Skocz do zawartości
Buczacznik

ZyXEL NAS520 mam problem z usługą myZyXELcloud

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Buczacznik

Witam

Chciałem prosić o radę gdzie popełniam błąd. Posiadam serwer ZyXEL NAS520 i mam problem z usługą – myZyXELcloud a konkretnie jest tak że udostępniam sobie jakieś wybrane katalogi dla tej usługi i wszystko jest ok do momentu aż odpalę na którymś telefonie aplikacje ZyXEL Drive i gdy zaloguję się do swojego serwera chwilę po tym usuwa mi uprawnienia do katalogów jakie wcześniej zaznaczyłem . Czyli na przykład udostępniam sobie katalog filmy , zaznaczam na przykład tylko do odczytu i chwile po tym jak zaloguje się zdalnie przez aplikację do serwera to te pole zostaje wyczyszczone i już nie mam udostępnionych katalogów. Używałem tej usługi cały czas i zawsze działała . Ale miałem potrzebę pełnego resetu serwera i po ponownej konfiguracji stworzył mi się taki problem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

myZyXELcloud nie wymaga również "parowania" urządzeń z ich chmurą ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Buczacznik

Tak jak najbardziej wymaga parowania. Ja oczywiście mam to zrobione poprawnie. Logując się do ZyXEL Drive widzę swój serwer do momentu kiedy wejdę na niego  i wtedy po kilkunastu sekundach usuwa mi uprawnienia dostępu do wybranych katalogów. Czyli pozycję ( kwadraciki ) które zaznaczam w zależności od potrzeby czyli „ tylko odczyt „ lub „ odczyt / zapis „ zostają wyczyszczone i jak je zaznaczę ponownie to będą zaznaczone to momentu aż nie zaloguje się do serwera z aplikacji ZyXEL Drive . Profilaktycznie przeinstalowałem te aplikację i na serwerze i na telefonie. Oczywiście nic nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie używam produktów Zyxel więc nie pomogę. Najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt ze wsparciem Zyxela : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• HcBoria
      Przez HcBoria
      Dzień dobry,
      Dzięki, miedzy innymi, recenzji na tym forum zdecydowałem się na zakup routera asus rt-ac86u z gearbest (taniej o jakieś trzy stówki niż z pl). Wysłany z Hiszpanii wczoraj dotarł. Konfiguracja w zasadzie bezproblemowa poza jednym wyjątkiem ....
      Otóż posiadam wd mycloud, który jak dotąd bezproblemowo (podłącz i zapomnij) chodził najpierw na neostradzie (stary router dgt) a po przeprowadzce od jakiegoś 1,5 miesiąca na netgarze r6220 (właściwie nic do niego nie mam poza zasięgiem wifi, a ten po instalacji asusa zwiększył się zauważalnie). Niestety po podłączeniu go do asusa dysk przestał być widziany w sieci. Podejrzewam, że  problem tkwi w nie przydzielaniu przez router adresu ip mycloudowi. Dysk zachowuje się jakby był normalnie podłączony - świecą się wszystkie diody - zarówno przednia jak obie przy gnieździe lan a mimo to nie jest widoczny. Próbowałem wyłączać firewall, zmieniać kabel, podłączyć przez switch i nic - jedyny trop jaki mam to apka na andorida - asus router, która widzi coś takiego - tak jakby w którymś momencie wd pojawił się w sieci ?????

na cloudzie mam dość istotne dane, które muszą być online no i nie wiem co zrobić ...

• Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      kolejne spostrzeżenie - moj egzemplarz ma bardzo niestabilne radio 2.4 G 
      moje raspberry pi w wbudowanym radiem rozłączają się regularnie, bez względu na wybrany kanał...jakieś sugestie?
    • kaziu
      Przez kaziu
      Witam, 

Posiadam w domu router Asus RT-N18U, do którego za pomocą switch'a podłączyłem 6 komputerów w sieć lokalną. Do portu USB 3.0 routera Asus podpiąłem pendrive SanDisk Cruzer Extreme 64GB (system plików ext3) i za pomocą softu Asus udostępniłem w sieci (ustawiłem login i hasło dostępowe do plików). Niby wszystko chodzi szybko i sprawnie ale często zdarza się, że jeden z komputerów (losowo) nie może dostać się na zmapowany dysk sieciowy lub nie może zmapować dysku. Pojawia się komunikat: "Zasoby systemowe nie wystarczają do wykonania żądanej usługi". Komputery mają całkiem niezłą konfigurację i na co dzień się nudzą. Sprawdzałem połowa ramu wolna i nudzący się procesor. Dzieje się to niezależnie od systemu Win10/Win7. Nie mam pojęcia co może być przyczyną ww. problemu. Może macie jakieś koncepcje? Jest to bardzo upierdliwy problem :/.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.