Skocz do zawartości
Calippo

Qnap TS-221 odtwarzanie filmów

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Calippo    3
Calippo

Witam Wszystkich,

kupiłem Qnap TS-221 i nie wiem co mam dokupić abym mógł oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzykę.

Mam Apple TV ale on nie widzi Qnap`a.

Czy możemy mi coś doradzić ew. jakiś odtwarzacz multimedialny za rozsądną cenę z dobrymi parametrami, który ogarnie wifi AirPlay abym 

mógł swobodnie korzystać z zasobów Qnap`a.

Bardzo dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam

Calippo

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house
Dnia 20.11.2013 o 14:07, Calippo napisał:

apple TV obsługuje DLNA :

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Qnap postanowił stworzyć oprogramowanie zgodne z technologią Apple AirPlay. AirPlay umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie materiałów video z serwera QNAP do telewizora HD i głośników — za pośrednictwem Apple TV. Zdjęcia z wakacji, filmowe przeboje, najnowsze gry: AirPlay z urządzeniem Apple TV przeniosą to wszystko na ekran Twojego telewizora.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Calippo    3
Calippo

Witam Wszystkich,

kupiłem Qnap TS-221 i nie wiem co mam dokupić abym mógł oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzykę.

Czy możemy mi coś doradzić ew. jakiś odtwarzacz multimedialny za rozsądną cenę z dobrymi parametrami, który ogarnie wifi AirPlay abym 

mógł swobodnie korzystać z zasobów Qnap`a.

Bardzo dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam

Calippo

Dziękuję za odpowiedź. Bardziej chodziło mi o coś co odtwarza AVI. Niestety nie mogę tego zrobić przez AppleTV... Pomocy...!

Calippo

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house
Bardziej chodziło mi o coś co odtwarza AVI

serwer DLNA na qnap transkoduje video z avi do apple TV bez problemu. w kwestii samego odtwarzacza nie pomogę ponieważ używam komputera mini-itx z xbmc.

może coś takiego ? :

więcej info tutaj : 

gra wszystko i ma xbmc :) platforma mniej-więcej podobna do : 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Calippo    3
Calippo

House, serdeczni dziękuję za pomoc i ciekawe porady. Niestety nie jestem zbyt lotny w ustawieniach NAS i nie bardzo wiem jak AppleTV może odbierać transkowane pliki przez AppleTV. 

Konkretnie co muszę ustawić w NAS a co w AppleTV żebym mógł cieszyć się AVI? Czy jest możliwość aby AppleTV widział mojego NAS z pozycji TV a nie przez aplikacje z iPad...?

Próbowałem to jakoś podpiąć ale na próbach się skończyło...;-)

Bardzo dziękuję

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

tak naprawdę to nie ma znaczenia czy plik jest *.avi, *.mkv czy *.mp4 ponieważ serwer dlna transkoduje każde video. musisz go włączyć w panel sterowania - serwer mediów DLNA (są dwa - jeden wbudowany oparty o bibliotekę mediów lub twonkymedia)

a jak to skonfigurować na apple tv ? tego nie wiem gdyż nie mam styczności z produktami apple - najlepiej jest poruszyć ten temat tutaj : 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Calippo    3
Calippo

Bardzo dziękuję. Będę próbował ;-) Dam znać jak coś się uda, ew. będę miał dodatkowe pytania...

Pozdrawiam

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Anon
      Przez Anon
      Witam,  potrzebuję dosyć szybko podjąć decyzję, dlatego każda odpowiedź będzie pomocna. Zastanawiam się nad zakupem serwera NAS, który będzie służył w głównej mierze do przechowywania prywatnych danych oraz kopii z serwera VPS, więc nie jestem nie wiadomo jak wymagający. Aktualnie moim typem jest QNAP 228 oraz droższy 231p-posiada koś? Zastanawiałem się również nad synology ds216se jednak będzie on chyba gorszy (tylko 256ramu). Korzystanie z NASA to przeważnie SAMBA, ew. FTP. Aktualnie mam możliwość zakupienia ts-228 lub ts 231p o stówkę taniej, jednak zastanawiam się czy warto dokładać do tego drugiego modelu.
    • DominikP
      Przez DominikP
      Mam w firmie nowego DS214+, na który wgrana jest baza programu do obsługi warsztatu samochodowego. Według producenta tego programu na serwerze nie działa blokowanie rekordów w Sambie i przez to dwie osoby mogły w każdej chwili poprawiać te same dane i serwer nie protestował. Prowadziło to oczywiście do utraty spójności. Czy da się w jakiś sposób włączyć blokowanie tych rekordów ?
    • nubnec
      Przez nubnec
      Cześć!

Otóż stoję przed dylematem tak jak wiele osób przede mną jaki NAS wybrać 
      Na początku byłem zdecydowany na Syn DS216j - uznałem, że spełnia wszystkie wymogi dobrego NAS w dobrej cenie dla domu (max 2-3 userów).
      Później się urodził pomysł jednak 4dyskowca (na początku 2 dyski, a z biegiem czasu...). Tylko, że... QNAP czy Synology ? Bo chyba Asustor jeszcze jest w powijakach względem tych dwóch producentów. NAS będzie przeznaczony głównie na domowe potrzeby ale również na firmę (z minimalistycznym podejściem czyli mieć jakieś pliki w chmurze czy backupować ważne pliki). Natomiast musi być konkret dla domu.

Ostatnio moje myśli są kierowane pomiędzy (i tu jest problem bo..):
      QNAP TS-451+ / TS-451A / TS-431P (ten chyba jest słabszy względem tych dwóch) / TS-453A (ten może i jest lepszy od poprzedników ale cena może zaboleć..)
      Synology DS416 / DS416j / DS416play / DS418j / DS716+ - tutaj nie mam żadnego porównania ...
      Jestem zielony w tych sprawach dlatego liczę na pomoc ludzi bardziej ogarniętych w tym zakresie.

Dodatkowo:
      - cena (biorę na firmę więc możliwe iż się uda coś wytargować ale okolice 2k bez dysków)
      - liczę na dobrze działający sprzęt  (istnieje wizja rozbudowany o dodatkowy RAM)
      - hdmi - może tak, muszę sprawdzić gdyż nie wiem ile mam miejsca w korycie aby doprowadzić do TV.. jeśli nie to dLNA tylko. 
      - najchętniej 4k - z racji tego, że TV też 4K ale 1080p jest OK (bo ile filmów jest 4K mimo wszystko...)
      - wirtualce mówię tak  Albo postawię tam WIN i zrobię sobie emulator do gier czy kodi (chyba że z poziomu samego NAS będę mógł(?) albo do pracy mi się przyda (słyszałem też,  że niektóre NAS mimo obsługi wirtualizacji to mają z nią problem)
      - raid - na 85% myślę, że będę chciał RAID zrobić
      - VPN, raczej mają wszystkie więc...
      Co do dysków to się zastanawiałem nad 4TB HGST - mają niezłą niezawodność z tego co czytałem.
      No i teraz.. z racji tego, że to będzie 1 NAS to nie wiem co jeszcze potrzebowałbym więcej nawet...

Proszę o pomoc 

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności