Jump to content
Calippo

Qnap TS-221 odtwarzanie filmów

Rate this topic

Recommended Posts

Calippo

Witam Wszystkich,

kupiłem Qnap TS-221 i nie wiem co mam dokupić abym mógł oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzykę.

Mam Apple TV ale on nie widzi Qnap`a.

Czy możemy mi coś doradzić ew. jakiś odtwarzacz multimedialny za rozsądną cenę z dobrymi parametrami, który ogarnie wifi AirPlay abym 

mógł swobodnie korzystać z zasobów Qnap`a.

Bardzo dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam

Calippo

• Like it 1

house
Dnia 20.11.2013 o 14:07, Calippo napisał:

apple TV obsługuje DLNA :

Qnap postanowił stworzyć oprogramowanie zgodne z technologią Apple AirPlay. AirPlay umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie materiałów video z serwera QNAP do telewizora HD i głośników — za pośrednictwem Apple TV. Zdjęcia z wakacji, filmowe przeboje, najnowsze gry: AirPlay z urządzeniem Apple TV przeniosą to wszystko na ekran Twojego telewizora.

You do not have the required permissions to view the link content.

Calippo

Witam Wszystkich,

kupiłem Qnap TS-221 i nie wiem co mam dokupić abym mógł oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzykę.

Czy możemy mi coś doradzić ew. jakiś odtwarzacz multimedialny za rozsądną cenę z dobrymi parametrami, który ogarnie wifi AirPlay abym 

mógł swobodnie korzystać z zasobów Qnap`a.

Bardzo dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam

Calippo

Dziękuję za odpowiedź. Bardziej chodziło mi o coś co odtwarza AVI. Niestety nie mogę tego zrobić przez AppleTV... Pomocy...!

Calippo

• Like it 1

house
Bardziej chodziło mi o coś co odtwarza AVI

serwer DLNA na qnap transkoduje video z avi do apple TV bez problemu. w kwestii samego odtwarzacza nie pomogę ponieważ używam komputera mini-itx z xbmc.

może coś takiego ? :

więcej info tutaj : 

gra wszystko i ma xbmc :) platforma mniej-więcej podobna do : 

Calippo

House, serdeczni dziękuję za pomoc i ciekawe porady. Niestety nie jestem zbyt lotny w ustawieniach NAS i nie bardzo wiem jak AppleTV może odbierać transkowane pliki przez AppleTV. 

Konkretnie co muszę ustawić w NAS a co w AppleTV żebym mógł cieszyć się AVI? Czy jest możliwość aby AppleTV widział mojego NAS z pozycji TV a nie przez aplikacje z iPad...?

Próbowałem to jakoś podpiąć ale na próbach się skończyło...;-)

Bardzo dziękuję

house

tak naprawdę to nie ma znaczenia czy plik jest *.avi, *.mkv czy *.mp4 ponieważ serwer dlna transkoduje każde video. musisz go włączyć w panel sterowania - serwer mediów DLNA (są dwa - jeden wbudowany oparty o bibliotekę mediów lub twonkymedia)

a jak to skonfigurować na apple tv ? tego nie wiem gdyż nie mam styczności z produktami apple - najlepiej jest poruszyć ten temat tutaj : 

Calippo

Bardzo dziękuję. Będę próbował ;-) Dam znać jak coś się uda, ew. będę miał dodatkowe pytania...

Pozdrawiam

• Like it 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.