Skocz do zawartości
silesian

Lenovo z500 jaka karta WiFi 5ghz + bluetooth?

Rekomendowane odpowiedzi

silesian

Jak w temacie- potrzebuję lepszą kartę, najlepiej z bluetoothem. Czytałem wątki i widziałem, że z Lenovo bywa różnie. Czy karta INTEL Dual Band AC WIFI 7260 będzie pasowała, a jeśli nie- to co będzie? Aktualnie siedzi u mnie fabrycznie Atheros AR9485.
Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Trudno znaleźć listę kompatybilnych kart. Może lepszym rozwiązaniem byłoby wystawienie prośby o zdjęcie whitelisty z biosu ? Musisz zrobić kopię swojego, wystawić z prośbą o zdjęcie blokady kart wifi tutaj

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

i czekać aż dobra dusza wyśle Ci PM z modyfikacją. Wtedy możesz wsadzić praktycznie każdą pasującą kartę. Nie wgrywaj kopii biosu publikowanych przez innych użytkowników, podobno nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
silesian

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Już dziś odpisała mi właśnie w tym temacie dobra dusza z tego forum i poprosiła o wysyłkę kopii mojego biosu :) ciesze się ogromnie bo już miałem wizję komplikacji, a bardzo mi zależy mi śmigać na porządnej karcie w dwóch zakresach (no i bluetooth, którego o zgrozo mój wypasiony model nie posiada). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• nowy57
      Przez nowy57
      czesc 
      posiadam macbooka pro (late 13)
      komputera na tą chwilę nie chce zmieniac wiec wąskim gardłem jest przepustowosc wbudowanej karty wifi AC
      karta wifi wbudowana: Broadcom BCM43xx 1.0
      obecnie łaczy mi sie w routererm archer C7 AC1750 (1.3Gb)
      po wifi mam wieksze transfery niz po LAN! 80MB vs 60MB
      pytanie: czy jesli zakupier router np archcer 5400x to czy po wifi uzyskam szybsze połączenie niz 1.3Gb? tzn (2167Mb/s)?
      czy w moim przypadku da sie zwiekszyc transfery w sieci wewnętrznej ?

https://www.dropbox.com/s/cqq6ydrra597md1/Zrzut ekranu 2018-12-15 o 16.36.58.png?dl=0
      https://www.dropbox.com/s/42p0fprpfqhxoye/Zrzut ekranu 2018-12-15 o 16.41.24.png?dl=0

• grzegorz
      Przez grzegorz
      Mam DS218+ w domu, a z laptopa korzystam w pracy i w domu.
      Chce robić backup mojego laptopa do DS'a. 60GB danych (w tym 30 GB w plikach poczty) + systemu.

Laptop jest na Windows 10.

1. Backup Plików
      Kłopot jest taki, że pliki poczty to duże pliki, które zmieniają się cały czas i nie ma sensu robić ich synchronizacji co chwile. 
      Chciałem użyć Cloud Station, ale nie można tam ustawić częstotliwości synchronizacji.
      Znalazłem program SyncBackFree dla Windows, który ma bardzo fajny interfejs. Ustawiłem sobie , by robił Mirror moich plików na NAS raz dziennie.

Mam tylko problem z inicjowaniem procedury. Bo powinno być to robione w domu, a sieć jest wyłączana na noc.
      A SyncBackFree nie ma opcji inicjowania startu backupu, gdy wykryje odpowiednią sieć lub serwer?
      Jak to obejść? A może ktoś zna lepszy program do robienia backupów laptopa? 

Widziałem rozwiązanie, gdzie udodstępnia się foldery w Windowsie i wtedy używa się HyperBackup.
      Ale boję się o bezpieczeństwo mojego komputera. Martwię się potrzebnie, czy nie? 
      Opisaną tutaj: https://www.techhive.com/article/3162499/network-storage/back-up-all-your-dataand-we-mean-all-of-itto-your-nas-box-without-installing-any-software.html

2. Backup systemu :
      widziałem informacje na necie , że najlepiej używać systemowego backupu do systemu.
      Czy to najlepsze rozwiązanie? Jakoś temu nie ufam, bo już kilka razy chciałem z tego użyć , ale nigdy potem nie potrafiłem odzyskać z tego systemu  z dysku zewnętrznego.
      Próba instalacji systemu z takiego backupu kończyła się porażką po kilku godzinach kombinowania. I okazywało się, że szybsza jest instalacja od początku :( 
      Ktoś ma lepsze rozwiązanie? 

3. Czy można zrobić tak, by NAS wybudzał się jak jest dostępna sieć LAN? 
      Ja często wyłączam sieć LAN na noc, na nieobecności => i to by było dobrze by wyłączać też wtedy NAs'a

• milanoa
      Przez milanoa
      Witam, mam zamiar po Nowym Roku kupić router Asus RT-AC86U a do w/w laptopa kartę Intel 9260.
      Znalazłem przejściówkę z M2 na mpcie, takie coś
      https://www.amazon.com/Ableconn-MPEX-M2WL-Mini-PCIe-Adapter/dp/B01MR76H5F?th=1

Pytanie, czy to będzie dobre rozwiązanie i czy uda mi się wycisnąć ostatnie soki z Asusa, zależy mi na wysokim transferze z dysku podpiętego pod usb 3.1.
      Wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam 

Byłbym zapomniał jak ten Asus sprawuje się przy strumieniowaniu plików w UHD z HDR-em?.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.