Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

house

Dzięki jednemu z użytkowników nhl.pl wkrótce będę miał jedną kartę Intela model Intel® Dual Band Wireless-AC 7260
Model o tyle ciekawy, że w formacie half mini-pcie.
Dual-Band-Wireless-AC-7260-2x2-BT-HMC-43
Więcej info tutaj :

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

teraz pozostaje mi czekać na przesyłkę zza wielkiej wody :12_slight_smile: i zdjąć whitelistę kart wifi w bios :12_slight_smile:
zobaczymy czy karta Intel polubi się z rt-ac68u i r7000 :12_slight_smile:

edit- jednak z pomocą przyszedł kolega @tamtosiamto i dzięki niemu będę miał możliwość przetestowania tej karty :12_slight_smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82

Jestem przed zakupem karty intela ac7260.

Rozkrecilem swoj laptop aby sprawdzic czy bedzie problem z wymiana.

Okazalo sie ze nie bedzie zadnego a karte jaka znalazlem to intel n2200 z dwoma antenkami.

Tak sie zastanawiam czy nowa karta bedzie smigac na 5GHz ??

Obecna obsluguje tylko 2,4GHz.

Prosze o podpowiedz. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a karte jaka znalazlem to intel n2200 z dwoma antenkami.

miałem dokładnie taką samą

Tak sie zastanawiam czy nowa karta bedzie smigac na 5GHz ??

przeczytaj uważnie ten wątek od początku - robiłem na niej test w obu pasmach więc zapewne zadziała :)

i to w 80MHz szerokości kanału...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82

Czytalem i tak mi sie wydalawlo bo wspomniales ze miales n2200 ale chcielem sie upewnic :)

Dzieki juz kupiona w srode bedzie u mnie :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dzieki juz kupiona w srode bedzie u mnie :)

Gdzie kupiłeś? W PL już jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82

Gdzie kupiłeś? W PL już jest?

Chcialem kupic z niemiec ale Na alle... jeden gosciu sprzedaje :) wiec kupielm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

właśnie widzę :

145zł :)

jak mi się sprzeda laptop to wystawię swoją kartę ac7260 za 120zł na allegro. Dla Was cena 100zł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82

właśnie widzę :

145zł :)

jak mi się sprzeda laptop to wystawię swoją kartę ac7260 za 120zł na allegro. Dla Was cena 100zł ;-)

No tos mnie zalamal :(

Mialbym ja za 100zl zamiast 160 zl bo tyle zaplacilem z wysylka :(

Karta przyszła :)

Zamontowana bluetooth działa wifi też :)

Jak wrócę do domu to zobaczymy czy łączy się z ac68 po 5GHz hihi

Edytowane przez zbyszek82
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

No tos mnie zalamal

:)

O.T.

laptop sprzedany, karta do wzięcia :)

O.T.

nieaktualne - kupiona przez @Sergiusz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82
O.T. laptop sprzedany, karta do wzięcia :)

pięknie :( gdybym to wiedział w poniedziałek wieczorem ehhh no ale trudno popołudniu zobaczymy czy było warto :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82

przetestowane pasmo 5GHz  80 router w odległości 2 m bez przeszkód

odczyt z USB 3.0 - 30 MB/s

zapis na USB 3.0 - 20 MB/s

coś mało nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

przerzuć pliki pomiędzy 2 pecetami, nie z usb... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82

przerzuć pliki pomiędzy 2 pecetami, nie z usb... 

mam tylko jednego lapcia :(

plik ściągałem i kopiowałem z dysku usb 3.0 podpiętego pod ac68u po sambie. Żle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

plik ściągałem i kopiowałem z dysku usb 3.0 podpiętego pod ac68u po sambie. Żle?

ale masz wyłączone "Reducing USB 3.0 interference"  bo asus dysku Ci nie widział. może o to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

no tak ale z tego co jest napisane w pomocy, Reducing USB 3.0 interference, ma tylko znaczenie przy 2.4GHz

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82

no tak ale z tego co jest napisane w pomocy, Reducing USB 3.0 interference, ma tylko znaczenie przy 2.4GHz

dokładnie 

powinno być jakiś 40MB/s odczytu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

powinno być jakiś 40MB/s odczytu?

po kablu z usb tak, po WiFi z usb niekoniecznie. i tak wynik jest bardzo dobry. pamiętam jak na OL jarano się 18MB/s :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zbyszek82

po kablu z usb tak, po WiFi z usb niekoniecznie. i tak wynik jest bardzo dobry. pamiętam jak na OL jarano się 18MB/s :)

czyli mam się cieszyć? 

Ty miałeś 40 MB/s ale z kompa do kompa tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

czyli mam się cieszyć?

Ty miałeś 40 MB/s ale z kompa do kompa tak?

Z nasa synology na itx, tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Okazuje się ze na te karty trzeba jednak uważać. Kupiłem laptopa clevo z ac7260 i karty sieciowej nie było w OS ale moduł bluetooth na karcie działał

Po wymianie karty na nową wynik w paśmie 5Ghz :

[compimg]http://www.openitforum.pl/uploads/imgs/openit_1388250627__download.png|http://www.openitforum.pl/uploads/imgs/openit_1388250634__upload.png|447|225|Download|Upload|right[/compimg]

6 metrów od ac68u przez jedną ścianę  B) Jeszcze lepiej od tego co osiągnąłem w laptopie Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Intel ac7260 działa z WiDi ?

tak :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DarioX7

tak :

Ale pewnie trzeba mieć jeszcze zgodną kartę graficzną i procesor ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@DarioX7 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DarioX7

hmm CPU jeszcze bym miał zgodne ale z Intel HD Graphics już gorzej bo tam jest dedykowana grafika nie przełączalna...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@DarioX7 niestety, trzeba dopasować całość, bądź kupić osobny adapter:

NA 5GHZ mi nie działa, brak połaczenia z serewerem DHCP, w ogóle mozesz dac ustawienia rutera, bo moze to jest jakiś babol. Choć dziwne wczoraj działało

to nie widać jej ? czy nie działa jedno pasmo ? ustawienia mam standard - n i ac z 80Mhz wpa2 aes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

ok na spokojnie:

1. Niedziałające wi-fi było moim błędem, ponieważ zainstalowałem sterowniki z dołączonej płyty z napisem Windows 8.1 zamiast z tej beż żadnych napisów gdzie mniemam, ze były stery właściwe do Windows 8 przed aktualizacja

2. Po zassaniu wersji 8.1 zadziałały sterowniki systemowe i połączyło mnie z siecią

3. Ustawiłem static dhcp oraz filtrowanie mac, uzyskałem połączenia w obu pasmach(było już późno więc poszedłem spać)

4.Dziś rano po włączeniu sprzętu dostałem na pasmie 5GHz połączenie z ograniczeniami (brak netu) a na pasmie 2.4 GHz wszystko działało poprawnie

5. Zassałem sterowniki Intela w najnowszej wersji i nadal problem pozostał, ale przed wyjściem z domu, jeszcze raz włączyłem laptop, bo chciałem coś tam sprawdzić i okazało się ze 5GHz działa !!

6. Konfigurację rutera mam dokładnie taką jak Twoja, więc powinno być ok. Wszystko się okaże jak wrócę do domu z pracy, wtedy napisze coś więcej

Szybki test z serwera w LAN do laptopa po wifi 5GHz około 45MB/s

btw:

w jakim pakiecie jest ta aplikacja ?

Niby zainstalowałem ale chyba nie dokładnie to samo.

openit_1385658176__asus24g_ac7260_linkst

Może warto przenieść część tego tematu do problemów z AC7260 ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

w jakim pakiecie jest ta aplikacja ?

DRIVERS ONLY:  Wireless_16.6.0_De164.exe

Intel PROSet/Wireless WiFi Software (includes Drivers):  Wireless_16.6.0_e164.exe 

pobrałeś sam sterownik bez oprogramowania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

pobrałeś sam sterownik bez oprogramowania.

