Skocz do zawartości
OpenITbot

ADM 3.2 jeszcze bardziej ułatwia życie użytkownikom urządzeń NAS

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

System operacyjny, który zarządza urządzeniami Asustor z każdą kolejną odsłoną zyskuje na większej funkcjonalności. W najnowszej wersji uwzględniono dwie bardzo przydatne zalety: EZconnect.to i EZ Sync.

Podczas ostatnich targów Computex firma Asustor zaprezentowała najnowszą wersję oprogramowania dla swoich urządzeń. ADM 3.2 spotkało się z dużym zainteresowaniem, między innymi dzięki dodaniu dwóch kluczowych funkcji. EZconnect.to oraz EZ Sync w zasadniczy sposób mają ułatwić korzystanie z dysków sieciowych, czyniąc je jeszcze bardziej przystępnymi dla zwykłych użytkowników.

ezconnect_service-800x462.thumb.jpg.0454b337f8dfcb9551d27b9005c03f91.jpg

Zadaniem EZ Sync jest przyspieszenie i rozwinięcie możliwości synchronizacji urządzeń NAS z komputerem. Dlatego program wspiera cały szereg zalet dysków sieciowych za sprawą choćby mobilnych aplikacji, takich jak AiData i Share links. Ponadto otrzymujemy dostęp do historii zarządzania plikami, dzięki czemu w razie potrzeby szybko odzyskamy ich pierwotne wersje. Najnowsza wersja wspomnianej aplikacji AiData pozwala na bezpośrednie połączenie z EZ Sync tworząc tak wygodne punkty dostępu w postaci linków, znacząco poprawiając dostępność zgromadzonych informacji.

ez_sync-800x499.thumb.jpg.a44aa7db21dde959e57c67b5e9c71b14.jpg

W przeszłości zdalny dostęp do urządzeń NAS z komputera spoza sieci lokalnej wymagał odpowiedniej konfiguracji routera. Zadaniem EZconnect.to jest całkowite wyeliminowanie tej niedogodności. Po uzyskaniu unikalnego klucza w postaci Cloud ID korzystając z odpowiedniej domeny szybko zalogujemy się do naszego dysku sieciowego. Wystarczy sprawne połączenie internetowe oraz smartfon lub notebook, aby bez przeszkód korzystać ze zgromadzonych dokumentów lub multimediów z dowolnego miejsca.

Więcej informacji : https://www.asustor.com/en/adm/adm3_2

Zobacz cały artykuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Tokepit
      Przez Tokepit
      Witam,

Mam pytanie do Was bo mam nadzieję, że znacie się lepiej niż ja ::)

Otóż mam kilka urządzeń sieciowych w domu, które co prawda działają ale nie wiem czy ich ustawienia są najbardziej optymalne.

Ale do rzeczy.  Internet po kablu dostarczany jest do routera Asus RT-AC750, do niego zaś po kablu podłączony jest jeden z nadajników systemu mesh - Tenda Nova MW3 oraz również po kablu nadajnik do przesłania internetu z domu do budynków gospodarskich - NanoStation 5AC loco.

Pytanie 1 - czy mam włączyć sieć bezprzewodową również w Asusie czy zostawić rozsyłanie bezprzewodowe tylko urządzeniom Tenda? Teraz mam w Asusie wyłączone "rozsiewanie" internetu po Wi-Fi - tylko Tenda.

Pytanie 2 - ustawienia adresów IP - Router Asus przydziela adresy z puli 192.168.2, zaś Tenda z puli - 192.168.5. Oznacza to, że z urządzeń podłączonych do Tendy (bezprzewodowo) nie widzę urządzeń podłączanych do sieci w tym drugim budynku gospodarskim, gdzie poprzez NanoStation urządzenia mają również adresy z zakresu 192.168.2. Czy powinienem ujednolicić zakres adresów IP i ustawić jeden z zakresów zarówno dla Asusa jak i dla Tendy?

Wiem, że speców mogą śmieszyć te pytania ale ja nie jestem expertem od urządzeń sieciowych, zatem proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

• nowy57
      Przez nowy57
      witam 
      NAS ma słuzyc tylko i wyłacznie do magazynowania filmow i ich udostepnianie dla odtwarzacza multimedialnego nvidia shield poprzez SMB oraz magazynowania zdjęc w sieci po sieci LAN 1Gb
      nie bede uzywał wirtualizacji
      nie bede uzywal programow typu torrent czy jDownloader do sciagania plikow
      myślę o 2 zatokach a na początek nawet 1HDD bede uzywal 

nasuwa mi sie pytanie:
      czy zauwazę roznicę w downloadzie/uploadzie miedzy wydajniejszymi NASami a tymi budzetowymi ? np. QNAP TS-253B vs QNAP TS-228A ?
      interesuje mnie down/up do NAS okolice +90MB/s 
      czy powinienem na cos zwrocic jeszcze uwagę ?
      aaa no i jaki HDD polecacie cichy, tani i bezawaryjny 
      dziekuje za pomoc w wyborze 
    • zejnowski
      Przez zejnowski
      Witam serdecznie.

Jako, że to mój pierwszy NAS (ds918+) to mam na wstępie kilka pytań o pierwsze instalacje i konfiguracje. Być może uda się stworzyć coś dla potomnych 😉

1. Instalacja DSM, zakładam jest zainstalowany w pamięci podręcznej, nie wymiennej. Pytanie czy są jakieś konfiguracje lepsze/szybsze/stabilniejsze z tym związane? Np zainstalować na SSD? Czy lepiej ssd traktować tylko jako pamięć podręczną?
      2. SSD m.2 mvme tylko odczyt czy zapis + odczt? Jakiś może RAID, jeżeli tak to jaki? W czym przejawia się różnica? Wady, zalety?
      3. Manual (skromny! tylko 20 str z tego większość to regulamin 😉)mówi jak zainstalować DSM. Czy aby wykorzystać możliwość m.2 mvme nalezy procedurę przejść jakoś inaczej?

Na razie tyle. Chciałbym się przygotować po prostu wcześniej do instalacji.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.