Skocz do zawartości
OpenITbot

Synology wprowadza na rynek router mesh MR2200ac

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

Stwórz własny, trójzakresowy system Wi-Fi, aby chronić swój inteligentny dom.

Synology Inc. wprowadziło dziś na rynek pierwszy router mesh MR2200ac, który obsługuje chroniony dostęp Wi-Fi (WPA3) i jest przeznaczony dla każdego posiadacza domu z myślą o szybkiej i niezakłóconej łączności Wi-Fi, a także zrozumieniu, kontroli i zabezpieczeniu całej sieci. Jest to bezprzewodowy router o wysokiej wydajności z modułową konstrukcją, jego zasięg można łatwo rozszerzyć za pomocą dodatkowych urządzeń, tworząc sieć mesh dowolnej wielkości dla podłączonych użytkowników.

f-MR2200ac_front.thumb.jpg.f5d08ffcfa88ddef074bc37f31eadf27.jpgf-MR2200ac_right-45.thumb.jpg.172e2774e779301b0bfe01510349a149.jpgf-MR2200ac_right-45-add.thumb.jpg.ae7e2c6974b81133e27bac539d64280e.jpgf-MR2200ac_back.thumb.jpg.05c1aabd4ee9d86a245bf93970251820.jpg

Według IHS Markit liczba podłączonych urządzeń na świecie będzie wzrastać średnio o 12% rocznie, z 27 miliardów w 2017 r. do 125 miliardów w 2030 r.

Cytat

Kiedy przyjrzeliśmy się tym danym, zdaliśmy sobie sprawę, że to nie tylko sprawa zachowania łączności urządzeń", powiedział Kuei-Huan Chen, Starszy Kierownik w firmie Synology. „Jest to również kwestia zrozumienia, co dzieje się w naszej sieci w celu ochrony naszych urządzeń i rodziny przed zagrożeniami z zewnątrz. Dlatego stworzyliśmy MR2200ac. Dzięki współpracy z firmą Qualcomm Technologies Inc., MR2200ac obsługuje najnowsze technologie Wi-Fi i zabezpieczające, dzięki którym sieć jest bardziej inteligentna i bezpieczniejsza.

Cytat

Qualcomm Technologies stawia sobie za cel dostarczanie wysokiej jakości łączności Wi-Fi dzięki innowacyjnej platformie Qualcomm® Mesh Networking Platform, która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i zaawansowaną łączność w domu dla klientów detalicznych na całym świecie.", powiedział Sirineni Gopi, wiceprezes ds. zarządzania produktami, Qualcomm Technologies Inc. „Nasza współpraca z

Synology ma na celu upewnienie się, że coraz więcej klientów korzysta z praktycznie nieprzerwanej, szybkiej i bezpiecznej łączności Wi-Fi.

Szybka łączność Wi-Fi w całym domu

Oparty na systemie Qualcomm® IPQ4019 z czterordzeniowym procesorem router MR2200ac wykorzystuje trójzakresowy interfejs Wi-Fi w celu wyeliminowania martwych stref i zapewnienia szerokopasmowego dostępu do Internetu w każdej części domu. Wszystko w sieci jest zarządzane przez program Synology Router Manager (SRM), nagradzany system operacyjny z intuicyjnym interfejsem użytkownika, dzięki któremu użytkownicy zyskali dostęp do wielu funkcji klasy biznesowej.

mesh_1.thumb.png.cdaf85f5c809bd423d1483865490a919.png

• Inteligentna technologia mesh: MR2200ac dynamicznie wybiera najlepszą ścieżkę (2,4 GHz, 5GHz lub Ethernet) do komunikacji pomiędzy każdym routerem MR2200ac i z urządzeniami klienckimi, zapewniając najszybszy możliwy dostęp do Internetu.
  • Rozszerzone możliwości korzystania z roamingu: kompleksowa obsługa standardów, w tym 802.11 k, v i r, umożliwia przejście z jednego miejsca do drugiego, zapewniając nieprzerwaną łączność
  • Łatwa konfiguracja: wybierz model MR2200ac, który chcesz dodać, korzystając z przeglądarki lub do aplikacji do zdalnego dostępu do routera DS i pozwól, aby sieć automatycznie dokonała konfiguracji i zoptymalizowała pracę.
  • Pojedynczy panel Wi-Fi: widzisz stan wszystkich punktów Wi-Fi i urządzeń bezprzewodowych, podczas gdy piękna mapa sieci pozwala na wizualizację sposobu, w jaki te punkty Wi-Fi są wzajemnie połączone. Dostępne są także zaawansowane opcje Wi-Fi dla gości.
  • Współpracuje z Synology RT2600ac: umożliwia biurom rozszerzenie zakresu działania urządzenia RT2600ac na jeszcze większą odległość, wykorzystując maksimum możliwości sprzętu.

mesh_2.thumb.png.fa2c70ac2d8dc6d60c8c079f3a2fdf46.png

Bezpieczniejszy Internet dla każdego

Najnowsze oprogramowanie SRM 1.2 jest również wyposażone w nowy pakiet Safe Access, który łączy w sobie najlepsze w swojej klasie funkcje kontroli rodzicielskiej i automatyczne zabezpieczenia na poziomie sieci, dzięki czemu nie trzeba szukać rozwiązania dla poszczególnych platform.

mesh_3.thumb.png.c63737a109e61825d3a7373745105f81.png

• Stwórz przyjazny dla dzieci świat online: konfigurowanie profili użytkowników, podejmowanie decyzji o tym, kiedy i przez ile godzin mogą korzystać z Internetu, a także ochrona przed dostępem do treści dla osób dorosłych z filtrami internetowymi i funkcją SafeSearch. Filtry sieciowe można zaplanować w celu godzinowego ograniczenia korzystania z mediów społecznościowych przez nastolatki. W przypadku młodszych użytkowników można stworzyć listę stron, do których mogą mieć dostęp.
  • Dowiedz się, w jaki sposób dzieci poznają Internet: Zobacz, kiedy są online, których urządzenia używają, a także, czy przypadkowo trafiają na nieodpowiednie strony. Mogą poprosić o odblokowanie konkretnej strony. Dzięki temu angażujesz się w ich rozwój.
  • Profile sieciowe dla gadżetów rodzinnych i urządzeń IoT: wszystkie połączenia z siecią lokalną lub siecią dla gości są zgodne z przyjętymi zasadami, a wszystkie nietypowe działania są przerywane i rejestrowane.
  • Dyskretna ochrona sieci: Narzędzia do analizy zagrożeń DNS i IP blokują dostęp do złośliwych miejsc docelowych w czasie rzeczywistym, podczas gdy wprowadzenie funkcji Google Safe Browsing do routerów Synology rozszerza ochronę firmy Google przed złośliwym oprogramowaniem, inżynierią społeczną i niechcianym oprogramowaniem.

mesh_4.thumb.png.5be3083e73c0b0498114b6bf1e543e67.png

Nowy poziom bezpieczeństwa sieci Wi-Fi dzięki WPA3

MR2200ac to jeden z pierwszych routerów, które mają certyfikat WPA3, niedawno wprowadzoną normę bezpieczeństwa sieci Wi-Fi. Z nowymi opcjami, takimi jak WPA3-Personal, WPA3-Enterprise i Enhanced Open™, MR2200ac łączy sieci domowe, biznesowe i publiczne z najnowszymi zabezpieczeniami przed podsłuchiwaniem i innymi atakami. Dzięki szybkim i ciągłym aktualizacjom od Synology sieć mesh będzie gotowa do przeciwdziałania wszelkim powstającym zagrożeniom.

