Skocz do zawartości
Calippo

Qnap TS-221 odtwarzanie filmów

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Calippo

Witam Wszystkich,

kupiłem Qnap TS-221 i nie wiem co mam dokupić abym mógł oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzykę.

Mam Apple TV ale on nie widzi Qnap`a.

Czy możemy mi coś doradzić ew. jakiś odtwarzacz multimedialny za rozsądną cenę z dobrymi parametrami, który ogarnie wifi AirPlay abym 

mógł swobodnie korzystać z zasobów Qnap`a.

Bardzo dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam

Calippo

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 20.11.2013 o 14:07, Calippo napisał:

apple TV obsługuje DLNA :

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

Qnap postanowił stworzyć oprogramowanie zgodne z technologią Apple AirPlay. AirPlay umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie materiałów video z serwera QNAP do telewizora HD i głośników — za pośrednictwem Apple TV. Zdjęcia z wakacji, filmowe przeboje, najnowsze gry: AirPlay z urządzeniem Apple TV przeniosą to wszystko na ekran Twojego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Calippo

Witam Wszystkich,

kupiłem Qnap TS-221 i nie wiem co mam dokupić abym mógł oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzykę.

Czy możemy mi coś doradzić ew. jakiś odtwarzacz multimedialny za rozsądną cenę z dobrymi parametrami, który ogarnie wifi AirPlay abym 

mógł swobodnie korzystać z zasobów Qnap`a.

Bardzo dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam

Calippo

Dziękuję za odpowiedź. Bardziej chodziło mi o coś co odtwarza AVI. Niestety nie mogę tego zrobić przez AppleTV... Pomocy...!

Calippo

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Bardziej chodziło mi o coś co odtwarza AVI

serwer DLNA na qnap transkoduje video z avi do apple TV bez problemu. w kwestii samego odtwarzacza nie pomogę ponieważ używam komputera mini-itx z xbmc.

może coś takiego ? :

więcej info tutaj : 

gra wszystko i ma xbmc :) platforma mniej-więcej podobna do : 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Calippo

House, serdeczni dziękuję za pomoc i ciekawe porady. Niestety nie jestem zbyt lotny w ustawieniach NAS i nie bardzo wiem jak AppleTV może odbierać transkowane pliki przez AppleTV. 

Konkretnie co muszę ustawić w NAS a co w AppleTV żebym mógł cieszyć się AVI? Czy jest możliwość aby AppleTV widział mojego NAS z pozycji TV a nie przez aplikacje z iPad...?

Próbowałem to jakoś podpiąć ale na próbach się skończyło...;-)

Bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tak naprawdę to nie ma znaczenia czy plik jest *.avi, *.mkv czy *.mp4 ponieważ serwer dlna transkoduje każde video. musisz go włączyć w panel sterowania - serwer mediów DLNA (są dwa - jeden wbudowany oparty o bibliotekę mediów lub twonkymedia)

a jak to skonfigurować na apple tv ? tego nie wiem gdyż nie mam styczności z produktami apple - najlepiej jest poruszyć ten temat tutaj : 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Calippo

Bardzo dziękuję. Będę próbował ;-) Dam znać jak coś się uda, ew. będę miał dodatkowe pytania...

Pozdrawiam

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam
    • Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.
    • no4fly1
      Przez no4fly1
      Mam chyba podobną potrzebę.
      Chciałbym  jednorazowo wykonać kopię zapasową na zewnętrznym  serwerze .
      Z uwagi na dużą ilość danych (zdjęcia) nie chcę tego robić przez  pośredni komputer.
      W moim przypadku to z Qnap  do Synology.
      Do obu serwerów mam  dostęp i odpowiednie uprawnienia.
      Jedyne co znalazłem  to:  Zdalna replikacja ----> z serwera NAS na serwer NAS  ----> Stwórz zadanie replikacji
      I tu mam pytania:
      Czy przy jednorazowej akcji to odpowiedni sposób?
      Jaki nr portu Synology wpisać ? Domyślnie wpisany jest 873 ale podaje że to nieprawidłowy port.
      Na routerze  (przed Synology) mam przekierowane porty: 20, 21, 80, 5000, 5001

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności