Skocz do zawartości
tamtosiamto

I znow DH61AG-komp nie startuje

Rekomendowane odpowiedzi

tamtosiamto    12
tamtosiamto

WItam ponownie, posiadam plyte  intela dh61ag i wczoraj zdarzyl sie cos dziwnego-zrobilem restart i komp nie chce wstac, po nacisnieciu Power pokazuje sie tylko plansza z logo intela i koniec. Po setkach prob odlaczylem na noc baterie od biosu i podlaczylem rano,ale nic to nie dało. Ma ktos pojecie co sie moglo stac? Bios jest w najnowszej wersji.

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

wg tego info :

jeśli nie zadziała sposób z wyjęciem baterii to pozostaje procedura bios recovery:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tamtosiamto    12
tamtosiamto

wg tego info :

jeśli nie zadziała sposób z wyjęciem baterii to pozostaje procedura bios recovery:

tylko ze bios update robilem dosc dawno temu:/. Dobrze ze mam awaryjnego grata do sporzadzenia usb sticka.

edit;  nic z tego, od razu po wlaczniu pokazuje sie logo intela  jak w zalaczniku, robilem kiedys recovery i powinno sie pokazac okno tekstowe, wiec cos jest nie tak:/.

Edytowane przez tamtosiamto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

robilem kiedys recovery i powinno sie pokazac okno tekstowe, wiec cos jest nie tak:/.

zdecydowane nie tak :/ masz rację, w recovery nie startuje sam bios tylko manager odzyskiwania szukający nośnika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tamtosiamto    12
tamtosiamto

zdecydowane nie tak :/ masz rację, w recovery nie startuje sam bios tylko manager odzyskiwania szukający nośnika.

jest trop-odlaczylem kable danych od sams 830 128gb i bios sie odpalil-odlaczylem dysk i podlaczylem do lapka po usb-dysk jest widoczny. Robie na razie chkdsk a potem zrobie cos, czego jeszcze nie wiem :) . Szukam programu do sprawdzania dysku ssd-jest cos takiego? Chkdsk x: /r/f nie ma sensu, bo ssd nie ma badów.

edit: podpialem drugi dysk , tez sams 830 i komp startuje, chyba czeka mnie instalacja systemu, a co jest nie tak z poprzednim dyskiem-nie mam wciaz pojecia.

Edytowane przez tamtosiamto
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

dziwne, że dysk zawiesza fazę "post".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grz3si3k    29
grz3si3k

@

jaki masz zasilacz ?

Milem podobny problem na Pico Psu..

Chyba że faktycznie dysk ma problem.

Edytowane przez grz3si3k
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tamtosiamto    12
tamtosiamto

@

jaki masz zasilacz ?

Milem podobny problem na Pico Psu..

Chyba że faktycznie dysk ma problem.

zasilacz della,dokladnie taki sam zestaw dzialau znajomego i jest ok

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house
zasilacz della,dokladnie taki sam zestaw dzialau znajomego i jest ok

i u mnie taki zestaw działa poprawnie : dh61ag, samsung 830 128GB, DELL PA-3E 19,5V 4,62A slim :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tamtosiamto    12
tamtosiamto

i u mnie taki zestaw działa poprawnie : dh61ag, samsung 830 128GB, DELL PA-3E 19,5V 4,62A slim :/

ja stawiam na walnieta plyte,odpoczatku bylo cos nie halo z nia:/,musze ja doprowadzic do takiego stanu, zeby nie wstawala wogole ;) i na gwarancje ;).

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

musze ja doprowadzic do takiego stanu, zeby nie wstawala wogole ;)

skąd ja to znam :) @Jabol macha sprzęt paralizatorem :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tamtosiamto    12
tamtosiamto

skąd ja to znam :) @Jabol macha sprzęt paralizatorem :D

hehe :) akurat tego to ja nie mam, ale slyszalem, ze wystarczy iskra z zapalniczki, ale na razie nie testowalem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• cyberbob32
      Przez cyberbob32
      Witam wpadł mi dziś w ręce NETGEAR ReadyNAS 516 RN51600 uszkodzony. Urządzenie przestało działać, tj. włącza się, wyłącza kilka razy, później jest 'włączone', ale nie ma dostępu do niego przez sieć, reset do domyślnych ustawień nie pomaga wiatraki cały czas chodzą na pełnych obrotach Mial ktoś taki problem. Wygląda  najprawdopodobniej uszkodzenie firmware/biosu. 
    • skies
      Przez skies
      Witam, mam pewien drobny problem z routerem (Asus RT-N12. d1.)
      Mianowicie, routera używam po kablu do komputera, oraz wifi (laptop, smartfon etc.) od swojego dostawcy internetowego mam zapewnione 100mb downloadu i 10mb uploadu i po kablu takie wyniki na komputerze spokojnie są osiągane, oraz wcześniej na wifi również, miałem tam 70-80mb na laptopie, ale po około 3-4 miesiącach wartość na wifi strasznie spadła, sięga ledwo 20mb (na dwóch laptopach i telefonie takie same wyniki.) Po samym kablu z internetu jest ok, więc wykluczony z góry jest problem od dostawcy internetu. Próbowałem już przestawić go w inne miejsce -> ten sam problem. Jak jestem z laptopem przy samym routerze, dosłownie 20cm od niego, to prędkość poprawia się może z 20mb na 30mb, nic więcej. Szperałem z kolegą w ustawieniach routera, próbowaliśmy zmieniać kanały, pasma itp -> zero poprawy. Podłączyłem inny router (jakiś stary Belkin) ale on osiąga jeszcze gorsze wyniki niż ten mój obecny bo po prostu jest stary więc nie mam tutaj porównania za bardzo. Cofałem router do fabrycznych, wgrywałem najnowsze firmware, dalej to samo. Nie wiem dlaczego to sie popsuło, router stał i stoi cały czas w tym samym miejscu w jakim stał gdy wszystko było dobrze. Co mogę w tym wypadku zrobić? oddać go na gwarancje czy co? Kupiony został niecały rok temu. Próbowałem go przeczyścić czy coś już z frustracji ale nic. 
    • no4fly1
      Przez no4fly1
      Witam,
      Czy ktoś może mi pomóc?
      Połączenie z serwerem zostało nagle (podczas normalnej pracy) przerwane.
      Urządzenie nie wyłączyło się, non stop mruga kontrolka STATUS (także po restarcie).
      Nie można zalogować się do systemu.
      Sieć działa poprawnie, urządzenie widać w sieci.

update:
      po resecie (przyciskiem na panelu tylnym) przestała mrugać kontrolka STATUS
      teraz mrugają kontrolki DYSK oraz ZASILANIE (Włącznik)

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.