Skocz do zawartości
lycone

Wydajność Transmission w DS918+

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

lycone
W dniu 5.03.2018 o 21:02, house napisał:

w samym zapisie i odczycie via SMB zysku nie ma praktycznie żadnego. Zdecydowanie lepiej działa za to obsługa aplikacji w NAS - np przeglądanie bardzo dużej kolekcji zdjęć (mam 50 GB w photo station i działa wszystko rewelacyjnie), bardzo duża responsywność interfejsu, zapis torrentów w transmission przy dużej ilości seedów (cache zapisu na dysku ssd niweluje problem zbyt dużej ilości operacji I/O i użycia CPU).

dobry wybór i świetna baza dodatkowego oprogramowania.

Dzisiaj podłączyłem kupione dzięki Tobie i innym moje DS918+. Jest to mój pierwszy NAS, więc trochę czasu spędzę na forum zanim wszystko opanuję :) W każdym razie do rzeczy. Zainstalowałem Transmission i trochę się zawiodłem, bo maksymalny transfer opiewał na 15 - 20 MB/s. Do tego był bardzo chwiejny od nawet 10 MB/s do właśnie 20 MB/s. Już zacząłem szukać SSD jako Cache, ale spróbowałem Deluge i tutaj transfery na tych samych plikach spokojnie wynoszą ponad 50 - 60 MB/s przy takim samym lub tylko trochę wyższym zużyciu CPU. Ilość opcji również na plus względem Transmission. Dla kogoś kto okazjonalnie używa torrent pewnie wystarczy, ale jak ktoś trochę bardziej siedzi w temacie to jednak Deluge lepiej się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone

Da się jakoś poprawić responsywność w DS918+ przy 4x8TB? SSD już tam nie dołożę. Chyba, że cache SSD zrobi podobną robotę?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
12 godzin temu, lycone napisał:

Ilość opcji również na plus względem Transmission

transmission konfiguruje się poprzez plik settings.json a nie interfejs webgui : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Zainstalowałem Transmission i trochę się zawiodłem, bo maksymalny transfer opiewał na 15 - 20 MB/s. Do tego był bardzo chwiejny od nawet 10 MB/s do właśnie 20 MB/s.

trzeba pogrzebać w ustawieniach. sprawdzić poprawność przekierowania portu na zewnątrz itp. nie mam takich problemów z transmission :

2018-11-04_092307.thumb.png.22b76058e6f6f3003fb72f1b6977f318.png

1 godzinę temu, lycone napisał:

Da się jakoś poprawić responsywność w DS918+ przy 4x8TB? SSD już tam nie dołożę. Chyba, że cache SSD zrobi podobną robotę?

tak, dokładając ssd cache dla zapisu poprawi się wydajność również i dla tego pakietu. Nie wiem czy jest sens skoro deluge załatwiło sprawę. Prawdą jest, że Deluge sprawniej pobiera torrenty praktycznie od samego startu, szybciej nawiązuje połączenia z peer'ami i ogólnie rzecz biorąc może wydawać się wydajniejsze jednak transmission (moim zdaniem) jest zdecydowanie sprawniejsze w nabijaniu ratio i seedowaniu. A o to chyba bardziej chodzi :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone

Port mam odblokowany. To nie jest problem. Możliwe, że chodzi o cache. Ciężko powiedzieć, ale transfer skakał tak jakby coś nie dawało rady, a zasoby CPU i RAM ledwo ruszone. W każdym razie są jakieś wady Deluge, że mam kombinować coś z Transmission czy dać sobie spokój i tyle?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

spróbuj zmienić w konfiguracji parametr 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

jeżeli to nie pomoże, to zostań z deluge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone

Odkryłem dzisiaj, że NAS cały czas pracuje nad "sprawdzaniem parzystości". Od wczoraj do dzisiaj zeszło jedynie 35%. Jest tam informacja, że może mieć to wpływ na wydajność systemu. Jak się skończy to wtedy pobawię się ustawieniami klientów torrent. Teraz tylko ubolewam nad wydajnością 1Gb/s, bo przerzucanie obecnej biblioteki mediów trwa nieskończoność.

Edytowane przez lycone
  • Ałć! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Zatrzymaj inne operacje dyskowe (jak zapis danych bądź konwersja miniatur w photostation) wtedy sprawdzanie szybciej się zakończy a wydajność wróci do normalnego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone

Nie wiem jak zmienić ustawienia. Potrzebuję do tego jakąś aplikację, aby edytować ten plik konfiguracyjny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tak, na początek zainstaluj to:

następnie dodaj w konfiguracji aplikacji na końcu taki wpis :

zatrzymaj pakiet transmission w Centrum aplikacji (w przeciwnym przypadku zmiany w konfiguracji nie zostaną zapisane) i zmień odpowiednie opcje, zapisz i uruchom pakiet ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone

Zainstalowałem program, włączyłem i nie wiem co dalej. Jak otworzyć ten plik konfiguracyjny? Nie potrafię go nigdzie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tak w skrócie :

2018-11-06_180056.thumb.png.7e3e85c6e8948c0d47d513db51fd67df.png2018-11-06_180138.thumb.png.14c39a6f7d7cc4e7d5bf4b76bcc148e4.png2018-11-06_180233.thumb.png.c4c1b6c059e76bde3c9866c43215c5be.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone

Działa. Dziękuję. Mam jeszcze kilka pytań, w tym problem z certyfikatem od Lets Encypt, ale to jutro napiszę wszystko na spokojnie.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Mam jeszcze kilka pytań, w tym problem z certyfikatem od Lets Encypt,

a co z nim jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone
11 godzin temu, house napisał:

a co z nim jest nie tak ?

Nie działa u mnie. Włączyłem HTTPS (Sieć/Ustawienia DSM), ale w Chrome wyświetla się, że połączenie nie jest bezpieczne. Przy próbie uzyskania certyfikatu godnie z tym (FAQ od Synology); 

Gdy klikam na końcu ZASTOSUJ, to cały czas widnieje Przetwarzanie przez kilka minut i potem wyskakuje informacja, że się nie udało i mam się ponownie zalogować. Założyłem domenę synology.me i e-mail z tej domeny, który tam wpisałem.

EDIT:

Udało się. Problemem był zamknięty port 80 w Routerze ASUS. Pytanie teraz czy mam zostawić ten port przekierowany czy po uzyskaniu certyfikatu mogę usunąć przekierowanie?

2. Druga sprawa to co lepiej wybrać w tworzeniu LAG: Adaptive Load Balancing czy IEEE 802.3ad Dynamic Link Aggregation? Wybrałem tą drugą opcję, bo mój Switch ją wspiera, ale nie jestem pewny czy to dobry wybór. Gdybym wiedział, że nie potrzebuję Switcha, który wspiera LAG to wybrałbym coś o połowę tańszego zamiast Netgear gs108tv2, chyba, że rzeczywiście ta ten dynamiczny LAG jest lepszy. W ustawieniach sieci pojawiło się Full Duplex 2000 Mb/s, więc chyba wszystko ok.

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
8 godzin temu, lycone napisał:

Udało się. Problemem był zamknięty port 80 w Routerze ASUS. Pytanie teraz czy mam zostawić ten port przekierowany czy po uzyskaniu certyfikatu mogę usunąć przekierowanie?

zostawić, jeżeli zamkniesz ten port to certyfikat nie odnowi się i wygaśnie. Zainstaluj web station na Synology, przekieruj port 80 do DSM, w katalogu www wstaw plik .htaccess z redirectem np do google i po sprawie.

8 godzin temu, lycone napisał:

2. Druga sprawa to co lepiej wybrać w tworzeniu LAG: Adaptive Load Balancing czy IEEE 802.3ad Dynamic Link Aggregation? Wybrałem tą drugą opcję, bo mój Switch ją wspiera, ale nie jestem pewny czy to dobry wybór.

powiem tak - najlepszy z możliwych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone
13 godzin temu, house napisał:

zostawić, jeżeli zamkniesz ten port to certyfikat nie odnowi się i wygaśnie. Zainstaluj web station na Synology, przekieruj port 80 do DSM, w katalogu www wstaw plik .htaccess z redirectem np do google i po sprawie.

Bez tutoriala nie zrobię tego. Jest to konieczne?

Co do LAG to super, że jest to najlepsza opcja. Wszystko zadziałało "od strzała" :) W temacie samego NAS to dzisiaj kupiłem 2x Samsung 250GB EVO 860. Jeżeli nie odczuję korzyści to najwyżej zwrócę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, lycone napisał:

Bez tutoriala nie zrobię tego. Jest to konieczne?

koniecznie nie jest, ale po co zabłąkany wędrowiec ma wiedzieć, że akurat na twoim hoście (publicznie dostępnym) działa jakiś web server nginx ze domyślną stroną z Web Station. Tworzysz plik index.html w głównym katalogu \web z taką zawartością :

i każdy kto tam trafi zostanie przekierowany do google.pl. Let's Encrypt sprawdza jedynie czy może nawiązać komunikację na porcie tcp/80 i jeśli host jest dostępny przedłuża certyfikat automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone

Dziękuję. Edytowałem właśnie plik index.html i wpisałem to co podałeś. Gdy kliknę na niego to uruchamia się Chrome i wyświetla strona Google. Czy mam coś jeszcze ustawiać w programie Web Station, aby było to widziane z zewnątrz, a nie tylko z sieci lokalnej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
31 minut temu, lycone napisał:

Czy mam coś jeszcze ustawiać w programie Web Station, aby było to widziane z zewnątrz, a nie tylko z sieci lokalnej?

tak.

