Skocz do zawartości
Calippo

Qnap TS-221 odtwarzanie filmów

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Calippo

Witam Wszystkich,

kupiłem Qnap TS-221 i nie wiem co mam dokupić abym mógł oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzykę.

Mam Apple TV ale on nie widzi Qnap`a.

Czy możemy mi coś doradzić ew. jakiś odtwarzacz multimedialny za rozsądną cenę z dobrymi parametrami, który ogarnie wifi AirPlay abym 

mógł swobodnie korzystać z zasobów Qnap`a.

Bardzo dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam

Calippo

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 20.11.2013 o 14:07, Calippo napisał:

apple TV obsługuje DLNA :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Qnap postanowił stworzyć oprogramowanie zgodne z technologią Apple AirPlay. AirPlay umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie materiałów video z serwera QNAP do telewizora HD i głośników — za pośrednictwem Apple TV. Zdjęcia z wakacji, filmowe przeboje, najnowsze gry: AirPlay z urządzeniem Apple TV przeniosą to wszystko na ekran Twojego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Calippo

Witam Wszystkich,

kupiłem Qnap TS-221 i nie wiem co mam dokupić abym mógł oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzykę.

Czy możemy mi coś doradzić ew. jakiś odtwarzacz multimedialny za rozsądną cenę z dobrymi parametrami, który ogarnie wifi AirPlay abym 

mógł swobodnie korzystać z zasobów Qnap`a.

Bardzo dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam

Calippo

Dziękuję za odpowiedź. Bardziej chodziło mi o coś co odtwarza AVI. Niestety nie mogę tego zrobić przez AppleTV... Pomocy...!

Calippo

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Bardziej chodziło mi o coś co odtwarza AVI

serwer DLNA na qnap transkoduje video z avi do apple TV bez problemu. w kwestii samego odtwarzacza nie pomogę ponieważ używam komputera mini-itx z xbmc.

może coś takiego ? :

więcej info tutaj : 

gra wszystko i ma xbmc :) platforma mniej-więcej podobna do : 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Calippo

House, serdeczni dziękuję za pomoc i ciekawe porady. Niestety nie jestem zbyt lotny w ustawieniach NAS i nie bardzo wiem jak AppleTV może odbierać transkowane pliki przez AppleTV. 

Konkretnie co muszę ustawić w NAS a co w AppleTV żebym mógł cieszyć się AVI? Czy jest możliwość aby AppleTV widział mojego NAS z pozycji TV a nie przez aplikacje z iPad...?

Próbowałem to jakoś podpiąć ale na próbach się skończyło...;-)

Bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tak naprawdę to nie ma znaczenia czy plik jest *.avi, *.mkv czy *.mp4 ponieważ serwer dlna transkoduje każde video. musisz go włączyć w panel sterowania - serwer mediów DLNA (są dwa - jeden wbudowany oparty o bibliotekę mediów lub twonkymedia)

a jak to skonfigurować na apple tv ? tego nie wiem gdyż nie mam styczności z produktami apple - najlepiej jest poruszyć ten temat tutaj : 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Calippo

Bardzo dziękuję. Będę próbował ;-) Dam znać jak coś się uda, ew. będę miał dodatkowe pytania...

Pozdrawiam

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• jw68
      Przez jw68
      Witam.
      Mój problem polega na tym, że po podłączeniu do routera modemu usb z kartą od orange i uzyskaniu od nich publicznego adresu ip
      nie mogę dostać się z zewnątrz do swojej sieci. Wcześniej RT2600ac był ustawiony z WAN od netii i wszystko śmigało. 
      Myślałem że podepnę modem usb z siecią komórkową i wszystkie konfiguracje przekierowania portów przełączą się na IP z orange.
      Niestety tak to nie zadziałało.
      Nie wiem gdzie mam zmienić jakieś ustawienia. 
      Proszę o pomoc. Z góry dzięki 
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP udostępnił dziś adapter QNAThunderbolt 3 do 10GbE, pozwalający użytkownikom komputerów ze złączem Thunderbolt 3 Type-C na łatwe łączenie się z sieciami 10GbE. Dzięki nowemu produktowi mogą oni wygodnie korzystać zarówno z łączności Thunderbolt 3, jak i sieci 10GbE – np. do przesyłania plików, pracy w sieci itp.

Seria QNA składa się z dwóch modeli - QNA-T310G1T wyposażony jest w port Thunderbolt 3 oraz 10GbE Multi-Gigabit (10G/5G/2.5G/1G/100M), zaś QNA-T310G1S – w jeden port 10GbE SFP+. Adaptery są niewielkie, z powodzeniem mieszczą się w dłoni i doskonale sprawdzą się w każdym środowisku roboczym. Ich niski profil sprawia, że nie nagrzewają się nawet podczas długiej pracy.
      Uwaga W urządzeniach z Windows® do obsługi modelu QNA-T310G1T niezbędny jest sterownik Aquantia® AQC107. Do obsługi modelu QNA-T310G1S potrzebny jest sterownik Aquantia® AQC 100. W urządzeniach z macOS niezbędny jest system w wersji 10.13.3 (lub nowszej).
      Specyfikacja nowych modeli QNA-T310G1T:PHY IC: AQC107S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE/NBASE-T; kabel Thunderbolt 3  0,5m
      QNA-T310G1S:PHY IC: AQC100S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE SFP+; kabel Thunderbolt 3 0,5m
      Więcej informacji : https://www.qnap.com/pl-pl/product/qna-tb-10gbe
      Dostępność Adaptery QNA Thunderbolt 3 do 10GbE są już dostępne. Więcej informacji o nowościach oraz o innych produktach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com/pl.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP udostępnił dziś adapter QNAThunderbolt 3 do 10GbE, pozwalający użytkownikom komputerów ze złączem Thunderbolt 3 Type-C na łatwe łączenie się z sieciami 10GbE. Dzięki nowemu produktowi mogą oni wygodnie korzystać zarówno z łączności Thunderbolt 3, jak i sieci 10GbE – np. do przesyłania plików, pracy w sieci itp.

Seria QNA składa się z dwóch modeli - QNA-T310G1T wyposażony jest w port Thunderbolt 3 oraz 10GbE Multi-Gigabit (10G/5G/2.5G/1G/100M), zaś QNA-T310G1S – w jeden port 10GbE SFP+. Adaptery są niewielkie, z powodzeniem mieszczą się w dłoni i doskonale sprawdzą się w każdym środowisku roboczym. Ich niski profil sprawia, że nie nagrzewają się nawet podczas długiej pracy.
      Uwaga W urządzeniach z Windows® do obsługi modelu QNA-T310G1T niezbędny jest sterownik Aquantia® AQC107. Do obsługi modelu QNA-T310G1S potrzebny jest sterownik Aquantia® AQC 100. W urządzeniach z macOS niezbędny jest system w wersji 10.13.3 (lub nowszej).
      Specyfikacja nowych modeli QNA-T310G1T:PHY IC: AQC107S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE/NBASE-T; kabel Thunderbolt 3  0,5m
      QNA-T310G1S:PHY IC: AQC100S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE SFP+; kabel Thunderbolt 3 0,5m
      Więcej informacji : 
      Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków. Dostępność Adaptery QNA Thunderbolt 3 do 10GbE są już dostępne. Więcej informacji o nowościach oraz o innych produktach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com/pl.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.