Skocz do zawartości
fuzzy

DWR 921 problemy z zasięgiem

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

fuzzy

Ma problem z zasięgiem często spada mi z 4 na 3 kreski (mam antenę zewnętrzną) oraz gdy nikt nie korzysta z internetu router tak jak by rozłącza się i traci zasięg. Macie może pomysł jak temu zaradzić.

Edytowane przez fuzzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Sprawdź wersję sprzętową tego modelu i zaktualizuj na początek FW

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oldboy

Tylko tu chyba chodzi o poziom sygnału, a nie o WiFi.

Co ten router pokazuje? Coś z RSRP, RSRQ, SINR, eNB, CellID?

Jaką masz antenę zewnętrzną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• emer
      Przez emer
      Od dawna mam problemy z automatycznym logowaniem do sieci WiFi (5GHz). 
      Mam takie na chybił trafił - czasem się zaloguje automatycznie po uruchomieniu lapka, czasem muszę ręcznie (ostatnio prawie zawsze muszę ręcznie robić "połącz").
      Nie pomaga "zapomnij sieć" i jeszcze raz połącz automatycznie, hasło itd. Bywa nawet tak, ze kompletnie nie chce się połączyć i muszę robić restart lapka.
      Może ktoś wie, może np gdzieś w rejestrach wyczyścić coś ... nie mogę znaleźć przyczyny takiego działania, a właściwie nie działania ...
      Mam Windows 10 insider, ale to dzieje się właściwie prawie na każdym buildzie.
    • Tibo
      Przez Tibo
      Cześć, bawiłem się ostatnio programem Xirrus Wi-Fi Designer i stworzyłem heat mapy dla pokrycia zasięgiem sieci mojego domu, przy użyciu RT-N66U. Otóż okazuje się, że na 18 punktów pomiarowych w przypadku częstotliwości 2,4GHz DD-WRT ma najsilniejszy sygnał w 15 z tych punktów, Tomato nieco mniej, ale OFW oraz Merlin wypadają najsłabiej. Natomiast jeśli chodzi o częstotliwość 5GHz to sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie, to OFW i Merlin wypadają znacznie lepiej w przeciwieństwie do DD-WRT czy Tomato. Ktoś ma pomysł czym może być to spowodowane? Podejrzewam, że chodzi o oprogramowanie, ale czym dokładniej? Jakimś sterownikiem? Wersją oprogramowania?
    • dampy96
      Przez dampy96
      Witam dziś dotarł do mnie własnie ten router lecz mam z nim mały problem .Niestety jestem dosyć mocno rozczarowany jego zasiegiem 2.4GHz nie iwem może ja coś źle skonfigurowałem lecz mój poprzedni router Tp-Link Tl-Wr941ND kupiony 4 lata temu ma ciut lepszy zasieg niż jego 2x droższy kolega Asus  Kupując ten router chodziło mi głownie o zasięgu 5GHz w domu i 2.4 GHz na zewnatrz tak by w altance można bylo spokojnie pracować.W poprzednim moim starym routerze 4 lata temu zasieg był mega mocny nawet 15 metrów od domu zasieg byl ok po kilku latach  z niewiadomych przyczyn zasięg zmalał nawet do 10 metrów wchodząc do altanki wifi zanika .Niestety identyczna sytuacja jest w Asusie zasieg jest max do wejscia altanki.Nie wiem w czym tkwi problem nie ma mowy o zakłócaniu wifi mieszkam na wsi wokół mnie nie ma innych sieci wifi , dom mam średni jednopiętrowy drewniany wiec o żadnych zelbetach nie ma mowy.Możliwe że ja coś źle skonfigurowałem jecz pasmo kanalu mam automatycznie ustawione 20/40MHz wybór kanału automatyczny wybierałem każdego z osobna nie było żdnej poprawy

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.