/RS820RP+:
      4-rdzeniowy procesor 2,1 GHz z obsługą interfejsem AES-NI 2 GB pamięci DDR4 z możliwością rozszerzenia do 18 GB Możliwość skalowania do 8 napędów przy użyciu jednostki Synology Expansion Unit RX418 Jedno gniazdo PCIe 3.0 na opcjonalną dodatkową kartę sieciową 10GbE lub kartę M2D18 M.2 SSD Zaawansowany system plików Btrfs oferujący 65 000 migawek dla całego systemu i 1 024 migawki na folder współdzielony Funkcja Synology High Availability (SHA) umożliwiająca nieprzerwane działanie i płynne przechodzenie między serwerami w klastrach Obsługa przez system Synology DiskStation Manager  
      Serwer RS820+/RS820RP+ pracuje pod kontrolą DiskStation Manager, zaawansowanego i intuicyjnego systemu operacyjnego dla urządzeń Synology NAS oraz zapewnia różne aplikacje zwiększające produktywność. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PCMag przez dziewięć lat z rzędu.

Dowiedz się więcej:

Sorry, only registered users can display links :( Szczegóły dotyczące modelu RS820+/ RS820RP+

Sorry, only registered users can display links :( Szczegóły dotyczące rozszerzonej gwarancji EW202

Sorry, only registered users can display links :(

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.