Skocz do zawartości
marcinecki

Wifi AC na windows 7

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

marcinecki

Hej,

to mój pierwszy post także witam wszystkich.

Zaktualizowałem ostatnio swoje sieciowe sprzęty o router Asus RT-AC68u i kartę usb TP-LINK Archer T9UH. Spory przeskok po WDR4300 i TL-WN822 od tplinka... aczkolwiek oczekiwałem więcej.

Do rzeczy, czy windows 7 może jakkolwiek ograniczać możliwości tych urządzeń? Czy wifi na win7 może pracować w standardzie AC? Szybkość sieci we właściwościach jest widoczna jako 1,1 Gb/s (Wifi 5GHz, brak innych sieci wifi 5GHz w okolicy), czasem trochę mniej a maksymalne transfery jakie udało mi się osiągnąć nie przekraczają 23MB/s. Dla porównania na laptopie z kartą Intel Wireless-AC 8265 (

max - 867 Mbps) i Windowsem 10 udało mi się wyciągnąć 10 MB/s więcej. Testy przeprowadzałem z pendrivem Sandisk Cruzer Extreme podpietym do routera. 
W wolnej chwili sprawdzę Archera na laptopowym windowsie 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
48 minut temu, marcinecki napisał:

Do rzeczy, czy windows 7 może jakkolwiek ograniczać możliwości tych urządzeń?

nie, system operacyjny nie ma nic do rzeczy o ile używasz dedykowanego sterownika.

Czy wifi na win7 może pracować w standardzie AC?

naturalnie, ale WiFi-AC to typ połączenia karta->router a nie OS.

Szybkość sieci we właściwościach jest widoczna jako 1,1 Gb/s

czyli AC, w N-ce link zestawia się o wiele niżej.

a maksymalne transfery jakie udało mi się osiągnąć nie przekraczają 23MB/s.

co by sugerowało pasmo 2,4GHz... jak ustawiłeś router? pokaż jakiś screen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcinecki

Tak to wygląda w systemie:

obraz.thumb.png.7e7261da8f843fa939304b3996cee5f7.png

obraz.thumb.png.9a4535bea3db30f5dea261e60dd84e8d.png

Co do sterowników, tutaj nie było za ciekawie. Najnowszy sterownik ze strony TP-Linka działał poprawnie tylko na USB 2.0, a na USB 3.0 po podłączeniu do sieci od razu się rozłączał i przestawał znajdować sieci w okolicy. Próbowałem z jakimś starszym sterownikiem to instalka nawet nie chciała ruszyć. Później próbowałem ze sterownikami innych urządzeń

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
. Próbowałem z Edimaxem i Awusem, aktualny screen jest ze sterownikiem Awusa. 

Ustawienia routera:

obraz.thumb.png.4259e5ce098c812abdacbb37f4ff65c4.pngobraz.thumb.png.84e7daff21b97bdb52cf0237e90b7793.png

Wszystkie inne ustawienia sa domyślne, mam router dopiero kilka dni i jeszcze nie było za dużo czasu na zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Zmień kanał 112 na coś poniżej 100 (np 44, ale sprawdź również tryb auto). Zmień również tryb bezprzewodowy z "n/ac mixed" na tylko "ac" - Windows zestawia się na tej karcie w trybie "n" - stąd tak marne prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcinecki
18 godzin temu, house napisał:

Zmień kanał 112 na coś poniżej 100 (np 44, ale sprawdź również tryb auto).

Kanał w trybie auto ustawia się na 100 i na nim są też najwyższe transfery.

18 godzin temu, house napisał:

Zmień również tryb bezprzewodowy z "n/ac mixed" na tylko "ac" - Windows zestawia się na tej karcie w trybie "n" - stąd tak marne prędkości.

Niestety nie ma takiej opcji.

obraz.thumb.png.81cb26daec9f16527d6bdee713960cf7.png

Aktualnie przy maksymalnym zasięgu, blisko routera wyciągam około 32MB/s. Czyli dalej Nka. Wydaje mi się, że to może być problem na linii windows/sterowniki. W tym wątku ktoś wspominał o problemie z wifi AC na 7ce

Podpiąłem też kartę na windowsie 10, tutaj już beż jakichkolwiek konfiguracji czy grzebania transfery dochodziły nawet do 60MB/s.

obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
8 godzin temu, marcinecki napisał:

Niestety nie ma takiej opcji.

więc zostaw w trybie auto. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcinecki

Dzięki za pomoc.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• madhunt3r
      Przez madhunt3r
      Witam,

Szukam routera, który po wifi mi da pełną prędkość łącza które obecnie posiadam, czyli 600 Mb/s. Obecnie mam Asus RT-AC68U jest świetny, ale zarówno na Merlinie jak i standardowym sofcie wyciaga mi max ok 450-500 Mb/s. Czy mam jakiś wadliwy model, czy po prostu nie wyciąga po wifi tyle. Może są jakieś lepsze propozycje? 

Z chęcią bym zostawił tego asusa, gdyby wyciągał pełną prędkość po wifi, teraz mam 600, później może być jeszcze szybciej, a będę z nim stał w miejscu. W wielu recenzjach mówią, że to bardzo szybki router, ale po wifi nie udało mi się na nim osiągnąc 600 Mb/s, Po kablu bez problemu śmiga. W eterze czysto na 5Ghz, tylko jedna sieć, ale na innym kanale. Wszystkiego próbowałem, zmieniałem opcje, ale nic nie pomaga.
    • silesian
      Przez silesian
      Jak w temacie- potrzebuję lepszą kartę, najlepiej z bluetoothem. Czytałem wątki i widziałem, że z Lenovo bywa różnie. Czy karta INTEL Dual Band AC WIFI 7260 będzie pasowała, a jeśli nie- to co będzie? Aktualnie siedzi u mnie fabrycznie Atheros AR9485.
      Z góry dziękuję za pomoc. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.