Dostępność

MR2200ac jest juz dostępny. Aby dowiedzieć się więcej na temat oferty, wejdź na stronę:

https://www.synology.com/products/MR2200ac

Aby dowiedzieć się, gdzie kupić produkt, wejdź na stronę:

https://www.synology.com/en-global/wheretobuy/Poland

System SRM 1.2 do dziś dostępny dla wszystkich routerów Synology. Aby dowiedzieć się więcej na temat swojego pełnego zakresu funkcji i modelach, wejdź na stronę: https://www.synology.com/srm

Zobacz cały artykuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

do dalszej dyskusji zapraszam do tematu recenzji :

Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Adaware1
      Przez Adaware1
      Witam, postanowiłem ostatnio zakupić MR2200ac do mojego routera Synology RT2600ac. Po ukończeniu konfiguracji sieci wifi, zostaje informowany, że nie udało się dokonać aktualizacji systemu w MR2200ac. W panelu sterowania RT2600ac, otrzymuję komunikat, że "wersje systemów w punktach Wi-Fi są niezgodne. Pobierz i zaktualizuj SRM do najnowszej wersji". Nie mam możliwości przeprowadzić automatycznie aktualizacji systemu, cały czas widnieje ten komunikat oznaczony na czerwono. MR2200ac był wielokrotnie przez mnie resetowany do ustawień fabrycznych, próbowałem restartować te urządzenie ze strony mojego głównego routera i przeprowadzać całą konfigurację na nowo. Nic to nie daje, cały czas mam problem z aktualizowaniem MR2200ac do najnowszej wersji systemu. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem i zna może rozwiązanie? Urządzenie mogę zawsze zwrócić, szkoda, że odstaje jakościowo tak bardzo od RT2600ac.
      Pozdrawiam.

Pomogło pobranie firmware ze strony producenta i wykonanie ręcznej aktualizacji - można zamknąć.
    • mickarp
      Przez mickarp
      Witam, nie wiedziałem gdzie napisać.

Zmieniła mi się trochę koncepcja i z przykrością chcę sprzedać:

Synology DiskStation DS918+ z pamięcią RAM 6GB, 2x NVMe SX6000 128GB jako cache. 
      Serwer z listopada 2018 (36mc gw.)
      Dyski NVMe ze stycznia 2019 (36mc gw.)
      Wszystko za 2300zł
    • sxc
      Przez sxc
      Mój pierwszy tekst, więc się przywitam, cześć
      Proszę o pomoc w wyborze routera, szukam już ok 2 tygodni i na razie mam  2 typy do których nie jestem przekonany Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU (*)

Zależy mi na:
      - Silnym sygnale 3x110m2 (**) nie chcę dodatkowych urządzeń, wolę użyć anteny o większym zysku
      - Możliwości automatycznego przełączania na zapasowe łącze może być wbudowany modem lub na usb
      - Print serwer
      - przynajmniej jedno USB3
      - odłączane anteny
      - wszystkie porty Gigabit
      - bardzo dobra stabiliność, tutaj WAG200G jest bezproblemowy.

* Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU, nowszy model ma lepszy procek, USB3 i podobno trochę gorsze radio. Generalnie Synology lub linksysy mają chyba lepsze radio, niestety nie znalazłem z możliwością używania modemu z sim. Stad ogromna prośba o pomoc.
      TP-linka nie biorępod uwagę bo mnie jakoś nie przekonuje mrka, chyba że mnie ktoś przekona, ASUS też jakoś spadł w moich oczach, mam wzmacniacz Asusa RP-AC55 i wymaga częstych restartów, niektóre urządzenia nie chcą się łączyć itp. generalnie tego wzmacniacza nie używam na piętrze, tylko włączam go na strychu 3p.

** Router będzie pracował z Funbox 3.0 Orange (wiadomo tutaj radio jest beznadziejne, dużo gorsze od WAG200G)
      Teraz WiFi jest na stabilnym ale przestarzałym Linksys WAG200G, router stoi mniej więcej w centralnym miejscu Domu na 1p.
      Pokrywa sygnałem Parter, 1 i 2 piętro o powierzchni 110m2 każde, oczywiście są miejsca gdzie sygnał jest słaby.
      Cel zmiany to zwiększenie prędkości i lepsze pokrycie sygnałem.
      Liczba urządzeń:
      ok 18 urządzeń mobilnych
      4 urządzenia po kablu poprzez switch podłączony do FunBoxa.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.