Skocz do zawartości
Michał10

Netgear R7000 problem z WIFI - ograniczona prędkość

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Michał10

Witajcie,

jestem nowy i zielony w tematach IT. Mam taki kłopot. Zainstalowano mi dzisiaj internet światłowodowy 300Mb/30Mb. Do tego internetu zakupiłem router Netgear R7000. I wszystko byłoby świetnie gdyby nie jeden mały szczegół. Gdy podepnę się bezpośrednio pod światłowód to mam transfer na poziomie 280Mb/28Mb na 2,4GHz (taki notebook stary trochę mam). Gdy podepnę router to po kablu mam

obraz.thumb.png.5788c19e542be28b8e94046f0ff9b6ab.png

Natomiast gdy chcę sprawdzić po wifi to niezależnie czy na 2,4GHz czy na 5GHz (sprawdzane na nowym smartfonie) w obu przypadkach jest podobnie:

obraz.png

Czy możecie mi powiedzieć dlaczego tak jest? Co może być przyczyną, że WIFI ogranicza prędkość? Czy router jest uszkodzony? A może są jakieś ustawienia, które odblokują to ograniczanie prędkości. Przy okazji mam pytanie czy router Netgear R7000 jest taki problematyczny w konfiguracji? Technik od internetu bluźnił mi na ten router przy małym dziecku jak szewc. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co zrobić. Będę wdzięczny jeśli powiecie mi też jak ewentualnie te ustawienia pozmieniać. Nie wiem co mam zrobić. Czy reklamować czy wykazać się jeszcze cierpliwością i poszukać kogoś kto sobie z tym poradzi.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Edytowane przez Michał10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

R7000 (ten stary, dobry model, nie R7000P) to moim zdaniem jeden z bardziej udanych modeli routerów Netgear :) nie wiem dlaczego Pan Technik tak na niego bluźnił :)

Powiedz lepiej jaką kartą sieciową dysponujesz w laptopie i na jakim telefonie testujesz to połączenie. Pokaż również (screen) jak ustawiłes wifi w routerze (pamiętaj o zakryciu hasła do wifi i nie pokazuj całego ekranu tylko ogranicz się tylko do ustawień routera na obrazku). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michał10

Karta sieciowa notebook'a: dell wireless 1504 802.11b/g/n (2,4GHZ). Telefon Iphone 7s. Poniżej screen z ustawień wifi. Mam nadzieję że zrobiłem to tak jak kazałeś. Ustawienia robił technik. Jeszcze dodam, że Aktualna wersja oprogramowania sprzętowego     1.0.9.12
Nowa wersja oprogramowania sprzętowego     1.0.9.34_10.2.36

Ustawienia podstawowe:

obraz.thumb.png.9bc669ca57c68a7095efd4250b051501.png

Hasło do sieci wifi 2,4GHz jak i do 5GHz mam takie samo. Jak próbuję na iphone 7s zalogować się do 5GHz i wpisuję hasło to informuje, że nie może zalogować. Co robię nie tak? Czy hasła do obu sieci powinny być takie same?

Edytowane przez Michał10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Przede wszystkim wykonaj aktualizacje do nowej wersji FW, wyłącz dwupasmowosc 20/40 MHz i na próbę włącz Smart connect. W sumie nie ważne na jakim paśmie się łączysz, najważniejsze aby ustalić czy to wina routera czy klienta. Zapomniałeś schować hasła do sieci, ukryles jedynie jej nazwę SSID, screen usunąłem. 

Poza tym kartę wifi to jednak bym wymienił. Dw1504 to taki pakiet startowy mimo 1x1:1. Trudno będzie na niej osiągnąć jakieś wyjątkowe prędkości, max łącza - zapomnij. Poszukałbym DW1550. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michał10

Dzięki za podpowiedzi. Zdaję sobie sprawę, że na tej karcie nie wyciągnę maxa. Ale będę zadowolony jeśli na iphonie zarówno na 2,4 jak i na 5G uzyskam maxa bo to będzie oznaczać, że sieć jest skonfigurowana prawidłowo i router daje radę. Czy jak zaktualizuje soft to wszystkie ustawienia znikną czy zostaną? Jeśli znikną to sobie sam z nimi nie poradzę i muszę poczekać na gości od światłowodu. A wiesz czemu nie mogę na iphonie zalogować się do sieci 5G? Hasło mam takie samo jak do 2,4GHz

po aktualizacji na notebook'u della na 2,4 transfer 52Mb/28Mb ciut lepiej niż na początku (jeszcze nie wyłączałem dwupasmowosc 20/40 MHz i nie włączałem Smart connect).
a na iphone 7s na 5G transfer 163Mb/28Mb czyli trochę jednak daleko do tych 300Mb

Edytowane przez Michał10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Kojot77
      Przez Kojot77
      Witam wszystkich,
      Posiadam DS216j, 2x WD RED 6 TB, 2 osobne wolumeny, lacze 300/20 Mb/s od Vectry, RT2600ac (zakupiony ostatnio po waszych opiniach ). Komputer po WiFi bez problemu sciaga pliki pelna szerokosia lącza.  Problem polega na tym, ze Transmission nie wykorzystuje lacze na full przy sciaganiu, wysylanie jest ok. Szczytowe osiagi to 120 Mb/s ktore obserwuje na NASie oraz routerze, bo Transmission Remote GUI "dlawi sie" i poki torrent sie nie sciagnie praktycznie nie odpowiada. W trakcie sciagana bez problemu loguje sie z WAN na NAS oraz router. NAS z routerem polaczone gigabitem (nawet wymienilem przewod ostatnio). Jak ogranicze sciaganie w samym transmission do 80-90 Mb/s to RemoteGUI dziala ok. Myslalem ze to moj staruszek Netgear sie nei wyrabial na zakretach, ale niestety na RT2600ac jest to samo. Wiec obstawiam ze to cos z samym transmission jest nie halo tylko nie moge sie dogrzebac co.  Spotkal sie ktos z takim cudem? Jakies podpowiedzi gdzie szukac?

Pozdrawiam
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      System WiFi Orbi z głośnikiem Orbi Voice to pierwszy i jedyny system WiFi w Polsce, który łączy funkcjonalność punktu dostępowego z inteligentnym głośnikiem.

Tworząc RBS40V, stanowiący kolejny produkt z serii popularnych systemów Orbi WiFi, tym razem NETGEAR poszedł o krok dalej. Aby domowa sieć stała się jeszcze bardziej smart, w najnowszej wersji systemu użytkownik otrzyma Orbi Voice - głośnik będący jednocześnie częścią sieci MESH, który jest w pełni kompatybilny z każdym systemem Netgear WiFi Orbi. 

Orbi Voice to doskonale brzmiący głośnik z przestrzennym dźwiękiem od Harman Kardon oraz  opatentowaną technologią FastLane3, zwiększającą przepustowość sieci WiFi - nawet po podłączeniu większej liczby urządzeń. Co ważne, Orbi Voice poszerza zasięg sieci o dodatkowe 420 m kw. i zapewnia maksymalną przepustowość 2,2 GB/s. Oprócz tego, urządzenie zostało wyposażone w dwa porty Gigabit Ethernet, które umożliwiają podpięcie urządzeń przewodowych. Nie bez znaczenia jest tu również rozwiązanie Circle on NETGEAR, które pozwala na kontrolowanie czasu, jaki dzieci spędzają w Internecie na dowolnym urządzeniu.

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z serwisów takich jak Spotify czy TuneIn? Słuchanie wiadomości czy sprawdzanie prognozy pogody? Wystarczy jedynie poprosić! Z poziomu Orbi Voice bowiem użytkownik może sterować głosowo urządzeniami inteligentnego domu – wszystko za sprawą wbudowanej tu wirtualnej asystentki, Amazon Alexa.

Cena RBS40V to 1599 złotych brutto.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      System WiFi Orbi z głośnikiem Orbi Voice to pierwszy i jedyny system WiFi w Polsce, który łączy funkcjonalność punktu dostępowego z inteligentnym głośnikiem.

Tworząc RBS40V, stanowiący kolejny produkt z serii popularnych systemów Orbi WiFi, tym razem NETGEAR poszedł o krok dalej. Aby domowa sieć stała się jeszcze bardziej smart, w najnowszej wersji systemu użytkownik otrzyma Orbi Voice - głośnik będący jednocześnie częścią sieci MESH, który jest w pełni kompatybilny z każdym systemem Netgear WiFi Orbi. 

Orbi Voice to doskonale brzmiący głośnik z przestrzennym dźwiękiem od Harman Kardon oraz  opatentowaną technologią FastLane3, zwiększającą przepustowość sieci WiFi - nawet po podłączeniu większej liczby urządzeń. Co ważne, Orbi Voice poszerza zasięg sieci o dodatkowe 420 m kw. i zapewnia maksymalną przepustowość 2,2 GB/s. Oprócz tego, urządzenie zostało wyposażone w dwa porty Gigabit Ethernet, które umożliwiają podpięcie urządzeń przewodowych. Nie bez znaczenia jest tu również rozwiązanie Circle on NETGEAR, które pozwala na kontrolowanie czasu, jaki dzieci spędzają w Internecie na dowolnym urządzeniu.

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z serwisów takich jak Spotify czy TuneIn? Słuchanie wiadomości czy sprawdzanie prognozy pogody? Wystarczy jedynie poprosić! Z poziomu Orbi Voice bowiem użytkownik może sterować głosowo urządzeniami inteligentnego domu – wszystko za sprawą wbudowanej tu wirtualnej asystentki, Amazon Alexa.

Cena RBS40V to 1599 złotych brutto.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.