OK nie doszukiwałem się specjalnie, jak mi znalazło drivery to pobrałem, ale dziś to poprawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Coreus
      Przez Coreus
      Hej,
      Już wcześniej pisałem na forum w podobnym temacie: 

Cóż trochę czasu upłynęło. Jakiś czas temu skończyła mi się umowa na czas nieokreślony na Internet LTE.  Z początku "jakość" internetu była bardzo przyzwoita, z czasem niestety, jak to zwykle bywa. Nadszedł więc czas, by coś zmienić!
      Dlatego postanowiłem teraz odświeżyć temat, podzielić się informacjami , wyciągnąć wnioski z doświadczeń i zrobić drugie podejście, by poprawić jakość i prędkość, a przy okazji dowiedzieć się czegoś od Was i zostawić coś dla innych. 

Internet LTE - od czego zacząć?
      1. Zanim zdecydujesz się na operatora sieci komórkowej oraz indywidualny! zakup sprzętu - sprawdź dostępność Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.  (+
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ):   
      a) zwróć uwagę na maszty operatorów pod kątem LTE. Zrób ich listę z uwzględnieniem lokalizacji oraz pasma:

b) sprawdź odległość do interesujących Cię masztów - np.
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. to umożliwia:
      c) przeanalizuj listę masztów: dla każdego masztu z listy - zwróć uwagę na topografię terenu, odległość, wszelkiego rodzaju przeszkody - odrzuć te najdalsze, bądź niekorzystnie zlokalizowane (z uwagi na przeszkody - np. las, budynki, ukształtowanie terenu itp.) 
      d) przygotuj listę pomiarową (dostępni operatorzy z konkretnym pasmem i odległością do nadajnika + pomiary sygnału - więcej
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ):
      Garść informacji o oznaczeniach:
      2. Przeanalizuj ofertę internetu LTE u operatorów komórkowych:
      a)  całkiem przyjemnie zebrana oferta do kupy: 
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. jedni operatorzy oferują większy limit, drudzy za to przy jego przekroczeniu ograniczają prędkość do 2Mbit/s zamist 32Kbit/sek, a jeszcze inni dają za darmo brak limitów w godzinach 0:00-8:00 (warto zwrócić uwagę)
      b) pamiętaj, że internet LTE bez limitu nie istnieje!: 
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. 3. Wybierz kilka operatorów w oparciu o listę wybranych masztów (pkt 1) oraz na podstawie przeanalizowanej oferty (pkt 2). Zakup karty startery na internet, by mieć na podstawie czego przetestować i wybrać najlepszą opcję - nie tylko odległość, oferta, ale również faktyczny stan ilości przyłączonych użytkowników, będzie mieć wpływ na szybkość internetu.
      4.  Pora zastanowić się nad wyborem sprzętu:
      Kup sprzęt sam (osobista sugestia) - nie decyduj się na ten w ofercie od operatora sieci komórkowej. Dlaczego? Cóż operatorzy czasami oferują sprzęt, który wspiera LTE - ale przykładowo router ma tylko 1 wyjście antenowe - np. D-Link DWR-921E. Co prawda nie jest to regułą. Generalnie w interesie operatorów sieci komórkowej jest jak najwięcej pozyskać klientów, a jak najmniej inwestować w rozbudowę i modernizację obecnej infrastruktury.
      Jest kilka możliwości:
      - wariant 1 - router z podwójnym wyjściem antenowym i obsługą kart pod internet dual LTE + antena
      - wariant 2 - router z obsługą modemów dual LTE + modem dual LTE (koniecznie HiLink\NDIS) z dwoma wyjściami antenowymi + antena

W kolejnych postach postaram się skupić nad wyborem anteny - co zresztą na chwilę obecną najbardziej mnie interesuje. Pomyślałem jednak, że wstęp powyżej, może być przydatny dla innych.
    • Coreus
      Przez Coreus
      Skupię się teraz nad przypadkiem, który mnie interesuje - i tutaj będzie kilka pytań do Was 
      Aktualnie mam konfigurację sprzętową: Router: ASUS RT-AC68U, Modem: Huawei E3272s-153, Antena: Paraboliczna DUAL LTE-HSPA 24 HV (2 x 10m kabel o stracie 0.5dBi/m)
      4. Wybór sprzętu:
      - wariant 2: Jak wybrać lepszą antenę?
      Trochę już interesowałem się w tym temacie - oto moje wnioski:
      - wybieramy antenę pod konkretne pasmo - najlepiej panelową\kierunkową. Ja zrobiłem ten błąd, że wybrałem antenę wielozakresową, przez co wzmocnienie nie jest tak efektywne.
      - wybieramy antenę ze wsparciem dual LTE MIMO
      - kupując przewody do anteny - wybieramy jak najkrótsze!
      - unikamy anten YAGI, Signaflex, czy z allegro - często spotkałem się z opiniami, iż te anteny to są po prostu produkty sprowadzane z Chin pod innym znakiem towarowym, często z przekłamanymi parametrami typu wzmocnienie, aby przyciągnąć niezorientowanych potencjalnych kupców
      - z reguły na różnych forach i w Internecie polecane są antenty:
      BestPartner
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21518/Antena+LTE+PANEL+MAX+2+x+15+dBi+1710+-+1880+MHz
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21519/Antena+PANEL+XP+2+x+18+dBi+1710+-+1880+MHz+LTE
      Cybertech
      http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html
      Sorensen
      http://sorensen.com.pl/sr-17p-1800--nowo------.html
      Moje pytania:
      1. Którą antenę polecacie pod dual LTE z MIMO?
      2. Czy ktoś, coś wie odnośnie tej firmy i tej anteny?
      https://all-ant.pl/pl/p/Antena-LTE-H4G%2C-2x15dBi-MIMO-konfigurator/187  (Anteny All-Ant maja polaryzację kołową a polscy operatorzy używają skośnej i taki wynalazek się nie nadaje)
      3. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie anteny - jaki rodzaj, jaka marka itp.?
      4. Co w przypadku, gdy miejsce instalacji jest w niecce (w dołku) i na przeszkodzie jest las - ale odległość do masztu jest poniżej 5km? Jaki rodzaj anteny wtedy?
    • house
      Przez house
      Minęły 3 lata od ostatniego zakupu laptopa i postanowiłem nieco usprawnić swoje urządzenie do miłego spędzania wolnego czasu  Dotychczasowy laptop 
      pod drobnych zabiegach usprawniających (2 krotna wymiana karty sieciowej WiFi, wymiana CPU) "grał" sprawnie dość długo. Zazwyczaj służył mi do redagowania recenzji na forum i testów urządzeń sieciowych, czasem lekkiej rozrywce w Battlefield 4. Nowy właściciel kupił go ode mnie celem instalacji kupionej okazyjnie w sieci karty NVIDIA GTX970m, niech mu służy kolejne 3 lata  Osobiście nie miałem w planach tak gruntownej modernizacji i zakupu zużytej w międzyczasie baterii. XNOTE przez 3 lata w serwisie wylądował jedynie raz, z powodu padniętej kości RAM. O mało nie kupiłem Dell Inspiron 7566 (I7, GTX960) i DreamMachines G965 (i7,GTX965). Laptopy Lenovo posiadają whitelistę kart WiFi w bios, więc nie brałem ich pod uwagę. ASUSy mają problemy z thermal throttling (te z I7 i Nvidia GTX), MSI tak samo (pomijam fakt, że są paskudnie brzydkie), więc ponownie rozglądałem się za kadłubkiem CLEVO. Najlepiej bez jakiegokolwiek brandu (logo dziwnej marki na obudowie). W Polsce jest kilku sprzedawców produktów CLEVO - Bluemobility/Hyperbook, Xnote, Dreammachines, GameRagon, Xtreem i cała banda prywatnych inicjatyw, taszczących sprzęt zza zachodniej granicy (oferty z nhl.pl). DELL XPS i Alienware nie brałem pod uwagę, ze względu na ceny (pomimo świetnego serwisu NBD onsite). Wybrałem "produkt" xtreem.pl ze względu na kompletny brak jakichkolwiek oznaczeń, logo i innych dziwnego rodzaju napisów na obudowie. Co ciekawe, oferują usługę malowania obudowy laptopa na wybrany kolor  Platforma na którą się zdecydowałem to Clevo P650RP6-G. Przez ostatnie 3 lata, nie licząc wymiany CPU z I5 4200M na I7 4700MQ, nie uskuteczniałem żadnych modyfikacji, więc świadomie wybrałem platformę z niewymiennymi CPU i GPU. Produkt w ich sklepie to SMART7 M513D GTX 1060.
      Specyfikacja :
      model procesora : Intel Core i7-6700HQ 2.6/3.5GHz (4 rdzenie / 8 wątków, 6MB cache, TDP 45W)
      chipset : Intel Mobile HM170 Chipset karta graficzna: Intel HD Graphics 530 + GeForce GTX 1060
      matryca : 15.6" pamięć RAM : 16 GB RAM DDR4  dysk SSD Samsung 960 PRO 512GB PCI-E 4.0 NVME Porównanie 960 PRO i Plextor PX-412M8PeG :
      Samsung 960 PRO 512GB : PLEXTOR PX-512M8PeG :  karta sieciowa WiFi : wbudowana, Killer Wireless-AC 1535 karta sieciowa : wbudowana, Realtek 10/100/1000Mbit wymiary zewnętrzne : szerokość 38.5 cm x głębokość 27.1 cm x wysokość do 2.54 cm waga całkowita : 2.6 kg (z akumulatorem) Zdjęcia poglądowe :
      Najciekawszym elementem całej konstrukcji jest karta WiFi Killer Wireless-AC 1535. Zrezygnowałem z kupna Intel Wireless-AC 8260 ze względu na odrobinę mniejszą wydajność i lepsze oprogramowanie karty Killer.
      W skrócie : 
      Qualcomm Atheros QCA6174 2x2:2 MU-MIMO 2,4 GHz 300 Mbits & 5 GHz 866 Mbits. Interface: NGFF (M.2 2230) Jej wydajność prezentuje się następująco :
      Parametry połączenia :
      Pasmo 2,4 GHz odległość 6 metrów : bin/iperf.exe -c 192.168.1.10 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 192.168.1.10, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [276] local 192.168.1.9 port 51428 connected with 192.168.1.10 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [276] 0.0- 1.0 sec 17.1 MBytes 144 Mbits/sec [276] 1.0- 2.0 sec 19.2 MBytes 161 Mbits/sec [276] 2.0- 3.0 sec 20.1 MBytes 169 Mbits/sec [276] 3.0- 4.0 sec 19.5 MBytes 163 Mbits/sec [276] 4.0- 5.0 sec 19.0 MBytes 159 Mbits/sec [276] 5.0- 6.0 sec 19.6 MBytes 165 Mbits/sec [276] 6.0- 7.0 sec 18.8 MBytes 158 Mbits/sec [276] 7.0- 8.0 sec 19.9 MBytes 167 Mbits/sec [276] 8.0- 9.0 sec 17.9 MBytes 150 Mbits/sec [276] 9.0-10.0 sec 18.6 MBytes 156 Mbits/sec [276] 0.0-10.0 sec 190 MBytes 159 Mbits/sec Done.
      Pasmo 2,4 GHz odległość 10 metrów : bin/iperf.exe -c 192.168.1.10 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 192.168.1.10, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [284] local 192.168.1.9 port 50044 connected with 192.168.1.10 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [284] 0.0- 1.0 sec 12.0 MBytes 101 Mbits/sec [284] 1.0- 2.0 sec 13.0 MBytes 109 Mbits/sec [284] 2.0- 3.0 sec 15.7 MBytes 132 Mbits/sec [284] 3.0- 4.0 sec 15.9 MBytes 134 Mbits/sec [284] 4.0- 5.0 sec 15.4 MBytes 129 Mbits/sec [284] 5.0- 6.0 sec 15.9 MBytes 133 Mbits/sec [284] 6.0- 7.0 sec 15.3 MBytes 128 Mbits/sec [284] 7.0- 8.0 sec 14.9 MBytes 125 Mbits/sec [284] 8.0- 9.0 sec 16.8 MBytes 141 Mbits/sec [284] 9.0-10.0 sec 15.8 MBytes 132 Mbits/sec [284] 0.0-10.0 sec 151 MBytes 126 Mbits/sec Done.
      Pasmo 5 GHz odległość 6 metrów : bin/iperf.exe -c 192.168.1.10 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 192.168.1.10, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [276] local 192.168.1.9 port 50600 connected with 192.168.1.10 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [276] 0.0- 1.0 sec 60.5 MBytes 507 Mbits/sec [276] 1.0- 2.0 sec 61.5 MBytes 516 Mbits/sec [276] 2.0- 3.0 sec 64.6 MBytes 542 Mbits/sec [276] 3.0- 4.0 sec 64.0 MBytes 537 Mbits/sec [276] 4.0- 5.0 sec 63.9 MBytes 536 Mbits/sec [276] 5.0- 6.0 sec 63.4 MBytes 532 Mbits/sec [276] 6.0- 7.0 sec 65.4 MBytes 549 Mbits/sec [276] 7.0- 8.0 sec 63.1 MBytes 530 Mbits/sec [276] 8.0- 9.0 sec 66.6 MBytes 559 Mbits/sec [276] 9.0-10.0 sec 65.7 MBytes 551 Mbits/sec [276] 0.0-10.0 sec 639 MBytes 536 Mbits/sec Done.
      Pasmo 5 GHz odległość 10 metrów : bin/iperf.exe -c 192.168.1.10 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 192.168.1.10, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [276] local 192.168.1.9 port 50141 connected with 192.168.1.10 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [276] 0.0- 1.0 sec 54.7 MBytes 459 Mbits/sec [276] 1.0- 2.0 sec 58.7 MBytes 492 Mbits/sec [276] 2.0- 3.0 sec 58.5 MBytes 491 Mbits/sec [276] 3.0- 4.0 sec 58.5 MBytes 490 Mbits/sec [276] 4.0- 5.0 sec 60.0 MBytes 503 Mbits/sec [276] 5.0- 6.0 sec 58.5 MBytes 491 Mbits/sec [276] 6.0- 7.0 sec 58.9 MBytes 494 Mbits/sec [276] 7.0- 8.0 sec 59.2 MBytes 497 Mbits/sec [276] 8.0- 9.0 sec 59.5 MBytes 499 Mbits/sec [276] 9.0-10.0 sec 58.9 MBytes 494 Mbits/sec [276] 0.0-10.0 sec 585 MBytes 491 Mbits/sec Done.
      Wydajność WiFi w paśmie 2,4 GHz :
      Pobieranie pliku (SMB) w paśmie 2,4 GHz (odległość 6m / 10m) :
      Wysyłanie pliku (SMB) w paśmie 2,4 GHz (odległość 6m / 10m) :
      Wydajność WiFi w paśmie 5 GHz :
      Pobieranie pliku (SMB) w paśmie 5GHz (odległość 6m / 10m) :
      Wysyłanie pliku (SMB) w paśmie 5GHz (odległość 6m / 10m) :
      Jak widać, pomimo konfiguracji 2x2:2 MU-MIMO, Killer coś tam potrafi. Pasmo 2,4 GHz obsługuje dość dobrze a w 5 GHz wydajnością dorównuje poprzedniej mojej karcie Azurewave AW-CB160H, która była rozwiązaniem 3x3:3 MIMO . Killer bardzo dobrze radził sobie z zasięgiem RT-AC88U, na 10 metrach przez 2 ściany pobieranie danych stoi na bardzo wysokim poziomie. Fajną sprawą jest oprogramowanie Killer Network Manager. Mamy w nim kontrolę nad praktycznie każdym programem wykorzystującym pasmo sieci bezprzewodowej, umożliwiając przydzielanie priorytetów, całkowite blokowanie komunikacji i podgląd w aktualne wykorzystanie połączenia.
      Wygląda to mniej więcej tak (komunikacja z 10 metrów przez 2 ściany od routera) :

Sprawdziłem przydzielanie priorytetów ustawiając niższy priorytet dla Google Chrome a wyższy dla EA Origin i zamieniając go odwrotnie podczas transferu - całość działa bardzo dobrze a wykorzystanie połączenia zmienia się dynamicznie wg ustawień. Bardzo przydatna funkcja.
      Kilka screenów z aplikacji :

Porównując to rozwiązanie do gołego sterownika np Broadcom'a - jest tutaj pewien zakres kontroli nad połączeniem  W przyszłości planuję obejrzeć kartę DELL
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.  (BCM43602 - układ radiowy z Asus RT-AC3200) 3x3:3 MIMO na M.2, o ile uda mi się dołożyć 3 antenę MHF4. //Aktualizacja : Wymiana karty WiFi na DELL DW1830 :

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności