Jump to content
ghoul

AP do zewnętrznej anteny

Rate this topic

Recommended Posts

ghoul

Witam

Internet przekazywany jest z mieszkania do budynku firmowego (do 100m) za pomocą kierunkowych anten. Wszystko w tym punkcie działa jak należy.
W budynku firmowym kabel od anteny jest wkręcony w urządzenie TP-LINK TL-WN722N i urządzenie do komputera. Tutaj też wszystko działa i internet działa jak należy. 

Problem jest tego typu, że dzięki temu internet ma tylko jeden z komputerów.

Chciałbym urządzenie, prawdopodobnie chodzi o AP z opcją klienta do którego będę mógł wkręcić odbiorczą antenę. Potem do tego podłączyć do 2-3 komputerów za pomocą RJ45 aby je wpiąć w sieć. Jeśli byłby taki AP który oprócz odbioru mógłby też w pomieszczeniu firmowym rozsiewać WIFI to byłoby super.

Jeśli są jakieś inne sugestie dotyczące rozwiązania to chętnie poczytam.

Z góry dziękuje za pomoc.

house

Każdy tani router posiadający odkręcane anteny i obsługujący gargoyle/tomato da radę zaspokoić taką konfigurację. Chyba nawet tanie TP-Linki potrafią to już za pomocą OFW.

ghoul

Zazwyczaj router ma dwie anteny które wspólnie muszą działać. Jeśli wkręcę w jedną z nich antenę tylko odbiorczą to nie stracę możliwości rozsyłania sieci?

house
Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• djmarco
      By djmarco
      A tak propo zmiany regionu. Na jakim regionie anteny emitują największą moc?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

• listek2000
      By listek2000
      siemka , wszystkiego dobrego w nowym roku
      szkoda,ze nie ma jakiegoś działu o kamerkach IP  mam pytanko, chce kupić właśnie taka kamerkę na zewnątrz, i będzie przez LAN ale z racji utrudnienia podpięcia standardowego zasilacza, zauważyłem, ze kamera obsługuje POE, tj Power Over Ethernet  
      Widze,ze trochę tutaj poruszony temat. Czy do mojego routera Netgear R7800 muszę dokupić switch z POE np Netgear GS305P ale nie zarządzany (?) 
      I dobrze kombinuje,ze kamerkę podpinam do switcha i kablem LAN dostanie zasilanie i dalej sygnał video przez router do PC przez aplikacje kontroli kamery?
      dzięki i pozdr.
    • Vesst
      By Vesst
      Witam wszystkich .
      Szukam pomocy odnośnie informacji doboru anten do routera R7500. Nie mogłem nigdzie znaleźć informacji technicznych o fabrycznie instalowanych. Moje pranie to czy to są anteny pracujące w dwóch zakresach 2,4 i 5 GHZ ? Dlaczego gniazda i anteny mają konkretne numery według których należy je podłączyć ? Mam możliwość zakupu anten od Asus AC87 ale nie jestem w 100% pewny czy będą odpowiednie.
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.