Jump to content
GrzegorzZ

Asus AC68U A podłogówka

Rate this topic

Recommended Posts

GrzegorzZ

Witam

Mam pytanko odnośnie modelu jak w temacie. Mam dwie kondygnacje w domu, ok 350 m2 i wszędzie podłogówkę (maty aluminiowe itp). Juz wiem, że niestety router się nie przebije ( miałem nadzieję, że w tej cenie to cud się wydarzy :) ) i teraz pytanie. Jak to ogarnąć, żeby nie ciągnąć kabla? Nie bardzo jest jak to zamaskowac . Wcześniej wyglądało to tak, że dostawcę Internetu mam podłączonego pod switch, od switcha idzie w 4 kierunkach do dekodera oraz jeden do routera TP-link wr743nd (biuro) potem na korytarzu to link re200 i na dole tp-link re210. Na górze było dobrze. Na dole podejrzewam pojawiał się problem od nadmiaru odbiorców  (tv, 2 kompy plus telefony). Przyznam, że mialem nadzieje, ze Asus mnie wybawi z opresji, ale niestety nie, sygnał na dole jest za słaby. Jakieś pomysły? Tylko błagam,w języku polskim.

house

tylko kabel, niestety 😉

GrzegorzZ

To może inaczej można to zrobić. Tak jak wspomniałem , z biura gdzie jest podłączony dostawca internetu mam 4 wyjscia, z czego 3 są skierowane do 3 pokoi na górze oraz 1 do salonu na dole. Obecnie są do nich połączone dekodery nc+ (teoretycznie z możliwością podłączenia przez wifi ,ale z racji mojego wifi nie działało). Czy nie dało by się zrobić tak, że podłączam dostawcę do routera i dopiero z routera do switcha. Jak rozumiem, w routerze ustawiam wtedy nazwę sieci i hasło i switch będzie tylko przekazywał dalej te dane ( coś jak wzmacniacz). Wtedy wpinając się na dole do gniazda internetowego może da się go rozdzielić na dekoder i jakiś router ?? Wtedy miałbym jedną sieć w całym domu ( koniecznie musi tak być żeby drukarka na górze drukowała będąc z kompem na dole) Nie wiem czy to jest czytelne.

house
4 godziny temu, GrzegorzZ napisał:

z biura gdzie jest podłączony dostawca internetu mam 4 wyjscia, z czego 3 są skierowane do 3 pokoi na górze oraz 1 do salonu na dole.

jeden RT-AC68U na górze, drugi na dole, włączone AiMesh po kablu i masz zasięg jednej sieci na każdej kondygnacji a dekodery podpinasz kablem do switcha/routera (w zależności od miejsca)

Czy nie dało by się zrobić tak, że podłączam dostawcę do routera i dopiero z routera do switcha

oczywiście, że można tak zrobić

Jak rozumiem, w routerze ustawiam wtedy nazwę sieci i hasło i switch będzie tylko przekazywał dalej te dane ( coś jak wzmacniacz).

dokładnie tak, tylko kablowy.

Wtedy wpinając się na dole do gniazda internetowego może da się go rozdzielić na dekoder i jakiś router ??

wtedy na dole możesz dostawić kolejny "niemądry" (niezarządzalny) switch za 50 zł i dzielić dalej jak Ci się podoba.

GrzegorzZ

House,

zebym dobrze zrozumiał. Mogę jednego Asusa na górze włączyć do dostawcy,do podłączyć switch i rozprowadze kablami do pomieszczeń (na górze bezpośrednio do dekoderow), na dole podlacze drugiego switcha, rozdziele sygnał na dekoder i na drugiego Asusa. Dzięki Aimesh zrobię z Asusow stabilną sieć wifi, a po kablu dalej będę miał jedną sieć (warunek konieczny do działania dekoderow)?

house

dokładnie tak :) 

GrzegorzZ

Bardzo dziekuje za pomoc. Jak do tego usiądę i cos nie będę umiał ustawic to pozwolę sobie jeszcze dopytać co i jak. Pozdrawiam 

• Like it 1

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• mcgee
      By mcgee
      Witam.
      Pierwszy post tutaj - ale temat miałem w zakładkach ...tak czułem, że kiedyś się przyda

Mam w domu 2szt. AC1200G+ - pierwszy od dłuższego czasu robi za router, ogólnie bezproblemowo. Drugi (dokupiony niedawno za grosze) stoi w najdalszym pokoju jako media bridge z podpiętym jednym komputerem.
      Oba urządzenia z najnowszą wersją FW, po instalacji wyczyszczony nvram (przez telnet).

Problem mam z tym drugim ASUSem (bridge mode).
      Co rusz - nie mam cierpliwości, żeby ciągle sprawdzać, ale powiedzmy że co godzinę? 'znika' z sieci, po uptime widzę, że się resetuje. Sygnał chyba dobry: Band: 5GHz, Link rate: 585 Mbps, RSSI: -74 dBm.

Mi niestety logi nic nie mówią:
      Logów jest więcej (wcześniejszych), 5 maj się wbija pomiędzy, wrzucam ostatnią cześć takiej pętli:
      Help?
    • djmarco
      By djmarco
      Mam taki problem, że nie pokazują mi się klienci. Dzieiaj zrobiłem aktualizacje oprogramowania i dalej to samo. Firmware jest od Merlin.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    • SzCz
      By SzCz
      Cześć wszystkim!
      Próbuję ustawić w tym routerze przekierowanie portów na podłączonego NASa i za nic w świecie to mi się nie udaje. Mam wykupiony publiczny, a nawet stałe IP, próbowałem z wył/wył firewallem i AiProtection, dodawałem urządzenie do DMZ....... i nic!!!!
      Na żadnym z portów nie działało ftp i www.
      Natomiast podłączony przez usb dysk i cała reszta usług uruchomionych na Asusie (w tym ftp) bez problemów dostępna jest od strony WANu.
      O dziwo z NASem mogę się połączyć przez AiCloud (usługa dostępu do zasobów routera przez przeglądarkę).
      Czy ktoś miał podobny problem?
      Pozdrawiam, Tomasz.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.