Skocz do zawartości
Wlodek_242

Asus 4G-AC68U brak komunikacji po kablu

Rekomendowane odpowiedzi

Wlodek_242

Hejka. Znów potrzebuję pomocy. Jak pisałem mój router stoi na poddaszu i chciałem połączyć go z routerem na dole kablem ethernet. Mam kable porozciągane ale niezarobione. Wziąłem się za to. Zarobiłem końcówki na górze w standardzie B I na dole do gniazd to samo. Pokazuje mi jednak jakby szukał ale finalnie nie łączy. Generalnie jak na krótkim kablu łącze bezpośrednio do routera to śmiga. Z tego co wiem to długość takiego kabla może być dość dluga. I już nie wiem... Może ktoś jakiś pomysł? Może być, że router "nie ma siły"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Wlodek_242 zapewne źle zarobiłeś końcówki RJ'tek. Jakiej kategorii kabel i jaki dystans ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wlodek_242

Kurcze @house no tak by się mogło wydawać, ale robiłem zgodnie z instrukcjami na YT 😀, po drugie porównałem z innymi oryginalnymi kablami. Połączenie zrobiłem typu B. Biało-pomarańczowy/ pomarańczowy / biało-zielony/ niebieski/ biało-niebieski/ zielony/ biało-brązowy/ brązowy. Kabel skrętka 6-żyłowa. Na kablu mam napisane PN-EN 50173-1:2009 ISO/IEC 11801 ANSI/TIA 568-C.2 WI115052200-07 www.bitner.com.pl. Kabel nie dłuższy niż 30m. Dokładnie nie powiem. 

Edit: UTP cat. 5e

Edytowane przez Wlodek_242

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wlodek_242

@house to trochę nie w tym wątku chyba powinno być więc jak coś to napisz mi na priv jakbyś miał pomysł. Kupiłem tester do kabli i... Wszystko jest podłączone ok a połączenia jak nie było tak nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Wlodek_242 a inne urządzenia na tym samym kablu i tym samym dystansie działają ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wlodek_242

Problem jest w tym, że żadne urządzenia nie działają. Na górze router 4GAC68U i do niego na dole właśnie próbowałem już dwa laptopy i drugi router. Mam tych kabli rozprowadzonych po domu kilka. Testuję na dwóch kablach. Obydwa sprawdziłem też testerem. Na górze bezpośrednio krótkim patch cordem podłączyłem laptopa i tam ethernet działa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ale link połączenia zestawia się? co pokazują karty sieciowe ? to samo ale na ręcznie zaadresowanych interfejsach ? pingi w takiej sytuacji przechodzą ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wlodek_242

@house właśnie napisałeś do mnie "abra kada bra" :) Jak mam to wszystko sprawdzić?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

zamiast czekać na dhcp ustaw statyczny adres IP na routerze i na karcie sieciowej komputera, podłącz kabel i sprawdź czy działa podstawowa komunikacja za pomocą polecenia ping : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wlodek_242

Hejka,

Problem rozwiązany. Powód okazał się banalny. Jakieś kiepskie końcówki. Kupiłem inne i jest ok. Teraz tylko potrzebuję dobrze to skonfigurować. 4G-Ac68U stoi na górze i na dole połączony jest z Asus RT N15U (Akurat taki mam i nie muszę inwestować) Póki co i tak nie wyciągam więcej niż max 70 Mbit/sek więc nie będę inwestował chyba w nic lepszego do powielania, bo tego nie wykorzystam. 

Czytam jakieś poradniki jak skonfigurować sieć ale jednak mam parę wątpliwości.

Lepiej ten na dole podłączyć jako powtarzacz czy może punkt dostępowy? Coś mam wrażenie, że nie tak to połączyłem chociaż z grubsza chodzi 😀 Na górze DHCP włączone. Na dole mam ustawione jako powtarzacz, podpięty do gniazda WAN kabel z góry. Chciałbym jednak poza zwiększeniem zasięgu móc na dole wpiąć się do tego routera laptopem za pomocą LAN. I mam wpięty jednak czasem pokazuje brak internetu, przełącza na WiFi i jest tyle, że wolniej. Czytam w jednym poradniku, że jak zrobię na dole punkt dostępowy to kabel mam wpiąć w LAN a nie WAN. Czy wtedy będę mógł mimo wszystko kablem się do tego urządzenia podpiąć (na logikę zdaje mi się, że nie)?

@house edytowałem i dodałem pytania. Jak znajdziesz chwilę to odpisz pliiiis 😉

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
9 godzin temu, Wlodek_242 napisał:

Lepiej ten na dole podłączyć jako powtarzacz czy może punkt dostępowy?

lepiej ustawić go jako AP

Czytam w jednym poradniku, że jak zrobię na dole punkt dostępowy to kabel mam wpiąć w LAN a nie WAN.

dokładnie

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Czy wtedy będę mógł mimo wszystko kablem się do tego urządzenia podpiąć (na logikę zdaje mi się, że nie)?

tak, jak najbardziej. Przetestuj konfigurację, jak coś pójdzie nie tak będziemy kombinować :) 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wlodek_242

Hejka,

Działa ale nie odczuwam różnicy 😀 Na pierwszej konfiguracji (z wpiętym kablem do WAN) co jakiś czas laptop jakby tracił połączenie z routerem i się przełączał na WIFI. Po zmianie z wpiętym kablem LAN według zalecanych ustawień problem niestety się powtarza. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi