Skocz do zawartości
Michał10

Netgear R7000 problem z WIFI - ograniczona prędkość

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Michał10

Witajcie,

jestem nowy i zielony w tematach IT. Mam taki kłopot. Zainstalowano mi dzisiaj internet światłowodowy 300Mb/30Mb. Do tego internetu zakupiłem router Netgear R7000. I wszystko byłoby świetnie gdyby nie jeden mały szczegół. Gdy podepnę się bezpośrednio pod światłowód to mam transfer na poziomie 280Mb/28Mb na 2,4GHz (taki notebook stary trochę mam). Gdy podepnę router to po kablu mam

obraz.thumb.png.5788c19e542be28b8e94046f0ff9b6ab.png

Natomiast gdy chcę sprawdzić po wifi to niezależnie czy na 2,4GHz czy na 5GHz (sprawdzane na nowym smartfonie) w obu przypadkach jest podobnie:

obraz.png

Czy możecie mi powiedzieć dlaczego tak jest? Co może być przyczyną, że WIFI ogranicza prędkość? Czy router jest uszkodzony? A może są jakieś ustawienia, które odblokują to ograniczanie prędkości. Przy okazji mam pytanie czy router Netgear R7000 jest taki problematyczny w konfiguracji? Technik od internetu bluźnił mi na ten router przy małym dziecku jak szewc. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co zrobić. Będę wdzięczny jeśli powiecie mi też jak ewentualnie te ustawienia pozmieniać. Nie wiem co mam zrobić. Czy reklamować czy wykazać się jeszcze cierpliwością i poszukać kogoś kto sobie z tym poradzi.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Edytowane przez Michał10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

R7000 (ten stary, dobry model, nie R7000P) to moim zdaniem jeden z bardziej udanych modeli routerów Netgear :) nie wiem dlaczego Pan Technik tak na niego bluźnił :)

Powiedz lepiej jaką kartą sieciową dysponujesz w laptopie i na jakim telefonie testujesz to połączenie. Pokaż również (screen) jak ustawiłes wifi w routerze (pamiętaj o zakryciu hasła do wifi i nie pokazuj całego ekranu tylko ogranicz się tylko do ustawień routera na obrazku). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michał10

Karta sieciowa notebook'a: dell wireless 1504 802.11b/g/n (2,4GHZ). Telefon Iphone 7s. Poniżej screen z ustawień wifi. Mam nadzieję że zrobiłem to tak jak kazałeś. Ustawienia robił technik. Jeszcze dodam, że Aktualna wersja oprogramowania sprzętowego     1.0.9.12
Nowa wersja oprogramowania sprzętowego     1.0.9.34_10.2.36

Ustawienia podstawowe:

obraz.thumb.png.9bc669ca57c68a7095efd4250b051501.png

Hasło do sieci wifi 2,4GHz jak i do 5GHz mam takie samo. Jak próbuję na iphone 7s zalogować się do 5GHz i wpisuję hasło to informuje, że nie może zalogować. Co robię nie tak? Czy hasła do obu sieci powinny być takie same?

Edytowane przez Michał10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Przede wszystkim wykonaj aktualizacje do nowej wersji FW, wyłącz dwupasmowosc 20/40 MHz i na próbę włącz Smart connect. W sumie nie ważne na jakim paśmie się łączysz, najważniejsze aby ustalić czy to wina routera czy klienta. Zapomniałeś schować hasła do sieci, ukryles jedynie jej nazwę SSID, screen usunąłem. 

Poza tym kartę wifi to jednak bym wymienił. Dw1504 to taki pakiet startowy mimo 1x1:1. Trudno będzie na niej osiągnąć jakieś wyjątkowe prędkości, max łącza - zapomnij. Poszukałbym DW1550. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michał10

Dzięki za podpowiedzi. Zdaję sobie sprawę, że na tej karcie nie wyciągnę maxa. Ale będę zadowolony jeśli na iphonie zarówno na 2,4 jak i na 5G uzyskam maxa bo to będzie oznaczać, że sieć jest skonfigurowana prawidłowo i router daje radę. Czy jak zaktualizuje soft to wszystkie ustawienia znikną czy zostaną? Jeśli znikną to sobie sam z nimi nie poradzę i muszę poczekać na gości od światłowodu. A wiesz czemu nie mogę na iphonie zalogować się do sieci 5G? Hasło mam takie samo jak do 2,4GHz

po aktualizacji na notebook'u della na 2,4 transfer 52Mb/28Mb ciut lepiej niż na początku (jeszcze nie wyłączałem dwupasmowosc 20/40 MHz i nie włączałem Smart connect).
a na iphone 7s na 5G transfer 163Mb/28Mb czyli trochę jednak daleko do tych 300Mb

Edytowane przez Michał10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• marcinecki
      Przez marcinecki
      Hej,
      to mój pierwszy post także witam wszystkich.
      Zaktualizowałem ostatnio swoje sieciowe sprzęty o router Asus RT-AC68u i kartę usb TP-LINK Archer T9UH. Spory przeskok po WDR4300 i TL-WN822 od tplinka... aczkolwiek oczekiwałem więcej.
      Do rzeczy, czy windows 7 może jakkolwiek ograniczać możliwości tych urządzeń? Czy wifi na win7 może pracować w standardzie AC? Szybkość sieci we właściwościach jest widoczna jako 1,1 Gb/s (Wifi 5GHz, brak innych sieci wifi 5GHz w okolicy), czasem trochę mniej a maksymalne transfery jakie udało mi się osiągnąć nie przekraczają 23MB/s. Dla porównania na laptopie z kartą Intel Wireless-AC 8265 (
      max - 867 Mbps) i Windowsem 10 udało mi się wyciągnąć 10 MB/s więcej. Testy przeprowadzałem z pendrivem Sandisk Cruzer Extreme podpietym do routera. 
      W wolnej chwili sprawdzę Archera na laptopowym windowsie 10.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Najnowsze urządzenie od NETGEAR, router Nighthawk AX8, wraz z ukrytymi w sobie zaawansowanymi technologiami bez wątpienia wprowadza użytkownika w nową erę sieci WiFi. 

Nighthawk AX8 to pierwszy w branży 8-strumieniowy router, pozwalający na obsługę nowego standardu WiFi 802.11ax (transfer danych od 1,2 do 4,8 Gb/s). Konstrukcja routera, przypominająca statek kosmiczny, ukrywa pod swoimi „skrzydłami” cztery niezwykle wydajne anteny. Pozwalają one zapewnić jeszcze silniejsze pokrycie sieci WiFi – zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz.

Nie bez znaczenia jest tu również 64-bitowy czterordzeniowy procesor 1,8 GHz, który zapewnia w pełni płynną pracę i wspiera funkcje związane zarówno z grami komputerowymi, jak i streamingiem obrazu wideo 4K UHD. Całość dopełnia sześć gigabitowych portów Ethernet oraz dwa USB 3.0.

W celu poprawienia efektywności sieci AX8 został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak: OFDMA, MU-MIMO, wsparcie kanału 160 MHz i 1024 QAM. Podkreślić należy, że wspomniane wsparcie kanału 160 MHz podwaja prędkość oferowaną przez kanały 80 MHz, zapewniając tym samym gigabitową prędkość dla wszelkich urządzeń przenośnych.

Na koniec warto wspomnieć, że urządzenie przyjmuje polecenia głosowe za pośrednictwem asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Cena Nighthawk AX8 to 1899,90 złotych brutto.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Najnowsze urządzenie od NETGEAR, router Nighthawk AX8, wraz z ukrytymi w sobie zaawansowanymi technologiami bez wątpienia wprowadza użytkownika w nową erę sieci WiFi. 

Nighthawk AX8 to pierwszy w branży 8-strumieniowy router, pozwalający na obsługę nowego standardu WiFi 802.11ax (transfer danych od 1,2 do 4,8 Gb/s). Konstrukcja routera, przypominająca statek kosmiczny, ukrywa pod swoimi „skrzydłami” cztery niezwykle wydajne anteny. Pozwalają one zapewnić jeszcze silniejsze pokrycie sieci WiFi – zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz.

Nie bez znaczenia jest tu również 64-bitowy czterordzeniowy procesor 1,8 GHz, który zapewnia w pełni płynną pracę i wspiera funkcje związane zarówno z grami komputerowymi, jak i streamingiem obrazu wideo 4K UHD. Całość dopełnia sześć gigabitowych portów Ethernet oraz dwa USB 3.0.

W celu poprawienia efektywności sieci AX8 został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak: OFDMA, MU-MIMO, wsparcie kanału 160 MHz i 1024 QAM. Podkreślić należy, że wspomniane wsparcie kanału 160 MHz podwaja prędkość oferowaną przez kanały 80 MHz, zapewniając tym samym gigabitową prędkość dla wszelkich urządzeń przenośnych.

Na koniec warto wspomnieć, że urządzenie przyjmuje polecenia głosowe za pośrednictwem asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Cena Nighthawk AX8 to 1899,90 złotych brutto.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.