Jump to content
tony_bcc

Synology RT2600ac jak ustawić VPN aby się trochę "ukryć" w sieci

Rate this topic

Recommended Posts

tony_bcc

Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić VPN aby się trochę "ukryć" w sieci. Mój dostawca internetu poprosił mnie o użycie VPN lub zaprzestanie korzystania z toreentow 😭

house

A jaki to dostawca? Opcje profilu vpn znajdziesz w ustawieniach wan.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

tony_bcc

To lokalny dostawca, mały operator. Zadzwonił do mnie i bardzo grzecznie poinformował iż otrzymali info ze ściągnąłem film i na przyszłość powinnienem uważać lub przestać ściągać. 

A wiec jak tam ustawie to powinno wystarczyć aby się schować czy ściągnąć  VPN plus i kupić coś lepszego? 

Edited by tony_bcc

csm31458

@tony_bcc jesli chcesz to mozesz sprawic by poloczenie dla jakiegos sprzetu szlo przez vpn, np ustawiasz klienta torrent na RaspPi i robisz by ruch od niego szedl przez usluge vpn np nordvpn

• Like it 1

tony_bcc

Ja używam dowload station i wydaje mi się ze tu jest problem. muszę się ukryć albo znaleść sposób jak  przestać wysyłać pakiety. Chodzi o to ze ściąganie nie jest zabronione udostępnianie tak. A p2p ma to do siebie ze wysyła. Ale nie wiem czy da się zatrzymać wysyłanie przez download station? Może gdzieś w firewall. Jak by się ktoś pisał to zapraszam do eksperymentów. 

Ktoś, coś? Macie jakieś pomysły jak to obejść?

Edited by tony_bcc

Łukasz Socha

Najdelikatniej jak umiem...p2p to sieci wymiany wzajemnej. 

Bez udostępniania nie ma ściągania, wiec albo vpn, albo pogódź się z wydatkami na oryginały.

• Like it 1
  • Haha 1

csm31458

@tony_bcc , a nie myslales o zainstalowaniu Transmission na routerze? o ile pamietam mozna w nim ustawic ilosc wysylania na 0

• Like it 1

tony_bcc

@csm31458 a mógłbyś trochę dokładniej napisać jak to zrobić. Jak widzisz nie trafiłeś na orła 😂

• Haha 1

Łukasz Socha

Na moj gust nie jest to takie proste.
Administrator widzi duży ruch na portach charakterystycznych dla sieci BT. Sama instalacja transmission nic nie da, nawet jak zmienisz porty to ruch będzie ciągle widoczny dla administratora.

A jak zablokujesz upload to na każdej szanującej się stronie/trackerze zostaniesz po krótkim czasie zbanowany za ratio.

Czasy torrenty.org się skończyły, a ruskie trackery maja ograniczenia językowe dostępnego contetu.

• Like it 2

tony_bcc

Rozmawiałem z moim dostawca i w przyszłym tygodniu maja mi pomoc ustawić tak aby było lepiej. Już sama ich chęć do takiej zabawy jest fajna. Dam znać co wymyślili. 

tony_bcc

Ok muszę wrócić do tematu. Zaopatrzyłem się w VPN i udało mi się go zainstalować na rt2600 ale mam pytanie czy mogę jakoś zautomatyzować przełączanie na VPN np o określonych godzinach tak aby się przełączał  w podobnym czasie co załącza się download station? 

csm31458

@tony_bcc , pobawilem sie moim rt2600ac i zainstalowalem na nim transmission. opis jak zainstalowac trasmission znajdziesz tutaj :) ,

ja zrobilem wyjatek i dalem innego uzytkownika oraz haslo tak by nie pokrywalo sie z moim kontem zarzadzajacym

teraz , jesli pamietam to sciaganie(download) torrentow jest jeszcze ok ale wysylanie(upload) jest be

wiec zrobilem winscp na router i ustawilem na sztywno wysylanie na 0 .... i dziala

owszem skoro masz wykupiony vpn to mozesz zrobic inaczej , tzn zalozyc profil vpn i wlaczac go i rozlaczac na potrzeby sesji transmission lub

zainstalowac klienta vpn jak wspomnialem wczesniej np na RPi i ustawic by ruch tylko dla tego urzadzenia(jego adres) szedl przez vpn

minus vpn to ze predkosc twego polaczenia spadnie

• Thanks! 1

tony_bcc

@csm31458 Fajnie ze chciało ci się spróbować. Jak znajdę chwilkę w tygodniu to spróbuje. Narazie tak jak pisałem kupiłem VPN za śmieszne pieniądze i bawię się w ręczne włączanie i wyłączanie. 

Jeszcze raz dziękuje za informacje.

pozdrawiam 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• neon
      By neon
      Witam,

moglibyście doradzić czym można sprawdzić sieć - dokładnie czy kable, gniazda Rj45 w ścianach i zakończenia gniazdami Rj45 w skrzynce działają prawidłowo ? 
      czy sam tester kabli sieciowych najtańszy z aledrogo wystarczy ?

Pozdrawiam
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Już za dwa tygodnie dystrybutor FEN startuje z nowym cyklem bezpłatnych webinarów poświęconych rozwiązaniom Synology.  Webinary skupią się na praktycznych umiejętnościach związanych z wykorzystaniem w pełni możliwości Synology, a każde spotkanie poprowadzi specjalista i praktyk.

Warto wspomnieć, że osoby, które osiągną wymagany poziom frekwencji i zdadzą egzamin na zakończenie Wakacyjnych Warsztatów Synology, otrzymają Certyfikat Uczestnictwa, potwierdzający zdobytą wiedzę. Przewidziano również dodatkowe niespodzianki  

Agenda :
      Poznaj Synology DSM 6.2 - 24 lipca 2019, godz. 10:00 Poznaj system operacyjny Synology DSM oraz jego możliwości. Dowiedz się jak zainstalować system oraz skonfigurować dostęp do Twojego Synology NAS z każdego zakątka świata, w którym jest dostęp do internetu. Dowiedz się ponadto jak stworzyć bibliotekę zdjęć z wykorzystaniem aplikacji Photo Station oraz Synology Moments.
      Czas trwania sesji planowany na 60 minut.
      Wysokowydajny backup na Twój Synology NAS - 31 lipca 2019, godz. 10:00 Podczas tej sesji dowiesz się jak w prosty sposób skonfigurować zadanie backupu Twojego komputera lub serwera fizycznego na Synology NAS. Zobaczysz jak wykonać taki backup, a następnie jak przywrócić go w postaci maszyny wirtualnej. Zobaczysz także jak w szybki sposób odzyskać pojedyncze pliki (np. po przypadkowym usunięciu).
      Wysoka dostępność – o klastrze SHA - 7 sierpnia 2019, godz. 10:00 W tej sesji zobaczysz jak utworzyć klaster wysokiej dostępności z dwóch bliźniaczych urządzeń Synology. Wyjaśnimy dlaczego warto się zainteresować wysoką dostępnością, którą oferuje Synology. Pokażemy jak wygląda przełączenie usług z jednego serwera na drugi dzięki zasymulowanej awarii serwera aktywnego. Dodatkowo pokażemy jak skonfigurować automatyczne wyłączenie serwera po awarii zasilania z wykorzystaniem zasilacza awaryjnego. Partnerem specjalnym jest firma CyberPower, producent zasilaczy awaryjnych UPS – pokażemy, że warto zainteresować się rozwiązaniami CyberPower we współpracy z Synology. 
      Czas trwania sesji planowany na 55 minut.
      Wirtualizacja Synology - 14 sierpnia 2019, godz. 10:00 Sesja w całości poświęcona zagadnieniom wirtualizacji na Synology NAS. Dowiesz się, jak utworzyć oraz skonfigurować maszynę wirtualną na Synology NAS, jak utworzyć klaster maszyn wirtualnych oraz jak skonfigurować przełącznik wirtualny. To jednak nie wszystko. Poza samą konfiguracją pokażemy Ci jak chronić maszyny wirtualne za pomocą migawek. 
      Czas trwania sesji planowany na 55 minut.
      Synology jako rozwiązanie monitoringu wizyjnego - 21 sierpnia 2019, godz. 10:00 Poznaj możliwości monitoringu wizyjnego na Synology. Dowiedz się jak podłączyć i skonfigurować kamery IP w aplikacji Surveillance Station na Synology NAS. Przekonaj się jak skonfigurować wykrywanie zdarzeń i automatyczne powiadomienia, w przypadku wykrycia ruchu. Partnerem specjalnym jest firma Dahua, producent kamer, które w bardzo prosty sposób integrują się z Synology. 
      Rozwiązania sieciowe Synology oraz serwer poczty - 28 sierpnia 2019, godz. 10:00 Ten webinar będzie poświęcony dwóm aspektom: rozwiązaniom sieciowym Synology oraz serwerowi mailowemu. Dowiesz się jak uruchomić system SRM oraz skonfigurować router Synology. Przedstawimy konfigurację filtrów sieciowych, zabezpieczeń w aplikacji Threat Prevention oraz konfigurację DDNS oraz VPN. Ponadto dowiesz się utworzyć i skonfigurować system poczty na Synology NAS.

Link do rejestracji : https://event.fen.pl/wakacyjne-warsztaty-synology/

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Już za dwa tygodnie dystrybutor FEN startuje z nowym cyklem bezpłatnych webinarów poświęconych rozwiązaniom Synology.  Webinary skupią się na praktycznych umiejętnościach związanych z wykorzystaniem w pełni możliwości Synology, a każde spotkanie poprowadzi specjalista i praktyk.

Warto wspomnieć, że osoby, które osiągną wymagany poziom frekwencji i zdadzą egzamin na zakończenie Wakacyjnych Warsztatów Synology, otrzymają Certyfikat Uczestnictwa, potwierdzający zdobytą wiedzę. Przewidziano również dodatkowe niespodzianki  

Agenda :
      Poznaj Synology DSM 6.2 - 24 lipca 2019, godz. 10:00 Poznaj system operacyjny Synology DSM oraz jego możliwości. Dowiedz się jak zainstalować system oraz skonfigurować dostęp do Twojego Synology NAS z każdego zakątka świata, w którym jest dostęp do internetu. Dowiedz się ponadto jak stworzyć bibliotekę zdjęć z wykorzystaniem aplikacji Photo Station oraz Synology Moments.
      Wysokowydajny backup na Twój Synology NAS - 31 lipca 2019, godz. 10:00 Podczas tej sesji dowiesz się jak w prosty sposób skonfigurować zadanie backupu Twojego komputera lub serwera fizycznego na Synology NAS. Zobaczysz jak wykonać taki backup, a następnie jak przywrócić go w postaci maszyny wirtualnej. Zobaczysz także jak w szybki sposób odzyskać pojedyncze pliki (np. po przypadkowym usunięciu).
      Wysoka dostępność – o klastrze SHA - 7 sierpnia 2019, godz. 10:00 W tej sesji zobaczysz jak utworzyć klaster wysokiej dostępności z dwóch bliźniaczych urządzeń Synology. Wyjaśnimy dlaczego warto się zainteresować wysoką dostępnością, którą oferuje Synology. Pokażemy jak wygląda przełączenie usług z jednego serwera na drugi dzięki zasymulowanej awarii serwera aktywnego. Dodatkowo pokażemy jak skonfigurować automatyczne wyłączenie serwera po awarii zasilania z wykorzystaniem zasilacza awaryjnego. Partnerem specjalnym jest firma CyberPower, producent zasilaczy awaryjnych UPS – pokażemy, że warto zainteresować się rozwiązaniami CyberPower we współpracy z Synology. 
      Czas trwania sesji planowany na 55 minut.
      Wirtualizacja Synology - 14 sierpnia 2019, godz. 10:00 Sesja w całości poświęcona zagadnieniom wirtualizacji na Synology NAS. Dowiesz się, jak utworzyć oraz skonfigurować maszynę wirtualną na Synology NAS, jak utworzyć klaster maszyn wirtualnych oraz jak skonfigurować przełącznik wirtualny. To jednak nie wszystko. Poza samą konfiguracją pokażemy Ci jak chronić maszyny wirtualne za pomocą migawek. 
      Czas trwania sesji planowany na 55 minut.
      Synology jako rozwiązanie monitoringu wizyjnego - 21 sierpnia 2019, godz. 10:00 Poznaj możliwości monitoringu wizyjnego na Synology. Dowiedz się jak podłączyć i skonfigurować kamery IP w aplikacji Surveillance Station na Synology NAS. Przekonaj się jak skonfigurować wykrywanie zdarzeń i automatyczne powiadomienia, w przypadku wykrycia ruchu. Partnerem specjalnym jest firma Dahua, producent kamer, które w bardzo prosty sposób integrują się z Synology. 
      Rozwiązania sieciowe Synology oraz serwer poczty - 28 sierpnia 2019, godz. 10:00 Ten webinar będzie poświęcony dwóm aspektom: rozwiązaniom sieciowym Synology oraz serwerowi mailowemu. Dowiesz się jak uruchomić system SRM oraz skonfigurować router Synology. Przedstawimy konfigurację filtrów sieciowych, zabezpieczeń w aplikacji Threat Prevention oraz konfigurację DDNS oraz VPN. Ponadto dowiesz się utworzyć i skonfigurować system poczty na Synology NAS.

Link do rejestracji : 
      You do not have the required permissions to view the link content.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.