Skocz do zawartości
branetre

Obsługa więcej niż jednego czujnika IR pod lirc RASPBERRY PI

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

branetre

Plan mam taki żeby w każdym pokoju umieścić czujniki (Razem 3 szt) i skonfigurować pilota od trasmitera FM do obsługi przekaźnikami Te zaś sterowaniem oświetlenia by się zajęły Wszystko działa jak lala ale niestety nie mogę zmusić do pracy kolejnych czujników ...

Gdzieś doczytałem że kompilacja modułów jest potrzebna na innym wiki zaś o portach TCP napisali Nie bardzo potrafię to w całość poskładać Może ktoś byłby w stanie łopatologicznie mi wytłumaczyć jak się za to zabrać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
    Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Tylko że mam w systemie tylko lirc0 Chodzi o to żeby działało na jednym module lirc_rpi :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Wlodek_242
      Przez Wlodek_242
      Hejka, Świetnie, że tu trafiłem bo chociaż już wiem czemu nigdzie nie mogę znaleźć AC55U. Mam takie pytanie dotyczącego tego nowego modelu. Czy istnieje możliwość podłączenia do niego anteny zewnętrznej, gdyby się okazało że te standardowe nie wystarczyły? Skoro w końcu wyszło, że są odkręcane to domniemywam, że tak. Nie wiem jednak jak takie anteny się podłącza stąd moje pytanie. Mieszkam na peryferiach i martwię się jak to będzie z zasięgiem LTE wewnątrz domu.

(edit) Właśnie na jednej stronie dojrzałem cenę 1600 złotych 😞 .Jeśli to się potwierdzi to będzie to poza moim budżetem, który wynosi do 800/ max 900 złotych. Możesz podpowiedzieć jakiś inny dobry router LTE z USB do sieci domowej?
    • kamil2234
      Przez kamil2234
      Cześć chcę się pochwalić prototypem ramki LCD współpracującej z moim routerem Asus RT-AC68U z firmware Merlina.
      Myślę, że jest to bardzo fajny gadżet na domowe biurko dla takich jak my:

Jako pakiet sterujący wyświetlaczem używam LCD4LINUX.  Jest to dość wygodne, gdyż jest wiele widgetów pokazujących użyteczne informacje o pracy routera. Dostępne informacje to np. aktualnie zużywany traffic połączenia internetowego,  informacje o sieci wifi , jakość zasięgu modemu LTE huawei, zew adres ip, informacje o nieodebranych email itd. Oprogramowanie LCD4LINUX jest już dostępne w pakietach optware i entware dla dużej ilości routerów. Jak widać nawet mój  router ze stosunkowo nową architekturą  ARM7  doczekał się tego pakietu. Podzespoły z jakiego zmontowałem cały zestaw można kupić na Allegro. Jeśli wyświetlacz ma działać pod usb to potrzebujecie konwertera, który trzeba przylutować do 16 pinowego złącza wyświetlacza LCD HD44780. Ja swoje czteroliniowe wyświetlacze alfanumeryczne kupowałem w hurtowni Telmal (39 zł) – dość drogo. Jeśli natomiast chcecie podłączyć swój wyświetlacz pod  Raspberry PI lub Arduino to wówczas potrzebujecie konwertera  LCD2USB I2C/IIC dla wyświetlaczy LCD HD44780 (koszt około 10 zł) Kolejnym elementem jest ramka plexi, którą sam zaprojektowałem i zamówiłem u jednego producenta w dużym nakładzie.  Niestety nikt nie chciał się zdecydować, aby wyprodukować kilka sztuk z uwagi na zbyt niską wartość zamówienia.  Gdyby ktoś z Was szukał to dawajcie znać na priv albo zajrzyjcie na allegro, bo cały nadmiar wystawiłem do sprzedaży. Ze względu na dużą ilość oprogramowania do tego wyświetlacza można naprawdę zrobić z niego użyteczne centrum informacji. 
      Oprócz typowego zastosowania przy routerach można go podłączyć do:
      dysków sieciowych Synoglogy lub Qnapa (informacje takie jak obciążenie dysku, ilość wolnego miejsca na dysku, informacje o nieodebranych połączeniach przychodzących z centrali telefonicznej Asterisk wbudowanej w dysk sieciowy itd.) Raspberry pi – pokazuje informacje o aktualnie oglądanych programach na Kodi, aktualnie słuchane stacje radiowe, informacje z czujników  temperatury ds1820b lub czujnika wilgotności i temperatury DHT22 oraz wszystko to, co dostępne jest w pakiecie LCD4LNIUX. W planach mam też zamiar przetestować czujniki ciśnienia, czujniki przepływu prądu w gniazdkach, czy wyświetlać informacje o problemach smart domu. kolejna fajna inspiracja to program aida64, który może pokazywać informacje o parametrach naszego komputera PC/Laptopa – narzędzie szczególnie przydatne do overclockingu . nie zapomniałem również o Dreamboxie, który jest kultowym dekoderem pozwalającym oglądać wiele programów z polskich platform cyfrowych. Niestety jak wszyscy wiemy w popularnym DM 800 HD wyświetlacz jest dość mały, a na dodatkowym wyświetlaczu można pokazać np. informacje EPG. Jeśli więc chcemy więcej informacji o aktualnie oglądanych programach można zaadoptować właśnie taki wyświetlacz alfanumeryczny. Tak jak już wspomniałem jednym z zastosowań tego wyświetlacza, których mam klika jest informowanie mnie o tym, co się dzieje w routerze. Na pewno większość z Was zastanawia się jak tym sterować.  Generalnie sprawa jest dość prosta gdyż po instalacji pakietu  LCD4LINUX wystarczy stworzyć plik konfiguracyjny, który będzie kopiowany przy stracie routera do lokalizacji /etc/lcd4linux.conf.
      Lcd4linux instalujemy za pomocą komendy:
      (dla menadżera pakietów optware)
      Ipkg install Lcd4linux  (dla menadżera pakietów entware)
      Opkg install Lcd4linux Przykład pliku konfiguracyjnego macie tu:

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. W przypadku wyświetlacza HD44780 konfiguracja jest banalna.
      Przykładowa zawartość pliku lcd4linux.conf dla wyświetlacza  HD44780 z konwerterem lcd2usb.
      Jeśli będziecie mieć problem z wykrywaniem urządzenia to trzeba sobie zainstalować usb
      Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. opkg install usbutils (ipkg/opkg używamy w zależności od  zainstalowanego na routerze menadżera pakietów ja dalej będę pisać na przykładzie  Entware)
      Wydajemy wówczas polecenie lsusb i szukamy  coś takiego jak Bus XXX.  U mnie to numer  003 - u Was może być to inny numer w zależności od waszego routera lub np stosownego huba usb, czy ilości podłączonych urządzeń. Trzeba wpisać ten numer w config w sekcji Display LCD2USB. Dodam też, że w przypadku podłączenia wyświetlacza pod HUB usb tracicie możliwość kontrolowania jasności ekranu.  Należy o tym pamiętać.  Jeśli Wasze urządzenie posiada port usb 3.0 to zapewne ma wydajność prądową około 0.9 A, przy napięciu 5V.  Jest to prawie dwa razy więcej niż moc jaką daje usb 2.0. Jeśli nie stosujecie zbyt dużo aktywnych urządzeń takich jak dyski 2,5", bez własnego zasilania to spokojnie wystarczy Wam zwykły pasywny rozdzielacz USB 3.0. Sam wyświetlacz zużywa max 100mA więc jeśli macie zestaw pendirve usb, modem LTE i taki wyświetlacz to nie zabijecie sobie routera. Jak mace usb 2.0 to radzę stosować aktywne rozdzielacze usb z zewnętrznym zasilaczem.
      admin@RT-AC68U-7E68:/tmp/home/root# lsusb Bus 003 Device 003: ID 0403:c630 Future Technology Devices International, Ltd lcd2usb interface Bus 002 Device 008: ID 8644:800e Bus 002 Device 009: ID 12d1:14dc Huawei Technologies Co., Ltd. Bus 002 Device 002: ID 05e3:0610 Genesys Logic, Inc. 4-port hub Bus 001 Device 002: ID 05e3:0617 Genesys Logic, Inc. Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub W przypadku openwrt trzeba pamiętać o tym, że podczas startu routera nasz katalog etc znajduje się w pamięci ram i za każdym razem należy kopiować do niego plik konfiguracyjny oraz ustawić prawa do pliku.
      Wchodzimy więc w katalog, aby przygotować skrypty które będę to robić po starcie systemu.
      cd /jffs/scripts Następnie tworzymy plik konfiguracyjny za pomocą edytora vi lub nano. Jeśli nie mamy nano to instalujemy go:
      opkg install nano Następnie tworzymy plik konfiguracyjny, który będziemy potem kopiować do katalogu /opt/etc:
      nano lcd4linux.conf Wklejamy do otwartego pliku lcd4linux.conf zawartość pliku konfiguracyjnego.
      Następnie za pomocą nano edytujemy plik post-mount
      nano post-mount Na jego  końcu dopisujemy takie linijki (opisuję to wyłącznie dla Entware w optware jest inaczej)
      Kod do dodania:
      sleep 2 cp /jffs/scripts/lcd4linux.conf /opt/etc/lcd4linux.conf chmod 600 /opt/etc/lcd4linux.conf sleep 40 /opt/etc/init.d/rc.unslung restart Jak widzicie kopiujemy do /opt/etc a nie do /etc/
      Jeśli chcecie sobie odpalić LCD4LINUX w trybie testowym to bardzo ważne jest skopiowanie configa również do /etc/lcd4linux.conf i oczywiście trzeba zmienić prawa do pliku na 600
      Z pomocą przychodzą nam dwa polecania:
      cp /jffs/scripts/lcd4linux.conf etc/lcd4linux.conf chmod 600 /etc/lcd4linux.conf Testowanie LCD4linux wykonujemy w następujący sposób:
      lcd4linux -Fvv lub
      lcd4linux -F -f /etc/lcd4linux.conf Na koniec podpowiem, że sterowanie jasnością wyświetlacza można osiągnąć poprzez zmianę wartości  w zakresie od 001 do 255
      Brightness Jeśli chcecie sobie przyciemniać ekran tak, aby nie świecił w nocy zbyt jasno można np. stosować zadania automatyczne CRON, które skopiują config do katalogu /opt/etc/, zmienią prawa do pliku, a na koniec zrestartują lcd4linux.
      To jak Ja to zrobiłem może nie do końca jest poprawnie, ale podzielę się z Wami skryptami. Wadą tego skryptu jest to, że w przypadku gdy zrestartujecie router po godzinie 22:30, to będzie Wam świecił jasnością do następnego dnia do 22:30. Pewnie go poprawię i kiedyś zaktualizuję.
      Edytujemy zawartość pliku services-start wpisując:
      nano services-start i następnie gdzieś na początku za tymi dwoma linijkami
      #!/bin/sh script="/opt/etc/init.d/rc.unslung" dopisujemy zadania automatyczne CRON, które będą zmieniać jasność o określonych godzinach. Dzięki temu codziennie o 22:30 wyświetlacz będzie stawać się ciemny, a o 7:30 znowu się rozjaśni.
      cru a darklcd "30 22 * * * /jffs/scripts/dark_copylcd4linux.sh" cru a lightlcd "30 7 * * * /jffs/scripts/light_copylcd4linux.sh" Tworzymy skrypty przeładowujące konfigurację, które są wywoływane z CRON.
      nano light_copylcd4linux.sh Przykładowa zawartość pliku light_copylcd4linux.sh, który musicie sobie utworzyć:
      #!/bin/sh cp /jffs/scripts/lightlcd4linux.conf /opt/etc/lcd4linux.conf chmod 600 /opt/etc/lcd4linux.conf /opt/etc/init.d/S91lcd4linux restart analogicznie robimy dla drugiego skryptu ładującego drugi config . Za pomocą edytora  nano  tworzymy plik dark_copylcd4linux.sh i wklejamy zawartość poniżej:
      #!/bin/sh cp /jffs/scripts/darklcd4linux.conf /opt/etc/lcd4linux.conf chmod 600 /opt/etc/lcd4linux.conf /opt/etc/init.d/S91lcd4linux restart Należy też stworzyć zawartość plików  darklcd4linux.conf oraz lightlcd4linux.conf w katalogach /jffs/scripts/ kopiując cały config lcd4linux.conf.  W zależności od preferencji ustawiacie tam oczekiwany poziom jasności wyświetlacza edytując wartość:
      Brightness 100 Aha zapomniałem jeszcze dopisać jak ma wyglądać poprawna zawartość pliku startującego demona S91lcd4linux
      Za pomocą edytora nano otwieramy aktualny plik i usuwamy wszystko
      nano /opt/etc/init.d/S91lcd4linux wklejamy poniższą zawartość:
      #!/bin/sh ENABLED=yes PROCS=lcd4linux ARGS="-f /opt/etc/lcd4linux.conf" PREARGS="" DESC=$PROCS PATH=/opt/sbin:/opt/bin:/opt/usr/bin:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin . /opt/etc/init.d/rc.func Na koniec restart routera. Jak coś pominąłem  lub Wam nie działa to  zgłaszajcie Dajcie też znać jak się Wam podoba ramka.

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Zasięg sieci LTE w Polsce z każdym rokiem jest większy, a prędkości wysyłania i pobierania danych coraz wyższe. Sprawia to, że częściej decydujemy się na korzystanie z Internetu od operatora komórkowego także w domu. Rozwiązanie to daje nam większą swobodę, jeżeli często zmieniamy miejsce zamieszkania: usługę dostępu do Internetu możemy po prostu zabrać ze sobą. Jednak oczekiwania względem domowej sieci są zupełnie inne niż wobec Internetu mobilnego: przede wszystkim domowe WiFi powinno zapewniać dostęp do Internetu na całej powierzchni mieszkania czy domu. Takim zadaniom doskonale sprosta nowy router TP-Link.

Za zasięg routera odpowiedzialne są trzy wydajne anteny zewnętrzne z technologią kształtowania wiązki, zapewniającą wysoką stabilność połączeń. Kolejnym rozwiązaniem poprawiającym stabilność i szybkość naszego WiFi jest technologia MU-MIMO, dzięki której router może obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie i przesyłać dane 2x szybciej. TL-MR3620 posiada wbudowany port USB z obsługą modemów 3G/LTE, możliwość połączeń VPN oraz funkcję kontroli rodzicielskiej. 

Router TP-Link TL-MR3620 ma również wbudowany port WAN, który pozwala na połączenie z siecią kablową. Takie rozwiązanie sprawia, że router jest rozwiązaniem uniwersalnym i nie musimy go zmieniać, jeśli postanowimy zmienić dostawcę Internetu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na co dzień korzystać z połączenia kablowego, Internet 3G/LTE może wówczas pełnić funkcję połączenia awaryjnego.
      TL-MR3620 rozgłasza 2 oddzielne sieci bezprzewodowe, w paśmie 5GHz o prędkości do 867Mb/s oraz w paśmie 2,4GHz o prędkości do 450Mb/s. Pozwala to na zoptymalizowanie działania naszej sieci poprzez wykorzystanie łącza do odpowiedniej aktywności. Pasmo 5GHz sprawdzi się do bardziej wymagających, wrażliwych na opóźnienia zastosowań, takich jak transmisje strumieniowe wideo w jakości HD lub gry online. Natomiast pasmo 2,4GHz idealnie sprawdzi się do codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna i przeglądanie stron internetowych. 
      Konfiguracja urządzenia jest niezwykle prosta i można ją przeprowadzić na dwa sposoby. Tradycyjnie – za pośrednictwem panelu konfiguracyjnego lub za pomocą smartfonu z zainstalowaną aplikacją TP-Link Tether. Oprogramowanie pozwala między innymi ograniczać dostęp do sieci dzieciom lub pracownikom. Możemy zastosować blokowanie adresów URL a za pomocą białej i czarnej listy zarządzać dostępem do zasobów sieciowych. Do dyspozycji mamy również opcję stworzenia dodatkowej sieci WiFi dla gości, którzy będą mieli możliwość korzystania z Internetu bez dostępu do zasobów sieci lokalnej.
      Więcej informacji na temat routera TL-MR3620 dostępne jest na stronie :

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. Router jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 199 zł brutto. Produkt objęty zostały 36-miesięczną gwarancją.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności