Skocz do zawartości
IGOSNIPE

Cały sprzęt pod lepszy internet

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

IGOSNIPE

Cześć!

Kupuję lepszy internet do domu który będzie wyciągać 500/50. Moje pytanie brzmi. Jaki router który ma w standardzie 10/100/100 na lan z taką przepustowością będzie git? Oraz jaką kartę sieciową najlepiej na pci-express do tego zestawu kupić? Nie mogę niestety podłączyć kabla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
7 godzin temu, IGOSNIPE napisał:

Moje pytanie brzmi. Jaki router który ma w standardzie 10/100/100 na lan z taką przepustowością będzie git?

jest bardzo dużo takich modeli. nawet najprostsze za 300 PLN to potrafią. Najlepiej będzie jak założysz jakiś budżet i w nim poszukasz odpowiedniego sprzętu...

7 godzin temu, IGOSNIPE napisał:

Oraz jaką kartę sieciową najlepiej na pci-express do tego zestawu kupić?

np :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IGOSNIPE

Sama karta nie powiem jest ekstra, ale jednak czy to nie jest za drogo? Nie ma innych kart w niższej cenie? Chciałbym wydać na wszystko 400 zł, ale mogę naciągnąć do 500 jest będzie potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IGOSNIPE

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Ten zestaw wystarczy? Czy lepiej do czego dorzucić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

zdecydowanie coś innego.... router to chiński szajs a karta średniak, ani zła ani dobra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IGOSNIPE
13 minut temu, house napisał:

zdecydowanie coś innego.... router to chiński szajs a karta średniak, ani zła ani dobra.

Mógłbym podesłać mi coś wartego kupna? Bo jak tak będę wymieniać to nigdy nie wybiorę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Zainwestowałbym w lepszy router a gorszą kartą sieciową. Wziąłbym nowego Asusa RT-AC58U lub używanego RT-AC68U (lub używany Netgear R7000 -

) i adapter USB TP-LINK ARCHER T4U. Całość wyniesie mniej niż 500zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IGOSNIPE
1 minutę temu, house napisał:

Zainwestowałbym w lepszy router a gorszą kartą sieciową. Wziąłbym Asusa RT-AC58U i adapter USB TP-LINK ARCHER T4U. Całość wyniesie mniej niż 500zł. 

No w sumie czemu nie, ten usb tp-linka da radę? Nie da się tego ogarnąć taniej tak do 400?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

da się taniej jak poszukasz - podlinkowałem Ci wyżej aukcję z Netgear R7000 - dobra cena za używany to obecnie około 300 PLN. Jest zdecydowanie lepszy pod względem zasięgu od RT-AC58U, posiada więcej RAM i mocniejszy CPU - pomimo tego, że jest już na rynku ładnych kilka lat. Adapter TP-Linka nie jest jakiś wyjątkowy, ale dość dobry jak za tą cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IGOSNIPE

Ja raczej nie mam za daleko do routera, a w samym bloku tych routerów praktycznie nie ma tym bardziej na 5 GHz. Preferuje nowe urządzenia bo przynajmniej mogę oddać na gwarę. Najlepiej chyba będzie jak kupie ten adapter Usb od tp-linka jakiś router do 250zł. Nie potrzebuje jakiś wymyślnych rzeczy, zależy mi na stabilnym połączeniu z pełną mocą i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Rozglądaj się w takim razie za ASUS RT-AC1200G+ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IGOSNIPE
2 minuty temu, house napisał:

Rozglądaj się w takim razie za ASUS RT-AC1200G+ 

Czyli ten router i adapter powinien wystarczyć ? Nie będzie raczej problemów z zasięgiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie powinno być, mogą zdarzyć się sporadyczne ze stabilnością ale prawdopodobnie zostały one rozwiązane wraz z kolejnymi aktualizacjami FW. poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IGOSNIPE

Dobrze, także dziękuję bardzo za wszelką pomoc. Na pewno sobie przeczytam i kupie ten zestaw :) Miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• gozdek
      Przez gozdek
      Cześć,

Mam dwa DS218j w różnych lokacjach, dynamiczne IP.
      Chciałbym mieć możliwość swobodnej wymiany plików pomiędzy nimi. Najfajniej by było gdybym miał na każdym DSie w File Station podmontowany jakiś folder z drugiego DSa.
      Jest taka możliwość? Patrzyłem o co chodzi z rsync i to raczej nie to...
      Już całkiem fajnie by było gdybym nie musiał nic konfigurować na routerze

pozdr,
      gozdek
    • krucyfix
      Przez krucyfix
      Witam,
      szukam routera do internetu LTE (głównie do sieci Play LTE i T-Mobile).
      Zastanawiam się pomiędzy tymi trzema:
      Huawei B618s-22D  ASUS 4G-AC68U  Netgear R7100LG Które dwa z nich byłyby najlepsze i dlaczego?
    • milanoa
      Przez milanoa
      Witam,
      posiadam router Netgear R7000 z najnowszym Tomato, chcę z T-Mobile wziąć internet domowy 60 Mbit/s z routerem Huawei B529.
      Teraz pytanie w jaki sposób połączyć oba routery aby nie tworzyć podwójnego nat-a?.
      Wszelkie sugestie mile widziane :).

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.