Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• gulashos
      By gulashos
      Cześć mam pytanie potrzebuję stworzyć tunel VPN dla dwóch lokalizacji i czytam, że najlepszym rozwiązaniem jest zmiana firmware na Tomato. 

W teorii na stronie http://tomato.groov.pl/?page_id=164 widzę oba modele. 

K26RT-AC – MIPSR2 – SDK6.x, special builds for RT-N66U, RT-AC66U, R6300v1 and Tenda W1800R only

K26ARM – ARM – only for Broadcom-ARM based routers like: Asus RT-N18U, RT-AC56U, RT-AC68U (except HW Rev C1), RT-AC68R, D-Link DIR868L, Huawei WS880, Netgear R7000, R6400, R6300v2, R6250, Linksys EA6900, EA6700, EA6500 v2

tylko chciałem się upewnić czy konkretnie dla modeli z AiMesh-em mogę też wgrać ten soft, konkretnie chodzi mi o te 2 modele: 
      https://www.x-kom.pl/p/116446-router-asus-rt-ac66u-1750mb-s-a-b-g-n-ac-2xusb-.html#Specyfikacja
      https://www.morele.net/router-asus-aimesh-rt-ac68u-613032/

Ewentualnie napiszcie czy to samo osiągnę merlinem. Zależy mi na stworzeniu VPNa aby połaczyć multirooma. 

• glorifyday
      By glorifyday
      Mam SSD Crucial MX500 2TB, który pierwotnie chciałem włożyć do Popcorna A-110. Miała tam być muzyka, której w tej chwili mam niewiele ponad 1 TB i mi się nie mieści na tymże Popcornie, w którym jest właśnie dysk 1 TB. Wprawdzie instalowanie tak szybkiego dysku do tak starego urządzenia jest overkillem, niemniej miało dla mnie wyraźne zalety użytkowe, ponieważ mam już w miarę ustalony system odtwarzania plików, na którym brakowało mi tylko miejsca.

Jednak A-110 nie wystartował na klonie (sector-by-sector) starego dysku i po wymianie zdań z producentem dowiedziałem się, że prawdopodobnie nie wystartuje, bo najprawdopodobniej nie jest kompatybilny z nowymi SSD.

To mi zmienia nieco optykę i szukam nowych pomysłów.

Pierwszy jest taki, że wkładam SSD w obudowę USB 3.0 i podłączam wprost do Raspberry Pi, które robi u mnie za główny odtwarzacz. Tu jest kwestia sprawdzenia, czy zasilacz malinki wyrobi.

A drugi... no właśnie...
      Jakaś forma NASa z gigabitowym LANem, bez wiatraka, oszczędna elektrycznie, najlepiej niedroga? Dysk mógłbym podpinać przez SATA lub USB...

Jest coś takiego?
    • wds
      By wds
      Witam,

Posiadam router Asus RT-AC68U i zastanawiam się, jak zrobić to, żeby była widoczna tylko jedna sieć Wifi, bo obecnie mam dostępne dwie sieci w wyszukiwaniu, ta która ma 2.4 Ghz i ta, która ma 5 GHz. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.