Jump to content
Sign in to follow this  
kadaffi

Router do 1200 zł? AC88u vs ac86u vs Synology RT2600ac

Recommended Posts

kadaffi

Witam

Właśnie padł mój netgear r7800( i dobrze:)) Szukam następcy. Wstępnie zastanawiam się nad Asusem ac88u, Asusem ac86u bądź Synology 2600ac. Faworytem jest póki co ac88u ze względu na agregację portów ponieważ posiadam nas Qnap ts251+ ze wspomnianą agregacją, liczba portów też na duży plus. Zdaję sobie sprawę że przy obecnym użyciu nie odczuję tej agregacji ale szukam sprzętu przyszłościowo. Jedyną rzeczą dla której biorę pod uwagę pozostałe routery jest procesor, mają wyższe taktowania tylko nie wiem czy w moim przypadku będzie miało to jakiś wpływ ponieważ wszystkie dane będą płynąć z nasa. Router nie zobaczy raczej żadnego dysku USB. Co proponujecie do kwoty 1200 zł? Łączę które posiadam to xdsl 400/400.

Pozdrawiam

house
Godzinę temu, kadaffi napisał:

Zdaję sobie sprawę że przy obecnym użyciu nie odczuję tej agregacji ale szukam sprzętu przyszłościowo.

ta "przyszłościowość" w przypadku agregacji ogranicza się jedynie do drugiego i każdego następnego klienta w LAN, który intensywnie korzysta z zasobów NAS'a. Jeśli jesteś sam w swojej sieci to rozwiązanie bez sensu...

Faworytem jest póki co ac88u

najgorszy możliwy wybór ze wszystkich wymienionych przez Ciebie modeli ;) Nie dość, że drogi, najwolniejszy CPU ze wszystkich 3 routerów to wydajność switch'a Realtek jest minimalnie niższa od tego wbudowanego SoC

Router nie zobaczy raczej żadnego dysku USB. Co proponujecie do kwoty 1200 zł?

Synology RT2600ac - tylko dlatego, że wspomniałeś o tym, że nie będziesz używał nośników USB. W przeciwnym wypadku zaproponowałbym jednak Asusa RT-AC86U. Wydajność CPU podobna, zasięg sieci WiFi również, obydwa obsłużą Twoje łącze a na korzyść Synology przemawia oprogramowanie SRM i częstotliwość jego aktualizacji. Chyba, że naprawdę uprzesz się na tą agregację portów - wtedy pozostaje jedynie Asus RT-AC88U (chociaż osobiście zmieniłem tego Asusa na Synology za zadowoleniem a LAG mam na osobnym switchu - tylko i wyłącznie z kablowego wykorzystania DLNA w kilku TV).

kadaffi
53 minuty temu, house napisał:

Synology RT2600ac - tylko dlatego, że wspomniałeś o tym, że nie będziesz używał nośników USB. W przeciwnym wypadku zaproponowałbym jednak Asusa RT-AC86U. Wydajność CPU podobna, zasięg sieci WiFi również, obydwa obsłużą Twoje łącze a na korzyść Synology przemawia oprogramowanie SRM i częstotliwość jego aktualizacji. Chyba, że naprawdę uprzesz się na tą agregację portów - wtedy pozostaje jedynie Asus RT-AC88U (chociaż osobiście zmieniłem tego Asusa na Synology za zadowoleniem a LAG mam na osobnym switchu - tylko i wyłącznie z kablowego wykorzystania DLNA w kilku TV).

Czy w/w router obsługuję klienta Vpn? Np NordVPN? Chyba zdecyduję się na Synology  a laga załatwię w przyszłości switchem. Zależy mi też na transferach po SMB a skoro mówisz że ten ac88u wypada tak kiepsko więc go odpuszczę.

house
2 minuty temu, kadaffi napisał:

Czy w/w router obsługuję klienta Vpn? Np NordVPN?

tak, praktycznie każdego poprzez import pliku *.ovpn (openvpn) lub pptp, l2tp/ipsec

4 minuty temu, kadaffi napisał:

Zależy mi też na transferach po SMB

każdy jeden osiągnie pełną wydajność interfejsu, LAG przyda się jedynie w środowisku kilku klientów

10 minut temu, kadaffi napisał:

a skoro mówisz że ten ac88u wypada tak kiepsko

ogólnie to dobry sprzęt, ale wypada blado na tle pozostałych przez Ciebie wymienionych. 

• Like it 1

kadaffi

Dziękuje za pomoc :) Zamawiam Synology. Możesz mi polecić jakiś switch wspierający agregację portów. Wystarczą mi 8 portów

house

Najłatwiejszym w konfiguracji i bezproblemowo zestawiającym link LAG, z tych których używałem, był Ubiquiti US-8 (pez PoE). Posiadałem jeszcze Netgear GS110TP-200EUS z którym również nie miałem problemów w tej kwestii. W sumie możesz wybrać każdy jeden posiadający w specyfikacji obsługę IEEE 802.3ad. 

kadaffi

Odebrałem już swój router i mam do ciebie kilka pytań odnośnie konfiguracji wifi? Mimo zmian kanałów i szerokości pasm router zestawia się tylko 300Mbit/s przy sieci 5ghz i 300Mbit/s w sieci 2.4ghz. Poprzedni router Netgear r7800 osiągał praktycznie dwa razy większe wyniki? Z twojego doświadczenia jakie opcje w sieci bezprzewodowej mogą zwiekszyć transfer? Moja karta sieciowa to Qualcomm Atheros AR5BWB222 sterowniki wersja: 10.0.0.326.

Edit:

Sprawa załatwiona, poprzednio testy robiłem na innej platformie własnie doczytałem że ta karta do niczego się nie nadaję:)

Dzięki za pomoc.

Edited by kadaffi
  • Like it 1

house
32 minuty temu, kadaffi napisał:

Sprawa załatwiona, poprzednio testy robiłem na innej platformie własnie doczytałem że ta karta do niczego się nie nadaję:)

faktycznie się nie nadaje, nie obsługuje trybu ac.

32 minuty temu, kadaffi napisał:

Z twojego doświadczenia jakie opcje w sieci bezprzewodowej mogą zwiekszyć transfer?

odpowiedni kanał i jego szerokość ale przy wykorzystaniu porządnej karty sieciowej

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      Firma Synology wprowadziła dziś na rynek serwer RackStation RS820+/RS820RP+, 4-kieszeniowy serwer NAS do montażu stelażowego w obudowie 1U, zaprojektowany z myślą o wysokiej wydajności transmisji danych i skalowalności pamięci masowej na potrzeby średnich biur.

Kluczowe funkcje serwera RS820+/RS820RP+:
      4-rdzeniowy procesor 2,1 GHz z obsługą interfejsem AES-NI 2 GB pamięci DDR4 z możliwością rozszerzenia do 18 GB Możliwość skalowania do 8 napędów przy użyciu jednostki Synology Expansion Unit RX418 Jedno gniazdo PCIe 3.0 na opcjonalną dodatkową kartę sieciową 10GbE lub kartę M2D18 M.2 SSD Zaawansowany system plików Btrfs oferujący 65 000 migawek dla całego systemu i 1 024 migawki na folder współdzielony Funkcja Synology High Availability (SHA) umożliwiająca nieprzerwane działanie i płynne przechodzenie między serwerami w klastrach Obsługa przez system Synology DiskStation Manager  
      Serwer RS820+/RS820RP+ pracuje pod kontrolą DiskStation Manager, zaawansowanego i intuicyjnego systemu operacyjnego dla urządzeń Synology NAS oraz zapewnia różne aplikacje zwiększające produktywność. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PCMag przez dziewięć lat z rzędu.

Dowiedz się więcej:
      Szczegóły dotyczące modelu RS820+/ RS820RP+
      https://www.synology.com/pl-pl/products/RS820+
      https://www.synology.com/pl-pl/products/RS820+#specs
      Szczegóły dotyczące rozszerzonej gwarancji EW202
      https://www.synology.com/pl-pl/products/Extended_Warranty

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Firma Synology wprowadziła dziś na rynek serwer RackStation RS820+/RS820RP+, 4-kieszeniowy serwer NAS do montażu stelażowego w obudowie 1U, zaprojektowany z myślą o wysokiej wydajności transmisji danych i skalowalności pamięci masowej na potrzeby średnich biur.

Sorry, only registered users can download attachments :( Kluczowe funkcje serwera RS820+/RS820RP+:
      4-rdzeniowy procesor 2,1 GHz z obsługą interfejsem AES-NI 2 GB pamięci DDR4 z możliwością rozszerzenia do 18 GB Możliwość skalowania do 8 napędów przy użyciu jednostki Synology Expansion Unit RX418 Jedno gniazdo PCIe 3.0 na opcjonalną dodatkową kartę sieciową 10GbE lub kartę M2D18 M.2 SSD Zaawansowany system plików Btrfs oferujący 65 000 migawek dla całego systemu i 1 024 migawki na folder współdzielony Funkcja Synology High Availability (SHA) umożliwiająca nieprzerwane działanie i płynne przechodzenie między serwerami w klastrach Obsługa przez system Synology DiskStation Manager  
      Serwer RS820+/RS820RP+ pracuje pod kontrolą DiskStation Manager, zaawansowanego i intuicyjnego systemu operacyjnego dla urządzeń Synology NAS oraz zapewnia różne aplikacje zwiększające produktywność. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PCMag przez dziewięć lat z rzędu.

Dowiedz się więcej:

Sorry, only registered users can display links :( Szczegóły dotyczące modelu RS820+/ RS820RP+

Sorry, only registered users can display links :( Szczegóły dotyczące rozszerzonej gwarancji EW202

Sorry, only registered users can display links :(
    • marmod
      By marmod
      Witam

Czas nadszedł wymienić stary router TP-LINK 1043v1 na coś nowego, który obsłuży połączenie internetowe1Gb/1Gb, VPN, VALN, ochronę dla dzieci  oraz NAS Synology 214 play (który będzie obsługiwany w 100% ). Koszt do 1000 zł może trochę więcej

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.