31 minut temu, lycone napisał:

Edytowałem właśnie plik index.html i wpisałem to co podałeś. Gdy kliknę na niego to uruchamia się Chrome i wyświetla strona Google.

czyli przekierowanie działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone
W dniu 12.11.2018 o 09:51, house napisał:

tak.

Co dokładnie ustawić? Domyślny stan serwera mam jako  "Nomralny", ale Stan osobistej strny internetowej jako "Wyłączone".

Mam jeszcze pytanie o szyfrowanie. Jak to zrobić najbezpieczniej? Jak daję opcję Montuj to mam dwie rzeczy do wyboru. Jedna to wpisać hasło, a druga zamontować plik klucza. Można ustawić aby obie rzeczy były wymagane? Druga sprawa to gdy dodałem hasło do menedżera kluczy, to wystarczyło wybrać opcję "Montuj za pomocą menedżera kluczy" czy coś takiego i wtedy folder został zamontowany bez podania żadnego hasła, ani pliku z kluczem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
6 godzin temu, lycone napisał:

Co dokładnie ustawić? Domyślny stan serwera mam jako  "Nomralny", ale Stan osobistej strny internetowej jako "Wyłączone".

Dokładnie to musisz włączyć jedynie przekierowanie portu tcp/80 w routerze do IP serwera NAS. W samym Web Station nic nie zmieniasz, osobista strona internetowa powoduje tylko to, ze każdy z użytkowników DSM posiada swój własny katalog %webroot% w folderze /home.

Jak daję opcję Montuj to mam dwie rzeczy do wyboru. Jedna to wpisać hasło, a druga zamontować plik klucza. Można ustawić aby obie rzeczy były wymagane?

niestety nie można, albo jedno albo drugie.

gdy dodałem hasło do menedżera kluczy, to wystarczyło wybrać opcję "Montuj za pomocą menedżera kluczy" czy coś takiego i wtedy folder został zamontowany bez podania żadnego hasła, ani pliku z kluczem.

Cytat

Magazyn kluczy: magazynem kluczy jest urządzenie zewnętrzne lub partycja systemowa obsługiwana przez serwer Synology NAS używane jako klucz fizyczny do odszyfrowywania folderów współdzielonych.

Cytat

Sugestie dotyczące zabezpieczeń:

Zalecamy wybór urządzenia zewnętrznego jako Lokalizacji magazynu kluczy, aby zwiększyć bezpieczeństwo danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone

Wszystko wiem, po raz kolejny dziękuję :) Doszły do mnie dzisiaj 2x SSD EVO 860. Niestety Synology ich nie widzi. Dopiero teraz sprawdziłem listę kompatybilności i tylko seria 9XX jest wspierana. Zamówiłem już EVO 970, a te co mam teraz zwrócę.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone

Zepsuł mi się dzisiaj Deluge. Zawsze włączałem go tak samo, a dzisiaj nie odpala się. Wyskakuje Connection Menager i gdy klikam Start Daemon to nic się nie dzieje. Próbowałem zatrzymać aplikację w DSM i uruchomić ponownie, ale dalej to samo. Co ciekawe na statystykach w DSM widać, że Deluge działa w tle i pobiera. Jakiś pomysł jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Niestety nie pomogę, Też mi się kiedyś tak "zepsuł" więc nie widziałem celu w szukaniu przyczyny i zmiany z transmission. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lycone

Pomogło odinstalowanie Deluge i zainstalowanie ponownie :/ Przeprosiłem się z Transmission przez to, na spokojnie przejrzałem ustawienia według Twojej instrukcji za pomocą pliku konfiguracyjnego i... jest dobrze :) Zwiększyłem liczbę peerów na torrent, liczbę peerów ogólnych, cache z 2MB na 256MB, przekierowałem porty i transfer zrobił się stabilny, zużycie procesora przestało skakać a użycie łącza sięga 60 - 70 MB/s. 

Jutro będę próbował ustawić dostęp do Transmission przez internet. Póki co mogę podać mój patent na w miarę szybkie dodawanie torrentów. Ściągam je na telefon, potem otwieram DS File i kopiuje torrenty do pliku Watch od Transmission. Natychmiast dodają się do kolejki ściągania :)

Masz jakieś uwagi czy tricki do zastosowania w Transmission? (poza https, bo to jutro będę ustawiam według znalezionej instrukcji w innym temacie od Ciebie) 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Póki co mogę podać mój patent na w miarę szybkie dodawanie torrentów. Ściągam je na telefon, potem otwieram DS File i kopiuje torrenty do pliku Watch od Transmission. Natychmiast dodają się do kolejki ściągania

trochę na około :) użyj tego :

• na desktopie : 
  • a tego w telefonie

Masz jakieś uwagi czy tricki do zastosowania w Transmission? (poza https, bo to jutro będę ustawiam według znalezionej instrukcji w innym temacie od Ciebie) 

nie, https z reverse proxy i to praktycznie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi